Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΓΑΘΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ


ISIDORA

Ερώτηση

Επιχειρηση επισιτισμου για καθε αγοραζομενο προιον δινει δωρεαν ενα αναψυκτικο.

Η επιχειρηση υπαγεται σε δημοτικο φορο, βλεπετε καποιο λογο που για τα αυτοπαραδιδομενα αναψυκτικα δεν πρεπει να καταβαλει δημοτικο φορο;

Η δικη μου αποψη ειναι οτι και γι αυτα θα πρεπει να καταβαλει τον αντιστοιχο δημοτικο φορο

Υπαρχει κατι αλλο που μου διαφευγει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Εγω βλέπω το τελος επιβάλεται επι των εκδιδομενων λογ/σμων δεν λεει καπου στην νομοθεσια για αυτοπαράδοση.Στην περιπτωση του αποτελεί ενα ειδος προώθησης η διαφήμησης και το συγκεκριμένο δεν συμπεριλαμβάνεται στις διανομες που υπαγονται σε τελος.Αποψή μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

νομιζω οτι δεν ειναι δωρεαν . απλα η τιμη του ειναι μεσα στην τιμη πωλησης του κυριου προιοντος .  εκδιδεις μια απλ και για τα δυο χωρις διαχωρισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν συμπεριλαμβανεται στην τιμη τοτε εχει τελος αφου ειναι μεσα στον εκδιδομενο λογ/σμο.Αν ομως εμφανιζεται στην περιοδικη ως αυτοπαραδοση με ειδικο στοιχειο δεν αποτελει αντικειμενο του τελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 minutes ago, chrisanna said:

Αν συμπεριλαμβανεται στην τιμη τοτε εχει τελος αφου ειναι μεσα στον εκδιδομενο λογ/σμο.Αν ομως εμφανιζεται στην περιοδικη ως αυτοπαραδοση με ειδικο στοιχειο δεν αποτελει αντικειμενο του τελους

Δεν εχω δει ακομα την αποδειξη. Ομως στο ημερησιο Ζ ειναι διακριτο ως κερασματα.

Θα δω και τις αποδειξεις και αν θελετε το ξανασυζηταμε

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για οσους ενδιαφερει το θεμα

Τελικα, μετα απο επαφη με το Δημο, δεχθηκαν οτι δεν υπαγεται σε Δημοτικο Φορο η αυτοπαραδοση αγαθων

Στη ΑΛΠ αναγραφεται ξεχωριστα το ποσο της αυτοπαραδοσης, οπως και στο Ζ της ημερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...