Προς το περιεχόμενο

Ένα πρωί στην Δ.Ο.Υ Ηρακλείου-Τέλος του μήνα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δ.Ο.Υ Ηρακλείου, 8 το πρωί με το που έχει ανοίξει, τέλος Οκτώβρη.

Ενώ μπαίνω ακούω φασαρία φωνές και η αιτία όι έχει βγει ανακοίνωση ότι συμψηφισμός οφειλών θα γίνεται από Δευτέρα έως Πέμπτη...

Έχει εμφανιστεί και ο έφορος που λέει ότι τα παράπονα μας σε αυτούς που μας κατάντησαν έτσι και ότι αυτοί δούλευαν χθες ως τις 11 το βράδυ, αλλά κατ' εξαίρεση θα γίνεται για όσους έχουν ρυθμίσεις για να μην τις χάσουν, προφανώς είχε ακούσει και αυτός Παπαδάκη το πρωί.

Δεν το αμφισβητώ ότι και αυτοί έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας αλλά νομίζω ότι οι υπάλληλοι που είναι στον γκισέ είναι ούτως ή άλλως. Σίγουρα δεν χάθηκε ο κόσμος αν μείνει και μερικές μέρες απλήρωτη η πρώτη δόση. Όμως δεδομένου ότι σε όλο τον νομό υπάρχει μόνο μια Δ.Ο.Υ και πολλοί έκαναν ολόκληρη διαδρομή δεν μπορείς χωρίς καμία λογική να αρνείσαι να τους εξυπηρετήσεις. Άκουσα λίγο τον καβγά και έφυγα για την δουλειά μου αλλά θεώρησα ότι δεν βλάπτει να το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι πρέπει να πας ο ίδιος στη ΔΟΥ για να γίνει συμψηφισμός ποσών 

είναι εξ ορισμού άθλια πρακτική, αλλά ποιος άραγε από αυτούς που 

νομοθετούν έχει γράψει έστω & ΜΙΑ ημέρα πορείας στην πραγματική οικονομία ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δ.Ο.Υ Ηρακλείου, 8 το πρωί με το που έχει ανοίξει, τέλος Οκτώβρη.

Ενώ μπαίνω ακούω φασαρία φωνές και η αιτία όι έχει βγει ανακοίνωση ότι συμψηφισμός οφειλών θα γίνεται από Δευτέρα έως Πέμπτη...

Έχει εμφανιστεί και ο έφορος που λέει ότι τα παράπονα μας σε αυτούς που μας κατάντησαν έτσι και ότι αυτοί δούλευαν χθες ως τις 11 το βράδυ, αλλά κατ' εξαίρεση θα γίνεται για όσους έχουν ρυθμίσεις για να μην τις χάσουν, προφανώς είχε ακούσει και αυτός Παπαδάκη το πρωί.

Δεν το αμφισβητώ ότι και αυτοί έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας αλλά νομίζω ότι οι υπάλληλοι που είναι στον γκισέ είναι ούτως ή άλλως. Σίγουρα δεν χάθηκε ο κόσμος αν μείνει και μερικές μέρες απλήρωτη η πρώτη δόση. Όμως δεδομένου ότι σε όλο τον νομό υπάρχει μόνο μια Δ.Ο.Υ και πολλοί έκαναν ολόκληρη διαδρομή δεν μπορείς χωρίς καμία λογική να αρνείσαι να τους εξυπηρετήσεις. Άκουσα λίγο τον καβγά και έφυγα για την δουλειά μου αλλά θεώρησα ότι δεν βλάπτει να το αναφέρω.

 

 

Και γιατί συνάδελφε δεν του απάντησες και εσύ ότι κι εμείς ξενυχτάμε δουλεύοντας, ότι κι εμάς μας έχουνε χάσει οι οικογένειες μας γιατί είμαστε σύγχρονοι σκλάβοι

δουλεύοντας νυχθυμερόν κλεισμένοι σε γραφεία-φυλακές..

και ότι με αυτούς που οι ίδιοι ψήφισαν είμαστε τώρα σε αυτό οτ χάλι και ακόμα πως μας περιμένουν χειρότερα...

 

Γιατί δεν τους απάντησες ότι οφείλουν να σε εξυπηρετήσουν αν κανεις 70 χλμ να πας στην ΔΟΥ και 70 χλμ να επιεστρέψεις (όπως εγώ που το κάνω  1 φορα την εβδομαδα)

γιατί θεώρησαν σωστό οι νομοί να έχουν 1 εφορία ή και πολλές φορές 2-3 νομοί με 1 εφορία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί συνάδελφε δεν του απάντησες και εσύ ότι κι εμείς ξενυχτάμε δουλεύοντας, ότι κι εμάς μας έχουνε χάσει οι οικογένειες μας γιατί είμαστε σύγχρονοι σκλάβοι

δουλεύοντας νυχθυμερόν κλεισμένοι σε γραφεία-φυλακές..

και ότι με αυτούς που οι ίδιοι ψήφισαν είμαστε τώρα σε αυτό οτ χάλι και ακόμα πως μας περιμένουν χειρότερα...

 

Γιατί δεν τους απάντησες ότι οφείλουν να σε εξυπηρετήσουν αν κανεις 70 χλμ να πας στην ΔΟΥ και 70 χλμ να επιεστρέψεις (όπως εγώ που το κάνω  1 φορα την εβδομαδα)

γιατί θεώρησαν σωστό οι νομοί να έχουν 1 εφορία ή και πολλές φορές 2-3 νομοί με 1 εφορία!!!

 

Δεν μπορείς να φανταστείς τι γινόταν από φωνές εκείνη την στιγμή, πάντως το ωραίο ήταν ότι υπήρχε άλλη μια ανακοίνωση ότι πλέον για τον συμψηφισμό, τις επιστροφές και τις υπερεισπράξεις δεν είναι απαραίτητη η παρουσία του φορολογούμενου στην Δ.Ο.Υ. μάλλον γιατί ούτως ή άλλως δεν θα γίνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου κάνουν οι υπάλληλοι και ο έφορος? δεν λες καλά που είναι και αυτοί.

 

αφού παραπάνω ,περισσότεροι είναι αυτοί που αυτο-σχεδιάζουν ,που ανασχεδιάζουν και άκρη δεν μπορούν να βρουν. Γιατί είναι αδούλευτοι και άχρηστοι.

 

έρχονται και οι πανάσχετοι ξένοι ,λένε και αυτοί τα δικά τους . πάρτι από κοπρίτες και συμβουλάτορες.

 

Αν ήμουν έφορος θα την κλείδωνα και θα τους έστελνα όλους πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παταω αλλα δε μου κανει συμψηφισμο συναδελφε...

 

Ψαρωσες συναδελφε?

(Που λεει κι η γνωστη διαφημση!)

 

:P

 

 

Σοβαρα τωρα, ευτυχως που δεν πολυπαταμε στις εφοριες

γιατι οποτε παω συγχυζομαι και οι καταστασεις πιο πανω

ειναι απο τις πιο light....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σοβαρα τωρα, ευτυχως που δεν πολυπαταμε στις εφοριες

γιατι οποτε παω συγχυζομαι και οι καταστασεις πιο πανω

ειναι απο τις πιο light....

Κι εγώ όταν πάω συγχύζομαι και συνήθως για υποθέσεις που με αφορούν κιόλας αλλά για κάτι τόσο απλό ταλαιπωρήθηκαν χωρίς λόγο τόσα άτομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...