Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΥΦ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ?????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ GREEN

Ερώτηση

Καλημέρα συνάδελφοι
Την Παρασκευή έβγαζε άλλο μήνυμα, σήμερα βγάζει άλλο μήνυμα
Τι γίνεται
 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN""http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

<HTML><HEAD><TITLE>Service Unavailable</TITLE>

<META HTTP-EQUIV="Content-Type" Content="text/html; charset=us-ascii"></HEAD>

<BODY><h2>Service Unavailable</h2>

<hr><p>HTTP Error 503. The service is unavailable.</p>
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δεν δουλεύει. Αλλά αγαπητοί συνάδελφοι θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τη διοίκηση του Υπουργείου που μας κρατάει σε επαγρύπνηση και φροντίζει παράλληλα  μας μαθαίνει να μη ζητάμε αμοιβή ή αποζημίωση,  για ότι κάνουμε και μας κάνουν.

ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Υ.Γ Αλλά αν θέλετε μια ταπεινή άποψη (εκεί "ψηλά") οργανωθείτε, εκσυγχρονιστείτε και απλοποιείστε τις διαδικασίες. Το ΕΚΤΡΩΜΑ της ΜΥΦ διορθώνεται μόνο με ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπας και το κλείσουν αύριο το πανηγύρι, ανακοινώνοντας την παράταση. Και γενναιόδωρη ελπίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, έφυγα από το γραφείο στις 00:00 και το πρωί πήγα στις 07:00. Το σύστημα νεκρό από αργά το απόγευμα.Άντε να δούμε................

Επεξεργασμένο από stratost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Nα δωσω τα συγχαρητήρια μου στο υπουργείο που για άλλη μια φορά παίζει με τα νεύρα μας. Χθες βράδυ ηταν εκτος λειτουγίας  , το ίδιο και σήμερα το πρωι.. τα παρατάω και περιμένω την παράταση.'εχουμε και αλλες  δουλειες που περιμένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
πριν μία ώρα, stratost said:

Καλημέρα, έφυγα από το γραφείο στις 00:00 και το πρωί πήγα στις 07:00. Το σύστημα νεκρό από αργά το απόγευμα.Άντε να δούμε................

Αφιερωμένο στη γραφειοκρατία του υπουργείου οικονομικών , που ενώ βλέπει τι πρόβλημα , δε το λύνει έγκαιρα . Βέβαια θα πείτε τι να πρωτολύσει σε ένα μέσα σε ένα οκτάωρο εργασίας . Για αυτούς άλλωστε δεν ισχύουν οι προτροπές να κάνουν υποβολές δηλώσεων (να παίρνουν αποφάσεις ) στις 4 τα χαράματα .:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν , SOTHRIS said:

Αφιερωμένο στη γραφειοκρατία του υπουργείου οικονομικών , που ενώ βλέπει τι πρόβλημα , δε το λύνει έγκαιρα . Βέβαια θα πείτε τι να πρωτολύσει σε ένα μέσα σε ένα οκτάωρο εργασίας . Για αυτούς άλλωστε δεν ισχύουν οι προτροπές να κάνουν υποβολές δηλώσεων (να παίρνουν αποφάσεις ) στις 4 τα χαράματα .:angry:

δικαιολογούνται ετούτες τι μέρες γιατί ασχολούνται με την αξιοποίηση της δημόσιας περιουσίας.

κάτσε να τελειώσουν και θα δεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
36 λεπτά πριν , PROAKIS said:

δικαιολογούνται ετούτες τι μέρες γιατί ασχολούνται με την αξιοποίηση της δημόσιας περιουσίας.

κάτσε να τελειώσουν και θα δεις....

Oσο είναι υπουργοί οι Τσακαλώτοι και οι Τσιρώνηδες δε θα αξιοποιηθεί καμιά περιουσία  (μόνο κάτι μετοχές εταιρειών θα δώσουν ........ ):D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή προφανώς και δεν προλαβαίνουμε πολλοί συνάδελφοι να τελειώσουμε έγκαιρα,

αν μπω και υποβάλω μόνο μια εγγραφή για κάθε υπόχρεο αυτό θα θεωρηθεί αρχική υποβολή ;

Και τις αποκλίσεις να τις διορθώσω με νέα υποβολή εως την 30/11.

Είναι εφικτό αυτό;

Δεν θέλω να μπούμε σε αντιπαράθεση γιατί κάποιος προλαβαίνει και κάποιος όχι.

Εγώ προσωπικά έχω φτάσει σε ένα όριο όπου πραγματικά ο όγκος των γνωστών υποχρεώσεων + κάποιες έκτακτες υποχρεώσεις με έχουν ξεπεράσει , και το κυριότερο είναι πως οι επιπλέον αυτές υποχρεώσεις δεν έχουν μεταφραστεί σε επιπλέον έσοδα ώστε να μπορούν να απασχοληθεί επιπλέον προσωπικό για να βγεί η δουλειά. Μέσα σε αυτό το ασχημο οικονομικό κλίμα μόνο μεγάλα γραφεία που πετυχαίνουν οικονομίες κλίμακας θα επιβιώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω ότι μόλις πέθανε κι επίσημα το σύστημα... Δεν εμφανίζει απολύτως τίποτα!

