Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προβλημα στην υποβολη ΑΠΔ?


parious

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Εμένα σε 4 παλαιούς ασφαλισμένους του πρώην ΤΣΕΑΠΓΣΟ μου βγάζει ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ:


ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ
    
ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
    
141
    
ΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΓΙΝΟΜΕΝΟ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΕΠΙ % ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΛΥΨΗΣ (ΝΕΟΙ ΑΣΦ/ΝΟΙ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ


Από τα λίγα που γνωρίζω στη χημεία δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτούς από 01/01/2017.

Βέβαια μια στις 5 φορές που υποβάλλω το ίδιο αρχείο μου βγάζει μήνυμα ότι ο εργοδότης δεν αντιστοιχεί με αυτόν στο ηλεκτρονικό σύστημα.

Τώρα τι θέλει να πει ο ποιητής δε ξέρω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχουν αλλάξει τα ποσοστά των ασφαλιστικών εισφορών

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/25425

Στην ιστοσελίδα του το ΙΚΑ δεν έχει ενημερώσει τους ΚΠΚ . Ο μόνος τρόπος για να βρει κάποιος  τα καινούρια ποσοστά είναι η υποβολή της ΑΠΔ μέσω φόρμας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός, αλλά έχουν αναρτηθεί τα πακέτα κάλυψης για τους δικηγόρους με πάγια αντιμισθία? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Πώς θα στείλουμε την ΑΠΔ Ιανουαρίου? Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 λεπτά πριν , HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός, αλλά έχουν αναρτηθεί τα πακέτα κάλυψης για τους δικηγόρους με πάγια αντιμισθία? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Πώς θα στείλουμε την ΑΠΔ Ιανουαρίου? Σας ευχαριστώ πολύ.

Οχι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
πριν μία ώρα, HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός, αλλά έχουν αναρτηθεί τα πακέτα κάλυψης για τους δικηγόρους με πάγια αντιμισθία? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Πώς θα στείλουμε την ΑΠΔ Ιανουαρίου? Σας ευχαριστώ πολύ.

Περίμενε μέχρι τις 17/03 , να ξανακλείσουν την ΑΠΔ , να την ξανανοίξουν ώσπου να τακτοποιηθούν όλες οι περιπτώσεις .:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, τα προβλήματα με τους κωδικούς λαθών 343-344 (ΜΗ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ ΓΙΑ ΝΕΟ Ή ΠΑΛΙΟ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ) που εμφανίστηκαν στις ΑΠΔ του Δεκέμβρη που τελικά καταφέραμε να τις στείλουμε αφού τα έλυσαν, εμφανίστηκαν πάλι??? έχω παλιό ασφαλισμένο με τα ανάλογα ποσοστά ΤΑΠΙΤ και δε περνάει !! μου τον δείχνει νέο!! 

Έχω επιφύλαξη γιατί είναι νέα πρόσληψη, μήπως τον έχουν σαν νέο και δεν είναι επανάληψη των προβλημάτων του Δεκέμβρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
28 λεπτά πριν , koukoulakis said:

Ωραία η εγκύκλιος βγήκε.

Το site του ΙΚΑ πότε θα ενημερωθεί;

 

ΕΓΓΥΚΛΙΟΣ.png

IKA.png

Μην περιμένετε, αλλάξτε το ασφάλιστρο να φύγει η ΑΠΔ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οχι τις βλεπω κανονικα.Μηπως καταλαθος μπαινεις στις παλιες ΑΠΔ μεχρι 2012;

Διαχείριση Ηλεκτρονικών Δηλώσεων Κοινών Επιχειρήσεων για περιόδους έως 10-12/2012

https://www.ika.gr/gr/secure/home.cfm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  • Δεν ήταν δυνατή η Υποβολή Αρχείου, Σε επεξεργασία η φόρτωση Αρχείου. Παρακαλούμε αναμείνατε έως την ενεργοποίηση του κουμπιού Επιστροφή.

Εχει προβλημα η υποβολή ΑΠΔ ? δεν μου το εχει ξαναβγάλει ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...