Προς το περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!


επισκέπτη ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

Φίλε συνάδελφε Λογιστή....πίστεψέ με ότι σε λυπάμαι πάρα πολύ που ξενυχτάς, που συνεχώς διαβάζεις και ενημερώνεσαι, που αγωνιάς για τα προβλήματα των πελατών σου που ακούς την τελευταία πρώτη όταν μέσα σε όλα τα καλά που κάνεις για τους πελάτες σου κάποιες φορές αστοχείς και κάνεις λάθη που σε εκθέτουν.

Πόσο σε λυπάμαι όταν οι περισσότεροι απο τους πελάτες σου σου οφείλουν 2 και 3 μήνες δεδουλευμένων σου, πόσο σε λυπάμαι που πολλές φορές εξυπηρετείς δωρεάν και για την τιμή των όπλων φίλους, συγγενείς γνωστούς.

Πόσο σε λυπάμαι που η οικογένειά σου και ιδίως τα μικρά παιδιά σου σε αποζητούν να σε δούν αλλά εσύ είσαι καρφωμένος σε ένα τραπέζι παίζοντας με τα νούμερα.

Πόσο σε λυπάμαι όταν ακούω ότι οι στατιστικές σε κατατάσουν στα πιο αγχώδη επαγγέλματα.

Πόσο σε λυπάμαι όταν πελάτες που συνεργάζεσε χρόνια σε εγκαταλείπουν γιατί τόλμησες να τους ζητήσης 15€ αύξηση, δηλαδή σε αξιολογούν τις υπηρεσίες σου και σένα σαν επαγγελματία για λιγότερο απο 85€ τον μήνα.

Και πόσο λυπάμαι και σένα φίλε συνάδελφε που αποδέχεσαι να αναλάβεις αυτού του είδους τούς πελάτες, τους τζαμπατζήδες δηλαδή για 50€!!!! τον μήνα.

Σε ρωτάω λοιπόν, τόσο αξιολογείς όλα τα προαναφερθέντα, δηλαδή τις σπουδές σου, τις γνώσεις σου, το άγχος σου, το χρόνο σου, την έλλειψη της οικογένειάς σου........και όλα τα άλλα; τα πουλάς όλα για 50€ ????

Πόσο σε λυπάμαι.....που δεν λυπάσαι τον ίδιο σου τον εαυτό, πόσο σε λυπάμαι που μέσα στη δύνη της δουλειάς σου ξέχασες ακόμα και την αξιοπρέπειά σου.

Το ανωτέρω κείμενο το αφιερώνω σε όλους τους συνάδελφους λογιστές που καθημερινά αντιμετωπίζουν τέτοια.

Το αφιερώνω όμως και στον συνάδελφο λογιστή απο την Πάτρα που κάπου έχει ξεχάσει κρεμασμένο το σακάκι της αξιοπρέπιάς του.

Το γράφω επώνυμα ώστε να τον διευκολύνω να καταλάβει τουλάχιστον για ποιόν χτυπούν οι καμπάνες.

Με τιμή

Ευσταθίου Απόστολος

[email protected]

Πάτρα 24/03/2005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΣΤΑΘΗΣ

ΦΙΛΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΠΕΣ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΥΣ.ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΕΝΕ ΕΝΩ

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ .ΦΕΡ ΕΙΠΕΙΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ .ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑ .ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ -ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΤΛ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΜΕΤΙΚΑ ΦΕΙΜ ΣΤΟΡΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΑ 90... ΚΤΛ

ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ -ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΟΙ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ
ΦΙΛΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΠΕΣ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΥΣ.ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΕΝΕ  ΕΝΩ

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ .ΦΕΡ ΕΙΠΕΙΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ .ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑ .ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ -ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΤΛ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΜΕΤΙΚΑ ΦΕΙΜ ΣΤΟΡΥ  ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΑ 90... ΚΤΛ

ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ -ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΟΙ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΛΕΤΕ ΤΟΣΑ ΛΙΓΑ: ΝΕΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: ΜΑΛΛΟΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΕΙΔΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΗΛΩ ΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε απόλυτα μαζί σας, αν και νέοι σαν ελ. επαγ. έχουμε αυτή τη φιλοσοφία , όσον αφορά το τμήμα των αμοιβών μας ,πάντα βέβαια με την ανάλογη ποιότητα των υπηρεσιών , θεωρώ ότι αν αποδείξεις ότι αξίζεις , τότε ο σωστος επαγγελματίας θα σε ανταμείψει . Δυστυχώς όμως ,ειδικά για εμάς τους νέους υπάρχει δυσκολία ,γιατί δεν υπάρχει ακόμα η αναγνώριση του επαγγέλματος και τα έξοδα τρέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια δουλειά δεν είναι χωρίς κόπο. Γιατί ξεχνάτε τι άκουσε Αδάμ όταν εξεδιώκετο από τον ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ? ( Με τον ιδρώτα του προσώπου σου να κερδίζεις το καθημερινό φαγητό σου)

Έχει κανείς από σας δουλέψει ως «βοηθός σερβιτόρου» ή βοηθός μάγειρα σε παραδοσιακή ταβέρνα, με σπεσιαλιτέ «πατσά γιαχνί» ( θερινή περίοδο )?.

Έχει εργασθεί (1962) ως βοηθός ηλεκτρολόγου, με αμοιβή 10 δρχ. την ημέρα, για να τοποθετήσει φωτεινή επιγραφή παραλιακού ξενοδοχείου και να υποστεί ηλιακά εγκαύματα? Να μην έχει νερό να πιεί και να δροσίζεται από το χυμό του βουτηράτου αχλαδιού που η προνοητική μητέρα του τούβαλε στο πάνινο τσαντάκι ?

Έχει εργασθεί για την τοποθέτηση θερμοσίφωνα σε πατάρι μονοκατοικίας ( σε επαφή με την ηλιοκαμένη και χωρίς μόνωση ταράτσα της ?

Γνωρίζετε τις επαγγελματικές ασθένειες των Αρχιμαγείρων?

Έχει εργασθεί ως πωλητής αναψυκτικών μεγάλης βιομηχανίας ή ως σερβιτόρος σε εστιατόριο? ( 8ωρη ορθοστασία με ισοδύναμη καθημερινή πεζοπορία 10 Χιλιομέτρων)

Έχετε δει τις αγγελίες των δικηγορικών γραφείων όταν ζητούν ασκούμενους, νέους δικηγόρους? ( ζητείται ασκούμενος/η με γνώσεις γραφομηχανής !!!)

Έχει εργασθεί ως θαλαμηπόλος σε πλοίο της γραμμής Σούδα – Πειραιά ( διαδρομή 12 ωρών το 1973 η οποία διήρκεσε 17 ώρες λόγω σφοδρής θαλασσοταραχής ) και νάχει υποχρέωση να μετακινείται σε διάφορα τμήματα του πλοίου? Οι άπειροι επιβάτες μετεκινούντο πιασμένοι από την κουπαστή πού ήταν ειδικά κατασκευασμένη στα πλαϊνά του διαδρόμου του πλοίου?

Έχετε κάποια μέρα εργασθεί συνεχώς 36 (ναι! τριανταέξι ) ώρες ?.

Πάντα έτσι ήταν οι συνθήκες για τους νέους αυτοαπασχολούμενους επαγγελματίες.

Κουράγιο και πείσμα, με επαγγελματική συνέπεια και ψυχικό σθένος να περάσουν τα πρώτα 4-5 χρόνια, η δύσκολη φάση του νέου επαγγελματία.

Και μετά την απόκτηση ανάλογης επαγγελματικής ωριμότητας θάρθουν οι καλλίτερες μέρες. Οι μέρες μας είναι και δύσκολες ( οικονομικά )

Σας θυμίζω την προτροπή του Αινεία στους συντρόφους του που έπεσαν στην τρικυμισμένη θάλασσα και κολυμβούσαν μέχρι που έφθασαν στις ( σημερινές ) ακτές της Ιταλίας.

