Προς το περιεχόμενο
  • 0

Οικονομικές καταστάσεις ΕΛΠ


STAGAFOT

Ερώτηση

Οικονομικές καταστάσεις ΕΛΠ

View File

αυτόματη συμπλήρωση οικονομικών καταστάσεων ΕΛΠ από ισοζύγιο ΕΓΛΣ


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Καθώς δεν έχω βάλει οδηγίες στο αρχείο, επισημαίνω ότι ενημερώνετε το φύλλο 31122015 με το ισοζύγιο (προσοχή στις στήλες να είναι με την ίδια σειρά) και αυτόματα ενημερώνεται το φύλλο ΕΓΛΣ. Απλά ελέγχετε αν όλοι οι λογαριασμοί έχουν αντιστοιχιστεί. Κατόπιν στο φύλλο μερισμού, κάνετε το διαχωρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,
Συγχαρητήρια για το Βοήθημα, και θα ήθελα να σας ρωτήσω τα στοιχεία που περνάμε είναι με το προσωρινό ισοζύγιο ή το κλεισμένο;

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα ήθελα να επισημάνω ότι το αρχείο που ανέβασα (αν και αυτοματοποιημένο σε τύπους) είναι απλοποιημένο σε διαδικασία, καθαρά βοηθητικό και δεν αναφέρεται όλες τις  ενέργειες που απαιτούνται βάσει ΕΛΠ.  Όλες οι απαραίτητες προσαρμογές και αντίστοιχες εγγραφές πρέπει να γίνουν  στα βιβλία της εταιρίας.

Σε καμία περίπτωση, οι υποχρεώσεις που έχουμε ως υπογράφων των οικονομικών καταστάσεων δεν συμπεριλαμβάνονται ή περιορίζονται στο βοηθητικό αυτό αρχείο που έχω ανεβάσει. Επίσης σημειώνω, ότι κατά την πορεία εφαρμογής των ΕΛΠ έχω εντοπίσει κάποιες ελλείψεις ή λάθη στην αντιστοίχιση, τα οποία όμως δεν έχω διορθώσει. Το αρχείο αυτό είναι λοιπόν καθαρά βοηθητικό και εισαγωγικό εργαλείο για την εφαρμογή των ΕΛΠ το οποίο μπορείτε να αξιοποιήσετε όπως θέλετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...