Προς το περιεχόμενο
  • 0

Οι ηλίθιοι και οι πανιλίθιοι...


Constantinos

Ερώτηση

ΕΡΓΑΝΗ stop.

Έκανα απόπειρα και έστειλα τον ετήσιο πίνακα προσωπικού που αφορούσε το κεντρικό μιας εταιρείας με τρία άτομα. Το όνομα της πρώτης το είχα καταχωρήσει στην μισθοδοσία ως ΑΘΗΝΑ-ΣΤΕΦΑΝΙΑ και το ΕΡΓΑΝΗ με την διασύνδεση με την ΓΓΔΕ το έβγαζε λάθος. Το ήθελε ως ΑΘΗΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ χωρίς παύλα.

Στην δεύτερη το είχα καταχωρήσει ως ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ και το ΕΡΓΑΝΗ το ήθελε ως ΠΑΝΑΓ

Το υποκατάστημα έχει τριάντα άτομα , τρομάζω και μόνο στην σκέψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

αν έχεις εργαζόμενο που στο επώνυμο έχει ας πούμε "...ΕΪ.." (πχ "Σεϊταρίδης") και τον έχεις γράψει εσύ σωστά με διαλυτικά αλλά στο μητρώο της ΓΓΔΕ είναι γραμμένος χωρίς διαλυτικά δεν περνά ο πίνακας ε4.

Κατανοητό βέβαια γιατί για το μηχάνημα το «ι» είναι διαφορετικό από το «ϊ» αλλά ας μου εξηγήσει κάποιος τι νόημα έχουν αυτές οι διασταυρώσεις.

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ανέβασα βεβαιώσεις ΦΜΥ στο taxis η βεβαίωση του "...ΕΪ.." ανέβηκε χωρίς πρόβλημα με δεδομένο ότι στο taxis υπήρχε ως "....ΕΙ..." και τώρα δεν περνά ο πίνακας ε4 ?

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος, αν λένε τον πατέρα του εργαζόμενου ΑΓΓΕΛΟ και στο μητρώο έχει γραφεί ΑΓΚΕΛΟΣ, γιατί πρέπει να κάνω το σωστό λάθος προκειμένου να στείλω ε4 και να περιμένω να διορθώσει ο εργαζόμενος τα στοιχεία του στο μητρώο με το αυτονοήτως σωστό για να μην απολογούμαι που έχω στείλει έναν ανορθόγραφο ε4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν , ype said:

αν έχεις εργαζόμενο που στο επώνυμο έχει ας πούμε "...ΕΪ.." (πχ "Σεϊταρίδης") και τον έχεις γράψει εσύ σωστά με διαλυτικά αλλά στο μητρώο της ΓΓΔΕ είναι γραμμένος χωρίς διαλυτικά δεν περνά ο πίνακας ε4.

Κατανοητό βέβαια γιατί για το μηχάνημα το «ι» είναι διαφορετικό από το «ϊ» αλλά ας μου εξηγήσει κάποιος τι νόημα έχουν αυτές οι διασταυρώσεις.

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί όταν ανέβασα βεβαιώσεις ΦΜΥ στο taxis η βεβαίωση του "...ΕΪ.." ανέβηκε χωρίς πρόβλημα με δεδομένο ότι στο taxis υπήρχε ως "....ΕΙ..." και τώρα δεν περνά ο πίνακας ε4 ?

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος, αν λένε τον πατέρα του εργαζόμενου ΑΓΓΕΛΟ και στο μητρώο έχει γραφεί ΑΓΚΕΛΟΣ, γιατί πρέπει να κάνω το σωστό λάθος προκειμένου να στείλω ε4 και να περιμένω να διορθώσει ο εργαζόμενος τα στοιχεία του στο μητρώο με το αυτονοήτως σωστό για να μην απολογούμαι που έχω στείλει έναν ανορθόγραφο ε4

 

οι βεβαιώσεις στο ταχις πήγαν με μοναδικό κριτήριο το ΑΦΜ.  παράδειγμα ΑΦΜ 123456789  ΟΝΟΜΑ ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ από την μισθοδοσία.

έψαξε και βρήκε το ΑΦΜ στο ταχις 123456789 αδιαφορώντας πλήρως για τα λοιπά στοιχεία. 

τώρα με τον ΕΦΚΑ θέλουν κοινά αρχεία. να μην βγαίνει στο ένα σύστημα ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ και στο άλλος ΞΕΣΚΟΥΦΩΤΟΣ.

γιατί δεν το κάνανε πιο μπροστά μαζικά? ίσως -δεν το ξέρω- για να αναλάβεις εσύ την ευθύνη και να πεις ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗ ότι το ΑΦΜ 123456789 θα έχει πλέον όνομα ΞΕΣΚΟΥΦΩΤΟΣ.

και ας ελπίσουμε ότι και το ΙΚΑ θα το αλλάξει ,αντλώντας τα επιβεβαιωμένα και άρα διορθωμένα στοιχεία από το ΕΡΓΑΝΗ.

και ξανά ας ελπίσουμε ότι την επαλήθευση την κάνει και στις νέες προσλήψεις ,μετά την υποβολή των ετήσιων.

για τα υπόλοιπα τα έγραψα πιο μπροστά -όχι ότι έχω το αλάθητο ,αλλά πάω με την λογική- θα ακολουθείς την ΓΓΔΕ.

εάν είναι προφανές το λάθος και προλαβαίνεις στείλε τον εργαζόμενο να το διορθώσει στο ταχις και μετά στείλε ετήσιο.

τα μηχανήματα είναι άψυχα και "λογικά". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 4/10/2016 at 1:03 ΜΜ, Constantinos said:

ΕΡΓΑΝΗ stop.

Έκανα απόπειρα και έστειλα τον ετήσιο πίνακα προσωπικού που αφορούσε το κεντρικό μιας εταιρείας με τρία άτομα. Το όνομα της πρώτης το είχα καταχωρήσει στην μισθοδοσία ως ΑΘΗΝΑ-ΣΤΕΦΑΝΙΑ και το ΕΡΓΑΝΗ με την διασύνδεση με την ΓΓΔΕ το έβγαζε λάθος. Το ήθελε ως ΑΘΗΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ χωρίς παύλα.

Στην δεύτερη το είχα καταχωρήσει ως ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ και το ΕΡΓΑΝΗ το ήθελε ως ΠΑΝΑΓ

Το υποκατάστημα έχει τριάντα άτομα , τρομάζω και μόνο στην σκέψη...

Τελεία και παύλα, Εργάνη είσαι καύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω μια αλλοδαπή υπάλληλο ως καθαρίστρια και μου βγάζει το μήνυμα ότι το ΑΦΜ δεν ''αντιστοιχει στο Ονομα Πατέρα βάσει στοιχείων ΓΓΔΕ'' κάνω τον έλεγχο μέσα από το Εργανη βάσει ΓΓΔΕ διαπιστώνω ότι δεν έχω κάνει κανένα λάθος στην καταχώριση όλων των στοιχείων διαγράφω και ξαναπερνώ τα στοιχειά της υπαλλήλου αλλά το μήνυμα συνεχίζει να εμφανίζεται και ουσιαστικά δεν μ αφήνει να υποβάλλω τον πίνακα σας έχει τύχει τέτοια περίπτωση και αν ναι πως το έχετε αντιμετωπισει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...