Προς το περιεχόμενο
  • 0

βεβαιωση οπεκεπε σκετη παρανοια ....


dodos

Ερώτηση

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/29478

μετα απο αυτο δεν εχω να πω τιποτα αλλο...

δηλαδη παει περιπατω και η αυτοτελεια των χρησεων και τα αρθρα που διαβαζαμε τοσο καιρο ,για να ειμαστε σωστοι στην δουλεια μας

δηλαδη θα χρησιμοποιουμε την βεβαιωση του οπεκεπε?

και οπου λεει 2014=150 και 2015=250 .. συνολο βεβαιωσης 400 ,εμεις θα χρησιμοποιουμε τα 250 η τα 400 ?

και θεωρουν οτι αυτο ειναι σωστο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/29478

μετα απο αυτο δεν εχω να πω τιποτα αλλο...

δηλαδη παει περιπατω και η αυτοτελεια των χρησεων και τα αρθρα που διαβαζαμε τοσο καιρο ,για να ειμαστε σωστοι στην δουλεια μας

δηλαδη θα χρησιμοποιουμε την βεβαιωση του οπεκεπε?

και οπου λεει 2014=150 και 2015=250 .. συνολο βεβαιωσης 400 ,εμεις θα χρησιμοποιουμε τα 250 η τα 400 ?

και θεωρουν οτι αυτο ειναι σωστο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/29478

μετα απο αυτο δεν εχω να πω τιποτα αλλο...

δηλαδη παει περιπατω και η αυτοτελεια των χρησεων και τα αρθρα που διαβαζαμε τοσο καιρο ,για να ειμαστε σωστοι στην δουλεια μας

δηλαδη θα χρησιμοποιουμε την βεβαιωση του οπεκεπε?

και οπου λεει 2014=150 και 2015=250 .. συνολο βεβαιωσης 400 ,εμεις θα χρησιμοποιουμε τα 250 η τα 400 ?

και θεωρουν οτι αυτο ειναι σωστο ?

σωστό λάθος...that's the order..!!άλλωστε..εκείνοι γιατί να νοιάζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα δλδ εσείς θα κάνετε και τροποποιητικές? τα πρόστιμα γιατί τώρα βάζουν πρόστιμα ποιός θα τα πληρώνει?Εγώ πάντως βάζω για φέτος τουλάχιστον τα ποσά που αναγράφονται στις πληρωμές και έλεγχος να γίνει μετά από χρόνια σωστό θα είναι.Αν βγάλουν απόφαση για τα πρόστιμα τότε το συζητώ να πάω με τη βεβαίωση και το κυριότερο να πληρώνεται και η δουλειά μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

καλημέρα δλδ εσείς θα κάνετε και τροποποιητικές? τα πρόστιμα γιατί τώρα βάζουν πρόστιμα ποιός θα τα πληρώνει?Εγώ πάντως βάζω για φέτος τουλάχιστον τα ποσά που αναγράφονται στις πληρωμές και έλεγχος να γίνει μετά από χρόνια σωστό θα είναι.Αν βγάλουν απόφαση για τα πρόστιμα τότε το συζητώ να πάω με τη βεβαίωση και το κυριότερο να πληρώνεται και η δουλειά μας

κι εγώ με τις πληρωμές ξεκίνησα αλλά να που βγαίνει η απόφαση - δεν συζητώ αν είναι σωστή ή λάθος - αποφάσισα να πάω με τη βεβαίωση..όχι καμμία τροποποιητική δε θα κάνω..ούτε σε όσες έστειλα με τις πληρωμές ούτε σε όσες θα στείλω με τη βεβαίωση...θα βάζω τις επιδοτήσεις στο έτος πληρωμής....Δε θα με στείλουν εμένα στο ψυχιατρείο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και οπου λεει 2014=150 και 2015=250 .. συνολο βεβαιωσης 400 ,εμεις θα χρησιμοποιουμε τα 250 η τα 400 ?

