Jump to content
  • 0

ΤΕΛΟΣ ΧΡΗΣΗΣ-ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΡΓΟΥ


MAST
 Share

Question

ΜΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 20 Ν2052/1992 ΜΕ ΙΣΧΥ ΑΠΟ 1/1/1993 ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΤΗΣΙΟ ΤΕΛΟΣ ΧΡΗΣΗΣ 350 ΔΡΧ.ΑΝΑ ΙΠΠΟ ΙΣΧΥΣ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΡΓΟΥ ΜΕ ΤΟ Ε16

ΕΡΩΤΗΜΑ...ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ¨::::::::

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Guest

Το θέμα της βεβαίωσης του υπόψη τέλους ανάγεται στην αρμοδιότητα του ΥΠΕΧΩΔΕ. Τα στοιχεία στέλνονται στο ΚΕΠΥΟ, συντάσσονται μηχανογραφημένες καταστάσεις και αποστέλονται στις Δ.ΟΥ για είσπραξη.

Δεν υπάρχουν ενδείξεις - ιδίως τώρα - για την κατάργηση αυτών των τελών.

Διονύσης Κουνάδης

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΔΟΥ.....ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΡΓΟΥ ΥΠΟΒΑΛΕΙ Ε16 ΜΕ ΤΟ Ε3

ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙΣ ΕΚΕΙ..ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.....ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ΠΟΛ.1038/2005

Αρθρο 2

α) ....

β) ...

γ) Τη δήλωση ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΟΧΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΩΝ» (Ε16) σε δύο αντίτυπα, όταν το νομικό πρόσωπο έχει στην κυριότητά του τέτοια μηχανήματα, για τα οποία οφείλεται τέλος χρήσης του άρθρου 20 του Ν. 2052/1992 (ΦΕΚ 94 Α΄).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...