Jump to content
  • 0

νεος ιστοτοπος ΣΕΠΕ sepenet και παλιος yeka/services

Question

Προφανως η εγγραφη στη νεα ιστοσελιδα sepenet θα αφορα μονο  τις εφαρμογες που αναφερονται στην εγκυκλιο. Οι αναγγελιες προσληψης, οι απολυσεις, οι συμβασεις μερικης απασχολησης κλπ θα συνεχιζουν να γινονται οπως και πριν στο yeka/services ή θα καταργηθει και θα  ενσωματωθουν κι αυτες στην νεα ιστοσελιδα www.sepenet.gr ?

• Answers 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Να πάνε στο διάολο. Να συνδέσουν το σύστημά τους με τους ήδη υπάρχοντες κωδικούς. Έλεος.

τόσο δύσκολο είναι να μεταφέρουν τους εγγεγραμμένους χρήστες από την μία στην άλλη? λογικά θα ενσωματωθούν οι υπηρεσίες. έχουμε τρελαθεί με τους κωδικούς και τις ταυτότητες. τι διάβολο κάθε

Ότι πιο τραγικό έχει υπάρξει ποτέ.  Πέρα του εγκληματικού λάθους που δεν δέχεται τους κωδικούς του ΕΡΓΑΝΗ το σύστημα κατα την εγγραφή δεν δέχεται το ίδιο mail του γραφείου!!! Πως στην ευχή θα εγγ

Recommended Posts

• 0
1 ώρα πριν, a.sakellariadis said:
  • Στην αρχική σελίδα πατήστε:  "Είσοδος" (ανοίγει η μάσκα "Είσοδος στο Σύστημα")
  • Πατήστε:  "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ +" (γίνεται μεταφορά στη Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων")
  • Πληκτρολογείτε Username και Password  "TAXISnet"
  • Εμφανίζεται μάσκα "Παρακαλούμε επιβεβαιώστε", πατήστε "Εξουσιοδότηση"
  • Θα σας αποσταλούν Username & Password στο mail που έχετε δηλώσει στο TAXISnet

μετά την εξουσιοδότηση για προσπέλαση του ταχις ,ζητά κωδικούς ΙΚΑ,έβαλα τους παλιούς πάω να κάνω λογαριασμό και μου λέει η διεύθυνση e-mail υπάρχει σε λογαριασμό!!

αφού του γραφείου βάζουμε σε όλους.

γιατί δεν το αφήνουν να μπαίνουμε με τους κωδικούς τάχις να πάρουν και το mail και να τελειώνουμε.

• 0

Οταν λενε κωδικος ΙΚΑ ενοουν τον κωδικο που εχουμε (με αφησε να το κανω και εκανα εγγραφη). Μπαινοντας μεσα, σε ολες τις εφαρμογες δεν υπαρχει προσβαση (φαινονται με αχνα γραμματα).

Δοκιμαζοντας τωρα για αλλον πελατη μου βγαζει τους κωδικους ΙΚΑ λαθος οποτε δεν μπορω να προχωρησω (βεβαια το ΙΚΑ και  η αλλη εφαρμογη του υπουργειου yekaservices.gr τους δεχονται με "τιμη και δοξα".

Περαν και του γνωστου προβληματος με το ιδιο email

Απλα οι τυποι ειναι για τα μπαζα

• 0

τι θα γίνει με αυτήν την επιβεβαίωση στοιχείων ΙΚΑ που δε δέχεται τους κωδικούς που έχουμε και βγάζει ότι είναι λάθος...που στο διαλο να απευθυνθείς και ποιον να ρωτήσεις για αυτήν την μ@#ακια που βγάζει και γιατί την βγάζει αφού βαζουμε τους σωστούς κωδικούς...

