Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πρόκειται για ένα καταπληκτικό παιχνίδι όπου βλέπεις τον Λογιστή να προσπαθεί μεταξύ άλλων:

Να κλείσει Ισολογισμό στις 31/3/2005

Να κάνει δηλώσεις που λήγουν οι προθεσμίες τους

Να υπολογίσει περαιώσεις (μετά των αποσβέσεων)

Να ενημερώσει τους πελάτες για τα ποσά που βγαίνουν προκειμένου να αποφασίσει.

Να συμπληρώσει τα έντυπα προσέχοντας μήπως και κάνει κάποιο λάθος και δεν περαιώσει ο πελάτης του.

Να ετοιμάσει μισθοδοσίες μηνός

Να προσέξει για τις άδειες σύμφωνα και με το νέο καθεστώς

Να στείλει στο ΙΚΑ τις τρίμηνες ΑΠΔ κάνοντας έλεγχο τριμήνου κλπ.

κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ ..............................................................

έχει εκπληκτικά χρώματα (ειδικά το νέο Ε3 αλλά και το Ε9 δεν πάει πίσω) που σε ξεκουράζουν.

Από μουσική υπόκρουση σκίζει (παρακολουθήστε τα δελτία ειδήσεων και τους ήχους των τυμπάνων κάτι σε ιθαγενείς μου κάνει.... λίγο πριν ξεθάψουν το τσεκούρι του πολέμου).

Στο μόνο που υστερεί είναι το game play οι ήρωες του παιχνιδιού κινούνται ζαλισμένοι άτακτα και εκεί που παρ'όλα αυτά λες ότι το κερδίζω το επίπεδο ξαφνικά από το πουθενά εμφανίζονται κάτι περίεργοι συντελεστές 9%,19% χωρίς να έχεις απόθεμα δυνάμεων για να τους παλέψεις.

Πρέπει η εταιρία να το ξαναδεί γιατί στην trial έκδοση που είδαμε δεν μπορείς να το παίξεις. Ισως στην τελική έκδοση να είναι καλύτερο.

Aν και απ'ότι διάβασα σε διάφορα έντυπα του χώρου (Ναυτεμπορική, λογιστής κλπ.)

η νέα έκδοση αναμένεται να είναι χειρότερη. Εμφανίζονται λέει από το πουθενά πάλι

κάτι ΣΔΟΕ κλπ που καθιστούν πλέον αδύνατη την ομαλή ροή του παιχνιδιού.

Αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 01-04-2005. Η τιμή του λέγεται ότι θα είναι λίγο

τσουχτερή και θα θέσει νέα στάνταρτς στα παιχνίδια ρόλων όπου ο πρωταγωνιστής

είναι χαμένος από "χέρι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρόκειται για ένα καταπληκτικό παιχνίδι όπου βλέπεις τον Λογιστή να προσπαθεί μεταξύ άλλων:

Να κλείσει Ισολογισμό στις 31/3/2005

Να κάνει δηλώσεις που λήγουν οι προθεσμίες τους

Να υπολογίσει περαιώσεις (μετά των αποσβέσεων)

Να ενημερώσει τους πελάτες για τα ποσά που βγαίνουν προκειμένου να αποφασίσει.

Να συμπληρώσει τα έντυπα προσέχοντας μήπως και κάνει κάποιο λάθος και δεν περαιώσει ο πελάτης του.

Να ετοιμάσει μισθοδοσίες μηνός

Να προσέξει για τις άδειες σύμφωνα και με το νέο καθεστώς

Να στείλει στο ΙΚΑ τις τρίμηνες ΑΠΔ κάνοντας έλεγχο τριμήνου κλπ.

κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ ..............................................................

έχει εκπληκτικά χρώματα (ειδικά το νέο Ε3 αλλά και το Ε9 δεν πάει πίσω) που σε ξεκουράζουν.

Από μουσική υπόκρουση σκίζει (παρακολουθήστε τα δελτία ειδήσεων και τους ήχους των τυμπάνων κάτι σε ιθαγενείς μου κάνει.... λίγο πριν ξεθάψουν το τσεκούρι του πολέμου).

Στο μόνο που υστερεί είναι το game play οι ήρωες του παιχνιδιού κινούνται ζαλισμένοι άτακτα και εκεί που παρ'όλα αυτά λες ότι το κερδίζω το επίπεδο ξαφνικά από το πουθενά εμφανίζονται κάτι περίεργοι συντελεστές 9%,19% χωρίς να έχεις απόθεμα δυνάμεων για να τους παλέψεις.

Πρέπει η εταιρία να το ξαναδεί γιατί στην trial έκδοση που είδαμε δεν μπορείς να το παίξεις. Ισως στην τελική έκδοση να είναι καλύτερο.

Aν και απ'ότι διάβασα σε διάφορα έντυπα του χώρου (Ναυτεμπορική, λογιστής κλπ.)

