Προς το περιεχόμενο

Η απογοήτευση του ΓΕΜΗ .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, με αυτό το αίσχος του ΓΕΜΗ μήπως πρέπει να ασχοληθεί κάποιος?

(αναφέρομαι βασικά στην υπηρεσία εντός του ΕΒΕΑ, με την οποία έχω και τις περισσότερες συναλλαγές)

 

Και δεν εννοοώ κυρίως τους λογιστές, όσο τις ίδιες τις επιχειρήσεις και τους φορείς που τις εκπροσωπούν.

 

Τι αναμονές και καθυστερήσεις είναι αυτές? Περνάνε οι μήνες και πρόοδος καμία στις αιτήσεις.

 

Τί υπηρεσία μίας στάσης και κουραφέξαλα? Μας έχουν κάνει να αναπολούμε τις εποχές του Πρωτοδικείου με νοσταλγία...

 

Το δεκάρικο να πέφτει κάθε φορά, και μετά βλέπουμε...

 

Γιατί καμία καλή ιδέα δεν φαίνεται να λειτουργεί στον καταραμένο τόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, με αυτό το αίσχος του ΓΕΜΗ μήπως πρέπει να ασχοληθεί κάποιος?

(αναφέρομαι βασικά στην υπηρεσία εντός του ΕΒΕΑ, με την οποία έχω και τις περισσότερες συναλλαγές)

 

Και δεν εννοοώ κυρίως τους λογιστές, όσο τις ίδιες τις επιχειρήσεις και τους φορείς που τις εκπροσωπούν.

 

Τι αναμονές και καθυστερήσεις είναι αυτές? Περνάνε οι μήνες και πρόοδος καμία στις αιτήσεις.

 

Τί υπηρεσία μίας στάσης και κουραφέξαλα? Μας έχουν κάνει να αναπολούμε τις εποχές του Πρωτοδικείου με νοσταλγία...

 

Το δεκάρικο να πέφτει κάθε φορά, και μετά βλέπουμε...

 

Γιατί καμία καλή ιδέα δεν φαίνεται να λειτουργεί στον καταραμένο τόπο?

 

Συνάδελφε αυτό το χάλι στο ΕΒΕΑ δεν παλεύεται. Δεν ξέρω τι συμβαίνει εκεί μέσα. Το ΒΕΑ και του Πειραιά δεν έχουν καμία μα καμία σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε αυτό το χάλι στο ΕΒΕΑ δεν παλεύεται. Δεν ξέρω τι συμβαίνει εκεί μέσα. Το ΒΕΑ και του Πειραιά δεν έχουν καμία μα καμία σχέση.

Ειδικά του Πειραια είναι εκπληκτικό το πόσο γρήγορα σε εξυπηρετούν!!!!!! ούτε στην αυστρία τέτοια ταχύτης....και όχι τώρα εξαποανέκαθεν.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει αίτηση από τις 17/11 για τροποποίηση καταστατικού,έχω πληρώσει το 10αρικο και τώρα που μπήκε το 2016 μου ζητάνε την ετήσια πληρωμή!!!!ήτοι 100 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζω πάντως επαρχία δεκάδες λογιστικά γραφεία τα οποία δεν ασχολούνται καν....

 

Δεν ασχολουνται με τι ? Με τις συναλλαγές των επιχειρήσεων με τα επιμελητήρια και το ΓΕΜΗ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το αν ολοκληρωσαν  τη διαδικασία  ή οτιδήποτε άλλο σχετικά με το ΓΕΜΗ

 

 

Oταν θα ζητηθεί κάποιο πιστοποιητικό από το ΓΕΜΗ , τότε θα τρέχουν και δε θα προλαβαίνουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προσφέρει το ΓΕΜΗ στις επιχειρήσεις;

ΚΑΙ τι διαφορετικό απο τα ........Επιμελητήρια;

Γιατί πρέπει να πληρώνουμε μια ζωή κρατικοδίαιτα  κοπροχασαπόσκυλα; 

 

Αλλά δεν πειράζει σε λίγο δεν θα υπάρχουν σοβαρές ''επιχειρήσεις'' για να αρμέγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει αίτηση από τις 17/11 για τροποποίηση καταστατικού,έχω πληρώσει το 10αρικο και τώρα που μπήκε το 2016 μου ζητάνε την ετήσια πληρωμή!!!!ήτοι 100 ευρώ

Καθ' όσον γνωρίζω, η αίτηση προχωράει και ας σου ζητάει να πληρώσεις τα 100€. Την συνδρομή μπορείς να την πληρώσεις μέχρι 31/03. Από 01/04 δεν θα σου προχωράει τις αιτήσεις σου... Και νομίζω από σήμερα, επειδή φαντάζομαι κατάλαβαν την γκάφα τους, διέγραψαν από τις μη ολοκληρωμένες αιτήσεις το Link που σου ζήταγε να προχωρήσεις στην πληρωμή του τέλους μερίδας 2016... Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι ειδικά οι μερίδα του Γ.Ε.ΜΗ. είναι ακόμη ένας άδικος φόρος (υποχρεωτικός) τον οποίο πρέπει να πληρώνουν ακόμα και οι ατομικές εταιρείες άνευ λόγου και αιτίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αποδεικτικο υποβολης τα ειπαμε, να τα ζητησουν μονοι τους...

 

Απο το ΕΒΕΑ Θεσσαλονικης δεν περναω πλεον ουτε απ εξω.

 

Οι χρεωσεις ηταν υπερογκες, το υφος τους χιλιων καρδιναλιων και... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

 

Εχω ξεγραψει με τα χρονια τους παντες, ενω για νεες εγγραφες, βαζω κυρια δραστηριοτητα λιανικη και τους γραφω στο επαγγελματικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι να χρειαστούν κάτι απ το επαμελητήριο όσοι μπορουν κάνουν τα στραβα μάτια.....τους αναφέρω για την ιστορία για το γεμη και απαντουν:- πάλι λεφτά θέλεις? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...