Προς το περιεχόμενο

ΦΠΑ 8>9 - 18>19


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

500 χ 19% = 95

1000 χ 19%= 190

Θα το συνηθήσουμε και αυτό

Στα νέα ειδήσεις στην κεντρική σελίδα ανακοινώθηκαν τα νέα <Ηπια> μέτρα της κυβέρνησης.

Μεταξύ άλλων και η αλλαγή στο ΦΠΑ από 8 σε 18 και από 9 σε 19.

Και μάλλον από 1η Απριλίου.

Ξεκινήστε τις αλλαγές.

(Ταμειακές,software, )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ :

ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ............................................Ε9......

ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΦΠΑ ΑΠΟ 8% ΣΕ..........9%

ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΦΠΑ ΑΠΟ 18% ΣΕ .......19%

ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ....

ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ....ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΑΠΟ 01/04/2005...

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΛΑΙΚΟ ΛΑΧΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 9 ?

ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΧΕΙ .......... ......................... 29.....

ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ...

ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ' ΧΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ 9 !!!

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΦΠΑ ΑΠΟ ....ΣΗΜΕΡΑ...

ΤΟ ΒΡΑΔΥ .....ΣΤΙΣ...... 9

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ........

ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση για μία ακόμη φορά.

Πέρα του ότι οι μικρές επιχηρήσεις βαίνουν με μαθηματική πλέον ακρίβεια σε λουκέτο, γιατί δε νομίζω ότι κάποιος υποστηρίζει το αντίθετο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής,γιατί αυτή η ρημάδα η ανάπτυξη και οι <επενδύσεις> προυποθέτει την άνευ όρων παράδοση των μικρών?Με τι <όπλα> ένας επιτηδευματίας θα μπορέσει να ανταπεξέλθει στις πολυεθνικές?Ποίος είναι ο υγιείς ανταγωνισμός?Και τη σημαίνει πια η ελεύθερη αγορά(νομίζω άλλα διάβαζα στη πολ.οικονομία,στη μίκρο-μάκρο κλπ)

Και να μη ξεχάσω ότι στην εκκαθ. οικον. έτους 2005 θα έχουμε ένα τρίμηνο 8-18 και 3 με 9-19% φαντάσου να έχεις και μειωμένους!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες ερωτήσεις από φορολογούμενους.

Τα εμπορεύματα που ήδη έχουμε (με 8%,18%)θα τα πουλάμε κανονικά με τους νέους συντελεστές από την Παρασκευή?

Οι προμηθευτές για τα άνω εμπορεύματα θα μας ζητήσουν αύξηση αναδρομική?

Πότε θα κάνουμε αυξήσεις στις τιμές?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ?(Υστερική απορία από πελάτη)

Και το κλασσικό , ότι μέχρι να γίνει η αλλαγή , θα έρθει το (κατηργημένο) ΣΔΟΕ και θα μας βάλει πρόστιμο για τη μη έγκαιρη αλλάγη?

Το μόνο που είπα, ΑΝ τελικά ισχύσει από 1/4/05 και δεν έχετε αλλάξει ταμειακή , κόψτε χειρόγραφα,με επιφύλαξη πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε το σύνθημα μόλις εφαρμόστηκε ο ΦΠΑ ήταν : "Φάτε π....... Αλλαγή".

......καθόλα επίκαιρο

......και εις άλλα με υγεία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου φαίνεται πως είχε δίκιο ο αείμνηστος Κ. Καραμανλής που είχε πει κάποτε πως η Ελλάδα είναι ενα απέραντο τρελοκομείο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου φαίνεται πως είχε δίκιο ο αείμνηστος Κ. Καραμανλής που είχε πει κάποτε πως η Ελλάδα είναι ενα απέραντο τρελοκομείο......

................νομίζω πως είχε πει "φρενοκομείο"..................................

Και πάλι ελπίσαμε μερικοί ...................... λίγο.................όσοι τόλμησαν να ελπίσουν............. για κάτι καλύτερο .................... απο αυτή τη κυβέρνηση........................................και θέλαμε να ελπίσουμε (μερικοί) στα λόγια τους..................... Τους δοκιμάσαμε κι αυτούς......................Το ίδιο...............

Υ.Γ. Δεν ανήκω σε καμμία παράταξη...... δεν αξίζει άλλωστε ..................

"Τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα..........................."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι είναι δυνατόν να προσαρμοσθούν τα λογισμικά όλων των εταιριών σε μία μέρα , υπάρχουν επιχειρήσεις που έχουν φορητά για τιμολόγηση επι αυτοκινήτου πάνω από 30, όλες οι γέφυρες πρέπει να φταιαχθούν από την αρχή, υπάρχουν επιχειρήσεις που λόγω έλειψης χρημάτων δούλευαν κάποια προγράμματα για τα οποία τα τελευταία χρόνια δεν πλήρωνα συνδρομή, τώρα ή καινούργιο λογισμικό η πληρωμή όλων των ετών που χρωστούν. Κάποιοι θα τα κονομίσουν πάλι, α ρε εγκέφαλοι που διαφεντεύεται την Ελλάδα, ελάτε σε ένα γραφείο αυτέςε τις μ΄ερες να δείτε τι τραβάμε οι έρμοι, έλεος λυπηθείτε μας.

Ποιο είναι το e-mail του υπουργού, πρέπει όλοι να αντιδράσουμε, Νίκο εσύ που ΄'εχεις και τα μέσα για πίεσε να γίνει κάτι, ας πάρουμε μιά παράταση ας βρουν μιά λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zητα αναπτυξη και οικονομικη ευημερια με τα 8 και 18 σε 9% και 19%.Οι ανεγκεφαλοι του κράτους μαλλον νομιζουν οτι οι μικρες επιχειρήσεις εχουν ενα τσουβαλι λεφτα ετοιμο για τις αναγκες του εκαστοτε προυπολογισμου ....Αντικειμενικα Κριτηρια,Περαιωσεις,Σημειωματα ,Αυτοελεγχους

Σας βαρεθηκα , θα φυγω μεταναστης μου φαίνεται..

Συγνωμη αν κουρασα καποιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ότι μου αρέσει η κατάσταση αυτή, αλλά το λογισμικό αλλάζει σχετικά εύκολα, οι επιχειρησεις όμως, και το κόστος ζωής θα απογειωθεί, εκεί είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ανακοίνωση των οικονομικών μέτρων απο το ΥΟ δείχνει για ακόμη μία φορά τον

πανικό που διακατέχει το σύνολο της κυβέρνησης.Ο ερασιτεχνισμός των αρμοδίων

για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνει ότι τελικά το να υπουργοποιείς συνδικαλιστή δεν είναι και ότι το καλύτερο για μια κυβέρνηση. Χωρίς υπερβολή θέλω να μου εξηγήσουν πως ένας εφοριακός υπάλληλος βγαίνει και ανακοινώνει μέτρα ειδικα για τον ΦΠΑ χωρίς να έχει αναλογιστεί την ευθύνη απέναντι σε συγκεκριμένη κοινοτική οδηγία που ισχύει απο το 1992 και ενσωματώνεται μεταγενέστερα και στην ελληνική νομοθεσία περί της μεταβολής των συντελεστών του ΦΠΑ? και άντε ο υφυπουργός εφοριακός ήταν που να καταλάβει απο Ε.Ε. και κοινοτικούς κανονισμούς ο Υπουργός δεν ξέρει? Εκτός και αν όντως επαληθεύεται το σενάριο για δεύτερη αποτυχία στην ΕΕ μετά τον βασικό μέτοχο οπότε αρχίζουμε και διαρέουμε ότι τα ξένα κέντρα επιθυμούν ξήλωμα της κυβέρνησης και προσφυγή στις κάλπες! Μήπως αντί για αλλαγές στους συντελεστές ΦΠΑ ετοιμαζόμαστε για αλλαγές σε κυβερνητικό επίπεδο? Ας μην βιαζόμαστε και ας διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας.Οποιαδήποτε αλλαγή για τους συντελεστές θέλει νομοθετική ρύθμιση και δεν αρκεί μια εξαγγελία ή μια εγκύκλιος.Ισως την τελευταία στιγμή αποτραπεί το κακό απο κάποιους ψύχραιμους και το θέμα κλείσει πριν ακόμα ξεκινήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-kairatos-
Λοιπόν έχουμε και λέμε.