• 0
  • Στην αρχική σελίδα πατήστε:  "Είσοδος" (ανοίγει η μάσκα "Είσοδος στο Σύστημα")
  • Πατήστε:  "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ +" (γίνεται μεταφορά στη Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων")

έκανα όλα τα βήματα έβαλα τους νέους κωδικούς ...μου έβγαλε ένα authentication failed ξαναπάω από την αρχή .......

υπάρχει ήδη λογαριασμός με αυτό το ΑΦΜ !!! Συνδέομαι με τους κωδικούς που υποτίθεται έβαλα...τίποτα!!!!!!!!!!!!!!! 

• 0

φαίνονταν αυτοί οι μηχανογράφοι ότι ήταν "επε" στα απλά πραγματάκια ,πόσο μάλλον σε τούτα.

φτιάξτε το να μπαίνουμε κατ'ευθείαν από το ταχις και πάρτε το μαιλ από κει ,μόνοι σας.

δεν είναι τόσο δύσκολο,διαφορετικά κλείστε το ,αφού δεν το κατέχετε το θέμα γενικότερα.

• 0

Μα πραγματικά είναι να τρελαίνεται κανείς...στο φίλο ποιο πάνω που κάνει εγγραφή του βγάζει μήνυμα όπως λέει :

σε μένα από την αρχή που προσπαθώ μετά την εξουσιοδοτηση δε μου λέει ότι θα μου αποσταλούν τίποτα κωδικοί δεν έχω λάβει τίποτα, παρά με πάει απευθείας να βάλω το user name και το κωδικό που έχω για το ΙΚΑ άλλα τζίφος...δλδ ο καθένας έχει ξεχωριστό τρόπο για να κάνει εγγραφή δεν καταλαβαίνω...

• 0

Καλησπερα παιδια

Εγω αφου εκανα ολα τα πιο κατω

Μετα οταν  μου ζητησε   κωδικους του  ΙΚΑ εβαλα αυτους που ηδη ειχα για τον συγκεκριμενο εργοδοτη που του εστελνα την ΑΠΔ και φανηκε.... οτι τους  πηρε και μου ειπε οτι θα μου σταλουν οι κωδικοι στο e-mail !αλλα απο την Τριτη ακομα.....τους περιμενω!!! και δεν νομιζω....να ελθουν ποτε!!!

• 0
On 6/9/2016 at 3:37 ΜΜ, MARKA said:

Άρθρο 7 Διαδικασία εγγραφής χρηστών στο ΟΠΣ-ΣΕΠΕ

1. Όλοι οι εργοδότες από την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας απόφασης έως την 30η/ 09/2016 υποχρεούνται να αποκτήσουν κωδικό πρόσβασης στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.sepenet.gr με την εγγραφή τους στο ΟΠΣ-ΣΕΠΕ ως νέοι χρήστες δηλώνοντας τα απαιτούμενα στοιχεία ταυτοποίησης, μεταξύ των οποίων και ο Αριθμός Φορολογικού Μητρώου (ΑΦΜ). Οι εργοδότες ταυτοποιούνται από το σύστημα και αποκτούν τον προσωπικό τους «λογαριασμό» στο ΟΠΣ-ΣΕΠΕ, στον οποίο υποχρεούνται να δηλώνουν τα στοιχεία ηλεκτρονικής επικοινωνίας (διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) και τις τυχόν μεταβολές αυτών στο πεδίο «Διαχείριση Λογαριασμού».

Και αν δεν γραφτούμε τι θα γίνει δηλαδή? Θα μας βάλουν πρόστιμο?

Ύμαρτον πια με τον εκφοβισμό και το φόρτωμα με περιττές εργασίες. Λές και δεν έχουμε άλλη δουλειά να κάνουμε.

Όταν το χρειαστούμε θα γραφτούμε! Και ίσως μέχρι τότε να το βελτιώσουν να γίνεται η εγγραφή χωρίς προβλήματα.

Και αυτό με το μοναδικό email είναι απαράδεκτο, οι περισσότεροι πελάτες μου είτε δεν έχουν ή δεν ασχολούνται με τα email τους. Αν δεν επιτρέψουν να χρησιμοποιούμε το email του γραφείου είναι no go...

