Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ-ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΒΙΒΛΙΩΝ-ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, Σ_ΣΑΚΗΣ said:

Καλημέρα, έχει κάποιος συνάδελφος υπόδειγμα πρωτοκόλλου παράδοσης παραλαβής;

ιδού.

ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ.docx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς προς φυσικά πρόσωπα δίνεται κάποιο χαρτί να υπογράψουν ότι έχετε παραδώσει χαρτιά, αρχείο κ ότι δεν κρατάτε τίποτα χαρτιά?
Γιατί μου έχει τύχει πελάτης να έρθει να του δώσω τα χαρτιά και μετά να μου ζητάει και άλλα. Επίσης ζητάτε γνήσιο υπογραφής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, v.kourtis said:

Πέραν των γενικοτήτων που περιέχονται στο αρχείο αυτό , είδα ότι γράφει και το εξής : "σε περίπτωση διαφωνίας αρμόδια είναι τα διοικητικά δικαστήρια "  . Αν κατάλαβα καλά εφόσον προκύψει θέμα , διαφωνία κλπ μεταξύ λογιστή και πελάτη , θέμα αναγόμενο στη μεταξύ τους συνεργασία που έχει λήξει , θα επιληφθεί ....αρμόδιο το διοικητικό πρωτοδικείο ...... Είναι σωστό αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SOTHRIS said:

Πέραν των γενικοτήτων που περιέχονται στο αρχείο αυτό , είδα ότι γράφει και το εξής : "σε περίπτωση διαφωνίας αρμόδια είναι τα διοικητικά δικαστήρια "  . Αν κατάλαβα καλά εφόσον προκύψει θέμα , διαφωνία κλπ μεταξύ λογιστή και πελάτη , θέμα αναγόμενο στη μεταξύ τους συνεργασία που έχει λήξει , θα επιληφθεί ....αρμόδιο το διοικητικό πρωτοδικείο ...... Είναι σωστό αυτό ?

Ποιός άλλος φορέας θα μπορούσε να μεσολαβήσει σε μία τέτοια κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, v.kourtis said:

Ποιός άλλος φορέας θα μπορούσε να μεσολαβήσει σε μία τέτοια κατάσταση?

Αν μιλάμε για δικαστήρια , αρμόδια για την αστική πλευρά της διαφοράς είναι τα πολιτικά δικαστήρια και για την όποια ποινική πλευρά τα ποινικά δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, SOTHRIS said:

Αν μιλάμε για δικαστήρια , αρμόδια για την αστική πλευρά της διαφοράς είναι τα πολιτικά δικαστήρια και για την όποια ποινική πλευρά τα ποινικά δικαστήρια.

τί να σου πώ, δεν γνωρίζω ποιό ακριβώς δικαστήριο επιλαμβάνεται μιάς τέτοιας διαφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας στέλνουμε ακόμη ένα που έχουμε δημιουργήσει, αφού το Οικονομικό Επιμελητήριο δεν το φρόντισε.

Καλή συνέχεια.

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ Νο 1.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/3/2016 at 9:08 ΠΜ, DimitrisB said:

Εσείς προς φυσικά πρόσωπα δίνεται κάποιο χαρτί να υπογράψουν ότι έχετε παραδώσει χαρτιά, αρχείο κ ότι δεν κρατάτε τίποτα χαρτιά?
Γιατί μου έχει τύχει πελάτης να έρθει να του δώσω τα χαρτιά και μετά να μου ζητάει και άλλα. Επίσης ζητάτε γνήσιο υπογραφής?

Γνωρίζει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροποποίησε το υπόδειγμα του πρωτοκόλλου και χρησιμοποίησέ το αν  θέλεις και για φυσικά πρόσωπα. Σχετικά με το γνήσιο της υπογραφής, όχι δεν ζητάμε. Αν θέλεις μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, RENAGIANNA said:

Τροποποίησε το υπόδειγμα του πρωτοκόλλου και χρησιμοποίησέ το αν  θέλεις και για φυσικά πρόσωπα. Σχετικά με το γνήσιο της υπογραφής, όχι δεν ζητάμε. Αν θέλεις μπορείς.