500 χ 19% =  95

1000 χ 19%= 190

Θα το συνηθήσουμε και αυτό

Στα νέα ειδήσεις στην κεντρική σελίδα ανακοινώθηκαν τα νέα <Ηπια> μέτρα της κυβέρνησης.

Μεταξύ άλλων και η αλλαγή στο ΦΠΑ από 8 σε 18 και από 9 σε 19.

Και μάλλον από 1η Απριλίου.

Ξεκινήστε τις αλλαγές.

(Ταμειακές,software, )

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ. ΚΟΥΛΟΓΙΑΝΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΟΥ, ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΑΞΕΙΣ. ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΟΙΟ ΕΝΤΙΜΟ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΑΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ, ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΟΧΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΟΙ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΛΑ ΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΦΠΑ 8% ΚΑΙ 18% ΚΑΙ ΝΑ 'ΑΝΟΙΧΤΟΥΝ' ΝΕΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ?

ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΑΣ?

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ έμαθα ότι ψηφίστηκε ο νόμος για την αλλαγή του ΦΠΑ.

Γνωρίζει κανείς κάτι; Αν μπορείτε πληροφορήστε μας.

Και μία παράκληση προς το Υπουργείο.

Αφού η Κυβέρνηση όλων των Ελλήνων αποφάσισε την αύξηση του ΦΠΑ και το ψήφισε με νόμο, εσείς φροντίστε να βγάλετε μία, μόνο μια διευκρινιστηκή σωστή γρήγορα και έγκαιρα.

Θερμή παράκληση όχι διευκρινιστηκές επί των διευκρινιστηκών και μάλιστα η μία να διωρθώνει ή να καταργεί την άλλη.

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι είναι δυνατόν να προσαρμοσθούν τα λογισμικά όλων των εταιριών σε μία μέρα , υπάρχουν επιχειρήσεις που έχουν φορητά για τιμολόγηση επι αυτοκινήτου πάνω από 30, όλες οι γέφυρες πρέπει να φταιαχθούν από την αρχή, υπάρχουν επιχειρήσεις που λόγω έλειψης χρημάτων δούλευαν κάποια προγράμματα για τα οποία τα τελευταία χρόνια δεν πλήρωνα συνδρομή, τώρα ή καινούργιο λογισμικό η πληρωμή όλων των ετών που χρωστούν. Κάποιοι θα τα κονομίσουν πάλι, α ρε εγκέφαλοι που διαφεντεύεται την Ελλάδα, ελάτε σε ένα γραφείο αυτέςε τις μ΄ερες να δείτε τι τραβάμε οι έρμοι, έλεος λυπηθείτε μας.

Ποιο είναι το e-mail του υπουργού, πρέπει όλοι να αντιδράσουμε, Νίκο εσύ που ΄'εχεις και τα μέσα για πίεσε να γίνει κάτι, ας πάρουμε μιά παράταση ας βρουν μιά λύση

Τα "λογισμικά", δεν χρειάζονται προσαρμογή. Αλλαγή χρειάζεται στη παραμετροποίηση. Στη χειρότερη των περιπτώσεων μετά τη προσθήκη τριών γραμμών στο πίνακα που το πρόγραμμα διαβάζει το συντελεστή του ΦΠΑ, θα χρειαστεί να ανοιχτούν λογαριασμοί στο Λογιστικό Σχέδιο για να καλυφθούν οι τρεις νέοι συντελεστές. Οι "γέφυρες", της συνήθους παραμετρικότητας, δεν θα χρειαστούν αλλαγές, και όσες χρειστούν δεν θα είναι δύσκολο.

Συμβουλή από κάποιον που "ξέρει": Επειδή οι περισσότεροι λογιστές που δουλεύουν μηχανογραφημένα έχουν την ικανότητα να κάνουν τις αλλαγές αυτές (το χρόνο δεν έχουν, αλλά αυτό είναι άλλης τάξης πρόβλημα) ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ στις χρεώσεις για" νέες προσαρμοσμένες στους νέους συντελεστές versions".

