Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΟΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΣΚΗΣΗ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ


Kokouts

Ερώτηση

Καλημέρα σε όλους, εχω ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορειτε να με κατατοπίσετε, το 2014 πραγματοποιησα 6μηνη πρακτηκη ασκηση σε λογιστικο γραφειο στην καβαλα, μαζεψα λοιπον τα απαραιτητα χαριτα για να τα παω στον οαεδ αλλα ο εργοδοτης μου μου ειπε θα τα παει αυτος, μαλλον δεν τα πηγε ποτε, μετα απο ενα χρονο αφου μιλησα με οαεδ μου ειπαν οτι δεν ειχαν λαβει καθολου τα δικαιολογιτικα μου μαζεψα για 2η φορα ολα τα χαρτια τα πηγα εγω ο ιδιος και μετα απο 2 μηνες μπηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο του εργοδοτη μου.

Μου εβαλε την πρωτη δοση 420 ευρω και μετα απο μια βδομαδα την 2η δοση με το ιδιο ποσο

την 3η και τελευταια δοση την περιμενω ακομα, προσπαθω να επικοινωνισω μαζι του τοσο στο γραφειο οσο και στο κινητο του αλλα ματαια.

Τι θα μου προτεινατε να κανω?

Σας ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Φίλε, ο εργοδότης κατα την διάρκεια της πρακτικής έπρεπε να σου δίνει μισθό γύρω στα 456 μικτά κάθε μήνα. Μετα το τέλος της πρακτικής ο οαεδ επιστρέφει κάποια χρήματα στον εργοδότη. Οπότε τα χρήματα αυτα ανήκουν στον εργοδότη. Αυτά που μπορείς να διεκδικήσεις είναι τα μηνιάτικα που προφανώς δεν πήρες και όχι τα χρήματα που έβαλε ο οαεδ στον λογαριασμό του εργοδότη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να ανοιξεις γραφειο ακριβως απεναντι του, να βαλεις αφισσες οτι κανεις φορολογικες δηλωσεις με 10 ευρω...

να κλαιει κι αυτος και ολη η κορινθος κι εσυ....  αλλα τουλαχιστον θα εχεις παρει εκδικηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 minutes ago, ethos said:

να ανοιξεις γραφειο ακριβως απεναντι του, να βαλεις αφισσες οτι κανεις φορολογικες δηλωσεις με 10 ευρω...

να κλαιει κι αυτος και ολη η κορινθος κι εσυ....  αλλα τουλαχιστον θα εχεις παρει εκδικηση

Είστε απρόσεκτος κ. συνάδελφε. Στην Καβάλα διεξήχθη όλη αυτή η ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 hours ago, Kokouts said:

Καλημέρα σε όλους, εχω ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορειτε να με κατατοπίσετε, το 2014 πραγματοποιησα 6μηνη πρακτηκη ασκηση σε λογιστικο γραφειο στην καβαλα, μαζεψα λοιπον τα απαραιτητα χαριτα για να τα παω στον οαεδ αλλα ο εργοδοτης μου μου ειπε θα τα παει αυτος, μαλλον δεν τα πηγε ποτε, μετα απο ενα χρονο αφου μιλησα με οαεδ μου ειπαν οτι δεν ειχαν λαβει καθολου τα δικαιολογιτικα μου μαζεψα για 2η φορα ολα τα χαρτια τα πηγα εγω ο ιδιος και μετα απο 2 μηνες μπηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο του εργοδοτη μου.

Μου εβαλε την πρωτη δοση 420 ευρω και μετα απο μια βδομαδα την 2η δοση με το ιδιο ποσο

την 3η και τελευταια δοση την περιμενω ακομα, προσπαθω να επικοινωνισω μαζι του τοσο στο γραφειο οσο και στο κινητο του αλλα ματαια.

Τι θα μου προτεινατε να κανω?

Σας ευχαριστω πολυ

Κατά τη διάρκεια του εξαμήνου δεν σας πλήρωνε με μηνιαίο μισθό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 hours ago, Kokouts said:

Καλημέρα σε όλους, εχω ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορειτε να με κατατοπίσετε, το 2014 πραγματοποιησα 6μηνη πρακτηκη ασκηση σε λογιστικο γραφειο στην καβαλα, μαζεψα λοιπον τα απαραιτητα χαριτα για να τα παω στον οαεδ αλλα ο εργοδοτης μου μου ειπε θα τα παει αυτος, μαλλον δεν τα πηγε ποτε, μετα απο ενα χρονο αφου μιλησα με οαεδ μου ειπαν οτι δεν ειχαν λαβει καθολου τα δικαιολογιτικα μου μαζεψα για 2η φορα ολα τα χαρτια τα πηγα εγω ο ιδιος και μετα απο 2 μηνες μπηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο του εργοδοτη μου.

Μου εβαλε την πρωτη δοση 420 ευρω και μετα απο μια βδομαδα την 2η δοση με το ιδιο ποσο

την 3η και τελευταια δοση την περιμενω ακομα, προσπαθω να επικοινωνισω μαζι του τοσο στο γραφειο οσο και στο κινητο του αλλα ματαια.

Τι θα μου προτεινατε να κανω?

Σας ευχαριστω πολυ

σκουρα τα πραγματα!μονο 205ευρω τον μηνα δικαιουσε για την πρακτικη ποια?κανε μια επισκεψη στον εποπτη εργασιας στην Κορινθο και θα δουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 hour ago, ethos said:

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ

 

O συγκεκριμένος συνάδελφος δεν έπλευσε εις Κόρινθον. Μάλλον φύτρωσε εις Κόρινθον. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην Κόρινθο η πρακτική πληρώνεται λιγότερο από ότι στην Καβάλα. Ο εργοδότης του συναδέλφου πρέπει να είχε έδρα στην Κόρινθο και υποκατάστημα στην Καβάλα. Επειδή όμως η Καβάλα είναι πιο κοντά στη Βουλγαρία (από ότι η Κόρινθος) πλήρωσε τελικά με βουλγάρικο μισθό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις υπογράψει τίποτα βεβαιώσεις αποδοχών, εκκαθαριστικά κλπ μήπως για χρήματα που δεν πήρες; 

Δεν περνάς μια βόλτα από την επιθεώρηση εργασίας για αρχή μήπως ξεμπερδέψεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...