η νέα έκδοση αναμένεται να είναι χειρότερη. Εμφανίζονται λέει από το πουθενά πάλι

κάτι ΣΔΟΕ κλπ που καθιστούν πλέον αδύνατη την ομαλή ροή του παιχνιδιού.

Αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 01-04-2005. Η τιμή του λέγεται ότι θα είναι λίγο

τσουχτερή και θα θέσει νέα στάνταρτς στα παιχνίδια ρόλων όπου ο πρωταγωνιστής

είναι χαμένος από "χέρι".

Πρεπει να παραδεχτεις ομως πως το παιχνιδι σε κραταει σε ενδιαφερον μεχρι τελικης πτωσεως,δεν πρεπει να εχεις παραπονο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι?!

Που εχετε κρυψει την φορμα παραγγελειας? Η δεν γινονται on line παραγγελειες :)

Καλο κουραγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι?!

Που εχετε κρυψει την φορμα παραγγελειας? Η δεν γινονται on line παραγγελειες :)

Καλο κουραγιο

http://www.gathering.com/strongholdseries/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έκανα install το παιχνίδι (full), αλλά δεν τρέχει.

Λείπουν τα αρχεία 9.00dll, και 19.00dll.

Μόλις πάω να το τρέξω, βγαίνει ο ήρωας καθισμένος σε μια καρέκλα γραφείου, με τα πόδια πάνω στο γραφείο και βγάζει μήνυμα la, la, la, la.

Τι δεν κάνω σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Θανάσης ΒΟΛΟΣ

Βρήκα το Crack !!!!!! :blink:

Εκεί που λέει "ΠΟΛ 1056" γράφεις

Θα πάω να 'νοίξω Gallery και θα δώσω τα βιβλία σε λογιστή

...και μετά περιμένεις να σε μαζέψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έκανα install το παιχνίδι (full), αλλά δεν τρέχει.

Λείπουν τα αρχεία 9.00dll, και 19.00dll.

Μόλις πάω να το τρέξω, βγαίνει ο ήρωας καθισμένος σε μια καρέκλα γραφείου, με τα πόδια πάνω στο γραφείο και βγάζει μήνυμα la, la, la, la.

Τι δεν κάνω σωστά;

Τα παιχνίδια αυτά θέλουν αναβάθμιση σε hardware και software και πολλή μνήμη.

Ελάχιστες απαιτήσεις:

Ρentium 9, κάρτα γραφικών στα 19 και μνήμη τουλάχιστον 450 (4,5 όπως τη λένε πλέον).

Από software ακόμη δεν κυκλοφόρησαν οι ανανεώσεις προγραμμάτων που θα

συνεργάζονται μ'αυτά τα νέα μηχανήματα.

Είπαμε η έκδοση είναι trial και περιμένουμε την τελική.

Για περισσότερα στο http://www.rgzs.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ PENTIUM 8 ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ??? ΣΥΣΤΗΜΑ: WINDOWS ΥΠ. ΟΙΚ.SP 4,5 , ΣΚΛΗΡΟΣ 19 αρις, ΚΑΙ ΜΝΗΜΗ ΕΛΕΦΑΝΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ...... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .... ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ.ΟΙΚΟSOFT ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΝΙΓΩ.... ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΙΝΑΙ AFTER SALES ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΥΤΗ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν είναι πιο σοφό από το παιχνίδι;

Θα μπορούσατε να περιγράψετε τη ζωή σας και τον τρόπο που προσεγγίζετε τα πράγματα μέσα από τη φράση του Δαλάι Λάμα, όταν γνωριστήκατε: Τίποτα δεν είναι πιο σοφό από το παιχνίδι;

"To παιχνίδι είναι μια σοβαρή υπόθεση. Η μόνη ελεύθερη πράξη. Δεν χρησιμεύει σε κάτι.

Οι περισσότερες πράξεις μας είναι υποδουλωμένες σε κάτι. Κάποιος σκοπός ή κάποια

αιτία έξω από τον εαυτό του. Για παράδειγμα κάποιος, όταν θέλει να γοητεύσει μία γυναί-

κα, μπορεί να είναι θύμα της βούλησης για ζωή, όπως λέει και ο Schopenhauer. Το παι-

χνίδι όμως δεν είναι ούτε πόθος ούτε πάθος ούτε ένστικτο. Γίνεται για τον εαυτό του. Το

θεωρώ μία πολύ σοβαρή ενασχόληση. Ολα τα πράγματα που έκανα στη ζωή μου είχαν

μία σχέση με το παιχνίδι. Μου αρέσει πάρα πολύ να παίζω. Η μανία μου με τους υπολογι-

στές, για παράδειγμα, είναι ένα παιχνίδι. Συνοπτικά θα μπορούσα να περιγράψω με πέντε

λέξεις-κλειδιά τους άξονες στους οποίους έχω κινηθεί σε όλη μου τη ζωή:

παιχνίδι, επικοινωνία, ανεξαρτησία, περιέργεια, τρυφερότητα".

Αναδημοσίευση από την "Ναυτεμπορική" 01-04-2005. (Συνέντευξη με το Νίκο Δήμου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...