• 0

Τελικα εκανα ολες τις εγγραφες των πελατων και αποκτησαν κωδικο προσβασης.

Μπαινοντας ομως μεσα ολα τα MENU ειναι ενενεργα (αχνα γραμματα στο βαθος χωρις προσβαση)

επισης μπροστα σε ολα τα username βαζουν το προθεμα ptl-

• 0

Για τους πελάτες που έχουν απενεργοποιηθεί οι κωδικοί τους λόγω μακροχρόνιας απουσίας προσωπικού μπορείτε να κάνετε εγγραφή και εάν πρέπει να κάνουμε εγγραφή και για αυτούς;

• 0

Kαι αφου βρει μεσω taxis οτι μιλαμε για επιχειρηση, βαζωντας στο επομενο βημα τους κωδικους ΙΚΑ, δεν τους βρισκει....(τα στοιχεια που δωσατε ειναι λαθος) / Εντω μεταξυ με τα ιδια στοιχεια στο ΙΚΑ μπαινει κανονικα!

• 0
3 ώρες πριν, ofs said:

Kαι αφου βρει μεσω taxis οτι μιλαμε για επιχειρηση, βαζωντας στο επομενο βημα τους κωδικους ΙΚΑ, δεν τους βρισκει....(τα στοιχεια που δωσατε ειναι λαθος) / Εντω μεταξυ με τα ιδια στοιχεια στο ΙΚΑ μπαινει κανονικα!

Θέλει καθαρισμό Ιστορικού, κωδικών και cookies. Αμέσως μετά τους δέχεται κανονικά. Το έπαθα κι εγώ συνάδελφε...

• 0

Κι αφού κατάφερα να κάνω εγγραφή και να μπω στην πλατφόρμα, τελικά όλα τα Links υπάρχουν αλλά δε μπορώ να τα πατήσω.

Είναι σαν να υπάρχει πάνω τους ένα διάφανο φιλμ που δε σου δίνει το δικαίωμα να πατήσεις ενώ βλέπεις.

Το έχει συναντήσει κανείς; Λύσεις;

• 0

Δυστυχως, οσα cookies και οσο ιστορικο και αν καθαρισα, τους κωδικους του ΙΚΑ τους θεωρει λαθος (παρολο που στο ΙΚΑ μπαινω κανονικα). Ευχαριστουμε πολυ το ΣΕΠΕ που εκτος απο τα νευρα που μας εχει σπασει, εχουμε χαλασει και ηδη καμποσες ωρες για ενα απλο sign up!   

• 0
33 λεπτά πριν , kpanagiotis said:

Θέλει καθαρισμό Ιστορικού, κωδικών και cookies. Αμέσως μετά τους δέχεται κανονικά. Το έπαθα κι εγώ συνάδελφε...

Μπα φιλέ μου και που το κάνω εγώ όπως λες και καθαρίζω τα πάντα συνεχίζει να μου βγάζει λάθος στοιχεία ΙΚΑ..πιστεύω μέχρι τέλος έτους να έχω κάνει εγγραφή..

• 0

Στην αρχική σελίδα πάντως που έχει την αναφορά στα προβλήματα κατά την εγγραφή αναφέρει ότι αυτό είναι το βασικό πρόβλημα που υπάρχει αυτήν την στιγμή στην εγγραφή και μάλλον είναι πρόβλημα επιχειρησιακο , δε το καταλαβαίνω αυτό αλλά anyway...εγώ έχω στείλει μαιλ στο helpdesk , στείλε και εσύ με αναφορά του προβλήματος σου , λέει ότι και καλά θα προσπαθήσουν να επικοινωνησουν μαζί μας για να διερευνήσουν το θέμα...τι να πω υπομονή!

