Προς το περιεχόμενο

14η Συναντηση μελών Taxheaven forum στην Πάτρα, Νοέμβριος 2017


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως συνηθίζουμε κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ξεκινάμε την προετοιμασία για την επόμενη εκδρομή μας! Μέσα από αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες, αποφασίστηκε η τοποθεσία της επόμενης συνάντησής μας. 

 

ΠΑΤΡΑ, λοιπόν, σου ερχόμαστε! Βάλε τα γιορτινά σου, βάλε τα όμορφά σου, και άνοιξε την αγκαλιά σου, να δεχτείς την παρέα μας, τον Νοέμβρη του 2017.

 

Πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φώναξα χθες κατά τις 11.30 το μεσημέρι κάπου στην Μπότσαρη..αλλά δεν άκουσες..εκεί μπροστά στα ΚΕΠ..

ΥΓ..το αμάξι πότε στο κουτούλησαν?

καλημέρα !!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν , jim1970 said:

Σε φώναξα χθες κατά τις 11.30 το μεσημέρι κάπου στην Μπότσαρη..αλλά δεν άκουσες..εκεί μπροστά στα ΚΕΠ..

ΥΓ..το αμάξι πότε στο κουτούλησαν?

καλημέρα !!

 

 

 

 

 Χριστίνα να μαντέψω....?  μετά τα τσίπουρα?? :P 

Καλημέρα Jim! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν , SophiaL said:

 Χριστίνα να μαντέψω....?  μετά τα τσίπουρα?? :P 

Καλημέρα Jim! 

 

στην πόρτα του οδηγού ήταν..οπότε ο άλλος μάλλον ήταν από τσίπουρα..

 

καλημέρα Σοφάκι !!

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν , jim1970 said:

οπότε ο άλλος μάλλον ήταν από τσίπουρα..

 

καλημέρα Σοφάκι !!

 

πάλι καλά που δεν θυμάμαι να τράκαρα καμία πόρτα..  δεν οδηγούσα από οτι θυμάμαι.. :P  άρα δεν ήμουν εγώ την γλίτωσα χαχ :D:ph34r: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ΔΕΝ υπάρχει δεύτερος, ΕΝΑΣ  είναι

(the one and only SOULISSSSSSSSS)  

μάλλον θα αναλάβει και του χρόνου....   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά..

δώσανε σε σένα την επόμενη συνάντηση..?

στραβοί είναι ?

εσύ το πολύ πολύ..μέχρι τα Ζαρουχλέικα, τα Βραχνέικα ή τα Ταμπάχανα να μας ξεναγήσεις..ξενοδοχείο σίγουρα στον " Ριγανόκαμπο " να φανταστώ έτσι?..

έλα παναγία μου !!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο Jim, μάλλον από τσίπουρα ήταν αυτός που μου το έχει στουκάρει... τι να κάνουμε... υπάρχει και ανεύθυνος κόσμος, που τρακάρει, και δεν αφήνει ούτε τηλέφωνο.... Τες πα... την επόμενη φορά, να φωνάξεις πιο δυνατά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επόμενη φορά να έχεις κατεβασμένο το παράθυρο και χαμηλά την μουσική..διαφορετικά όσο και να φωνάζω εγώ..

 

καλά να περνάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jim1970 said:

μα καλά..   καλύτερα....

δώσανε σε σένα την επόμενη συνάντηση..?   Ελειπες εσύ, οπότε δεν είχα ανταγωνιστή....

στραβοί είναι ?   Εχεις πελάτη οφθαλμίατρο να μας έρθει φθηνότερα???  

εσύ το πολύ πολύ..μέχρι τα Ζαρουχλέικα, τα Βραχνέικα ή τα Ταμπάχανα να μας ξεναγήσεις 

Αν μας απειλείς οτι θα (ξανα)έρθεις δεν θα το αντέξω....

..ξενοδοχείο σίγουρα στον " Ριγανόκαμπο " να φανταστώ έτσι?.. Δεν παίζει κάποιο άλλο... 