Το πρώτο εγκεφαλικό το έπαθα, τώρα πια λέω να το πάρω απόφαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, Trip_Accountant said:

Επειδή προφανώς και δεν προλαβαίνουμε πολλοί συνάδελφοι να τελειώσουμε έγκαιρα,

αν μπω και υποβάλω μόνο μια εγγραφή για κάθε υπόχρεο αυτό θα θεωρηθεί αρχική υποβολή ;

Και τις αποκλίσεις να τις διορθώσω με νέα υποβολή εως την 30/11.

Είναι εφικτό αυτό;

Δεν θέλω να μπούμε σε αντιπαράθεση γιατί κάποιος προλαβαίνει και κάποιος όχι.

Εγώ προσωπικά έχω φτάσει σε ένα όριο όπου πραγματικά ο όγκος των γνωστών υποχρεώσεων + κάποιες έκτακτες υποχρεώσεις με έχουν ξεπεράσει , και το κυριότερο είναι πως οι επιπλέον αυτές υποχρεώσεις δεν έχουν μεταφραστεί σε επιπλέον έσοδα ώστε να μπορούν να απασχοληθεί επιπλέον προσωπικό για να βγεί η δουλειά. Μέσα σε αυτό το ασχημο οικονομικό κλίμα μόνο μεγάλα γραφεία που πετυχαίνουν οικονομίες κλίμακας θα επιβιώσουν.

Aαχ χαίρομαι που και που να διαβάζω τετοιες δημοσιεύσεις γιατι αισθάνομαι ότι δεν είμαι η μόνη !

Δυστυχώς και εγω πλεόν παλεύω κάθε μήνα με τις υποχρεώσεις και πάντα βγαίνω χαμένη ...

Μετ απο 15 χρόνια στο επάγγελμα και έχοντας δικό μου γραφείο με 3 ατομα προσωπικο , αποφάσισα πέρυσι να δωσω τέλος στα ..φεσια και να μεταφέρω την έδρα μου σπίτι κρατώντας λίγους και "καλούς" πελάτες .

Καθε πρώτη του μήνα κάνω τον προγραμματισμό των υποχρεώσεων του μηνός και μετά τις 20 συνειδητοποιώ ότι δεν έχω κάνει ούτε τα μισά απο αυτά που είχα σκοπό ! Οι εκτακτες υποχρεώσεις πάντα θα βγαίνουν και πάντα θα τρώνε το πολύτιμο χρόνο μας.....χωρίς να μεταφράζονται σε αντίστοιχα έσοδα !

Ετσι καταλαβαίνω φυσικά όσους ζητάνε παράταση των ημερομηνιών γιατι φυσικά και δεν προλαβαίνουν !

Μια απο αυτους είμαι και γω και φετος οσον αφορά στις μυφ δεν έχω στείλει ούτε μια !

Θα ήθελα απλα να υπήρχε καποια ενημέρωση ( όχι της τελευταίας ώρας )ότι ναι θα πάρουν παράταση ή όχι δε θα πάρουν για να κάνει ο καθένας τις επιλογές του !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί να πάθουμε εγκεφαλικά για κάτι που δεν δουλεύει?

Θέλω όμως να πω σε εκείνον τον συνάδελφο που με πήρε και επέμενε να διορθώσω επί τόπου μια απόκλιση 30€ (τον είχα δηλώσει προμηθευτή ενώ είχε κόψει ΑΛΠ, του είπα θα τα διορθώσω τον Νοέμβριο, μου είπε ότι αυτός δεν είναι "χύμα" και τα είχε όλα άψογα, να τσακιστώ να διορθώσω την απόκλιση), καθώς επίσης και εκείνον τον συνάδελφο που επέμενε ότι το σκαναρισμένο χειρόγραφο τιμολόγιο δεν χρειάζεται να παραδοθεί και σε πρωτότυπη μορφή, οπότε συμβούλεψε τον πελάτη του (αρχιτέκτονα) να τα στέλνει με mail στους πελάτες, το mail χάθηκε, πέρασε ένας χρόνος, βρήκα απόκλιση εσόδων 10000.

Καλοί μου συνάδελφοι, η μαλακία πάει σύννεφο,κρατάει μαστίγιο και σας δέρνει ολημερίς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν , ponzi said:

Καλοί μου συνάδελφοι, η μαλακία πάει σύννεφο,κρατάει μαστίγιο και σας δέρνει ολημερίς. 

Οι ιστορίες και οι περιπτώσεις που μπορούμε να γράψουμε για τις διασταυρώσεις και ασυμφωνίες των ΜΥΦ από επικοινωνία με άλλους συναδέλφους λογιστές,  μπορεί να ξεπεράσουν -σε γελοιότητα- τα μπινελίκια που χώνουμε για το ίδιο το σύστημα των ΜΥΦ και την δυσλειτουργία του TAXIS.

Ηθελα νά'ξερα εκείνος που έφτασε σε σημείο να πάρει τηλέφωνο το TAXIS -κι αυτοί να πάρουν εμένα- για να ρωτήσει πως θα διορθώσει το αρχείο του, (έβαλε τα ενοίκια στη ΜΥΦ) ένα τηλέφωνο στον έρμο τον προγραμματιστή του δεν μπορούσε να κάνει?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν κάνει αποθήκευση τα δεδομένα που περνάω με τίποτα σήμερα ενώ μπαίνω μέσα χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Mια απο τα ιδια!Εγω στελνω οτι εχω και τις αποκλισεις μεχρι 30 Νοεμβρη δεν θα μας πεθανουν κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λειτουργει βρε παιδια αυτη η μ...ην πω καμια βαρια κουβεντα ;;;;

Παταω αποθηκευση και δεν προχωρα παρακάτω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...