Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προβλημα στην υποβολη ΑΠΔ?


parious

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
29 λεπτά πριν , parious said:

Καλημερα, μονο σε μενα δεν ανοιγει η εφαρμογη για υποβολη ΑΠΔ?

Έχει απαγορευτικό λόγω 7 μποφόρ. Ενημερωθείτε από το λιμεναρχείο της περιοχής σας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μόλις πήγα να υποβάλλω την πρώτη μου ΑΠΔ και ενώ με αφήνει να φορτώσω το αρχείο CSL01 δεν με προχωράει και γράφει απλά σε προσωρινή φύλαξη...πάω εν συνεχεία στη δεύτερη ΑΠΔ μου έβγαλε άλλο μύνημα...περί καταχώρησης στοιχείων...και δεν με πέταξε στην επόμενη σελίδα για το ανέβασμα του αρχείου..Φαντάζομαι συμβαίνει σε όλους αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα το επαναλάβω,,

η ερχόμενη Τρίτη - εύχομαι  να μην - θα μείνει στην Ιστορία ,όπως δείχνει η κατάσταση μεχρι σήμερα  !!

4 εργάσιμες έμειναν για το κλεισιμο του μήνα , ουσιαστικά ο μηνας εχει κλείσει καθώς το Δημόσιο ξεκινά τις αργίες μια εβδομάδα πιο πρίν ....:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λιμνάζουν οι ΑΠΔ στο pc μου....

αν είχε 7 μποφόρ θα φύσαγε η εφαρμογή του ΙΚΑ.... άπνοια του κερατά έχει !!! δε κουνιέται φύλλο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα συνάδελφοι. Τελικά κατά τις 21.00 που μπήκα μέσα στο σάιτ του ΟΠΣ τις υπέβαλα κανονικά τις ΑΠΔ μου χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από το φόβο ότι δεν θα δώσει παράτση μπαίνουμε όλοι μαζί και στέλνουμε, με αποτέλεσμα να μπουκώνει. Από την άλλη δεν γίνεται να μην δώσει παράτση εφ' όσον δεν έχουν φτιάξει το σύστημα για ΤΣΑΥ ΤΣΜΕΔΕ κτλ..

 

edit: 17/07/2019

παράτση = παράταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, spirosvii said:

Από το φόβο ότι δεν θα δώσει παράτση μπαίνουμε όλοι μαζί και στέλνουμε, με αποτέλεσμα να μπουκώνει. Από την άλλη δεν γίνεται να μην δώσει παράτση εφ' όσον δεν έχουν φτιάξει το σύστημα για ΤΣΑΥ ΤΣΜΕΔΕ κτλ..

Για ΤΣΜΕΔΕ έχει εκδοθεί η Εγκ.6/2017 του ΕΦΚΑ. Περιμένουμε για δικηγόρους, ΤΣΑΥ, μπλοκάκηδες, πολλαπλή απασχόληση κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλο μεσημερι σε ολους

Παιδια ξερει κανεις ή μαλλον καλλιτερα καταλαβε κανεις αν ΟΛΟΙ οι εργοδοτες δλδ και αυτοι που ηδη απασχολουν προσωπικο και ειναι ηδη απογεγραμενοι  ειναι υποχρεοι να απογραφουν στο μητρωο του ΕΦΚΑ με  «Αίτηση-Δήλωση Απογραφής Εργοδότη-Εισφέροντα» ?το οποιο εντυπο λενε διατιθεται στα εντυπα του ΙΚΑ το οποιο ομως εγω δεν βλεπω!

Επισης τελικα τι κανουμε οταν π.χ καποιος εργαζομενος εργαζεται πρωτη φορα με ΙΚΑ  λογω του οτι ειχε επιχειρηση και ειχε ΤΕΒΕ  και  τον Ιανουαριο που  ξεκινησε να εργαζεται με ΙΚΑ πηγε να απογραφει  και φυσικα δεν του εδωσαν ΑΜΑ και τωρα  αφου δεν εχουν προσαρμοσει το συστημα  χωρις αυτο ΔΕΝ μου παιρνει την ΑΠΔ! ακουσατε κατι?εχετε καμια ιδεα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
42 λεπτά πριν , FAZEXA said:

Καλο μεσημερι σε ολους

Παιδια ξερει κανεις ή μαλλον καλλιτερα καταλαβε κανεις αν ΟΛΟΙ οι εργοδοτες δλδ και αυτοι που ηδη απασχολουν προσωπικο και ειναι ηδη απογεγραμενοι  ειναι υποχρεοι να απογραφουν στο μητρωο του ΕΦΚΑ με  «Αίτηση-Δήλωση Απογραφής Εργοδότη-Εισφέροντα» ?το οποιο εντυπο λενε διατιθεται στα εντυπα του ΙΚΑ το οποιο ομως εγω δεν βλεπω!

