Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά δεδομένων απο Epsilon σε Data


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι

Σκέφτομαι την μεταφορά δεδομένων από την Εpsilon σε DataCommunication. Μου είπαν ότι δεν θα υπάρξει καμία απώλεια δεδομένων. Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Συγκριτικά ποια από τις δυο εταιρείες έχει τα πιο εύχρηστα προγράμματα, τα πιο ενημερωμένα για τις αλλαγές της νομοθεσίας και την καλύτερη υποστήριξη ;

Περιμένω τις απαντήσεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εγώ χρησιμοποιώ και τις δύο εταιρείες. Την Data για απλογραφικά και διπλογραφικά και την Epsilon για τις δηλώσεις εισοδήματος. Σχετικά με μεταφορά στοιχείων έχω κάνει από άλλη εταιρεία στην Data για μία ΕΠΕ που ανέλαβα και δεν είχα πρόβλημα.

Συγκριτικά και οι δύο είναι πλήρως ενημερωμένες για τη νέα νομοθεσία μέσω των αναβαθμίσεων.

Στα απλογραφικά η Data για μένα είναι κορυφή. Πολύ εύχρηστο πρόγραμμα και γρήγορο.

Στα διπλογραφικά έχω μια ένσταση καθώς είναι λίγο πολύπλοκη η λογική του, αλλά δεν έχω εμπειρία από άλλη εταιρεία.

Σε γενικές γραμμές τις θεωρώ ισάξιες τις δύο εταιρείες. Οπότε είναι θέμα τιμής και ποιο από τα δύο θα σε βολέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στην Epsilon πήγα στην Data και ξαναγύρισα στην Epsilon. Αφορά τα απλογραφικά.

Στην Data ενώ μου είχαν κάνει καλή προσφορά για την αγορά, στην ανανέωση η τιμή ήταν πολύ υψιλή, οπότε πήρα ξανά την Epsilon με πολυ χαμηλότερη τιμή.

Και τα δύο προγράμματα (Academia έσοδα έξοδα - Extra έσοδα έξοδα), είναι αξιόλογα. Στο Extra στην βασική έκδοση έχει ένα μητρώο παγίων πολύ απλό, για τις πολύ μικρές οντότητες είναι μια χαρά για μεγαλύτερες θα πρέπει να πληρώσεις για ένα κανονικό μητρώο (50,00 ευρώ αν θυμάμαι καλά). Σαν λογισμικό το Extra είναι πιο "ελαφρύ" και εύχρηστο. Οι ηλεκτρονικές αποστολές εντύπων στο Extra είναι πιο εύκολες και οι προβολή των εγγραφών άμεση.

Η μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή, οπότε αυτό είναι το κριτήριο για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την μεταφορά δεδομένων από altec  σε  epsilon  μου ζήτησαν να αγοράσω ένα module το οποίο κοστίζει 375+φπα. Μου φάνηκε υπέρογκο το ποσό μόνο για την μεταφορά και όχι για κάποιο πρόγραμμα λογιστικής. Έχει κάνει κάποιος συνάδελφος παρόμοια εργασία, τόσα ζητάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Εγώ χρησιμοποιώ και τις δύο εταιρείες. Την Data για απλογραφικά και διπλογραφικά και την Epsilon για τις δηλώσεις εισοδήματος. Σχετικά με μεταφορά στοιχείων έχω κάνει από άλλη εταιρεία στην Data για μία ΕΠΕ που ανέλαβα και δεν είχα πρόβλημα.

Συγκριτικά και οι δύο είναι πλήρως ενημερωμένες για τη νέα νομοθεσία μέσω των αναβαθμίσεων.

Στα απλογραφικά η Data για μένα είναι κορυφή. Πολύ εύχρηστο πρόγραμμα και γρήγορο.

Στα διπλογραφικά έχω μια ένσταση καθώς είναι λίγο πολύπλοκη η λογική του, αλλά δεν έχω εμπειρία από άλλη εταιρεία.

Σε γενικές γραμμές τις θεωρώ ισάξιες τις δύο εταιρείες. Οπότε είναι θέμα τιμής και ποιο από τα δύο θα σε βολέψει.