« O Socii….» Ω! σύντροφοι, εσείς που δεν είστε ασυνήθιστοι από τέτοιες συμφορές, Durate, Καρτερείτε ( με θάρρος και υπομονή ) και φυλάξτε του εαυτούς σας για καλλίτερες ημέρες

Κουράγιο και καλή δύναμη!

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ
Συμφωνούμε απόλυτα μαζί σας, αν και νέοι σαν ελ. επαγ. έχουμε αυτή τη φιλοσοφία , όσον αφορά το τμήμα των αμοιβών μας ,πάντα βέβαια με την ανάλογη ποιότητα των υπηρεσιών , θεωρώ ότι αν αποδείξεις ότι αξίζεις , τότε ο σωστος επαγγελματίας θα σε ανταμείψει . Δυστυχώς όμως ,ειδικά για εμάς τους νέους υπάρχει δυσκολία ,γιατί δεν υπάρχει ακόμα η αναγνώριση του επαγγέλματος και τα έξοδα τρέχουν.

ΠΑΙΔΙΑ, ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΝ ΠΛΑΚΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ ΕΠΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ 32 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ <<Ο ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΘΑ ΣΕ ΑΝΤΑΜΕΙΨΕΙ>>, ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΏΡΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ, ΜΙΑ ΟΥΤΟΠΙΑ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΣΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ. ΜΗΝ ΖΗΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ ΟΠΩΣ ΖΟΥΣΑ ΚΑΙ ΖΩ ΕΓΩ.

ΜΟΝΟΝ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ Ο ΑΝΕΝΤΙΜΟΣ. Ο ΤΙΜΙΟΣ ΑΛΛΑ ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΖΑΡΕΥΤΟΣ ΣΤΙΣ ΑΠΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ. ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΠΙΚΡΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια δουλειά δεν είναι χωρίς κόπο. Γιατί ξεχνάτε τι άκουσε Αδάμ όταν εξεδιώκετο από τον ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ? ( Με τον ιδρώτα του προσώπου σου να κερδίζεις το καθημερινό φαγητό σου)

Έχει κανείς από σας δουλέψει ως «βοηθός σερβιτόρου» ή βοηθός μάγειρα σε παραδοσιακή ταβέρνα, με σπεσιαλιτέ «πατσά γιαχνί» ( θερινή περίοδο )?.

Έχει εργασθεί (1962) ως βοηθός ηλεκτρολόγου, με αμοιβή 10 δρχ. την ημέρα, για να τοποθετήσει φωτεινή επιγραφή παραλιακού ξενοδοχείου και να υποστεί ηλιακά εγκαύματα? Να μην έχει νερό να πιεί και να δροσίζεται από το χυμό του βουτηράτου αχλαδιού που η προνοητική μητέρα του τούβαλε στο πάνινο τσαντάκι ?

Έχει εργασθεί για την τοποθέτηση θερμοσίφωνα σε πατάρι μονοκατοικίας ( σε επαφή με την ηλιοκαμένη και χωρίς μόνωση ταράτσα της ?

Γνωρίζετε τις επαγγελματικές ασθένειες των Αρχιμαγείρων?

Έχει εργασθεί ως πωλητής αναψυκτικών μεγάλης βιομηχανίας ή ως σερβιτόρος σε εστιατόριο? ( 8ωρη ορθοστασία με ισοδύναμη καθημερινή πεζοπορία 10 Χιλιομέτρων)

Έχετε δει τις αγγελίες των δικηγορικών γραφείων όταν ζητούν ασκούμενους, νέους δικηγόρους? ( ζητείται ασκούμενος/η με γνώσεις γραφομηχανής !!!)

Έχει εργασθεί ως θαλαμηπόλος σε πλοίο της γραμμής Σούδα – Πειραιά ( διαδρομή 12 ωρών το 1973 η οποία διήρκεσε 17 ώρες λόγω σφοδρής θαλασσοταραχής ) και νάχει υποχρέωση να μετακινείται σε διάφορα τμήματα του πλοίου? Οι άπειροι επιβάτες μετεκινούντο πιασμένοι από την κουπαστή πού ήταν ειδικά κατασκευασμένη στα πλαϊνά του διαδρόμου του πλοίου?

