Jump to content
  • 0
rea1

Τελικά τα ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ θα τα βγάλουμε εμείς?

Question

Ακούσατε στην τηλεόραση ότι δεν θα σταλούν τελικά τα ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ ταχυδρομικώς ?

εγώ προσωπικά δεν το άκουσα αλλά μου το μετέφεραν. Είναι τελικά αλήθεια ή ήταν απλά ένα άσχημο όνειρο ?

Recommended Posts

• 0
54 λεπτά πριν , maria00 said:

εχει ερθει εννοειτε σε σας ή σε πελατη σας;; γιατι σε μενα σε κανενα!

Εμένα σε πολλούς

• 0
33 λεπτά πριν , maria00 said:

αληθεια;;; υπαρχει ελπιδα δλδ!!!

και του (πρώην) ΟΓΑ και του (πρώην) ΟΑΕΕ μάλιστα...

Ελπίδα δεν θα το έλεγα πως υπάρχει!

• 0
10 ώρες πριν, LAMMERGEIER said:

Εμένα σε πολλούς

Κανένας δικός μου πελάτης δεν πήρε. Σε έναν μάλιστα του τηλεφώνησαν από τον ΟΑΕΕ και του είπαν να πάει στον λογιστή και πως προσπαθούν να ειδοποιήσουν όσους γίνεται περισσότερους.....!!! 

• 0
9 ώρες πριν, LAMMERGEIER said:

και του (πρώην) ΟΓΑ και του (πρώην) ΟΑΕΕ μάλιστα...

Ελπίδα δεν θα το έλεγα πως υπάρχει!

Η ελπίδα έρχεται....... 

• 0
11 λεπτά πριν , monty said:

Κανένας δικός μου πελάτης δεν πήρε. Σε έναν μάλιστα του τηλεφώνησαν από τον ΟΑΕΕ και του είπαν να πάει στον λογιστή και πως προσπαθούν να ειδοποιήσουν όσους γίνεται περισσότερους.....!!! 

Ας βγάλουν πανώ στους δρόμους και τις πλατείες .

• 0
  1. γνωρίζει κανείς γιατί σε κάποιους φορολογούμενους δεν μπαίνει στο σύστημα? Εισέρχεται με τους κωδικούς taxisnet αλλά όταν πατάς ΑΦΜ και ΑΜΚΑ λέει ότι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα.
  2. Μήπως θέλουν διόρθωση τα ΑΜΚΑ???

• 0
7 λεπτά πριν , Lefteris7 said:
  1. γνωρίζει κανείς γιατί σε κάποιους φορολογούμενους δεν μπαίνει στο σύστημα? Εισέρχεται με τους κωδικούς taxisnet αλλά όταν πατάς ΑΦΜ και ΑΜΚΑ λέει ότι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα.
  2. Μήπως θέλουν διόρθωση τα ΑΜΚΑ???

1) Οι ΑΜΚΑ . Οι αριθμοί ......

2) Αν δεν οφείλεται σε υπερφόρτωση του συστήματος πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με ένα εκ των δύο , είτε με τον ΑΦΜ , είτε με τον ΑΜΚΑ.

• 0

Σίγουρα σε ένα από τα 2 οφείλετε. Ήθελα να δω αν έτυχε σε κανέναν και τι διαδικασία ακολούθησε για να το διορθώσει.

Υ.Γ.

Σωστά Οι ΑΜΚΑ...θα μπορούσε όμως να θεωρηθεί ως...''τα δεδομένα'' :P

• 0

Έχει ακόμα μερικά προβλήματα και με την ανάρτηση εισφορών για ορισμένα ταμεία, πχ οι ασφαλισμένοι στο τσμέδε από δευτέρα μπορούσαν όλοι να δουν τις εισφορές τους ή από υπερφόρτωση γιατί προσπαθούν πολλοί παράλληλα να μπουν στο σύστημα.

Σε γενικες γραμμές είναι απλό, εφόσον υπάρχουν σωστοί οι κωδικοί του taxis και του αμκα κάνεις login

• 0
10 ώρες πριν, SOTHRIS said:

Εξαρτάται πως τοποθετείς το ερώτημα :D

οχι η γνωστη ελπιδα του τσιπρα! εκεινη εφυγε πριν καν ερθει! η ελπιδα του να γλιτωσουμε τις εκτυπωσεις ομως... αχνοφαινεται.....

• 0
πριν μία ώρα, STRIGKLA said:

δεν έχει έρθει σε κανένα και μάλλον δεν θα έρθει κιόλας. Οι δε πελάτες νομίζουν ότι θα τα βγάζει ο λογιστής κάθε μήνα.... Ασχολίαστο

http://www.efka.gov.gr/_faq/home.cfm

18. Πως θα ενημερωθώ για τις εισφορές μου;

Για τις εισφορές από 1/1/17 θα σταλούν ειδοποιητήρια στα οποία θα περιλαμβάνεται ο υπολογισμός της μηνιαίας εισφοράς, το εισόδημα επί του οποίου έγινε ο υπολογισμός και στοιχεία για την πληρωμή των εισφορών. 
Παράλληλα, τα στοιχεία πληρωμής των εισφορών καθώς και το ειδοποιητήριο θα είναι διαθέσιμα στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΦΚΑ που θα αναρτηθούν στον ιστότοπό του www.efka.gov.gr

Εγώ τους λέω πως θα σταλούν. Περιμένουν και τα λαμβάνουν.

• 0
9 ώρες πριν, monty said:

και γιατι δε του ειπαν να παει απο τον ΟΑΕΕ να του το εκτυπωσουν;;;; δεν εχουν ιντερνετ;; εκτυπωτη;;; ή μηπως επειδη δεν ειναι ΚΕΠ σαν εμας;;;

• 0

Σε ασφαλισμένους του ΟΓΑ που είχαν απαλλαγή από τον ΟΑΕΕ (λόγω πληθυσμιακών κριτηρίων) δεν έχουν έρθει τα ΕΦΚΑ!!

Ξέρετε γιατί?

• 0

σε οσους ειχαν απαλλαγη και θα συνεχιζαν να εχουν λογω παραλληλης δραστηριοτητας δεν εχει ανεβει τιποτα

πχ ατομα που υπερκαλυπτουν το πλαφον λογω μισθωτης εργασιας και ειναι παραλληλα και ελ επαγγελματιες με ζημια δεν εχει ανεβει κατι και το θεωρω λογικο αφου καλυπτεται το πλαφον

• 0

εγώ το δικό μου το έλαβα χθές

υποθέτω πως όποιος δεν το έλαβε , θα το αναζητήσει , αλλά δεν θα τους καλέσω εγώ :angry:

και δεν εχω καμμία διάθεση να κάνω και αυτό ...

• 0
17 λεπτά πριν , d_anastasia said:

σε οσους ειχαν απαλλαγη και θα συνεχιζαν να εχουν λογω παραλληλης δραστηριοτητας δεν εχει ανεβει τιποτα

πχ ατομα που υπερκαλυπτουν το πλαφον λογω μισθωτης εργασιας και ειναι παραλληλα και ελ επαγγελματιες με ζημια δεν εχει ανεβει κατι και το θεωρω λογικο αφου καλυπτεται το πλαφον

ακριβως!!!

εμφανιζει αυτο

Χωρίς τίτλο.png

τι σημαινει προσωρινα;;; θα πληρωσουν ή οχι ;;