Προς το περιεχόμενο

Απολυση στον Απριλιο και Δωρο Πασχα


salonikios55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

ειχα μια απολυση μεσα στον Απριλιο και πάω να εισαγω την ΑΠΔ στο προγραμμα μισθοδοσιας της UNION και δεν μου βαζει το Δωρο Πασχα μέσα. Αλλα μου το μεταφερει τον επομενο μήνα.

Ξερει κανεις τι μπορει να ευθυνεται? γιατι απ οσο ξερω το δωρο πασχα πρεπει να υποβάλλετα στον αναλογο μηνα απολυσης. Αλλαξε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν , geotrian said:

Καλησπέρα,

ειχα μια απολυση μεσα στον Απριλιο και πάω να εισαγω την ΑΠΔ στο προγραμμα μισθοδοσιας της UNION και δεν μου βαζει το Δωρο Πασχα μέσα. Αλλα μου το μεταφερει τον επομενο μήνα.

Ξερει κανεις τι μπορει να ευθυνεται? γιατι απ οσο ξερω το δωρο πασχα πρεπει να υποβάλλετα στον αναλογο μηνα απολυσης. Αλλαξε κάτι?

Επικοινωνησε με την εταιρεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geotrian said:

Καλησπέρα,

ειχα μια απολυση μεσα στον Απριλιο και πάω να εισαγω την ΑΠΔ στο προγραμμα μισθοδοσιας της UNION και δεν μου βαζει το Δωρο Πασχα μέσα. Αλλα μου το μεταφερει τον επομενο μήνα.

Ξερει κανεις τι μπορει να ευθυνεται? γιατι απ οσο ξερω το δωρο πασχα πρεπει να υποβάλλετα στον αναλογο μηνα απολυσης. Αλλαξε κάτι?

ΙΚΑ αριθμ. πρωτ. Ε40/535/28-07-2015

http://taxheaven.gr/laws/circular/view/id/21446/hl/%CE%B540

οπότε αυτό που αναφέρεται θα γινότανε στην περίπτωση που η απόλυση γινότανε για παράδειγμα τον Μάρτιο του 2016 και εσείς του υπολογίζατε και του καταβάλλατε τότε το Δ.Π. Υπήρχε υποχρέωση να υποβληθεί στην ΑΠΔ Μαρτίου, στην προκειμένη περίπτωση Απρίλιο υπολογίσατε το Δ.Π Απρίλιο έγινε η καταγγελία οπότε κρίνω πως σωστά το πρόγραμμα το συμπεριλαμβάνει στην ΑΠΔ Μαΐου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...