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, RENAGIANNA said:

Τροποποίησε το υπόδειγμα του πρωτοκόλλου και χρησιμοποίησέ το αν  θέλεις και για φυσικά πρόσωπα. Σχετικά με το γνήσιο της υπογραφής, όχι δεν ζητάμε. Αν θέλεις μπορείς.

Ουτε και αυτό το υπόδειγμα είναι αναλυτικό σχετικά με το τι ακριβώς παραδίνεις στον πελάτη. Επομένως μπορεί ο πελάτης να αναζητά εκ των υστέρων πολλά χαρτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SOTHRIS said:

Ουτε και αυτό το υπόδειγμα είναι αναλυτικό σχετικά με το τι ακριβώς παραδίνεις στον πελάτη. Επομένως μπορεί ο πελάτης να αναζητά εκ των υστέρων πολλά χαρτιά.

Σωτήρη έχεις κάποιο εσύ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, DimitrisB said:

Σωτήρη έχεις κάποιο εσύ???

Δεν έχω κάποιο εγώ , αλλά σε αυτά που προτάθηκαν βρίσκω γενικότητες που δε μπορεί να σε προστατεύσουν από μετέπειτα απαιτήσεις του πελάτη πχ τι σημαίνει ότι παραδόθηκε στον πελάτη φάκελος παραστατικών δαπανών ? ποιά ακριβώς είναι αυτά τα παραστατικά ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την ιστορία ,υπάρχει συμφωνητικό για την έναρξη της συνεργασίας?η είναι στο φλού?αν υπάρχει απο κει θα ξεκινήσεις,αν δεν υπάρχει ,τι να παραδόσεις?αφού δεν υπάρχει κάτι για να λέει τι παρέλαβες.

Σε κάθε περίπτωση,εκτός απο αυτό που λέει αν έχεις εξοφληθεί η οχι ,πιστεύω ολα τα άλλα είναι στον αέρα,όπως επίσης να του λές οτι πήγαινε στα δικάστήρια ,για οτι παπαριά σου πεί ο κάθε φωστήρας(πρωτίστως ο επόμενος ,συνήθως),δεν νομίζω...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...
On 5/1/2017 at 0:26 ΜΜ, EVNOMOS said:

 

Δεν έχω κάποιο υπόδειγμα . Ο προβληματισμός αναφέρθηκε πιο πάνω . Για να έχει νόημα ένα τέτοιο έγγραφο θα πρέπει να αναγράψεις αναλυτικά τι παραδόθηκε πχ αναλυτικά κάθε τιμολόγιο , απόδειξη , δήλωση , βιβλίο ...... Είναι εφικτό αυτό ? Θεωρώ πως όχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 years later...
Στις 8/1/2017 στις 1:39 ΜΜ, SOTHRIS είπε

Δεν έχω κάποιο υπόδειγμα . Ο προβληματισμός αναφέρθηκε πιο πάνω . Για να έχει νόημα ένα τέτοιο έγγραφο θα πρέπει να αναγράψεις αναλυτικά τι παραδόθηκε πχ αναλυτικά κάθε τιμολόγιο , απόδειξη , δήλωση , βιβλίο ...... Είναι εφικτό αυτό ? Θεωρώ πως όχι .

Στις 8/1/2017 στις 1:39 ΜΜ, SOTHRIS είπε

Δεν έχω κάποιο υπόδειγμα . Ο προβληματισμός αναφέρθηκε πιο πάνω . Για να έχει νόημα ένα τέτοιο έγγραφο θα πρέπει να αναγράψεις αναλυτικά τι παραδόθηκε πχ αναλυτικά κάθε τιμολόγιο , απόδειξη , δήλωση , βιβλίο ...... Είναι εφικτό αυτό ? Θεωρώ πως όχι .

Στις 30/3/2016 στις 11:13 ΠΜ, Σ_ΣΑΚΗΣ είπε

Καλημέρα, έχει κάποιος συνάδελφος υπόδειγμα πρωτοκόλλου παράδοσης παραλαβής;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Rev είπε

 

ΣΤΕΙΛΤΑ ΟΛΑ ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΕΝΑ  ΣΤΟ EMAIL ΤΟΥΣ .ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΓΡΑΦΤΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΕΦΑΛΊΔΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...