Προς το περιεχόμενο
  • 0
agelog1967

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ Ε3-ΜΠΛΟΚΑΚΙ

Ερώτηση

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ Ε3 (ΣΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ )ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  ΜΕ ΔΑΠΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ (ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΞΟΔΑ,ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΚΛΠ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΠΙΠΤΟΥΝ ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔ.348 ΜΕΤΑ ΤΗΝ  ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΟ Ε1.?

Η ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΟ Ε3 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΙΟΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ  ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε1?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• 0

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ Ε3 (ΣΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ )ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  ΜΕ ΔΑΠΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ (ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΞΟΔΑ,ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΚΛΠ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΠΙΠΤΟΥΝ ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔ.348 ΜΕΤΑ ΤΗΝ  ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΟ Ε1.?

Η ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΟ Ε3 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΙΟΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ  ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε1?

ΣΥΓΝΩΜΗ  ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΠΑΓΙΩΝ ΕΝΝΟΩ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0

Συνάδελφοι καλή εβδομάδα. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας γιατί έχω μπλοκάρει. Πελάτης μου με έναρξη, έχει σύμβαση με εταιρία. Το μεγαλήτερο μέρος του εισοδήματος του(περίπου 95%) προέρχεται από εκεί και το υπόλοιπο από εισόδημα από επιτηδευματία χωρίς σύμβαση. Συμπληρώνω το Ε3 με τα εισοδήματα του, βάζω και τα έξοδα του. Στην συνέχεια στο Ε1 κλικάρω τον κωδικό 019. Τα εισοδήματα πρέπει αν τα βάλω στον κωδικό 308 ή συμπληρώνουμε κανονικά τον πίνακα 4.Γ2?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0

Συνάδελφοι καλή εβδομάδα. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας γιατί έχω μπλοκάρει. Πελάτης μου με έναρξη, έχει σύμβαση με εταιρία. Το μεγαλήτερο μέρος του εισοδήματος του(περίπου 95%) προέρχεται από εκεί και το υπόλοιπο από εισόδημα από επιτηδευματία χωρίς σύμβαση. Συμπληρώνω το Ε3 με τα εισοδήματα του, βάζω και τα έξοδα του. Στην συνέχεια στο Ε1 κλικάρω τον κωδικό 019. Τα εισοδήματα πρέπει αν τα βάλω στον κωδικό 308 ή συμπληρώνουμε κανονικά τον πίνακα 4.Γ2?

από ότι καταλαβαίνω δεν έχει με όλους γραπτές συμβάσεις άρα δεν μπορεί να φορολογηθεί σαν μισθωτός. Δεν κλικάρετε το 019 κάνετε έσοδα  μείον έξοδα και τα μεταφέρεται στο 4.Γ.2 πινακα στους κωδικούς 425,401. Αν έχει και με τους δύο γραπτές συμβάσεις και έδρα το σπίτι τότε θα κλικάρετε το 019.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0

απαντα   -  αυστηρως  -   στο   Ε3

και  μετα  φορ.  αναμ.    οι  μη  εκπιπτ.  δαπανες

καλο βραδυ

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι θα συμπληρωθεί κανονικά το Ε3, θα γίνουν οι δέουσες αναμορφώσεις όπου και αν υφίστανται, θα προκύψει το λογιστικό αποτέλεσμα στον 571 ενώ στον 348 θα καταγραφεί το αποτέλεσμα Εσόδων-Ασφαλιστικών Εισφορών...

Και μεταφορές στα κατάλληλα πεδία στο Ε1.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

• Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.