έλα Παναγία μου !!  Σε εσένα αποκλείεται να έρθει.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SCORPIOS said:

 

έλα τώρα σοβαρά..

πες μου..από autocue βλέπεις και γράφεις?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/11/2016 at 11:10 ΠΜ, SCORPIOS said:

Επειδή ΔΕΝ υπάρχει δεύτερος, ΕΝΑΣ  είναι

(the one and only SOULISSSSSSSSS)  

μάλλον θα αναλάβει και του χρόνου....   

Πάλι ο Κίμωνας θα το τρέξει δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/11/2016 at 11:10 ΠΜ, SCORPIOS said:

Επειδή ΔΕΝ υπάρχει δεύτερος, ΕΝΑΣ  είναι

(the one and only SOULISSSSSSSSS)  

μάλλον θα αναλάβει και του χρόνου....   

Βρε παιδιά, ειδικά του χρόνου ας μην αναλάβει. Ας αναλάβει τις επόμενες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...
12 ώρες πριν, C.F.C. said:

μη σκας..

τα χει αναλάβει όλα ο σκόρπιος..κι όταν λέμε όλα εννοούμε όλα !! τα τσιγάρα μας να έχουμε μόνο κι όλα τ άλλα είναι δικά του..

μεγάλος άπλας αφού !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΡΙΟ SΕΧ στην Πάτρα !!!(video&pics!!!!) 

 

Πατήστε να δείτε το video!!!! ------->   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IExRHVijVu_Y1lVCWEr6urxgkARbmLMpJqwEoUG3BdM/edit?fref=gc&dti=1504481719811323#gid=1851220148

 

Και τώρα αγαπητοί μου φίλοι, που έχω την ΠΛΗΡΗ προσοχή σας,ας πούμε μερικά πραγματάκια για την εκδρομή μας !!!!!

Οι ημερομηνίες που θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή είναι

16/11 Πέμπτη μεσημεράκι αφιξη – 17-18 -19 Κυριακή αναχώρηση (τουτουνού του έτους για κάποιον έξυπνο που ρώτησε…)   

Το ξενοδοχείο που θα μείνουμε (ναι !!! τελικά θα μείνουμε σε ξενοδοχείο !!!!)είναι το Achaia Beach  http://www.airotel.gr/el/Achaia-Beach-792.htm  4χλμ απο Πάτρα, μεταξύ Πάτρας – Ρίου κοντά στο γιοφύρι !!!  Οι τιμές HB (πρωινό – βραδυνό) για εμάς είναι οι ακόλουθες :

Μονόκλινο 53ε - 2κλινο 73ε  - 3κλινο 101ε  -  4κλινο 119ε 

Παιδιά 0-3 free, 4-10 μικρή extra χρέωση (3κλινο με παιδί 4-10, 93ε)

Είναι στα ιδια επίπεδα με τις περσινές τιμές. Εχουμε και 20% μείον στο bar.Οι τιμές για τα δωμάτια με «θέα θάλασσα – γέφυρα» είναι στην ίδια τιμή με τα δωμάτια «θέα βουνό» οπότε όποιος κλείσει γρήγορα θα έχει και θέα θάλασσα !!! (Βέβαια- μεταξύ μας- μπορώ να το κανονίσω αν κάποιος θέλει θάλασσα - πμ να του γράψω τραπεζικό λογ/σμο…..) Σας επισυνάπτω την φόρμα κρατήσεων που θα γίνει από τον καθένα ξεχωριστά με προκαταβολή στο λογ/σμο μου του ξενοδοχείου. Επειδή όλοι σχεδόν είστε και διαδικτυακοί φίλοι μου εάν θέλετε κάτι extra σε πμ για να μην κουράζουμε κάποιους άλλους…  

Φόρμα κρατήσεων ξενοδοχείου : 1 διανυκτέρευση προκαταβολή με κάρτα ή τράπεζα  στο

ΣΥΝΗΜΜΈΝΟ  ΑΡΧΕΙΟ  !!!!!!!!!!!!

