Jump to content
  • 0

επιδοτηση εργατικης εισφορας


lagos88
 Share

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Καλημέρα στους συναδέλφους, παλιούς και νέους

Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμη η επιδότηση της εργατικής εισφοράς του άρθρου 14 του Ν. 2837/2000; (εγκύκλιος ΙΚΑ 56/2000)

Αν ισχύει υπάρχει κάποια διαδικασία που προηγείται της εφαρμογής της διάταξης αυτής από την επιχείρηση ή απλά την εφαρμόζουμε,  δηλώνουμε το ποσό της επιδότησης στην ΑΠΔ και είμαστε εντάξει;
Αν κάποιος εργαζόμενος λαμβάνει επιδόματα (προϋπηρεσίας και γάμου) χάνει αυτό το δικαίωμα ή απλά η επιδότηση υπολογίζεται μόνο στο βασικό μισθό;
Και,  τέλος, αν δεν το έχουμε κάνει στο παρελθόν, μπορούμε τώρα να ξεκινήσουμε την εφαρμογή της για εργαζόμενους που απασχολούνται ήδη από χρόνια στην επιχείρηση και ως τώρα δεν τους έχουμε μειώσει τις κρατήσεις τους με αυτή την επιδότηση ή μπορούμε να το κάνουμε μόνο στους νεοπροσλαμβανόμενους;

ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...