Προς το περιεχόμενο

ΕΣΠΑ - ΜΟΡΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΣΠΑ - ΜΟΡΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ

View File

Το πρόγραμμα υπολογίζει τα μόρια που συγκεντρώνει κάθε υποψήφιος για την επιλέξιμοτητά του η μη στο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ 2014-2020,

"Ενίσχυση της Αυτοαπασχόλησης Πτυχιούχων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης".

Δεκτά όλα τα  σχόλια/ επισημάνσεις!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεται ότι για να είναι μια πρόταση επιλέξιμη πρέπει να έχει πανω από κάποια συγκεκριμένη βαθμολογία? τεκμιριώνεται αυτό από κάπου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εφόσον η πρόταση συγκεντρώσει βαθμολογία >= 50, τότε είναι ΔΥΝΗΤΙΚΑ επιλέξιμη, τουτέστιν κατά σειρά προτεραιότητας/βαθμολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εφόσον η πρόταση συγκεντρώσει βαθμολογία >= 50, τότε είναι ΔΥΝΗΤΙΚΑ επιλέξιμη"

Αυτό το αναφέρει κάπου στον οδηγό του προγράμματος?

Αν π.χ. δεν κατατεθούν αρκετές προτάσεις και κάποιος έχει βαθμολογία π.χ. 45, είναι δεδομένο ότι δεν θα εγκριθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόγραμμα των πτυχιούχων όπως το έχω δει εγώ τουλάχιστον αν κάποιος έχει κάτω από 96/100 δεν έχει νόημα να πολυ ασχοληθεί. Ειδικά για κάτω των 92/100... Είναι ο τρόπος που έχει δομηθεί το πρόγραμμα των πτυχιούχων που το επιβάλει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ said:
10 hours ago, olikampas said:
10 hours ago, olikampas said:

"Εφόσον η πρόταση συγκεντρώσει βαθμολογία >= 50, τότε είναι ΔΥΝΗΤΙΚΑ επιλέξιμη"

Αυτό το αναφέρει κάπου στον οδηγό του προγράμματος?

Αν π.χ. δεν κατατεθούν αρκετές προτάσεις και κάποιος έχει βαθμολογία π.χ. 45, είναι δεδομένο ότι δεν θα εγκριθεί?

Φυσικά το αναφέρει ... Προφανώς δεν έχεις επαφή παλιότερα με προγράμματα ... Για να λες ότι δεν θα κατατεθούν προτάσεις, ειδικά τέτοιας φύσης, με 100% επιδότηση και τέτοιες είδους δαπάνες. Ούτε μία στο τρισεκατομμύριο ...

9 hours ago, ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ said:

Για το πρόγραμμα των πτυχιούχων όπως το έχω δει εγώ τουλάχιστον αν κάποιος έχει κάτω από 96/100 δεν έχει νόημα να πολυ ασχοληθεί. Ειδικά για κάτω των 92/100... Είναι ο τρόπος που έχει δομηθεί το πρόγραμμα των πτυχιούχων που το επιβάλει αυτό...

Δεν έχεις άδικο, δεν ξέρω αν θα αγγίζει το Άριστα (100) όπως λες, αλλά θα είναι όντως προς το ταβάνι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνήθως πολύ θα εγκριθούν, ακόμα περισσότεροι θα αιτηθούν, αλλά στο τέλος λίγοι θα καταλήξουν να κάνουν έναρξη.

Όποιος θέλει ας καταθέσει το επ. σχέδιο του και ας μην απογοητεύεται. Ακόμα και αν δεν εγκριθεί με την πρώτη φουρνιά έχει ελπίδες για μία θέση από αυτούς που θα επιλεγούν αλλά δεν προχωρήσουν την διαδικασία. Καλή τύχη εύχομαι στους ενδιαφερόμενους συναδέλφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...
On 18/3/2016 at 1:28 ΜΜ, ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ said:

Για το πρόγραμμα των πτυχιούχων όπως το έχω δει εγώ τουλάχιστον αν κάποιος έχει κάτω από 96/100 δεν έχει νόημα να πολυ ασχοληθεί. Ειδικά για κάτω των 92/100... Είναι ο τρόπος που έχει δομηθεί το πρόγραμμα των πτυχιούχων που το επιβάλει αυτό...

Καλημέρα. Αυτό που είχες πει αγαπητέ Πέτρο, ισχύει προφανώς έτσι? εγώ έκανα αίτηση για λογ. γραφείο και έχω 85/100. Λογικά είναι αδύνατον να περάσω σύμφωνα με αυτά που λες...έτσι? να μην το πολυσκέφτομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πολυσκέφτεσαι, μέχρι να βγουν τα τελικά-οριστικά αποτελέσματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού είναι μικρό το ποσοστό...1200 αιτήσεις  θα περάσουν στις περιφέρειες  {Ανατολική Μακεδονία- Θράκη, Κεντρική Μακεδονία, Ήπειρος, Θεσσαλία, Δυτική Ελλάδα}.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγουν τα αποτελέσματα σύντομα και θα δούμε αν έχω δίκιο. Μακάρι να κάνω λάθος και να επιδοτηθείς συναδέλφισσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αρνητικό της υπόθεσης είναι που δεν μπορείς να αλλάξεις περιφέρεια.. έχω δηλώσει κεντρική μακεδονία..ας δούμε πρώτα αν θα περάσουμε..και μετά βλέπουμε τι θα γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...