Το πρόγραμμα - που όπως μας ενημερώνουν από το control έχουμε δεχτεί χιλιάδες τηλ. – emails –μηνύματα θα αναρτηθεί λίαν συντόμως. Ενδεικτικά αναφέρουμε έγερση κατά τις 05.10’, πρωινό μέχρι 06.00’ το αργότερο, για να προλαβαίνουμε μουσεία κλπ γιατί οι διαδρομές είναι πολύωρες και κουραστικές, όπως άλλωστε έχετε ζητήσει επισταμένως…. Σαβατο 18/11 βράδυ, κλασσικά Grand Gala Dinner at the hotel ballroom με θεματικό «Taxheaven εχεις ταλέντο» !!!!!!! υπό την αιγίδα της Αννας Belini, τραγούδι, ποίηση, σκετς, magic tricks (by Orfeas!!!) δεξιοτεχνίες, πολλές εκπλήξεις, πλούσια δώρα για περάστε παρακαλώ 5 κρίκοι ένα τάληρο !!!!!

Φιλιά σε όλους !!!!!!!!  Καλή αντάμωση λέμεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!

 

ΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ TAXHEAVEN 16-19.11.17.docx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SCORPIOS said:

ΑΓΡΙΟ SΕΧ στην Πάτρα !!!(video&pics!!!!) 

 

Πατήστε να δείτε το video!!!! ------->   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IExRHVijVu_Y1lVCWEr6urxgkARbmLMpJqwEoUG3BdM/edit?fref=gc&dti=1504481719811323#gid=1851220148

 

Και τώρα αγαπητοί μου φίλοι, που έχω την ΠΛΗΡΗ προσοχή σας,ας πούμε μερικά πραγματάκια για την εκδρομή μας !!!!!

Οι ημερομηνίες που θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή είναι

16/11 Πέμπτη μεσημεράκι αφιξη – 17-18 -19 Κυριακή αναχώρηση (τουτουνού του έτους για κάποιον έξυπνο που ρώτησε…)   

Το ξενοδοχείο που θα μείνουμε (ναι !!! τελικά θα μείνουμε σε ξενοδοχείο !!!!)είναι το Achaia Beach  http://www.airotel.gr/el/Achaia-Beach-792.htm  4χλμ απο Πάτρα, μεταξύ Πάτρας – Ρίου κοντά στο γιοφύρι !!!  Οι τιμές HB (πρωινό – βραδυνό) για εμάς είναι οι ακόλουθες :

Μονόκλινο 53ε - 2κλινο 73ε  - 3κλινο 101ε  -  4κλινο 119ε 

Παιδιά 0-3 free, 4-10 μικρή extra χρέωση (3κλινο με παιδί 4-10, 93ε)

Είναι στα ιδια επίπεδα με τις περσινές τιμές. Εχουμε και 20% μείον στο bar.Οι τιμές για τα δωμάτια με «θέα θάλασσα – γέφυρα» είναι στην ίδια τιμή με τα δωμάτια «θέα βουνό» οπότε όποιος κλείσει γρήγορα θα έχει και θέα θάλασσα !!! (Βέβαια- μεταξύ μας- μπορώ να το κανονίσω αν κάποιος θέλει θάλασσα - πμ να του γράψω τραπεζικό λογ/σμο…..) Σας επισυνάπτω την φόρμα κρατήσεων που θα γίνει από τον καθένα ξεχωριστά με προκαταβολή στο λογ/σμο μου του ξενοδοχείου. Επειδή όλοι σχεδόν είστε και διαδικτυακοί φίλοι μου εάν θέλετε κάτι extra σε πμ για να μην κουράζουμε κάποιους άλλους…  

Φόρμα κρατήσεων ξενοδοχείου : 1 διανυκτέρευση προκαταβολή με κάρτα ή τράπεζα  στο

ΣΥΝΗΜΜΈΝΟ  ΑΡΧΕΙΟ  !!!!!!!!!!!!