Έχετε κάποια μέρα εργασθεί συνεχώς 36 (ναι! τριανταέξι ) ώρες ?. 

Πάντα έτσι ήταν οι συνθήκες για τους νέους αυτοαπασχολούμενους επαγγελματίες.

Κουράγιο και πείσμα, με επαγγελματική συνέπεια και ψυχικό σθένος να περάσουν τα πρώτα 4-5 χρόνια, η δύσκολη φάση του νέου επαγγελματία.

Και μετά την απόκτηση ανάλογης επαγγελματικής ωριμότητας θάρθουν οι καλλίτερες μέρες. Οι μέρες μας είναι και δύσκολες ( οικονομικά )

Σας θυμίζω την προτροπή του Αινεία στους συντρόφους του που έπεσαν στην τρικυμισμένη θάλασσα και κολυμβούσαν μέχρι που έφθασαν στις ( σημερινές ) ακτές της Ιταλίας.

« O Socii….» Ω! σύντροφοι, εσείς που δεν είστε ασυνήθιστοι από τέτοιες συμφορές, Durate, Καρτερείτε ( με θάρρος και υπομονή ) και φυλάξτε του εαυτούς σας για καλλίτερες ημέρες

Κουράγιο και καλή δύναμη!

Διονύσης Κουνάδης

Φίλε Διονύση επηρεασμένος … αντιτείνω …ένα ποίημα του Κώστα Μόντη …

...... Το χειρότερο δεν είναι

Που μ’ έκλεισαν σ’αυτή τη φυλακή

Και πήραν τα κλειδιά κι έφυγαν,

Μα που δεν ξέρω ώς που φτάνει η φυλακή μου,

Που δεν ξέρω το περίγραμμά της,

Για να κάνω επιτέλους

Σαν άνθρωπος κι εγώ

Μιαν απόπειρα αποδράσεως ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα. Θα έλθει και ο καιρός της απόδρασης ( της σύνταξης !)

Να σου πω με τη σειρά μου, απ' τον Καβάφη.

Σαν πας στο γυρισμό για την Ιθάκη ( ας πούμε για σύνταξη στα 90)

νά εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος ....

Τους Λαιστρυγόνες και τους Κύκλωπες

μη τους φοβάσ(Θ)ε.

Φιλικά

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Ο ΣΑΒΒΑΣ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΣΩ ΙΤΑΛΙΑΣ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΔΙ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΠΑΤΡΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΥΧΗ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΤΟΥ ΠΙΟ ΜΙΖΕΡΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ (ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ) !!!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΓΙΑ ......ΑΝΙΑΤΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ!

ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙ

ΤΗΝ ......ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα αλλα οταν καθε 4 χρονια στις εκλογες παμε και ψηφιζουμε γιατι το αποτελεσμα αυτο που φαινετε στην συζητηση και σε καθε συζητηση δεν φαινετε στην καλπη ?

Γιατι καθε 4 χρονια που ειναι η μονη πραγματικη φορα που ο λαος εχει τον λογο το αποτελεσμα της καλπης δεν ειναι το ιδιο με αυτα που ακους 4 χρονια απο τον ιδιο τον λαο ?

Οταν παμε να ψηφισουμε μπροστα στην καλπη αυτα ολα τα αναλογιζομαστε ?

Οταν κανουμε με το χερι την χαρακτηριστικη κινηση στην καλπη εχουμε πληρη συναισθηση του τι κανουμε ?

Αν οχι τοτε........................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ  ΣΤΟΝ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ  ΑΠΟΣΤΟΛΟ  ΓΙΑ  ΤΗΝ  ΑΚΡΙΒΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΤΟΥ  ΠΙΟ  ΜΙΖΕΡΟΥ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ (ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ  ΤΙΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ) !!!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ  ΕΙΝΑΙ  ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ  ΓΙΑ ......ΑΝΙΑΤΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ!

ΕΝΑΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ  ΛΟΓΙΣΤΗΣ  ΠΟΥ  ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙ

ΤΗΝ ......ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥ  ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ

Δεν είναι μίζερο το επάγγελμα, μίζεροι άνθρωποι υπάρχουν ναι. Το επάγγελμα ΔΕΝ είναι μίζερο, εμείς επιλέγουμε τους συνεργάτες μας και εμείς συμφωνούμε τις αμοιβές μας.

Αυτά προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμμία αμφισβήτηση η δουλειά μας είναι δύσκολη,επίπονη,αγχωτική,απαιτητική...θα μπορούσα να απαριθμήσω πολλά ακόμα επίθετα για την δουλειά του λογιστή (ο πλούτος της ελληνικής γλώσσας βλέπεται)... αλλά δεν την αλλάζω με καμμιά!!!

Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ με τον Γρηγόρη...την μιζέρια την κουβαλάει ο καθένας μέσα του, δεν είναι αποτέλεσμα κανενός επαγγέλματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως θα πρέπει να σκεφθεί ο καθένας τι ανάγκες έχει και με πόσα θα ήταν ευχαριστημένος. Όχι ευχαριστημένος για την μελοντική αγορά νέου σπιτίού και 2ου ή 3ου αυτοκινήτου. Αλλά ευχαριστημένος με όσα του φτάνουν για να ζει άνετα και ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ στην διάθεσή του.

Ξέρω, θα λέτε τι μας λέει τώρα κι αυτή?

Θα σας εξηγήσω αμέσως τι εννοώ :

Εγώ έχω επιχειρήσεις από το 1989. Ξεκίνησα λογίστρια σε τεχνική εταιρεία και άρχισα να τηρώ παράλληλα άλλες 2 επιχειρήσεις. Το 1995 σκέφτηκα οτι θα μπορούσα βάζοντας και φωτοτυπικό μηχάνημα να ανοίξω επιτέλους το δικό μου γραφείο. Έτσι και έκανα. Επειδή ο εργοδότης μου ήταν ευχαριστημένος μου είπε ότι αφού δεν μπορεί να μου αλλάξει γνώμη, να τηρώ και τα δικά του βιβλία με αμοιβή Ε.Ε. πλέον.

Ξεκίνησα απλά και τα "έφερνα" δύσκολα βόλτα. Και σαν γυναίκα έπρεπε να φρενάρω -οχι προσβλητικά- όσους πελάτες το πήγαιναν ......αλλού.

Δεν είχα πολλούς πελάτες. Αλλά έπαιρναν από τους συγκεκριμένους όσο πίστευα ότι αξίξει η δουλέιά μου-π.χ. στα Β' το 1997 αμοιβόμουν με 20.000. Όσοι ήθελαν!!

Το 2003 έχοντας φτιάξει κάποια πελατεία, ο ιδιοκτήτης του γραφείου θεώρησε καλό για την τσέπη του να μου αυξήσει το ενοίκιο από 280,00 Ε σε 320,00 για 21 τ.μ. Δεν το δέχθηκα και μετέφερα όλο το γραφείο στο σπίτι. Ήμουνα σίγουρη εκ των προτέρων ότι θα έχανα κάποιους πελάτες είτε στα βιβλία είτε (εκεί ήμουνα σίγουρη 95%-θα έβαζα και στοίχημα) στις Δηλώσεις.

ΔΕΝ μείωσα καμμία αμοιβή μου. Απλά θα κουραζόμουν περισσότερο γιατί θα παιρνούσα εγώ πλεον από τους πελάτες να πάρω τιμολόγια ή δηλώσεις.

Παίρνω από 90,00 εως 130,00 Ε στα Β' κατηγορίας (έχω μόνο 21 επιχειρήσεις) και 450,00 σε μια ΕΠΕ (την περιβόητη που είχα χρειαστεί και την βοήθειά σας) στην οποία ο προηγούμενος λογιστής τους έπαιρνε 270,00!!!!!!!

