Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΩΤΑΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά υπάρχει συνάδελφος που να πιστεύει,οτι με 45 ευρώ το μήνα συμπεριλαμβανομένου φπα ,θα τηρεί σωστά βιβλία απλογραφικά?

Κάτι τέτοιο προτείνεται,δηλαδή καθαρά περίπου 10 ευρώ,χωρίς να υπολογιστεί εργατικό κόστος και πάγια έξοδα δεη-νερό -τηλέφωνα

αρα τελικό μπαίνεις μέσα.....................για να είμαστε προσεκτικοί ,μην την πατήσουμε.

Αν είναι να προταθεί κάτι τέτοιο,καλύτερα να μην προταθεί καθόλου,το ίδιο ισχύει και για τις άλλες προτάσεις ,για άλλες υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Στην περιοχή μας, για νέα συνεργασία μου είπανε  και 30 ΕΥΡΏ και τους  στείλει πίσω.

Για φορολογικές δηλώσεις 20 ευρώ κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα απλά δεν συνεργαζόμαστε.

Καλύτερα ανεργία, παρά τέτοια δουλεία....

Απορία πάντως το'χω... πως βγαίνουν αυτά τα γραφεία; Τιμολόγιο και ΑΠΥ στη χάση και στη βρέξης;.. ή το έριξαν στα "Δωρεάν" όπως οι γιατροί;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε πατε καλα εδω κανουν δηλωση με 15 ευρω και βιβλια 25-30 ευρω... μια μεγαλη σαλατα ειναι το επαγγελμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε υποψήφιος πελάτης την προηγούμενη εβδομάδα, παροχή υπηρεσιών με 30-35 τιμολόγια περίπου τον μήνα και του ειπα 45-50 ευρώ το μήνα χωρίς ΦΠΑ, και η απάντηση του ήταν "Τι???εδώ μου είπαν με 25-30 ευρώ. Ακριβός είσαι"!! Η κατάντια του κλάδου μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και την γνώμη σας σε ένα θέμα που έχω!! Πελάτης μου θέλει να κάνει κάποιες διορθώσεις στο Ε9 το δικό του. Ο ίδιος είναι τοπογράφος και αφού συννενοήθηκε με τον συμβολαιογράφο(θέλει να τα μεταβιβάσει στα παιδιά του) ήρθε και μου είπε πως ακριβώς θέλει να είναι τα ακίνητα στο Ε9. Συνολικά μιλάμε για 46 διορθώσεις, εισαγωγές και διαγραφές ακινήτων από το 2011 εώς το 2015. Εσείς τι αμοιβή θα ζητάγατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωπα ρε συ που ειναι πολλα...μια χαρα ειναι...ας παει αλλου !!! δεν ειναι 2-3 διορθωσεις...46 ειναι !!!

καλα μου λεει φιλος δικηγορος...''γιατι ρε σεις οι λογιστες δε παιρνετε χρηματα για τη δουλεια που κανετε ? θα μου'ρθει στο γραφειο πελατης και θα του εκτυπωσω 10 φυλλα και δε θα του παρω 50 ευρω?''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί λιγάκι έχω μπει σε σκέψεις από προχτές που του το είπα και έκανε την φασαρία έχω μπει σε σκέψεις. Χώρια ότι έστειλα 5-6 φορές για να δούμε αν είναι εντάξει!!! Άρα εντάξει τότε!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DimitrisB said:

360 Ευρώ ζήτησα!! Εϊναι πολλά?? Γιατί έκανε ολόκληρη φασαρία

Τσάμπα τιμή... χωρίς πλάκα.

2 ώρες πριν, DimitrisB said:

Γιατί λιγάκι έχω μπει σε σκέψεις από προχτές που του το είπα και έκανε την φασαρία έχω μπει σε σκέψεις. Χώρια ότι έστειλα 5-6 φορές για να δούμε αν είναι εντάξει!!! Άρα εντάξει τότε!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Εσύ έπρεπε να κάνεις φασαρία που σε έπρηξε τόσο.

Εδώ ο χασοδίκης σου λέει ότι χρεώνει 50 € για εκτύπωση 10 φύλλων... και εσύ που κάνεις τόση δουλειά, στο τσάμπα;

Σε τελική, μπορεί να κάνει την δουλειά του τσάμπα ο τύπος: να το πιάσει στο χειρογλύκανο, που το ξέρει και τόσο καλά...