και θεωρουν οτι αυτο ειναι σωστο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν είναι μόνο αυτό. Εάν έχουμε από τις πληρωμές του ΟΠΕΚΕΠΕ στοιχεία ότι οι επιδοτήσεις είναι 8000,00 αλλά η βεβαίωση λέει 4000,00 τι κάνουμε? Τον εντάσσουμε τον αγρότη στο κανονικό καθεστώς ή όχι. Γιατί με την βεβαίωση του ΟΠΕΚΕΠΕ θα ενταχθεί προαιρετικά και όχι υποχρεωτικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Δεν είναι μόνο αυτό. Εάν έχουμε από τις πληρωμές του ΟΠΕΚΕΠΕ στοιχεία ότι οι επιδοτήσεις είναι 8000,00 αλλά η βεβαίωση λέει 4000,00 τι κάνουμε? Τον εντάσσουμε τον αγρότη στο κανονικό καθεστώς ή όχι. Γιατί με την βεβαίωση του ΟΠΕΚΕΠΕ θα ενταχθεί προαιρετικά και όχι υποχρεωτικά.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ.

αυτο σημαινει τροποποιητικες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Δεν είναι μόνο αυτό. Εάν έχουμε από τις πληρωμές του ΟΠΕΚΕΠΕ στοιχεία ότι οι επιδοτήσεις είναι 8000,00 αλλά η βεβαίωση λέει 4000,00 τι κάνουμε? Τον εντάσσουμε τον αγρότη στο κανονικό καθεστώς ή όχι. Γιατί με την βεβαίωση του ΟΠΕΚΕΠΕ θα ενταχθεί προαιρετικά και όχι υποχρεωτικά.

 

εγώ θεωρώ οτι εφόσον το υπουργείο σου λέει να κάνεις δήλωση με βάσει τη βεβαίωση..τότε αυτή θα πρέπει να καθορίσει και όλες τις ενέργειες ..άλλωστε στη ΔΟΥ όταν πας για να κάνεις μετάταξη και σου ζητούν τις επιδοτήσεις των 3 τελευταίων ετών τους πας τις βεβαιώσεις όχι τις πληρωμές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

αυτο σημαινει τροποποιητικες;

ΚΑΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ  ΕΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΟΠΕΚΕΠΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

ΚΑΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ εννοειτε πως δε στειλατε για το φορ. 2014 δηλωσεις αγροτων;; ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ  ΕΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΟΠΕΚΕΠΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα

θεωρω οτι πρεπει να αγνοησουμε το προσφατο εγγραφο της διοικησης και να βαζουμε στη δηλωση τις επιδοτησεις που αφορουν το ετος 2015

περιμενω αποψεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

 

ΟΧΙ ENNOΩ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΟΡΟΛ. 2015 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΠΕΚΕΠΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΤΟΣ 2015 ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα μου βεβαιώσει πρόστιμο η εφορία γιατί δεν εντάχθηκε στο κανονικό καθεστώς ο αγρότης, όπως έπρεπε, λόγω των ελλειπών βεβαιώσεων του ΟΠΕΚΕΠΕ ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

εγώ θεωρώ οτι εφόσον το υπουργείο σου λέει να κάνεις δήλωση με βάσει τη βεβαίωση..τότε αυτή θα πρέπει να καθορίσει και όλες τις ενέργειες ..άλλωστε στη ΔΟΥ όταν πας για να κάνεις μετάταξη και σου ζητούν τις επιδοτήσεις των 3 τελευταίων ετών τους πας τις βεβαιώσεις όχι τις πληρωμές.