Το πρόγραμμα - που όπως μας ενημερώνουν από το control έχουμε δεχτεί χιλιάδες τηλ. – emails –μηνύματα θα αναρτηθεί λίαν συντόμως. Ενδεικτικά αναφέρουμε έγερση κατά τις 05.10’, πρωινό μέχρι 06.00’ το αργότερο, για να προλαβαίνουμε μουσεία κλπ γιατί οι διαδρομές είναι πολύωρες και κουραστικές, όπως άλλωστε έχετε ζητήσει επισταμένως…. Σαβατο 18/11 βράδυ, κλασσικά Grand Gala Dinner at the hotel ballroom με θεματικό «Taxheaven εχεις ταλέντο» !!!!!!! υπό την αιγίδα της Αννας Belini, τραγούδι, ποίηση, σκετς, magic tricks (by Orfeas!!!) δεξιοτεχνίες, πολλές εκπλήξεις, πλούσια δώρα για περάστε παρακαλώ 5 κρίκοι ένα τάληρο !!!!!

Φιλιά σε όλους !!!!!!!!  Καλή αντάμωση λέμεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!

 

ΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ TAXHEAVEN 16-19.11.17.docx

για εμάς στα μονόκλινα θα κανονίσεις τίποτα ή να πάρουμε περνώντας απ το Ρίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικλινο με χρήση ενός ατόμου ????????????   

Αφού εισαι μπροστά και ξέρεις, κανόνισε και τίποτα για κάνα φίλο σου, αφού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Ελααααααααα  Παμεεεεεεε  Λεμεεεεεεεε

 

1η ημερα Πέμπτη 16/11

Patra 2017 Opening Ceremony -Αφιξη ξενοδοχείο, φιλιά, αγκαλιές, κλάματα, και αφού ξεπονέσουμε,   απογευματάκι coffee - ταβλι στο Ρίο   περπάτημα στη γέφυρα  για ηλιοβασίλεμα και φωτογραφίες !!!!  Βράδυ, φαγητό στο ξενοδοχείο, ….. ίσως και ποτό…..σε καποιο μπαράκι του Ρίου…..

2η ημέρα Παρασκευή.  Πρωινό  (μέχρι τις 05.30…) και μετά φύγαμε για Achaia Clauss το γνωστό οινοποιείο με την «Μαυροδάφνη» το πασίγνωστο κρασί προς τιμην της αγαπημένης του Gustaf Clauss την Δάνφη με τα μαυρα μάτια….   Αφού ξεναγηθούμε στο εντυπωσιακό κελάρι που έχει κρασί  100 ετών και  βαρέλια 150 ετών !!!  θα δοκιμάσουμε μαυροδάφνη (λίγη έτσι????….)  και θα αναχωρήσουμε από την  περιμετρική της  Πάτρας προς Ναύπακτο όπου θα περάσουμε απέναντι  με το ρομαντικό all time classic Ferry Boat!!! Εκεί θα κανουμε τη βολτα μας στο γραφικο λιμανακι της Ναυπακτου με δεσποζουσα τη προτομη του Θερβαντες  και μετα θα lunchάρουμε στη  μεγαααλη παραλία με τις λεύκες  το Γκρίμποβο.Εκει θα προσπαθήσουμε να αυτοκτονήσουμε με φαγητό και ποτό αφού κατά τα γνωστά,  θα τρωμε και θα πινουμε συνεχεια  μεχρι να σκασουμε.

 Επιστροφή στο ξενοδοχειο το απογευμα,οτι ώρα θέλουμε για να παρουμε το dinner .

