Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναδελφοι εχω το εξης προβλημα Εκανα προαιρετικη απογραφη το φορολογικο ετος 2011[31-12-11] για πρωτη φορα.Επομενως εκανα υποχρεωτικα και τα τρια επομενα φορολογικα ετη 2012, 2013, 2014, Τ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ειναι τι πρεπει να κανω την 31-12-2015 και αν πρεπει για το κοστος πωληθεντων να λαβω υπ οψιν την απογραθη του 2014.Η επιχειρηση εχει τζιρο πολυ κατω των 150.000 με απλογραφικα βιβλια

Πατήστε εδώ για να δείτε την απόφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι εχω το εξης προβλημα Εκανα προαιρετικη απογραφη το φορολογικο ετος 2011[31-12-11] για πρωτη φορα.Επομενως εκανα υποχρεωτικα και τα τρια επομενα φορολογικα ετη 2012, 2013, 2014, Τ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ειναι τι πρεπει να κανω την 31-12-2015 και αν πρεπει για το κοστος πωληθεντων να λαβω υπ οψιν την απογραθη του 2014.Η επιχειρηση εχει τζιρο πολυ κατω των 150.000 με απλογραφικα βιβλια

Πατήστε εδώ για να δείτε την απόφαση

 

Το 2014, ήταν η τελευταία υποχρεωτική χρονιά για τη διενέργεια απογραφής. Το φορολογικό 2015, υπάρχουν δύο επιλογές.

Δεν διενεργείτε απογραφή την 31/12 θεωρώντας απογραφές έναρξης και λήξης μηδέν και αντιμετωπίζοντας τις αγορές ως έξοδα ή διενεργείτε προαιρετική, υπολογίζοντας ως έναρξης την απογραφή της 31/12/14 και διενεργώντας υποχρεωτικά για ακόμη τρία έτη.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...