Προς το περιεχόμενο

Τι γίνετε με τις ΜΥΦ και την παράταση τους?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 αν ακουσετε εδω http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/26547 θα δειτε πως ειναι οριστικη η παραταση και στο δρομο προς δημοσιευση......

 

τι;;;; επειδη εχει 2 ο μηνας και ακομα τιποτα;;; ψυχραιμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΟΛ 1253 έχει βγει, η 1255 έχει βγει οπότε περιμένουμε την 1254!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα να κάνω μια ερώτηση . Όταν εχω 2 τιμολόγια 1000,00 με φπα 230,00 και 1 πιστωτικό 500,00 με φπα 115,00 στην μυφ ανεβάζω 3 τιμολόγια με αξία 500,00 και φπα 115,00 . Σωστά ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παράταση πάει μια χαρά.... απλά σκόπιμα καθυστερεί προκειμένου να "πιεστούν" οι περισσότεροι να στείλουν....

Γιατί αν δεν στείλουν όλοι πως στον κόρακα θα κάνουμε συμφωνίες?!?!?!?

(κατά την ταπεινή μου γνώμη όλα αυτά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα να κάνω μια ερώτηση . Όταν εχω 2 τιμολόγια 1000,00 με φπα 230,00 και 1 πιστωτικό 500,00 με φπα 115,00 στην μυφ ανεβάζω 3 τιμολόγια με αξία 500,00 και φπα 115,00 . Σωστά ? 

 

όχι

 

A5. Οι χονδρικές συναλλαγές θα καταχωρούνται αναλυτικά ανά ΑΦΜ, δηλαδή κάθε παραστατικό ξεχωριστά ή συγκεντρωτικά; Η υποχρέωση για τις χονδρικές συναλλαγές είναι συγκεντρωτικές εγγραφές ανά ΑΦΜ, αλλά αθροίζονται ξεχωριστά οι συναλλαγές αντίστροφης ροής αξίας (πχ. πιστωτικά τιμολόγια) σε διακριτή εγγραφή ανά ΑΦΜ.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18094

© Taxheaven

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όχι

 

 

 

Λάθος το έθεσα έτσι όπως λες τα ανεβάζω απλά στο taxis όταν τα βλέπω είναι όπως τα γράφω . Αυτό ρωτάω αν είναι σωστό.

Εγώ κάνω 2 εγγραφές 1 με 2 τιμολόγια 1000 + φπα και μια 500,00 + φπα  αλλά στο taxis φαίνονται σε μια εγγραφή 3 τιμολόγια με αξία 500,00 και φπα 115,00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος το έθεσα έτσι όπως λες τα ανεβάζω απλά στο taxis όταν τα βλέπω είναι όπως τα γράφω . Αυτό ρωτάω αν είναι σωστό.

Εγώ κάνω 2 εγγραφές 1 με 2 τιμολόγια 1000 + φπα και μια 500,00 + φπα  αλλά στο taxis φαίνονται σε μια εγγραφή 3 τιμολόγια με αξία 500,00 και φπα 115,00

 

στις αποκλίσεις κάνει την σούμα. οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράκληση στους συναδέλφους να προσέχουν λίγο την ορθογραφία τους. Αυτό το "γίνετε" χτυπάει άσχημα στο μάτι, είναι και στον τίτλο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...