Προς το περιεχόμενο

μυφ υποβολη διορθωσης ως 22/2/2016


Προτεινόμενες αναρτήσεις

....χιονια στο Κιλιμάντζαρο....

 

Και με την παράταση τι θα γινόταν δηλαδή???

Θα διορθονώταν 5 ακόμα μικροαποκλίσεις??

Θα ήταν συνεπείς απέναντί μας όσον αφορά την προθεσμία που δεν τηρήθηκε για άλλη μια φορά... Ευτυχώς έχουμε δυνατό σύλλογο και μεριμνεί  .... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα χθες δικαιολογημένα δουλευε το τηλεφωνό τους (2104803133), σημερα για πιο λόγο δείχνει οτι μιλάει?

τι μαγειρευουν παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογη είναι ανοιχτή, αλλά δεν γνωρίζουμε τίποτα αλλο, δεν μας εχει δωθεί καμμιά ανακοίνωση απο το υπουργείο αυτή ήταν η τηλεφωνική απάντηση

που μου είπαν μόλις τώρα απο τη Γ.Γραματεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ τηλέφωνο και μου είπαν τα ίδια. Δε μπορούσαν απλά να έχουν το σύστημα  ανοιχτό και χωρίς προβλήματα; Θα κάναμε πια χαρά τη δουλειά μας και ούτε παρατάσεις, ούτε γκρίνια ούτε τίποτα. Αίσχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.... Να τα τελειώσω σήμερα και ότι γίνει, η να περιμένω;

Να τελειώσεις σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Η γνώμη μου είναι ότι δεν θα γίνουν έλεγχοι και δεν θα μπουν πρόστιμα τώρα. Απλά, όταν μια εταιρεία θα κάνει διακοπή εργασιών θα της λένε εδώ υπάρχει ασυμφωνία στη ΜΥΦ, πληρώστε το πρόστιμο για να κλείσετε. Όπως γινόταν μέχρι τώρα δηλαδή. Και εμείς για να κλείσουμε θα πληρώνουμε για να μην ψάχνουμε 10 χρόνων πίσω τιμολόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και οι αποκκλίσεις στους προμηθευτές είναι πολλές...και από την στιγμή που δεν έχω τα τιμολόγια στα χέρια μου ....εγώ αρνούμαι να τις διορθώσω... εδώ που τα λέμε και εδώ που τα κλαίμε....δεν βλέπω να τραβάνε και ζόρι αυτοί που τα δήλωσαν ώς έσοδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η γνώμη σας είναι, συνάδελφοι, να τελειώσω σήμερα μερικές διορθώσεις αποκλίσεων προμηθευτών που μου έμειναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχω αποκλίσεις ? 

1.Δεν μου έφερε τα τιμολόγια ο πελάτης 

2.Πέρασα λάθος καθαρή αξία ή την αξία του ΦΠΑ

3.Πέρασα σε λάθος προμηθευτή τα τιμολόγια 

4.Πέρασα σε λάθος προμηθευτή τα τιμολόγια γιατί έχει αλλάξει εταιρεία και δεν με ενημέρωσε(υπάρχουν αρκετοί που κάνουν αναζήτηση όχι με τον ΑΦΜ αλλά με την επωνυμία )

5.Πέρασα λάθος πιστωτικό τιμολόγιο ως κανονικό τιμολόγια (διπλό το κακό)

6.Πέρασα ΑΠΥ ή ΑΛΠ στις ΜΥΦ ενώ δεν έπρεπε(ξενοδοχεία ,βενζίνες)

7.Εκδόθηκαν τιμολόγια με στοιχεία της εταιρείας χωρίς να είναι συναλλαγή της (παράδειγμα ΜΑΚΡΟ )

8.Διαχειριστής/Ταμίας κτλ σε εταιρεία έκανε αγορά ,πήρε τα λεφτά από το ταμείο και έπειτα έκανε επιστροφή εκδόθηκε πιστωτικό/ακυρωτικό χωρίς όμως να προσκομίσει το δεύτερο στο λογιστήριο για να καρπωθεί τα χρήματα 

9.μπορείτε να συμπληρώσετε για να δείτε ότι υπάρχουν και θετικά στις ΜΥΦ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμένουμε κάποια ανακοίνωση από Υ.Ο ; διορθώνουμε σήμερα και ας το βγάζει εκπρόθεσμο  ; δεν κάνουμε τίποτα;

 

τι κάνουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΔΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΞΑΦΑΝΙΣΘΕΙ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ

ΦΩΣΤΗΡΕΣ  ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ OFF Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΔΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΞΑΦΑΝΙΣΘΕΙ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ

ΦΩΣΤΗΡΕΣ  ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ OFF Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ.

 

Να αποτολμήσω να ερώτηση ? Αυτοί οι διαχειρστές του ΣΙΤΕ και αυτοί οι φωστήρες των διαφόρων συλλόγων , πως θα έδιναν μια κάποια λύση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα στην συναντηση ΑΛεξιαδη με μελη του ΟΕΕ . ακουσα που ειπαν οτι στο γραφειο του ο ΚΥΡ ειχε τα προστιμα για τις μυφ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα στην συναντηση ΑΛεξιαδη με μελη του ΟΕΕ . ακουσα που ειπαν οτι στο γραφειο του ο ΚΥΡ ειχε τα προστιμα για τις μυφ .

Δεν ξέρω τι εστί ΚΥΡ αλλά πρόστιμα δεν υπάρχει περίπτωση να έχει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...