Επισης τελικα τι κανουμε οταν π.χ καποιος εργαζομενος εργαζεται πρωτη φορα με ΙΚΑ  λογω του οτι ειχε επιχειρηση και ειχε ΤΕΒΕ  και  τον Ιανουαριο που  ξεκινησε να εργαζεται με ΙΚΑ πηγε να απογραφει  και φυσικα δεν του εδωσαν ΑΜΑ και τωρα  αφου δεν εχουν προσαρμοσει το συστημα  χωρις αυτο ΔΕΝ μου παιρνει την ΑΠΔ! ακουσατε κατι?εχετε καμια ιδεα?  

παράταση δεν είθισται στις ΑΠΔ είπαν ....οι αετοί. που θα δώσουν.

νομίζω οι ήδη απασχολούντες δεν θέλουν απογραφή.

για το αμα ομοίως ,πήγα να στείλω μία ,το πρόγραμμα μισθοδοσίας έλεγε ο αμα είναι κενός. βάζω τον αμκα στον έλεγχο το απέρριψε με το ίδιο μήνυμα το ικα.

τσ πουτ....ς  το κιγκλίδωμα.

τόσους μήνες κοιμόντουσαν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, FAZEXA said:

Καλο μεσημερι σε ολους

Παιδια ξερει κανεις ή μαλλον καλλιτερα καταλαβε κανεις αν ΟΛΟΙ οι εργοδοτες δλδ και αυτοι που ηδη απασχολουν προσωπικο και ειναι ηδη απογεγραμενοι  ειναι υποχρεοι να απογραφουν στο μητρωο του ΕΦΚΑ με  «Αίτηση-Δήλωση Απογραφής Εργοδότη-Εισφέροντα» ?το οποιο εντυπο λενε διατιθεται στα εντυπα του ΙΚΑ το οποιο ομως εγω δεν βλεπω!

Επισης τελικα τι κανουμε οταν π.χ καποιος εργαζομενος εργαζεται πρωτη φορα με ΙΚΑ  λογω του οτι ειχε επιχειρηση και ειχε ΤΕΒΕ  και  τον Ιανουαριο που  ξεκινησε να εργαζεται με ΙΚΑ πηγε να απογραφει  και φυσικα δεν του εδωσαν ΑΜΑ και τωρα  αφου δεν εχουν προσαρμοσει το συστημα  χωρις αυτο ΔΕΝ μου παιρνει την ΑΠΔ! ακουσατε κατι?εχετε καμια ιδεα?  

Οι εισφέροντες είναι αν θέλεις να απογραφείς π.χ. σήμερα και έχεις δύο εργαζόμενους που είναι και οι δύο μηχανικοί. Ε πας στο ΙΚΑ της περιοχής του εργοδότη και σε απογράφουν.

Για το άλλο που ρωτάς, η απογραφή του έγινε μετά την 16/1/2017; Μπορείς να πας μέσω της συμπλήρωσης της ΑΠΔ με φόρμα σε αυτόν και να τσιμπήσεις τον ΑΜΑ. 

Υ.Γ. Τι τραβάμε πάλι ρε πούστη; Τι αμαρτίες πληρώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
33 λεπτά πριν , doctor said:

Οι εισφέροντες είναι αν θέλεις να απογραφείς π.χ. σήμερα και έχεις δύο εργαζόμενους που είναι και οι δύο μηχανικοί. Ε πας στο ΙΚΑ της περιοχής του εργοδότη και σε απογράφουν.

Για το άλλο που ρωτάς, η απογραφή του έγινε μετά την 16/1/2017; Μπορείς να πας μέσω της συμπλήρωσης της ΑΠΔ με φόρμα σε αυτόν και να τσιμπήσεις τον ΑΜΑ. 

Υ.Γ. Τι τραβάμε πάλι ρε πούστη; Τι αμαρτίες πληρώνουμε;

Γεια σου Δημητρη!!!!καιρο ειχαμε να τα πουμε εισαι καλα? δλδ να  παω να υποβαλλω ΑΠΔ για αυτον δια μεσω ΙΚΑ χειροκινητα με την ειδικη φορμα διοτι μεσω λογιστικου προγραμματος που εχω δεν με αφηνει να επιλεξω!!!