Δηλώσεις μέχρι πρόπερσι (με το γραφείο) έκανα 80-85. Πέρσι έκανα 98 ! Εγώ φοβήθηκα ότι θα μειωθούν και μου συστήσαν και άλλους οι ήδη υπάρχοντες. Συν ότι μου μένουν και τα 500,00 Ε περίπου που ξόδευα για ανάγκες του γραφείου.

Συνάδελφος λογιστής έχει τριπλάσιους από μένα και τους παίρνει από 50,00-70,00 Ε και στα Γ' από 300,00 έως 350,00.

Ξέρω ότι σας κούρασα, απλά θέλω να σας δώσω και μια διαφορετική οπτική γωνία από αυτή που ήδη έχετε.

Δεν θέλω άλλες επιχειρήσεις όσο και αν σας φαίνεται περίεργο γιατί μου φτάνουν αυτά που βγάζω για να χαρώ και όλες τις ομορφιές που υπάρχουν γύρω μας.

Κάθε χρόνο (παλιότερα κάθε 2 χρόνια) στις γιορτές των Χριστουγέννων πηγαίνω στο εξωτερικό για 12-16 μέρες. Όχι όμως σε Παρίσια και Λονδίνα από όπου θα επιστρέφω με λύπη για το τι δεν έχω στην ζωή μου.

Πηγαίνω (με τον σύντροφό μου και με γκρουπ) σε μέρη που όταν επιστρέφω σκέφτομαι τι ευτυχισμένη και τι τυχερή που είμαι στη ζωή μου. Κένυα-Κούβα-Μεξικό-Χιλή-Βραζιλία-Αργεντινή-Μπαγκόνγκ-Πουκέτ-και φέτος Ινδονησία (ευτυχώς που ήταν μπροστά από την Σιγκαπούρη η Σουμάτρα-26/12/04 και την γλυτώσαμε εμείς).

Δεν έχετε δει να κλαίει παιδάκι από χαρά γιατί του έδωσες -για μας 1 Ε και για αυτούς στο Μπαλί 50 ή 100 Ε. Το εμφιαλωμένο νερό κόστιζε στο Λομπόκ ( ένα νησί δίπλα στο Μπαλί) 2 δικά μας λεπτά !!!!!!!!

Και πάλι συγνώμη αν σας κούρασα και αν σας ψυχοπλάκωσα Σαββατιάτικα αλλά σκεφτείτε ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα στη ζωή εκτός από το να έχουμε περισσότερα από την κάθε κυρά κατίνα δίπλα από το σπίτι μας.

Δηλαδή η υγεία μας, οι άνθρωποι που μας αγαπάνε και τους αγαπάμε και η ΖΩΗ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΥ GRZOKAS ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ

ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ Η ΤΟΣΟ

ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΕ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ

11.000.000 ΕΚΑΤ. ΕΥΡΩ Η ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ

ΤΙΣ ......ΙΔΙΟΧΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΗΡΕΜΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ......ΚΑΡΔΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ !

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΑΛΛΑ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΛΑΘΗ ΔΕΝ

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ

ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ

1999-2002 ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ

ΕΙΝΑΙ (ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν έχω κανένα περίπτερο και όταν ήταν να πάρω ένα το έχασα, γιατί το πήρε κάποιος άλλος με 45€, άσχετο όμως. Οπώς είπα και παραπάνω τις συνεργασίες μας τις επιλέγουμε εμείς οι ίδιοι. Αλήθεια όντως δεν σου αρέσει η δουλειά σου ή απλά γκρινιάζεις?

Υ.Γ.

Είναι καλό να μην γράφουμε κεφαλαία γιατί είναι κάπως κουραστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη δεν εχασες τιποτα που δεν πηρες το περιπτερο με 45 ευρω. Προσωπικα δεν θα το αναλαμβανα κατω απο 70 ευρω.

Δεν θα μπω στο παιχνιδι του οτι αρπαξω οσο-οσο Για λυπηση ειναι αυτοι που το κανουν.

