Προς το περιεχόμενο
  • 0

πρόστιμα οικ.έτους 2014 εκπρόθεσμων χρεωστικών Δ.Φ.Ε.


tc2010

Ερώτηση

συνάδελφοι καλησπέρα,

έχει πέσει στην αντίληψή σας τον τελευταίο καιρό χρέωση αυτοτελούς προστίμου εκπρόθεσμης χρεωστικής Δ.Φ.Ε. οικονομικού έτους 2014 (!), παρόλο που είχε γίνει και χρέωση προσαυξήσεων επί του φόρου σύμφωνα με το προηγούμενο καθεστώς; Δεν αναφέρω λεπτομέρειες για να μην κουράσω, όποιος όμως έχει ανάλογη εμπειρία παρακαλώ να γράψει εδώ για ανταλλαγή απόψεων στον τρόπο αντιμετώπισης... (ο διαχειριστής κάποια ιδέα;)

ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Έχω εγώ 2-3 περιπτώσεις. Σε κάποια άλλαξα τον αριθμό παροχής στο Ε2 και μου ήρθε 100αρι. Σε άλλη άλλαξε το εισόδημα, πληρώθηκε το εκκαθαριστικό με προσαύξηση και τώρα ήρθε 100αρι (ιδιώτης). Σε μια δεν θυμάμαι τι άλλαξα ακριβώς (το αντίγραφο το είχε ο πελάτης και το εχασε) αλλά νομίζω πως ήταν αναδρομικά και όταν πήρα στη ΔΟΥ να μου πουν τι και πως μου απάντησαν ότι έχουν μια λίστα με 3000 τέτοιες περιπτώσεις και δεν μπορούν να ασχοληθούν περισσότερο...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, tc2010 said:

συνάδελφοι καλησπέρα,

έχει πέσει στην αντίληψή σας τον τελευταίο καιρό χρέωση αυτοτελούς προστίμου εκπρόθεσμης χρεωστικής Δ.Φ.Ε. οικονομικού έτους 2014 (!), παρόλο που είχε γίνει και χρέωση προσαυξήσεων επί του φόρου σύμφωνα με το προηγούμενο καθεστώς; Δεν αναφέρω λεπτομέρειες για να μην κουράσω, όποιος όμως έχει ανάλογη εμπειρία παρακαλώ να γράψει εδώ για ανταλλαγή απόψεων στον τρόπο αντιμετώπισης... (ο διαχειριστής κάποια ιδέα;)

ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλους...

Καλησπέρα,

Να πάτε να κάνετε αίτηση διαγραφής αναγράφοντας στην αίτηση τις διατάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο διοικητικός διακανονισμός του Ν.2523/97 (1/3) ,(αφορά φόρο εισοδήματος και πρόστημο εκπρόθεσμης δήλωσης) έχει καταργηθεί?Με ποια δίάταξη?Πως υπολογίζονται τα πρόστημα που αφορούν χρήσεις έως 2013 και βεβαιώνονται μετά την 1/12014?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...