Προς το περιεχόμενο

μυφ υποβολη διορθωσης ως 22/2/2016


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπότε , λήγει σήμερα η προθεσμία και δεν μπορούμε να κάνουμε διορθώσεις??

 

Ωραία πολύ ωραία!!! 

 

ΥΓ :από γνωστό site εφημερίδα οικονομικού περιεχομένου σήμερα το πρωϊ !!!

 

Το αργότερο μέσα σε ένα τέταρτο της ώρας και χωρίς καμία βοήθεια από λογιστή είναι δυνατό να συμπληρώσουν και να υποβάλουν φέτος ηλεκτρονικά τη φορολογική τους δήλωση οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι που δεν έχουν εισοδήματα από άλλες πηγές, από τη στιγμή που θα εισέλθουν στη σχετική ηλεκτρονική εφαρμογή του συστήματος ΤΑΧΙSnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε , λήγει σήμερα η προθεσμία και δεν μπορούμε να κάνουμε διορθώσεις??

 

Ωραία πολύ ωραία!!! 

 

ΥΓ :από γνωστό site εφημερίδα οικονομικού περιεχομένου σήμερα το πρωϊ !!!

 

Το αργότερο μέσα σε ένα τέταρτο της ώρας και χωρίς καμία βοήθεια από λογιστή είναι δυνατό να συμπληρώσουν και να υποβάλουν φέτος ηλεκτρονικά τη φορολογική τους δήλωση οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι που δεν έχουν εισοδήματα από άλλες πηγές, από τη στιγμή που θα εισέλθουν στη σχετική ηλεκτρονική εφαρμογή του συστήματος ΤΑΧΙSnet.

Σε δύο χρόνια προβλέπω να γράφει ότι καταργήθηκαν οι δηλώσεις για μισθωτούς συνταξιούχους. Θα τούς έρχονται τέτοια εποχή τα εκκαθαριστικά και η ταυτότητα οφειλής για να πληρώσουν. Και θα δίνεται ένα περιθώριο δύο μηνών για να δηλώσουν κάτι επιπλέον που πιθανότατα να μην ενημερώνει το εκκαθαριστικό κατευθείαν ηλεκτρονικά ή να τροποποιήσουν ή να διορθώσουν κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδώ και λιγη ώρα , άγραφος χάρτης.     :P

σαν να μην στειλαμε ποτε συγκεντρωτικες, σαν να μην υπηρξαν, ενας εφιαλτης ηταν κ παει....αχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δύο χρόνια προβλέπω να γράφει ότι καταργήθηκαν οι δηλώσεις για μισθωτούς συνταξιούχους. Θα τούς έρχονται τέτοια εποχή τα εκκαθαριστικά και η ταυτότητα οφειλής για να πληρώσουν. Και θα δίνεται ένα περιθώριο δύο μηνών για να δηλώσουν κάτι επιπλέον που πιθανότατα να μην ενημερώνει το εκκαθαριστικό κατευθείαν ηλεκτρονικά ή να τροποποιήσουν ή να διορθώσουν κάτι. 

<OFFTOPIC> Μα έτσι είναι στις Ευρωπαϊκές χώρες, και μου φαίνεται λογικό να γίνει κάτι τέτοιο και στην Ελλάδα, μιας κι η Ελλάδα είναι μέλος της Ε.Ε.<\OFFTOPIC>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια ενημέρωση καταρχήν αν θα πάρει καμία άτυπη παράταση (σύνηθες φαινόμενο) ή αν τελικά ξεκολλήσει και κάνουμε δουλειά; Επίσης τι θα γίνει αν δεν διορθώσουμε τις αποκλίσεις; Υπάρχει πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε όντως πιο τρώει πρόστιμο? Και αν πραγματικά σοβαρολογούν? Ο άλλος τα χει βάλει όλα πχ στο 4ο τρίμηνο και εγώ εχω αποκλίσεις. Κάποιοι ακόμα και σήμερα δεν εχουν στείλει καθόλου, ασφαλιστικές άλλες δηλωσαν τις εκκαθαρίσεις, άλλες όχι...Μεγάλη εταιρία έχει λάθος αλλα το λογιστήριο μου ειπε δε μπορει να κάνει αλλαγες, γιατι ειναι κλειδωμένο το 2014...WTF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους πελάτες μπήκα σήμερα να δω αποκλίσεις δεν βγάζει ούτε αποκλίσεις ,ούτε τα αρχεία ούτε τα αποδεικτικά υποβολής!!!!

 

Να αρχίσω να ανησυχώ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε τηλ. στο αρμόδιο τμήμα ΜΥΦ : 210-4803133  Μου είπαν ότι γνωρίζουν για το πρόβλημα αλλά φταίμε εμείς που το ...υπερφορτώσαμε και δεν υπάρχει λόγος παράτασης αφού το σύστημα δούλευε μια χαρά εδώ και 1-2 χρόνια !!!!!

Αθάνατοι δημόσιοι υπάλληλοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα στο 2104803133 προσπαθούν να το διορθώσουν , 

 

αν αργήσει πολύ ίσως μείνει σιωπηρά ανοιχτό για λίγες ημέρες μου δήλωσαν..... Καλέστε όμως και άλλοι συνάδελφοι για επιβεβαίωση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι σίγουρο. Η κυρία ήταν πολύ ευγενική αλλά είπε 

 

εάν και εφόσον αργήσει πάρα πολύ να αποκατασταθεί το πρόβλημα ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα σήμερα, με αφορμή την πιθανή λήξη της προθεσμίας διόρθωσης των αποκλίσεων εξόδων, έπειτα από την περίπου διετή ταλαιπωρία που υφιστάμεθα όλοι μας, να βρω και να ευχαριστήσω τον υπεύθυνο δημιουργίας αυτού του εκτρώματος...

 

Θα το έκανα σιωπηρά και απλά με το πληκτρολόγιό μου...

 

2wn0ode.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι σίγουρο. Η κυρία ήταν πολύ ευγενική αλλά είπε 

 

εάν και εφόσον αργήσει πάρα πολύ να αποκατασταθεί το πρόβλημα ...........

Και εγώ πάντως που μίλησα ήταν όντως ευγενική και μου είπε ότι είναι υπερφορτωμένο και δεν ξέρουν κάτι για παράταση ή πότε θα επανέλθει. Πάντως από την Παρασκευή κολλάει. Θα είναι πάλι κανένα κόλπο του υπουργείου για να πείσει την τρόικα να μας δώσει παράταση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΕΜΑ ........ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ  ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ   ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ  ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ   ΤΙΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε τηλ. στο αρμόδιο τμήμα ΜΥΦ : 210-4803133  Μου είπαν ότι γνωρίζουν για το πρόβλημα αλλά φταίμε εμείς που το ...υπερφορτώσαμε και δεν υπάρχει λόγος παράτασης αφού το σύστημα δούλευε μια χαρά εδώ και 1-2 χρόνια !!!!!

Αθάνατοι δημόσιοι υπάλληλοι....

 

Ε, 2 χρόνια τώρα βάρυνε και δεν "τραβάει", ενώ οι δηλώσεις που θα γίνουν σε 2 μήνες μέσα (εδώ γελάμε :P ) θα πηγαίνει σφαίρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...