Προς το περιεχόμενο
  • 0

διαδικασια πωλησεις α.ε εκμεταλευσης ακινητων


dodos

Ερώτηση

ανωνυμη εταιρεια εκμεταλευσης ακινητων ,)οικογενειακη επιχειρηση)

για να πουληθει οπως ειναι ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθηθει:

 

1.μεταβιβαζονται οι μετοχες με συμβολαιογραφικο εγγραφο )φορος υπεραξιας κτλ?)

2.και το ιδιο και τα ακινητα ?

3.και στην συνεχεια γινεται η διακοπη της επιχειρησης?

4.σχετικη διαταξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ρε παληκαρι αφου δεν το εχεις το θεμα .

στο εχω πει και αλλη φορα μιλα με εναν συναδελφο

καλα εχεις να με παραπεμψεις σε κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να σου δωσω ΙΒΑΝ να βαλεις την αμοιβη και μετα να σου δωσω απαντηση :P

ΟΚ,ΚΑΝΕ ΦΙΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ..

ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ ,ΤΟ ΒΡΗΚΑ ..ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ .

ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ..ΚΑΛΗΜΕΡΑ :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να πουληθει θελεις η ΑΕ η' τα ακινητα?

και γιατι να διαλυθει η ΑΕ?

ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΗΝ Α.Ε ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την βρήκες, αλλά δεν την ανέβασες dodo μήπως κάποιος τύχει κι έχει την ίδια απορία με εσένα κάποτε ....

 

Να ζητάς όμως ξέρεις. Να απαιτείς μάλλον, όχι να ζητάς..

 

Το forum είναι και δούναι, όχι μόνο λαβείν!

 

 

Φιλικά Κώστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την βρήκες, αλλά δεν την ανέβασες dodo μήπως κάποιος τύχει κι έχει την ίδια απορία με εσένα κάποτε ....

 

Να ζητάς όμως ξέρεις. Να απαιτείς μάλλον, όχι να ζητάς..

 

Το forum είναι και δούναι, όχι μόνο λαβείν!

 

 

Φιλικά Κώστας.

 

 

και γιατι να ''δουνε'' ενας ανθρωπος  που δεν εκανε τον κοπο ουτε στο ιντερνετ να ψαξει?

γιατι να κουραστει για να βοηθησει αλλους που δεν τους ξερει και θα του παρουν και την πελατεια?

 

σαν εσενα κι εμενα νομιζεις ειναι?

αυτος πιστευει ειμαστε  τιποτα δημοσιοι υπαλληλοι που απο λοξα θελουμε να δειξουμε οτι ξερουμε τα παντα  και απανταμε σε οτι ερωτηση για τη δοξα και τη φημη

πιστευει οτι ειμαστε θυματα και ψωνια  και δεν καταλαβε οτι πραγματικα εχουμε γραφεια οπου εργαζομαστε 10 ωρες τη μερα  και στο τελος δεν μενει φραγκο για να δοσουμε στην οικογενεια...

δεν καταλαβε οτι εμεις απανταμε σε οτι καμια φορα μπορει να βοηθησει τον συναδελφο , προκειμενου να εχουμε το δικαιωμα να ρωτησουμε κι εμεις κατι

η' προκειμενου να συζητηθει κατι ωστε να ειμαστε σιγουροι για την εργασια μας,

 να μεινει σαν αρχειο για μελετη και δικια μας αλλα και αλλων συναδελφων  ωστε να ειμαστε σωστοι μεσα στο μαυρο χαλι που λεγεται λογιστικες εργασιες...

 

και εφοσον μας βλεπει ως ευκολα θυματα και ψωνια,   γιατι να μην μας εκμεταλλευτει?

 

 

εγω φταιω που ;απαντησα συναδελφε...  επρεπε να ξερω καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και γιατι να ''δουνε'' ενας ανθρωπος  που δεν εκανε τον κοπο ουτε στο ιντερνετ να ψαξει?

γιατι να κουραστει για να βοηθησει αλλους που δεν τους ξερει και θα του παρουν και την πελατεια?

 

σαν εσενα κι εμενα νομιζεις ειναι?

αυτος πιστευει ειμαστε  τιποτα δημοσιοι υπαλληλοι που απο λοξα θελουμε να δειξουμε οτι ξερουμε τα παντα  και απανταμε σε οτι ερωτηση για τη δοξα και τη φημη

πιστευει οτι ειμαστε θυματα και ψωνια  και δεν καταλαβε οτι πραγματικα εχουμε γραφεια οπου εργαζομαστε 10 ωρες τη μερα  και στο τελος δεν μενει φραγκο για να δοσουμε στην οικογενεια...