 

Οσο για τις αμαρτιες που εισαι ακομη.....εως τελος φεβρουαριου δεν ξερω τι να πρωτοκανω !!εμενα π.χ που ειμαι και μισθωτος δεν αναρτηθηκε ακομη το ΕΦΚΑ!!!η ΑΠΔ ληγει ,ΦΠΑ ληγει ,με το επικουρικο κρεοπωλων ακομη περιμενω την εγκυκλιο,εχω την υποχρεωτικη πληρωμη εργαζομενων σε τραπεζα,, η κατασταση ΜΥΦ ευτυχως πηρε λιγη... παραταση λες και μεχρι τοτε θα συμφωνει!!!:P ,μεχρι και αυτος ο βραχνας της υπευθ.δηλωσης  του οικον. επιμελλητηριου μας βασανιζει!!!αστα ...και ποσα δεν θυμαμαι!!:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, doctor said:

Οι εισφέροντες είναι αν θέλεις να απογραφείς π.χ. σήμερα και έχεις δύο εργαζόμενους που είναι και οι δύο μηχανικοί. Ε πας στο ΙΚΑ της περιοχής του εργοδότη και σε απογράφουν.

Για το άλλο που ρωτάς, η απογραφή του έγινε μετά την 16/1/2017; Μπορείς να πας μέσω της συμπλήρωσης της ΑΠΔ με φόρμα σε αυτόν και να τσιμπήσεις τον ΑΜΑ. 

Υ.Γ. Τι τραβάμε πάλι ρε πούστη; Τι αμαρτίες πληρώνουμε;

το ΑΜΑ doctor αφού έχουν ΑΦΜ-ΑΜΚΑ  δεν το βγάζουν αυτόματα με την υποβολή της ΑΠΔ?

τον βρήκα με τον τρόπο που είπες ,αλλά έχει νόημα και αυτό το τρέξιμο και στο κάτω κάτω που χρειάζεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Αυτό έχει τύχει σε κανέναν ? Βάζω και αρχείο 1/2017 άλλου πελάτη που το έχει πάρει κανονικά σ' εκείνον αλλά στον συγκεκριμένο βγάζει συνέχεια αυτό. Εννοείτε ότι δεν έχει πειραχτεί τίποτα και πάντα υποβολή γινόταν έτσι.
 
 
Ηλεκτρονική Υποβολή ΑΠΔ
Επιλογή Αρχείου προς Υποβολή
dot_clear.gif?ln=primefaces
  • Δεν ήταν δυνατή η Υποβολή Αρχείου, Σε επεξεργασία η φόρτωση Αρχείου. Παρακαλούμε αναμείνατε έως την ενεργοποίηση του κουμπιού Επιστροφή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Τι σκατά θα κάνουμε με τις ΑΠΔ? Έχει καταλάβει κανείς? Εγώ έχω για παράδειγμα δικηγορική εταιρεία με 2 γραμματείς και 2 δικηγόρους με πάγια αντιμισθία. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να στείλω την ΑΠΔ με τους γραμματείς μόνο? Και όταν βγουν τα πακέτα για τους δικηγόρους να κάνω τροποποιητική? Να περιμένω μπας και δώσουν παράταση να τους στείλω μαζί? Και έχουν μείνει μόνο 4 μέρες για τη λήξη της προθεσμίας. Τι να πω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, giakum said:
Αυτό έχει τύχει σε κανέναν ? Βάζω και αρχείο 1/2017 άλλου πελάτη που το έχει πάρει κανονικά σ' εκείνον αλλά στον συγκεκριμένο βγάζει συνέχεια αυτό. Εννοείτε ότι δεν έχει πειραχτεί τίποτα και πάντα υποβολή γινόταν έτσι.
 
 
Ηλεκτρονική Υποβολή ΑΠΔ
Επιλογή Αρχείου προς Υποβολή
dot_clear.gif?ln=primefaces
  • Δεν ήταν δυνατή η Υποβολή Αρχείου, Σε επεξεργασία η φόρτωση Αρχείου. Παρακαλούμε αναμείνατε έως την ενεργοποίηση του κουμπιού Επιστροφή.