Η γκρινια και η μιζερια ειναι χαρακτηριστικο δυσαρεστημενων ανθρωπων και το ιδιο δυσαρεστημενος μπορει να εισαι η κρατας περιπτερα η υπογραφεις ισολογισμους εκατομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΑΛΛΑ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΛΑΘΗ ΔΕΝ

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ

ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ

1999-2002 ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ

ΕΙΝΑΙ (ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ)!!!!

Με μια σωστότερη ενημέρωση οι πελάτες σου θα ήξεραν τι να περιμένουν.... Όσο για το ύφος των απαντήσεων, χαρακτηρίζει εμάς τους ίδιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΥ  GRZOKAS  ΜΑΛΛΟΝ  ΜΟΝΟ  ΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ  ΠΡΕΠΕΙ

  ΝΑ  ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, ΓΙΑΤΙ  ΑΛΛΙΩΣ  ΔΕΝ  ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ Η  ΤΟΣΟ

  ΜΕΓΑΛΗ  ΣΟΥ  ΑΓΑΠΗ  ΓΙΑ  ΑΥΤΟ  ΤΟ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ  ΕΧΕΙΣ  ΒΑΛΕΙ  ΠΟΤΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ  ΣΕ  ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ

11.000.000  ΕΚΑΤ.  ΕΥΡΩ  Η  ΟΛΗ  ΜΕΡΑ  ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ  ΜΕ

ΤΙΣ ......ΙΔΙΟΧΡΗΣΕΙΣ  ΚΑΙ  ΤΑ  ΥΠΟΛΟΙΠΑ  ΠΟΥ  ΜΟΝΟ

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ  ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ ?

ΚΑΙ  ΤΕΛΟΣ  ΗΡΕΜΗΣΕ  ΓΙΑΤΙ  ΔΕΝ  ΕΙΣΑΙ  ΚΑΙ  ......ΚΑΡΔΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

ΕΝΑΣ  ΑΠΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ  ΕΙΣΑΙ !

ΣΥΓΝΩΜΗ  ΑΠΟ  ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ  ΤΟ  ΥΦΟΣ  ΑΛΛΑ

ΔΕΝ  ΜΠΟΡΩ  ΝΑ  ΑΚΟΥΩ  ΠΛΕΟΝ  ΓΙΑ  ΤΟ  ΠΟΣΟ  ΥΠΕΡΟΧΟ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

ΚΑΝΟΥΜΕ  ΟΤΑΝ  ΤΟΣΑ  ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ  ΜΕ  ΜΗΔΕΝΙΚΑ  ΣΧΕΔΟΝ  ΛΑΘΗ ΔΕΝ

ΕΧΩ  ΑΚΟΥΣΕΙ  ΕΝΑ  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ  ΠΕΛΑΤΗ  ΕΝΩ  ΑΝΤΙΘΕΤΑ

ΟΤΑΝ  ΤΟΥΣ  ΣΤΕΛΝΕΙ  ΤΑ  ΕΛΑΧΙΣΤΑ  ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΓΙΑ ΤΗΝ  ΠΕΡΑΙΩΣΗ

1999-2002  ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ  ΚΑΠΟΙΟΙ  ΚΑΙ  Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ  ΚΟΥΒΕΝΤΑ  ΝΑ

ΕΙΝΑΙ  (ΤΙ  ΛΑΘΟΣ  ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ  ΜΟΥ  ΣΤΕΙΛΑΝ  ΠΡΟΣΤΙΜΟ)!!!!

Θεωρώ ΑΔΙΚΗ την παραπάνω "επίθεση"..

Συγχαρητήρια και στον συνάδελφο που απάντησε μέσα στα πλαίσια της εγκράτειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, ο συνάδελφος Guest, πριν κάνει την επίθεσή του, δε διάβασε τη δημοσίευση του κ. Κουνάδη παραπάνω, σχετικά με τις δυσκολίες των άλλων επαγγελμάτων.