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΕΕΣ VERSION, Παραμετροποίηση χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "λογισμικά", δεν χρειάζονται προσαρμογή. Αλλαγή χρειάζεται στη παραμετροποίηση. Στη χειρότερη των περιπτώσεων μετά τη προσθήκη τριών γραμμών στο πίνακα που το πρόγραμμα διαβάζει το συντελεστή του ΦΠΑ, θα χρειαστεί να ανοιχτούν λογαριασμοί στο Λογιστικό Σχέδιο για να καλυφθούν οι τρεις νέοι συντελεστές. Οι "γέφυρες", της συνήθους παραμετρικότητας, δεν θα χρειαστούν αλλαγές, και όσες χρειστούν δεν θα είναι δύσκολο.

Συμβουλή από κάποιον που "ξέρει": Επειδή οι περισσότεροι λογιστές που δουλεύουν μηχανογραφημένα έχουν την ικανότητα να κάνουν τις αλλαγές αυτές (το χρόνο δεν έχουν, αλλά αυτό είναι άλλης τάξης πρόβλημα) ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ στις χρεώσεις για" νέες προσαρμοσμένες στους νέους συντελεστές versions".

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΕΕΣ VERSION, Παραμετροποίηση χρειάζεται.

Προσωπικά δεν μου πέρασε καθόλου αυτό απ'το μυαλό. Το μόνο που σκέφτηκα είναι ότι θα πρέπει να ανοίξω λογαριασμούς στο λογιστικό σχέδιο και φρίκαρα.

Άσε που από το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα από τους πελάτες για το τι θα κάνουν. Έχω και απέναντί μου έναν καημένο που πουλάει ταμειακές, ο οποίος (θα τσεπώσει βέβαια αρκετό παραδάκι) δεν ξέρει πως θα προλάβει να αλλάξει όλες τις ταμεικές που έχει πουλήσει.

Λέω να τα παρατήρω και να ξαναπάω για σκι στο Bansko

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΡΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ....

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ........ΑΚΟΜΑ........

ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ......

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ,ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ Π.Χ SAP ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ

ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΔΩΣΟΥΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ στις χρεώσεις για" νέες προσαρμοσμένες στους νέους συντελεστές versions".

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΕΕΣ VERSION, Παραμετροποίηση χρειάζεται.

Ε όχι και να χρεώσουν νέες version αυτό ξεπερνά κάθε όριο. Για την παραμετροποίηση λόγω έλλειψης χρόνου θα γίνει σφαγή, για αυτό δεν αμφιβάλω. Στο κάτω – κάτω πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν συμβόλαια συντήρησης?

Υ.Γ.

Αναλαμβάνω μετατροπές σε προγράμματα της Singular, χρεώσεις φιλικές.

;):D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο Αλογοσκούφης σήμερα το πρωϊ στη ΝΕΤ μίλησε ότι "θα υπάρξει λίγες ημέρες ανοχή", για τις ταμειακές μηχανές.

2. Γρηγόρη, τα προγράμματα της Singular, και άλλων, σου δίνουν τη δυνατότητα να ενημερώσεις το πίνακα ΦΠΑ. Άλλων όμως όχι. Επίσης εσύ ξέρεις να τον προσπελάσεις τον πίνακα αυτό. Άλλοι όμως όχι.

Εδώ μπαίνει η χρησιμότητα της ενότητας για ανταλλαγή tips στα λογιστικά προγράμματα. Που να τόξερα ο Λογιστάκος όταν δεν την έβλεπα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο Αλογοσκούφης σήμερα το πρωϊ στη ΝΕΤ μίλησε ότι "θα υπάρξει λίγες ημέρες ανοχή", για τις ταμειακές μηχανές.

Άσχετα με το τι είπε ο κ. Αλογοσκούφης σήμερα το πρωί, είναι σε πολύ δύσκολη θέση, εδώ και αρκετό καιρό οι πελάτες μου και μερικοί συνάδελφοι με πιέζουν να πάρω την θέση του... :D:D

Να το παρατήσω το γραφείο? Αξίζει? Δεν ξέρω είμαι διχασμένος ;):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ.ΠΟΥΛΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΜΕ ΦΠΑ 18% ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ.ΤΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΘΑ ΒΓΑΛΩ?ΑΝ ΒΓΑΛΩ ΜΕ 19% ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και γω τον προβληματισμό μου: (Μεταξύ σοβαρού και αστείου).

ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΓΚΛΥΚΛΙΟ ΠΟΛ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ????

ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ?????

ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...