Προς το περιεχόμενο
  • 0

Υπολογισμός μισθού Πωλήτριας σε μικρό Market


gapdk

Ερώτηση

Καλησπέρα - Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους!

Επειδή το κομμάτι των Εργατικών - Μισθολογικών θεμάτων "δεν το έχω" καθόλου, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε πληροφοριακά με το παρακάτω?

 

1) Πωλήτρια με Ωράριο Εργασίας 08:00-14:30  & 17:30- 21:30 σε εξαήμερη βάση,  περίπου με πόσα καθαρά θα αμοίβεται το μήνα?

 

2) Επιπλέον, για την ανωτέρω πόσο περίπου θα υπολογίζεται το μηνιαίο ένσημο στο ΙΚΑ.

 

 

(πρόκειται για κάτοικο μικρού νησιού < 3000 κατοίκων, αν παίζει κάπου ρόλο).

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Λοιπον... φιλε κιτσο.. επειδη δεν σας ξερω ουτε με ξερετε αλλα μονιμως σχολιαζετε  πολλες απο τις αναρτησεις μου (χωρις να συνεισφερετε τις περισσοτερες φορες στο θεμα αλλα μιλωντας περι ανεμων και υδατων) σας ξεκαθαριζω οτι: 1. Ειμαι βοηθος λογιστη και δεν εχω πει ποτε στα 15χρονια που ασχολουμαι με το αντικειμενο σε λογιστικο γραφειο οτι "ειμαι λογιστης" γιατι θεωρω οτι η γνωση στο επαγγελμα ειναι ανεξαντλητη.
2. Εχω τελειωσει ΙΕΚ λογιστικης και δεν το εκρυψα ποτε, αλλα προσπαθω να μαθαινω συνεχεια, να διαβαζω να ρωταω και να ενημερωνομαι και πιστευω οτι τα καταφερνω εξισου καλα στον τομεα που ασχολουμαι  με πανεπιστημονες (οπως καταλαβαινω οτι ειστε εσεις ...)
3. Πιστευω οτι ειναι καλυτερο να λες. "Δεν ξερω καθολου το εργατοασφαλιστικο κομματι" και να ρωτας συναδελφους που ασχολουνται με αυτο .. απο το να κανεις τον ξερολα και να ... καις κοσμο και κοσμακη με αυτον τον τροπ ( και οχι οπως το εννοειτε εσεις).
4. Τελος, αν ειστε επαγγελματιας λογιστης με δικο σας λογιστικο γραφειο, θα επρεπε να σεβεστε τον οποιονδηποτε ασχολειται με το επαγγελμα συνετα και για βιοποριστικους λογους, αφου εξαλλου οι... "μικροι" λογιστες φανταζομαι κανουν και ολη την "βρωμικη δουλεια" των καταχωρησεων.. των αγγαρειων στις δημοσιες υπηρεσιες και των λοιπων γενικων και καθολου σχετικων με τη λογιστικη υπηρεσιων και κρατουν σε υψηλο επιπεδο και το δικο σας λογιστικο γραφειο.
Σας ευχομαι ολοψυχα καλη χρονια και να σας παρακαλεσω να μην ξανασχολιασετε αναρτηση μου γιατι οποτε το κανετε ... το υφος σας ειναι σκωπτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα - Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους!

Επειδή το κομμάτι των Εργατικών - Μισθολογικών θεμάτων "δεν το έχω" καθόλου, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε πληροφοριακά με το παρακάτω?

 

1) Πωλήτρια με Ωράριο Εργασίας 08:00-14:30  & 17:30- 21:30 σε εξαήμερη βάση,  περίπου με πόσα καθαρά θα αμοίβεται το μήνα?

 

2) Επιπλέον, για την ανωτέρω πόσο περίπου θα υπολογίζεται το μηνιαίο ένσημο στο ΙΚΑ.

 

 

(πρόκειται για κάτοικο μικρού νησιού < 3000 κατοίκων, αν παίζει κάπου ρόλο).

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Σαν να ξεφύγατε λίγο στις ώρες...ή θα βάλετε πενθήμερο 40 ώρες ή εξαήμερο πάλι έως 40 ώρες εβδομαδιαίως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα - Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους!

Επειδή το κομμάτι των Εργατικών - Μισθολογικών θεμάτων "δεν το έχω" καθόλου, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε πληροφοριακά με το παρακάτω?

 

1) Πωλήτρια με Ωράριο Εργασίας 08:00-14:30  & 17:30- 21:30 σε εξαήμερη βάση,  περίπου με πόσα καθαρά θα αμοίβεται το μήνα?

 

2) Επιπλέον, για την ανωτέρω πόσο περίπου θα υπολογίζεται το μηνιαίο ένσημο στο ΙΚΑ.

 

 

(πρόκειται για κάτοικο μικρού νησιού < 3000 κατοίκων, αν παίζει κάπου ρόλο).

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Κάτι πρέπει να έχετε υπολογίσει λάθος.

Έχετε καταθέσει κατάσταση στην επιθεώρηση με 61,8 ώρες εργασίες εβδομαδιαίως ?

Μήπως σας έχει μεταφέρει λάθος πληροφορίες ο εργοδότης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα σε ολους σας. Γνωριζω οτι δεν βγαινουν οι ωρες ετσι οπως τα εγραψα. Αλλα γνωριζουμε και τι γινεται στον εργατικο μεσαιωνα που ειμαστε με την εκμεταλλευση και τις ατελειωτες ωρες εργασιας. Ας πουμε οτι παιρνουμε το μαξιμουμ των ωρων και ημερων απασχολησης.μιλσμε επομενως για πωλητρια με εξαημερη απασχοληση και εβδομαδιαιως 40 ωρες με σπαστο ωραριο. Μια ενδεικτικη εικονα του μισθου και των ενσημων που την βαρυνουν?? Μου ζητησε την πληροφορια η εργαζομενη ωστε να εχει μια πρωτη αποψη τι να περιμενει. Σας ευχαριστω και παλι. Καλη χρονια σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για 40 ωρες κι εξι το πολυ μερες ειναι 586 μικτα

 

Μειον 15,5% ΙΚΑ και μειον 4% πρωην ΤΕΑΥΕΚ, αν εχει εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για 40 ωρες κι εξι το πολυ μερες ειναι 586 μικτα

 

Μειον 15,5% ΙΚΑ και μειον 4% πρωην ΤΕΑΥΕΚ, αν εχει εκει

 

Χίλια Ευχαριστώ! Αυτό είναι συναδελφικότητα!

(Τελικά φίλε Kitso το μέγεθος παίζει το ρόλο του που είχες την απορία :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...