Αλλά βλέπεις, φταίς και συ... Έπρεπε να του πεις να πάει στον συμβολαιογράφο να κάνει τις αλλαγές (Εδώ να μην δεχόμαστε αντίρρηση, μπαίνουμε με τους κωδικούς του πελάτη και κάνουμε εξουσιοδότηση στον συμβολαιογράφο, να τα κάνει όλα... και διορθώσεις και πιστοποιητικά, αρκετά κάνουμε τους υπαλλήλους τους...)... Να βλέπαμε τότε αν θα πήγαινε στην εντατική από την χρέωση που θα του έλεγε... (και μεταξύ μας, σωστή θα ήταν, επαγγελματίες επιστήμονες είμαστε, δεν συμπληρώνουμε "κουτάκια"....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη άκου τον gkazan ,  ένα πράγμα που ευχαριστώ τα παλιά μέλη εδώ μέσα είναι πως έμαθα να εκτιμώ τη δουλειά μου και να αμοίβομαι αντίστοιχα. 

Για το κοστολόγιο τώρα , κυριολεκτικά , αν μιλάμε για 46 διορθώσεις εσύ ζήτα την αμοιβή σου για τη δουλειά που κάνεις. Αν δε θέλει άς πάει αλλού. Μακροπρόθεσμα κερδισμένος θα είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλογος με γιατρό:

......

Γιατρός: - Είναι πολλά τα λεφτά που ζητάς. Αν είναι να κλειστώ τρεις μέρες στο γραφείο μου και θα το κάνω μόνος μου.

Εγώ: - Μπορείτε να προσπαθήσετε.

Γιατρός: - Δηλαδή εσείς για τρεις μέρες δουλειάς χρεώνεται τέτοια ποσά; Έχετε θησαυρίσει.

Εγώ: - Και εσείς γιατρέ, για μια εξέταση 10 λεπτών χρεώνεται 50€.

Γιατρός: - Εμείς σπουδάζουμε τόσα χρόνια......

(ο παραπάνω διάλογος είναι πραγματικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xristosF said:

Δημήτρη άκου τον gkazan ,  ένα πράγμα που ευχαριστώ τα παλιά μέλη εδώ μέσα είναι πως έμαθα να εκτιμώ τη δουλειά μου και να αμοίβομαι αντίστοιχα. 

Για το κοστολόγιο τώρα , κυριολεκτικά , αν μιλάμε για 46 διορθώσεις εσύ ζήτα την αμοιβή σου για τη δουλειά που κάνεις. Αν δε θέλει άς πάει αλλού. Μακροπρόθεσμα κερδισμένος θα είσαι. 

Καλημέρα! Εκτιμώ και την δουλειά μου πολύ και αλλά και τις σπουδές μου και τον κόπο των γονιών μου να με σπουδάσουν! Αλλά δυστυχώς είναι άλλοι συνάδελφοι οι οποίοι δεν εκτιμούν τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι άλλοι ,εδώ μέσα συμφωνούν με την προτεινόμενη αμοιβή των 45 ευρώ στα απλογραφικά και μάλιστα χωρίς όριο τζίρου,που έχει μέσα και το φπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, KABONTOROS said:

Όλοι οι άλλοι ,εδώ μέσα συμφωνούν με την προτεινόμενη αμοιβή των 45 ευρώ στα απλογραφικά και μάλιστα χωρίς όριο τζίρου,που έχει μέσα και το φπα?

ρε συ κατσε καλα εδω αλλοι συμφωνουν με τα 20 και 30... για 45 λες αυτα ειναι στα πανω ραφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, αν όλοι εκτιμούν τον κόπο και τις σπουδές τους τότε γιατι πηγαίνουν και δουλευουν για 800 ευρω πλήρη απασχόληση οταν μεχρι πριν 3-4 χρόνια ενας καλός βοηθός ακόμα επαιρνε 1200 και χωρίς πτυχίο, τελικα ποιός δουλευει ποιόν.

Ο ΟΕΕ με τις απεργίες του,  που πρώτη φορά εχω ακούσει μη συνδικαλιστικός φορέας να προκυρήσει απεργίες, αλλα να κατεβάζει το σύστημα μόνο αν δεν τα παρει..και ακόμα υπάρχει...ΟΕΕ, και απο την αλλη εσεις που σεβεστε το επάγγελμα που κάνει κουμάντο ο ΟΕΕ και δουλευετε για ψίχουλα..οτι μας αξίζει έχουμε τελικά , τιποτα τυχαίο σε αυτην την ζωή.. ΝΟΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...