Συμμερίζομαι απόλυτα την άποψη του κ. Κουνάδη. Πρέπει να δοκιμάσεις και τα άλλα για να κρίνεις. Ας μη γκρινιάζουμε. Έχουμε τα στραβά μας, έχουμε και τα καλά μας. Κάποιες φορές, η πίεση είναι αφόρητη, ειδικά αν υπάρχουν και προσωπικά προβλήματα, αλλά κάποιες φορές η δουλειά μας μας ανταμοίβει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Ειναι σαββατο κ ειμαι γραφειο :blink: Συμφωνω ο,τι εχει κ τα καλα της η δουλεια μας (οικονομικα κυριως κινητρα κ προσωπικα μου αρεσει γιατι κραταει σ' εγρηγορση το μυαλο μου..) αλλα εχω μηδενισει τον προσωπικο μου χρονο κ το να κανω οικογενεια μοιαζει για μενα ουτοπια... Νοιωθω οτι ζω για να δουλευω κ οσο κ αν λεμε οτι ολα ειναι θεμα επολογων μας, απο την στιγμη που γινεσαι συνειδητα λογιστης/λογιστρια ειναι δυσκολο να διωξεις ευθυνες απο πανω σου, να απεπμπαλακεις κ να επιλεξεις ενα πιο χαλαρο τροπο ζωης σας! Καλα να περναμε κ κουραγιο με τις δηλωσεις κ οχι μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως,όταν επιλέγεις ένα επάγγελμα γνωρίζεις τις ιδιαιτερότητες του και τις δυσκολίες του και προετοιμάζεσαι για να τις αντιμετωπίσεις.

Δε νομίζω να αποφάσισε κανείς να κάνει κάποιο επάγγελμα χωρίς να ξέρει αυτά που θα βρει μπροστά του.

Κάθε επάγγελμα έχει τα καλά του και τα αρνητικά του και με αυτά πρέπει να πορευόμαστε.

Εκτός και αν πιστεύει κανείς οτί χωρίς κούραση και άγχος μπορεί να πετύχει αυτά που θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

… αντιτείνω …ένα ποίημα του Κώστα Μόντη …

                            ...... Το χειρότερο δεν είναι

                        Που μ’ έκλεισαν σ’αυτή τη φυλακή

                          Και πήραν τα κλειδιά κι έφυγαν,

                  Μα που δεν ξέρω ώς που φτάνει η φυλακή μου,

                        Που δεν ξέρω το περίγραμμά της,

                                  Για να κάνω επιτέλους

                                  Σαν άνθρωπος κι εγώ

                              Μιαν απόπειρα αποδράσεως ....

Aς λέμε την αλήθεια συνάφελφοι...

Αγαπάω τρομερά το επάγγελμα αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι απάνθρωπο...

ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ.

Επαναλαμβάνω...

ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ.

Επαναλαμβάνω ...

ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ.

Και γι'αυτό φτένε διάφοροι...

Φταίει η ελληνική νομοθεσία με την ατάθεια της (.. τι αστάθεια... σαν ζελέ είναι !!!)

Φταίμε εμείς για τον τρόπο που οργανώνουμε την δουλειά μας ...

Φταίνε και οι πελάτες για την έλειψη κατανόησης στην προσπάθεια μας...

Φταίει και ο Χατζηπετρής..

Γιαυτό σας λεώ..

...... Το χειρότερο δεν είναι

Που μας έκλεισαν σ’αυτή τη φυλακή

Και πήραν τα κλειδιά κι έφυγαν,

Μα που δεν ξέρουμε ώς που φτάνει η φυλακή μας,

Που δεν ξέρουμε το περίγραμμά της,

Για να κάνουμε επιτέλους

Σαν άνθρωποι κι εμείς

Μιαν απόπειρα αποδράσεως ....

Ενώ αγαπώ την δουλείά μου...

Με "πιάνει" βρε παιδιά κανείς ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιάνω ρε Κώστα.

Και που να' ξερες τι τραβάω εγώ αυτή την περίοδο. Σε κάθε επίπεδο, προσωπικό, επαγγελματικό κλπ. Αλλά η λύση δεν είναι να οικτίρουμε τον εαυτό μας. Όπως πάντα, μετά τη καταιγίδα έρχεται η ηλιοφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...