3h ημέρα Σάβατο. Μετά το πρωινό (05.00) θα έχουμε επίσκεψη στο κέντρο της Πάτρας , στους κεντρικούς πεζόδρομους, ψώνια, καφές, περπάτημα  και  καταλήγουμε στην μεγαλύτερη εκκλησία των Βαλκανίων, τον Αγιο Ανδρέα στις  13.30’. Μετά την μικρή ξενάγηση και το προσκύνημα, θα πάρουμε το μεσημεριανό μας τσίπουρο στον Φάρο της Πάτρας  στην παραλία ακριβώς  κάτω από τον Αγιο Ανδρέα.  Επιστροφή  στο ξενοδοχείο ότι ώρα τελειώσουν τα τσίπουρα στο μαγαζί  και  ετοιμαζόμαστε για το Grand Gala Dinner το βράδυ !!!!!! Θεματικό “Taxheaven έχεις ταλέντο…!!!” Ετοιμάστε τα ταλέντα σας !!!!!! η κυρία Anna Bellini είναι στην διάθεσή σας !!!!  Τα λόγια είναι περιττά …. Μαζί μας θα είναι και ο live dj  Βασίλης Ακριβός (που εκείνο το βράδυ πιστεύουμε να μας κάνει έκπτωση….)  μέχρι το πρωί !!!!!! 

4η ημέρα  Closing Ceremony Patra 2017 ,πρωινό, κλάματα, συγκινήσεις, ευχαριστίες προς τον  Γιγαντοτιτανοτεράστιο διοργανωτή  της εκδρομής  (…..),τελετη παράδοσης παραλαβής σημαίας  και rendez vous  του χρόνου στ……….  !!!!!!!! 

Καλά να περασετε όσοι πάτε!!!!!!

Στο ΣΥΝΗΜΜΈΝΟ  η φόρμα κράτησης  !!!!!!!    

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IExRHVijVu_Y1lVCWEr6urxgkARbmLMpJqwEoUG3BdM/edit?fref=gc&dti=1504481719811323#gid=0

 

 

ΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ TAXHEAVEN 16-19.11.17.docx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SCORPIOS said:

Ελααααααααα  Παμεεεεεεε  Λεμεεεεεεεε

 

1η ημερα Πέμπτη 16/11

Patra 2017 Opening Ceremony -Αφιξη ξενοδοχείο, φιλιά, αγκαλιές, κλάματα, και αφού ξεπονέσουμε,   απογευματάκι coffee - ταβλι στο Ρίο   περπάτημα στη γέφυρα  για ηλιοβασίλεμα και φωτογραφίες !!!!  Βράδυ, φαγητό στο ξενοδοχείο, ….. ίσως και ποτό…..σε καποιο μπαράκι του Ρίου…..

2η ημέρα Παρασκευή.  Πρωινό  (μέχρι τις 05.30…) και μετά φύγαμε για Achaia Clauss το γνωστό οινοποιείο με την «Μαυροδάφνη» το πασίγνωστο κρασί προς τιμην της αγαπημένης του Gustaf Clauss την Δάνφη με τα μαυρα μάτια….   Αφού ξεναγηθούμε στο εντυπωσιακό κελάρι που έχει κρασί  100 ετών και  βαρέλια 150 ετών !!!  θα δοκιμάσουμε μαυροδάφνη (λίγη έτσι????….)  και θα αναχωρήσουμε από την  περιμετρική της  Πάτρας προς Ναύπακτο όπου θα περάσουμε απέναντι  με το ρομαντικό all time classic Ferry Boat!!! Εκεί θα κανουμε τη βολτα μας στο γραφικο λιμανακι της Ναυπακτου με δεσποζουσα τη προτομη του Θερβαντες  και μετα θα lunchάρουμε στη  μεγαααλη παραλία με τις λεύκες  το Γκρίμποβο.Εκει θα προσπαθήσουμε να αυτοκτονήσουμε με φαγητό και ποτό αφού κατά τα γνωστά,  θα τρωμε και θα πινουμε συνεχεια  μεχρι να σκασουμε.

 Επιστροφή στο ξενοδοχειο το απογευμα,οτι ώρα θέλουμε για να παρουμε το dinner .