Καλησπέρα

Από Epsilon σε Datacommunication υπάρχει εμπειρία, για μεταφορά δεδομένων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Τι τιμή πληρώνεις στην Έπσιλον για ετήσια ανανέωση, στα απλογραφικά, αν επιτρέπεται? Ευχαριστώ.

520€ +ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, georgiosk said:

Ήμουν στην Epsilon πήγα στην Data και ξαναγύρισα στην Epsilon. Αφορά τα απλογραφικά.

Γίνονται όλο και καλύτεροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνήθως ο καθένας όπως συνηθίσει. Ανεπιφύλακτα Data, 520 συν ΦΠΑ για 2 θέσεις εργασίας (ίσως και λιγότερα δεν θυμάμαι ακριβώς). Ούτε modules ούτε τίποτα. Όλα μέσα. Φορ δηλώσεις, πάγια, εντυπα, απλογραφικά, εμπορικό για έκδοση παραστατικών (άμα θέλεις) κλπ κλπ. ΑΛΛΑ, αν είναι να μεταφέρεις δεδομένα, να στο δώσουν γραπτά. Είτε από Epsilon σε Data, είτε από Data σε Altec, είτε οτιδήποτε. Έχω γνώση. Δεν θα σου πεί κανένας όχι. Όλοι μεταφέρουν τα πάντα. Και αλλάζει η φόρμα των πελατών και δεν μπορεί να πάρει όλα τα στοιχεί ατων προμηθευτών κλπ κλπ κλπ. Να δώσεις ένα team viewer στούς τεχνικούς της εταιρείας που θέλεις να πάς, να τσεκάρουν το πρόγραμμά σου να τούς πείς ακριβώς τι θέλεις να μεταφερθεί (δεν είναι όλα αυτονόητα) και μετά αποφασίζεις τη μεταφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, MPETSA said:

520€ +ΦΠΑ

πολλά δεν είναι ? στην Singular δίνω 500 + φπα για απλογραφικα,διπλογραφικά για 4 χρήστες και μισθοδοσία για 2 χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Στην epsilon δίνω για όλα τα προγράμματα διπλογραφικά, απλογραφικά,tax system (δηλώσεις,έντυπα κλπ) μισθοδοσία κόμβος ερωτημάτων . 950 + φπα . Από ετήσιο στην τελευταία ανανέωση το έκαναν 18 μηνό μετά από πίεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/3/2016 at 0:23 ΜΜ, MPETSA said:

Αγαπητοί συνάδελφοι

Σκέφτομαι την μεταφορά δεδομένων από την Εpsilon σε DataCommunication. Μου είπαν ότι δεν θα υπάρξει καμία απώλεια δεδομένων. Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Συγκριτικά ποια από τις δυο εταιρείες έχει τα πιο εύχρηστα προγράμματα, τα πιο ενημερωμένα για τις αλλαγές της νομοθεσίας και την καλύτερη υποστήριξη ;

Περιμένω τις απαντήσεις σας

Θα φυγετε απο την epsilon για τη data? Αν κανατε το αναποδο μπορει και να μη χρειαζοταν μεταφορα δεδομενων. Στο extra πατας τον αφμ του αντισυμβαλλομενου και σε 1 δευτερολεπτο εχεις ετοιμο τον προμηθευτη. Η ιδια διαδικασια στο academia και το winera θελει πληκτρολογιο, ποντικι και καμποσα δευτερολεπτα παραπανω. Εξαρταται απο το τι θελετε να μεταφερετε, στοιχεια μισθοδοσιας λογικα θα χρειαστουν μεταφορα. Προσωπικα, δουλευω και με τις δυο εταιριες η epsilon ειναι σαφως πιο ευχρηστη και απο αποψη υποστηριξης πολυ καλη. Μια μονο φορα τους ειχα παρει το 2008 και εξυπηρετηθηκα αμεσως. Το extra της που χρησιμοποιω δε με αναγκασε ποτε να τους ξαναπαρω. Καλη υποστηριξη εχει και η data αλλα σε λιγο θα γινουμε κολλητοι, χανονται απιστευτα πολλες εργατωρες στο τηλεφωνο και ο οτε τη χρεωνει 7 μοναδες το λεπτο αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...