Με chrome μπήκες; Δεν δοκιμάζεις καναν Mozilla μπας και;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν , HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Τι σκατά θα κάνουμε με τις ΑΠΔ? Έχει καταλάβει κανείς? Εγώ έχω για παράδειγμα δικηγορική εταιρεία με 2 γραμματείς και 2 δικηγόρους με πάγια αντιμισθία. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να στείλω την ΑΠΔ με τους γραμματείς μόνο? Και όταν βγουν τα πακέτα για τους δικηγόρους να κάνω τροποποιητική? Να περιμένω μπας και δώσουν παράταση να τους στείλω μαζί? Και έχουν μείνει μόνο 4 μέρες για τη λήξη της προθεσμίας. Τι να πω πια?

Αν δεν βγει τίποτα μέχρι και αύριο, κλείστα όλα, άραξε τριημεράκι, φάε ταραμά, λαγάνα, χαλβά, χταπόδι στα κάρβουνα, πιες ούζα και τσίπουρα, πήγαινε για καναν καφέ στην παραλία που θα έχει καλό καιρό, πέτα τον αϊτό την Καθαρά Δευτέρα και γάμησέ τους. Δεν θα μας καταστρέψουν αυτοί οι καριόληδες. Και από Τρίτη 28/2 το ξανασυζητάμε. Άιντε με τους άχρηστους επιτέλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
πριν μία ώρα, doctor said:

Αν δεν βγει τίποτα μέχρι και αύριο, κλείστα όλα, άραξε τριημεράκι, φάε ταραμά, λαγάνα, χαλβά, χταπόδι στα κάρβουνα, πιες ούζα και τσίπουρα, πήγαινε για καναν καφέ στην παραλία που θα έχει καλό καιρό, πέτα τον αϊτό την Καθαρά Δευτέρα και γάμησέ τους. Δεν θα μας καταστρέψουν αυτοί οι καριόληδες. Και από Τρίτη 28/2 το ξανασυζητάμε. Άιντε με τους άχρηστους επιτέλους. 

Σε ευχαριστώ που μου δίνεις θάρρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν θα υπάρχει αυτή η Τρίτη 28/2/17 ,, ξεχάστε την απο τώρα,

(αποφάσισα να φύγω  για το τριήμερο ,επιστροφή 1/3 ) 

Ανέβασα όλες  τις ΑΠΔ , και πληρώσαμε τις εισφορές ..μια εκκρεμότητα έμεινε  ... και αφορά εμενα  ....:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 ώρες πριν, doctor said:

Αν δεν βγει τίποτα μέχρι και αύριο, κλείστα όλα, άραξε τριημεράκι, φάε ταραμά, λαγάνα, χαλβά, χταπόδι στα κάρβουνα, πιες ούζα και τσίπουρα, πήγαινε για καναν καφέ στην παραλία που θα έχει καλό καιρό, πέτα τον αϊτό την Καθαρά Δευτέρα και γάμησέ τους. Δεν θα μας καταστρέψουν αυτοί οι καριόληδες. Και από Τρίτη 28/2 το ξανασυζητάμε. Άιντε με τους άχρηστους επιτέλους. 

Eτοιμο για κραιπάλη σε βρίσκω doctor !

Kαλημέρα , καλή διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, doctor said:

Με chrome μπήκες; Δεν δοκιμάζεις καναν Mozilla μπας και;

  • Δεν ήταν δυνατή η Υποβολή Αρχείου, Σε επεξεργασία η φόρτωση Αρχείου. Παρακαλούμε αναμείνατε έως την ενεργοποίηση του κουμπιού Επιστροφή.

Ναι σωστή η σκέψη, το παίρνει από Mozilla και επιπλέον πρέπει να έχεις διαγράψει την περίοδο που έχει ανοιχτεί από το chrome (γιατί βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα) και να γίνει άνοιγμα περιόδου 01/2017 από Mozilla.  Έχει τύχει και σε άλλους οπότε αυτός είναι ο δρόμος αν σας τύχει για να μην βασανίζεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν , Stagonas said:

πέρτε ρε παιδιά μόνοι σας την παρατασούλα εως 15/3/17 όπως έκανα & εγώ τι περιμένετε?

Πρέπει να δώσουν όμως παράταση και για τις εισφορές όμως οι αφισοκολλητές της Κουμουνδούρου που κάθονται στις διευθυντικές καρέκλες σαν πίθηκοι σε διαστημόπλοιο και πατάνε κουμπάκια περιχαρείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...