Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΡΙΕΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΌ ΤΟΜΈΑ


ady

Ερώτηση

Καλήμερα σε όλους και καλή δύναμη

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ισχύουν οι τριετίες στον ιδιωτικό τομέα 

Μετα  τη υποβολη του πινακα προσωπικου είδα   οτι εχει συμπληρώσει τριετεια και δεν ξέρω να υποβάλλω συμπληρωματικό πινάκα λόγω αλλαγής αποδοχών επειδη έχει συμπληρώσει τριετία από πέρσι , η τελικά δεν ισχύει ,όποτε δεν με νοιάζει ?

Το έχω ψάξει ,αλλά δεν έχω βγάλει άκρη αν τελικα  ισχυει η τριετεια για 2015-2016  στον ιδιωτικο τομεα η οχι.....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Βάσει της περ. 3δ και στ, της υποπαραγράφου ΙΑ.11 του νόμου 4093/2012, λαμβάνεται υπ' όψιν η προϋπηρεσία που υπήρχε έως την 14.02.2012. Άρα μετά τις 14.02.2012 δεν υπολογίζεται η προϋπηρεσία που απέκτησε ο εργαζόμενος έως ότου το ποσοστό της ανεργίας μειωθεί κάτω του 10%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον πίνακα προσωπικού αναγράφετε την προυπηρεσία βάση πραγματικής ή μισθολογικής κατάστασης?

Για παράδειγμα σε πρόσληψη 01/03/2012 θα αναγράψετε στην στήλη προυπηρεσίας 4 χρόνια ή μηδέν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν , noslave said:

Στον πίνακα προσωπικού αναγράφετε την προυπηρεσία βάση πραγματικής ή μισθολογικής κατάστασης?

Για παράδειγμα σε πρόσληψη 01/03/2012 θα αναγράψετε στην στήλη προυπηρεσίας 4 χρόνια ή μηδέν?

ΠΡΟϋπηρεσία => πριν την πρόσληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, noslave said:

Στον πίνακα προσωπικού αναγράφετε την προυπηρεσία βάση πραγματικής ή μισθολογικής κατάστασης?

Για παράδειγμα σε πρόσληψη 01/03/2012 θα αναγράψετε στην στήλη προυπηρεσίας 4 χρόνια ή μηδέν?

Τώρα που το λες εχω την ίδια απορία.

Εγώ εχω βάλει 4 χρόνια προϋπηρεσία μήπως έπρεπε να βάλω μηδέν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν , ady said:

Τώρα που το λες εχω την ίδια απορία.

Εγώ εχω βάλει 4 χρόνια προϋπηρεσία μήπως έπρεπε να βάλω μηδέν?

 

αν δεν είχε ξαναδουλέψει 0.  αν ναι ,τόσα χρόνια όσα δούλευε πριν την πρόσληψη σε σένα. και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν , PROAKIS said:

αν δεν είχε ξαναδουλέψει 0.  αν ναι ,τόσα χρόνια όσα δούλευε πριν την πρόσληψη σε σένα. και τέλος.

Ευχαριστώ πολύ

Δεν εχει ξαναδουλεψει πριν, αλλα δυστυχώς έχω υποβάλει τον πίνακα οριστικά και δεν μπορώ να το διορθώσω.

 Εφόσον δεν ισχύει πλέον η προϋπηρεσία μετα το 2012, ελπίζω να μην ασχοληθεί κανείς....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 15/11/2016 στις 11:14 ΠΜ, ady είπε

Καλήμερα σε όλους και καλή δύναμη

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ισχύουν οι τριετίες στον ιδιωτικό τομέα 

Μετα  τη υποβολη του πινακα προσωπικου είδα   οτι εχει συμπληρώσει τριετεια και δεν ξέρω να υποβάλλω συμπληρωματικό πινάκα λόγω αλλαγής αποδοχών επειδη έχει συμπληρώσει τριετία από πέρσι , η τελικά δεν ισχύει ,όποτε δεν με νοιάζει ?

Το έχω ψάξει ,αλλά δεν έχω βγάλει άκρη αν τελικα  ισχυει η τριετεια για 2015-2016  στον ιδιωτικο τομεα η οχι.....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, sakispap είπε

καλημέρα, αν κάποιος έχει τριετίες  πριν 14.02.2012 τις υπολογίζουμε ? είναι υποχρεωτικό? 

Φυσικά, εφόσον έχει τεκμηρίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...