Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΕΡΓΟΙ & ΤΕΚΜΗΡΙΑ


Anniek

Ερώτηση

Καλησπέρα,

άνεργος με εισόδημα από ενοίκια 4800 και τεκμήρια 11500 θα φορολογηθεί ως ελεύθερος επαγγελματίας? Ο φόρος ανέρχεται στα 3500.... Γνωρίζω για το όριο των 6000 εισόδημα και 9500 τεκμηρια, αλλα αναφέρεται σε περιστασιακούς επαγγελματίες. Έχει κάποιος συνάδελφος παρόμοια περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
 

Καλησπέρα,

άνεργος με εισόδημα από ενοίκια 4800 και τεκμήρια 11500 θα φορολογηθεί ως ελεύθερος επαγγελματίας? Ο φόρος ανέρχεται στα 3500.... Γνωρίζω για το όριο των 6000 εισόδημα και 9500 τεκμηρια, αλλα αναφέρεται σε περιστασιακούς επαγγελματίες. Έχει κάποιος συνάδελφος παρόμοια περίπτωση?

Απ' ότι καταλαβαίνω, η παρ. 36 (35) του άρθρου 72 του ΚΦΕ, που αφορά και τους ανέργους, δεν τον καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Καλησπέρα,

άνεργος με εισόδημα από ενοίκια 4800 και τεκμήρια 11500 θα φορολογηθεί ως ελεύθερος επαγγελματίας? Ο φόρος ανέρχεται στα 3500.... Γνωρίζω για το όριο των 6000 εισόδημα και 9500 τεκμηρια, αλλα αναφέρεται σε περιστασιακούς επαγγελματίες. Έχει κάποιος συνάδελφος παρόμοια περίπτωση?

βρες τρόπο να του μειώσεις 2 χιλ. τα τεκμήρια .  στα 6.500 (άγαμος +3) οκ.  στα 6.501 τσουρουφλίζεται!!!!

το έχω γράψει για τα τεκμήρια θα διαλύσουν κόσμο. οι εκπρόσωποι ασχολούνται με την παράταση της παράτασης.

καλά έγραψε η ΕΛΦΕΕ Ρόδου "μην δώσεις ούτε δευτερόλεπτο παράταση". για να δούμε τι φταίει τόσα χρόνια με την "βιομηχανία".

εάν δεν μπορείς με "νόμιμα" μέσα πήγαινε στον έφορο και κάνε αίτηση μείωσης "μένει με τους γονείς του ,είναι άνεργος κλπ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

εάν δεν μπορείς με "νόμιμα" μέσα πήγαινε στον έφορο και κάνε αίτηση μείωσης "μένει με τους γονείς του ,είναι άνεργος κλπ."

καλησπέρα,

έχετε περίπτωση μετά τον 4174/2013 που πήγε στον έφορο για αμφισβήτηση τεκμηρίων και προχώρησε κανονικά?

γιατί μου είπαν πως μετά τον 4174/2013 η διαδικασία "έφυγε" από τον έφορο και γίνεται μόνο με ενδικοφανή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Άνεργη με επιδότηση 1648 (μπήκε και στο ε3 και στον 659 στο ε1) και τεκμήρια 7800 της βγάζει να πληρώσει 1304 ευρώ.... 

 

δεν ειναι ανεργη εαν της εκανες Ε3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

καλησπέρα,

έχετε περίπτωση μετά τον 4174/2013 που πήγε στον έφορο για αμφισβήτηση τεκμηρίων και προχώρησε κανονικά?

γιατί μου είπαν πως μετά τον 4174/2013 η διαδικασία "έφυγε" από τον έφορο και γίνεται μόνο με ενδικοφανή...

όχι έχω μείνει στο ..."μαχητό τεκμήριο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Άνεργος χωρίς κανένα εισόδημα, 0,20€ τόκους τραπεζας και 200€ απο πώληση αυτοκινήτου, εχει τεκμήρια 9.000 μου βγάζει φόρο περίπου 4000€ (έχει και προκαταβολή. Εχασα κάτι; Τι να κάνω;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...