• 0

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για κάποια θέματα που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην εγγραφή χρηστών στο Portal του ΟΠΣ ΣΕΠΕ και για τα οποία εργαζόμαστε ήδη για την λύση τους, έτσι ώστε να σας βοηθήσουν στο να βοηθάτε τους χρήστες που προσπαθούν να εγγραφούν :

1) Στο τέλος της εγγραφής, όταν παρουσιάζεται ένα σφάλμα τύπου "έληξε το session", δεν στέλνεται email επιβεβαίωσης της εγγραφής στον χρήστη, ωστόσο η εγγραφή έχει ολοκληρωθεί. Ο χρήστης μπορεί να εισέλθει στο σύστημα και να το επιβεβαιώσει. Υπόψιν ότι το username του είναι της μορφής "ptl_" : Το πρόβλημα αυτό συμβαίνει σε όλους και ειμαστε στην φάση της διερεύνησής του.

2) Σε κάποιες περιπτώσεις γυρίζει το WS του ΙΚΑ λάθος: θα διορθωθεί σήμερα με updated έκδοση η οποία θα μπει σήμερα σε λίγη ώρα.

3) Σε κάποιες (λίγες) περιπτώσεις κατά την εγγραφή χτυπάει λέγοντας ότι το password δεν ανταποκρίνεται στην πολιτική password : Είμαστε στην φάση επίλυσης, έτσι ώστε να του δίνεται κάποιο πιο σωστό μήνυμα έτσι ώστε να δώσει άλλο password.

• 0
πριν μία ώρα, ofs said:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για κάποια θέματα που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην εγγραφή χρηστών στο Portal του ΟΠΣ ΣΕΠΕ και για τα οποία εργαζόμαστε ήδη για την λύση τους, έτσι ώστε να σας βοηθήσουν στο να βοηθάτε τους χρήστες που προσπαθούν να εγγραφούν :

1) Στο τέλος της εγγραφής, όταν παρουσιάζεται ένα σφάλμα τύπου "έληξε το session", δεν στέλνεται email επιβεβαίωσης της εγγραφής στον χρήστη, ωστόσο η εγγραφή έχει ολοκληρωθεί. Ο χρήστης μπορεί να εισέλθει στο σύστημα και να το επιβεβαιώσει. Υπόψιν ότι το username του είναι της μορφής "ptl_" : Το πρόβλημα αυτό συμβαίνει σε όλους και ειμαστε στην φάση της διερεύνησής του.

2) Σε κάποιες περιπτώσεις γυρίζει το WS του ΙΚΑ λάθος: θα διορθωθεί σήμερα με updated έκδοση η οποία θα μπει σήμερα σε λίγη ώρα.

3) Σε κάποιες (λίγες) περιπτώσεις κατά την εγγραφή χτυπάει λέγοντας ότι το password δεν ανταποκρίνεται στην πολιτική password : Είμαστε στην φάση επίλυσης, έτσι ώστε να του δίνεται κάποιο πιο σωστό μήνυμα έτσι ώστε να δώσει άλλο password.

να το κλεισετε κι οταν το φτιαξετε τα ξαναλεμε

παιδευεται ολος ο κοσμος για ΒΛΑΚΙΕΣ

• 0
2 ώρες πριν, ofs said:

το ΕΩΣ 30/09 γιατί το αφήνετε?

και πείτε ,ΟΤΑΝ το φτιάξουμε και ΟΤΑΝ το χρειαστείτε   φτιάχνετε λογαριασμό και κάνετε εισαγωγή στην εφαρμογή.

ΜΗΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΙS. EINAI OΛΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.

• 0

- Το πρωί ολοκλήρωσα τις εγγραφές κανονικά (δούλευε)

- Οι υπηρεσίες θα λειτουργήσουν σταδιακά (2 ανά βδομάδα)

- Μελλοντικά λένε οτι θα μπαίνουμε σε όλα  με τους κωδικούς taxisnet. (να δούμε)

Αυτά από το μέτωπο... καλό κουράγιο.