3h ημέρα Σάβατο. Μετά το πρωινό (05.00) θα έχουμε επίσκεψη στο κέντρο της Πάτρας , στους κεντρικούς πεζόδρομους, ψώνια, καφές, περπάτημα  και  καταλήγουμε στην μεγαλύτερη εκκλησία των Βαλκανίων, τον Αγιο Ανδρέα στις  13.30’. Μετά την μικρή ξενάγηση και το προσκύνημα, θα πάρουμε το μεσημεριανό μας τσίπουρο στον Φάρο της Πάτρας  στην παραλία ακριβώς  κάτω από τον Αγιο Ανδρέα.  Επιστροφή  στο ξενοδοχείο ότι ώρα τελειώσουν τα τσίπουρα στο μαγαζί  και  ετοιμαζόμαστε για το Grand Gala Dinner το βράδυ !!!!!! Θεματικό “Taxheaven έχεις ταλέντο…!!!” Ετοιμάστε τα ταλέντα σας !!!!!! η κυρία Anna Bellini είναι στην διάθεσή σας !!!!  Τα λόγια είναι περιττά …. Μαζί μας θα είναι και ο live dj  Βασίλης Ακριβός (που εκείνο το βράδυ πιστεύουμε να μας κάνει έκπτωση….)  μέχρι το πρωί !!!!!! 

4η ημέρα  Closing Ceremony Patra 2017 ,πρωινό, κλάματα, συγκινήσεις, ευχαριστίες προς τον  Γιγαντοτιτανοτεράστιο διοργανωτή  της εκδρομής  (…..),τελετη παράδοσης παραλαβής σημαίας  και rendez vous  του χρόνου στ……….  !!!!!!!! 

Καλά να περασετε όσοι πάτε!!!!!!

Στο ΣΥΝΗΜΜΈΝΟ  η φόρμα κράτησης  !!!!!!!    

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IExRHVijVu_Y1lVCWEr6urxgkARbmLMpJqwEoUG3BdM/edit?fref=gc&dti=1504481719811323#gid=0

 

 

ΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ TAXHEAVEN 16-19.11.17.docx

Καλά δεν θα βάλεις ποτέ μυαλό?.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SCORPIOS said:

Ελααααααααα  Παμεεεεεεε  Λεμεεεεεεεε

 

1η ημερα Πέμπτη 16/11

Patra 2017 Opening Ceremony -Αφιξη ξενοδοχείο, φιλιά, αγκαλιές, κλάματα, και αφού ξεπονέσουμε,   απογευματάκι coffee - ταβλι στο Ρίο   περπάτημα στη γέφυρα  για ηλιοβασίλεμα και φωτογραφίες !!!!  Βράδυ, φαγητό στο ξενοδοχείο, ….. ίσως και ποτό…..σε καποιο μπαράκι του Ρίου…..

2η ημέρα Παρασκευή.  Πρωινό  (μέχρι τις 05.30…) και μετά φύγαμε για Achaia Clauss το γνωστό οινοποιείο με την «Μαυροδάφνη» το πασίγνωστο κρασί προς τιμην της αγαπημένης του Gustaf Clauss την Δάνφη με τα μαυρα μάτια….   Αφού ξεναγηθούμε στο εντυπωσιακό κελάρι που έχει κρασί  100 ετών και  βαρέλια 150 ετών !!!  θα δοκιμάσουμε μαυροδάφνη (λίγη έτσι????….)  και θα αναχωρήσουμε από την  περιμετρική της  Πάτρας προς Ναύπακτο όπου θα περάσουμε απέναντι  με το ρομαντικό all time classic Ferry Boat!!! Εκεί θα κανουμε τη βολτα μας στο γραφικο λιμανακι της Ναυπακτου με δεσποζουσα τη προτομη του Θερβαντες  και μετα θα lunchάρουμε στη  μεγαααλη παραλία με τις λεύκες  το Γκρίμποβο.Εκει θα προσπαθήσουμε να αυτοκτονήσουμε με φαγητό και ποτό αφού κατά τα γνωστά,  θα τρωμε και θα πινουμε συνεχεια  μεχρι να σκασουμε.