 

Για την ένταξη στο κανονικό καθεστώς μετράει η προηγούμενη χρονιά και όχι οι τρεις τελευταίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Για την ένταξη στο κανονικό καθεστώς μετράει η προηγούμενη χρονιά και όχι οι τρεις τελευταίες

Ναι φυσικά..αλλά όταν πας να κάνεις τη μετάταξη στο Μητρώο σου ζητάει να πας τις βεβαιώσεις των 3 τελευταίων ετών..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

 

 

 

εγώ θεωρώ οτι εφόσον το υπουργείο σου λέει να κάνεις δήλωση με βάσει τη βεβαίωση..τότε αυτή θα πρέπει να καθορίσει και όλες τις ενέργειες ..άλλωστε στη ΔΟΥ όταν πας για να κάνεις μετάταξη και σου ζητούν τις επιδοτήσεις των 3 τελευταίων ετών τους πας τις βεβαιώσεις όχι τις πληρωμές.

 

κανοντας την δηλωση με βασει την βεβαιωση του οπεκεπε

ειμαστε αναγκασμενοι σε τροποποιητικες και με προστιμα εως τωρα

γιατι πρεπει να ακολουθησουμε αυτη την λογικη και οχι την πολ 1116/2015?

το μητρωο ειναι μια αλλη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

 

κανοντας την δηλωση με βασει την βεβαιωση του οπεκεπε

ειμαστε αναγκασμενοι σε τροποποιητικες και με προστιμα εως τωρα

γιατι πρεπει να ακολουθησουμε αυτη την λογικη και οχι την πολ 1116/2015?

το μητρωο ειναι μια αλλη ιστορια

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ(ΧΩΡΙΑ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ  ΒΓΑΙΝΕΙ 50 ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΣΤΙΖΕ 100).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

όταν η βεβαίωση για την εφορία έχει ποσά και πριν του 2015 τί κάνουμε??

εεεεμ!! εδω σε θελω κοριτσακι! το σωστο ειναι τροποποιητικη στο ετος που αφορουν!

θα το κανουμε ομως;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

εεεεμ!! εδω σε θελω κοριτσακι! το σωστο ειναι τροποποιητικη στο ετος που αφορουν!

θα το κανουμε ομως;;;

πού ξέρω με αυτούς που έχουμε μπλέξει...:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το συγκεκριμένο έγγραφο δεν αλλάζει την ουσία, ούτε απαγορεύει να δηλώνονται επιδοτήσεις που αφορούν την χρήση. Απλά δεν δέχεται την συγκεκριμένη εκτύπωση ως αποδεικτικό στοιχείο. Εγω το σκέφτομαι λίγο διαφορετικά. Μπορώ σε ενδεχόμενο έλεγχο να αποδείξω με επίσημη βεβαίωση οτι αυτά αφορούσαν την συγκεκριμένη χρήση? Αν ναι δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα δηλώνω απο τωρα και εφόσον συμφωνήσει και το ποσό τις επίσημης βεβαίωσης που θα έχω του χρόνου είμαι σωστός. Αν δεν συμφωνούν τα ποσά με την επίσημη που θα εχω του χρόνου τοτε θα χρειαστώ τροποποιητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 18/6/2016 at 11:51 ΜΜ, MXalit said:

Το συγκεκριμένο έγγραφο δεν αλλάζει την ουσία, ούτε απαγορεύει να δηλώνονται επιδοτήσεις που αφορούν την χρήση. Απλά δεν δέχεται την συγκεκριμένη εκτύπωση ως αποδεικτικό στοιχείο. Εγω το σκέφτομαι λίγο διαφορετικά. Μπορώ σε ενδεχόμενο έλεγχο να αποδείξω με επίσημη βεβαίωση οτι αυτά αφορούσαν την συγκεκριμένη χρήση? Αν ναι δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα δηλώνω απο τωρα και εφόσον συμφωνήσει και το ποσό τις επίσημης βεβαίωσης που θα έχω του χρόνου είμαι σωστός. Αν δεν συμφωνούν τα ποσά με την επίσημη που θα εχω του χρόνου τοτε θα χρειαστώ τροποποιητικές.

πολυ σωστα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...