δεν καταλαβε οτι εμεις απανταμε σε οτι καμια φορα μπορει να βοηθησει τον συναδελφο , προκειμενου να εχουμε το δικαιωμα να ρωτησουμε κι εμεις κατι

η' προκειμενου να συζητηθει κατι ωστε να ειμαστε σιγουροι για την εργασια μας,

 να μεινει σαν αρχειο για μελετη και δικια μας αλλα και αλλων συναδελφων  ωστε να ειμαστε σωστοι μεσα στο μαυρο χαλι που λεγεται λογιστικες εργασιες...

 

και εφοσον μας βλεπει ως ευκολα θυματα και ψωνια,   γιατι να μην μας εκμεταλλευτει?

 

 

εγω φταιω που ;απαντησα συναδελφε...  επρεπε να ξερω καλυτερα...

 

Εσύ καλά έκανες κι απάντησες. Αισθάνθηκες την ethική υποχρέωση να βοηθήσεις για τους λόγους που προανέφερες.

 

Αυτό που με στεναχώρησε (εξού και ο σχολιασμός μου) είναι πως πολλές φορές νιώθω πολύ βλάκας ...

 

Ο dodos με τις απαντήσεις που έχει πάρει κατά καιρούς από αυτό εδώ το forum θα έπρεπε να απαντά σε άλλους συναδέλφους που ρωτούν, έστω κι από ευθιξία.

 

Αλλά αντί αυτού προτιμά το hit and run με το ηλίθιο πρόσχημα προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά. 

Φίλε εάν δεν το κατέχεις το άθλημα να ανοίξεις σουβλατζίδικο.

 

Ίσως να είμαι και λάθος ρε παιδιά... τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εσύ καλά έκανες κι απάντησες. Αισθάνθηκες την ethική υποχρέωση να βοηθήσεις για τους λόγους που προανέφερες.

 

Αυτό που με στεναχώρησε (εξού και ο σχολιασμός μου) είναι πως πολλές φορές νιώθω πολύ βλάκας ...

 

Ο dodos με τις απαντήσεις που έχει πάρει κατά καιρούς από αυτό εδώ το forum θα έπρεπε να απαντά σε άλλους συναδέλφους που ρωτούν, έστω κι από ευθιξία.

 

Αλλά αντί αυτού προτιμά το hit and run με το ηλίθιο πρόσχημα προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

Φίλε εάν δεν το κατέχεις το άθλημα να ανοίξεις σουβλατζίδικο.

 

Ίσως να είμαι και λάθος ρε παιδιά... τι να πω!

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/20353

μπορει και να εχεις δικιο ...

το hit το εσβησα .

εχεις δικιο εχω παρει παρα πολλες απαντησεις εδω μεσα ,ισως τις πρεισσοτερες απο ολους .

απο σεβασμο στην προσπαθεια που κανετε ,δεν θα επαναλαβω τα ιδια ...

καλημερα να εισαι καλα

 

καδ για σουβλατζιδικο εχεις προχειρα ?

πλακα κανω :) ... η μηπως οχι ,αυτο τελικα ηταν που ηθελα να κανω παντα?η που θα επρεπε να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/20353

μπορει και να εχεις δικιο ...

το hit το εσβησα .

εχεις δικιο εχω παρει παρα πολλες απαντησεις εδω μεσα ,ισως τις πρεισσοτερες απο ολους .

απο σεβασμο στην προσπαθεια που κανετε ,δεν θα επαναλαβω τα ιδια ...

καλημερα να εισαι καλα

 

καδ για σουβλατζιδικο εχεις προχειρα ?

πλακα κανω :) ... η μηπως οχι ,αυτο τελικα ηταν που ηθελα να κανω παντα?η που θα επρεπε να κανω ?

 

dodos, προσπάθησε και συ λίγο βρε πουλάκι μου.

 

ψάξε,βρες πες την γνώμη σου ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ. αφού έχεις γνώσεις.

 

και μετά ρωτάς .

 

παιδιά διάβασα και νομίζω ότι έτσι πρέπει να το κάνω. εσείς τι λέτε?

 

τι κάθεσαι και βομβαρδίζεις με μηνύματα επανάληψης το ίδιο ,το ίδιο και το ίδιο?  το βλέπουμε και μας αγχώνεις.

 

 

και καλά σου είπε. βρήκες την κωλό-ΠΟΛ βάλτη πάνω να την δει και κάποιος άλλος.

 

όπως όταν ρωτάς και αναφέρεσαι σε κάποια ΠΟΛ. βάλε το link . δεν μπορείς να λες "τι λέει αυτή στην τρίτη παράγραφο δεν καταλαβαίνω".  εμ δεν καταλαβαίνεις και θα την ψάξουμε εμείς?

 

Σε αυτό που ρώτησες.

 

Είναι δυνατόν να κλείσει η εταιρεία με τα ακίνητα απούλητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/20353

μπορει και να εχεις δικιο ...