 Επιστροφή στο ξενοδοχειο το απογευμα,οτι ώρα θέλουμε για να παρουμε το dinner .

3h ημέρα Σάβατο. Μετά το πρωινό (05.00) θα έχουμε επίσκεψη στο κέντρο της Πάτρας , στους κεντρικούς πεζόδρομους, ψώνια, καφές, περπάτημα  και  καταλήγουμε στην μεγαλύτερη εκκλησία των Βαλκανίων, τον Αγιο Ανδρέα στις  13.30’. Μετά την μικρή ξενάγηση και το προσκύνημα, θα πάρουμε το μεσημεριανό μας τσίπουρο στον Φάρο της Πάτρας  στην παραλία ακριβώς  κάτω από τον Αγιο Ανδρέα.  Επιστροφή  στο ξενοδοχείο ότι ώρα τελειώσουν τα τσίπουρα στο μαγαζί  και  ετοιμαζόμαστε για το Grand Gala Dinner το βράδυ !!!!!! Θεματικό “Taxheaven έχεις ταλέντο…!!!” Ετοιμάστε τα ταλέντα σας !!!!!! η κυρία Anna Bellini είναι στην διάθεσή σας !!!!  Τα λόγια είναι περιττά …. Μαζί μας θα είναι και ο live dj  Βασίλης Ακριβός (που εκείνο το βράδυ πιστεύουμε να μας κάνει έκπτωση….)  μέχρι το πρωί !!!!!! 

4η ημέρα  Closing Ceremony Patra 2017 ,πρωινό, κλάματα, συγκινήσεις, ευχαριστίες προς τον  Γιγαντοτιτανοτεράστιο διοργανωτή  της εκδρομής  (…..),τελετη παράδοσης παραλαβής σημαίας  και rendez vous  του χρόνου στ……….  !!!!!!!! 

Καλά να περασετε όσοι πάτε!!!!!!

Στο ΣΥΝΗΜΜΈΝΟ  η φόρμα κράτησης  !!!!!!!    

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IExRHVijVu_Y1lVCWEr6urxgkARbmLMpJqwEoUG3BdM/edit?fref=gc&dti=1504481719811323#gid=0

 

 

ΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ TAXHEAVEN 16-19.11.17.docx

έλα τώρα πες αλήθεια !!  σε ποιο γραφείο ανέθεσες να σου βγάλει το πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να έρθω κι εγώ,όχι βέβαια για 4ήμερο και δεν ξέρω άν θα είμαι μόνος ή με την σύζυγο ( άν μπορέσει να έρθει) θα δούμε όμως,πιθανόν για καμιά μέρα και ενοείται ότι θα ήθελα νασας δώ όλους,ιδιαιτέρως δε τους παλιούς συμπολεμιστές και συμπολεμμίστριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/10/2017 at 10:49 ΠΜ, Panforos said:

Παιδιά θέλω να έρθω κι εγώ,όχι βέβαια για 4ήμερο και δεν ξέρω άν θα είμαι μόνος ή με την σύζυγο ( άν μπορέσει να έρθει) θα δούμε όμως,πιθανόν για καμιά μέρα και ενοείται ότι θα ήθελα νασας δώ όλους,ιδιαιτέρως δε τους παλιούς συμπολεμιστές και συμπολεμμίστριες.

Γεια σου Παναγιώτη,μακάρι να τα πούμε στην Πάτρα.Θα πάω με την Λενιώ μου και ένα άλλο φιλικό ζευγάρι,το οποίο είχε ξετρελαθεί με τους συνάδελφους στην προηγούμενη εκδρομή στην Καρδίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

 

Για πάμε λίγο δυνατά με τις κρατήσεις παιδιά!!!!!!!!!! 

Μέχρι  25/10 πρέπει να έχουμε κλείσει λεμεεεεεεεεεεεεεεεε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...