το hit το εσβησα .

εχεις δικιο εχω παρει παρα πολλες απαντησεις εδω μεσα ,ισως τις πρεισσοτερες απο ολους .

απο σεβασμο στην προσπαθεια που κανετε ,δεν θα επαναλαβω τα ιδια ...

καλημερα να εισαι καλα

 

καδ για σουβλατζιδικο εχεις προχειρα ?

πλακα κανω :) ... η μηπως οχι ,αυτο τελικα ηταν που ηθελα να κανω παντα?η που θα επρεπε να κανω ?

 

ρε καταφερτζή, εκεί που με νευριάζεις και θέλω να στα "ψάλλω" αρχίζεις αυτά τα γλυκανάλατα τα δικά σου και με τουμπάρεις!!

 

πλάκα κάνεις τελικά ή όχι !!?? ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!! :wacko:  :wacko:  :blink:  :blink:  :D Θα ανοίξεις σουβλατζίδικο ??

Εάν ανοίξεις δεν θα έρθω πάντως γιατί θα με ρωτήσεις 500 φορές αν θα βάλεις τζατζίκι ή όχι!

 

 

Υ.Γ..: Δεν εννοούσα αυτό το hit... (hit and run = χτυπάς και φεύγεις :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε καταφερτζή, εκεί που με νευριάζεις και θέλω να στα "ψάλλω" αρχίζεις αυτά τα γλυκανάλατα τα δικά σου και με τουμπάρεις!!

 

πλάκα κάνεις τελικά ή όχι !!?? ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!! :D Θα ανοίξεις σουβλατζίδικο ??

Εάν ανοίξεις δεν θα έρθω πάντως γιατί θα με ρωτήσεις 500 φορές αν θα βάλεις τζατζίκι ή όχι!

 

 

Υ.Γ..: Δεν εννοούσα αυτό το hit... (hit and run = χτυπάς και φεύγεις :P )

κερασμενα ολα απο μενα ...αμα το κανω απο την χαρα μου που θα φυγω απ αυτη την δουλεια...

περα απο την πλακα το ξερω οτι τιοεχω παρακανει ,το πολυ μου αγχος δεν ειναι δικαιολογια ,ουτε μπορω συνεχεια να κανω την μαρθα βουρτη -ελενη χατζηαργυρη-αμαρτησα για το παιδι μου

για να με λυπηθητε..

χρονια στα λογιστηρια ,ως βοηθος για μεγαλες εταιρειες ,τωρα που εμεινα μονος ,ειδα τα αγγουρια ,γιατι εχω ενα προβλημα στο να κατανοησω τι θελουν να πουν ακριβως

με ολες αυτες τις πολ τους νομους κτλ....

τελος παντων για να μην ξαναγινω μελο ,ενα μεγαλο ευχαριστω για αλλη μια φορα σε ολους..

 

οσον αφορα το θεμα που ξεκινησα ,εχω βρει μια σειρα που θα γινει αυτη η πωληση και νομιζω οτι ειναι σωστη ...

(με συμβολαιογραφικο εγγραφο η ιδιωτικο συμφωνητικο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε καταφερτζή, εκεί που με νευριάζεις και θέλω να στα "ψάλλω" αρχίζεις αυτά τα γλυκανάλατα τα δικά σου και με τουμπάρεις!!

 

πλάκα κάνεις τελικά ή όχι !!?? ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!! :wacko:  :wacko:  :blink:  :blink:  :D Θα ανοίξεις σουβλατζίδικο ??

Εάν ανοίξεις δεν θα έρθω πάντως γιατί θα με ρωτήσεις 500 φορές αν θα βάλεις τζατζίκι ή όχι!

 

 

Υ.Γ..: Δεν εννοούσα αυτό το hit... (hit and run = χτυπάς και φεύγεις :P )

 

Κώστα έχει ήδη σουβλατζίδικο.

 

ntontou.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κώστα έχει ήδη σουβλατζίδικο.

 

ntontou.jpg

με βρηκατε ...φοβερο..σουβλατζης με χομπι την λογιστικη....οι ψυχιατροι σκιζουν τα πτυχια τους ... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με βρηκατε ...φοβερο..σουβλατζης με χομπι την λογιστικη....οι ψυχιατροι σκιζουν τα πτυχια τους ... :blink:

Dodo πλάκα κάνουμε ε? Παίρνεις από πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Dodo πλάκα κάνουμε ε? Παίρνεις από πλάκα.

ναι εννοειται..ειστε ολοι φοβερα τυπακια ,μακαρι να μπορουσα να σας γνωρισω και απο κοντα ...υποσχομαι δεν θα ρωτησω τιποτα ..

αλλα ειμαι καπως μακρια ..και παλι σας ευχομαι σε ολους τα καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...