Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αμοιβή για ΕΝΦΙΑ και τι υπολογιζετε


anika

Ερώτηση

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

αμοιβη ποια αμοιβη εδω τους παρεχουμε κιολας γλυκακι για να μην πεσει το ζαχαρο και μας μεινουν στα χερια... α και τον αμπντουλ απ'εξω να μοιραζει δωρεαν ομπρελες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι αμοιβή παίρνετε για το ΕΝΦΙΑ;

Αν εννοείς απλή εκτύπωση, εγώ στους πελάτες, που έρχονται κάθε χρόνο για τη δήλωση, δεν παίρνω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όχι απλή εκτύπωση. Έλεγχο σε σχέση με το Ε9, ενημέρωση για το πότε πληρώνουν, με ποιά χαρτιά πληρώνουν, συζήτηση γενικά αρκετό χρόνο για τον καθένα, εκτύπωση 5 χαρτιά για τις δόσεις, εκτύπωση εκκαθαριστικού, εκτύπωση δοσολογίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

5 ευρώ. Αλλιώς υπολογιστή εκτυπωτή σύνδεση ίντερνετ κ εκτύπωση μόνοι τους. Δεν είναι μόνο η εκτύπωση είναι κ το 15 λεπτο που θα σε ρωτήσουν θα μπλοκάρει το taxis είναι ειναι είναι ειναι..ατέλειωτα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξέρω αν θα πρεπε αλλά κάθε περίπτωση αντιμετωπίζεται ξεχωριστά. Παίζει ρόλο το πόσα εκκαθαριστικά θα ζητήσει (πχ για αυτόν, την σύζυγο και το παιδί), το πόσα ακίνητα - εισοδήματα έχει., το πόσο πλήρωσε για την δήλωσή του, η ευγένεια και ο τρόπος που το ζητά. 
Ο γενικός κανόνας είναι 5 ευρώ. 

Δεν συμφωνώ με το δωρεάν  γιατί ποτέ δεν είναι μόνο εκτύπωση.  Πάντα χρειάζεται και κάποιος χρόνος για γενική φορολογική ενημέρωση και σχολιασμό των όσων ακούσαμε στον Παπαδάκη. επιπλέον έτσι όπως (δεν) λειτουργεί το taxisnet ποτέ δεν ξέρεις πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να εκτυπώσεις τελικά. Και τέλος για να είμαι εκεί ετοιμοπόλεμος, σήμερα για τον ΕΝΦΙΑ, αύριο για τα τέλη κυκλοφορίας και μεθαύριο για τη ρυθμισούλα ή όποια άλλη ηλεκτρονική αιτησούλα προκύψει  πληρώνω νοίκι, ΟΑΕΕ, ΙΚΑ,μισθοδοσίες, τέλος επιτηδεύματος. απλά για να υπάρχω.Αυτά να μην τα κοστολογήσω?

Και όπως λέει και ο Spyros υπολογιστής, εκτυπωτής, ιντερνετ και δεν έχεις κανέναν ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξέρω αν θα πρεπε αλλά κάθε περίπτωση αντιμετωπίζεται ξεχωριστά. Παίζει ρόλο το πόσα εκκαθαριστικά θα ζητήσει (πχ για αυτόν, την σύζυγο και το παιδί), το πόσα ακίνητα - εισοδήματα έχει., το πόσο πλήρωσε για την δήλωσή του, η ευγένεια και ο τρόπος που το ζητά. 

Ο γενικός κανόνας είναι 5 ευρώ. 

Δεν συμφωνώ με το δωρεάν  γιατί ποτέ δεν είναι μόνο εκτύπωση.  Πάντα χρειάζεται και κάποιος χρόνος για γενική φορολογική ενημέρωση και σχολιασμό των όσων ακούσαμε στον Παπαδάκη. επιπλέον έτσι όπως (δεν) λειτουργεί το taxisnet ποτέ δεν ξέρεις πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να εκτυπώσεις τελικά. Και τέλος για να είμαι εκεί ετοιμοπόλεμος, σήμερα για τον ΕΝΦΙΑ, αύριο για τα τέλη κυκλοφορίας και μεθαύριο για τη ρυθμισούλα ή όποια άλλη ηλεκτρονική αιτησούλα προκύψει  πληρώνω νοίκι, ΟΑΕΕ, ΙΚΑ,μισθοδοσίες, τέλος επιτηδεύματος. απλά για να υπάρχω.Αυτά να μην τα κοστολογήσω?

Και όπως λέει και ο Spyros υπολογιστής, εκτυπωτής, ιντερνετ και δεν έχεις κανέναν ανάγκη.

Συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξέρω αν θα πρεπε αλλά κάθε περίπτωση αντιμετωπίζεται ξεχωριστά. Παίζει ρόλο το πόσα εκκαθαριστικά θα ζητήσει (πχ για αυτόν, την σύζυγο και το παιδί), το πόσα ακίνητα - εισοδήματα έχει., το πόσο πλήρωσε για την δήλωσή του, η ευγένεια και ο τρόπος που το ζητά. 

Ο γενικός κανόνας είναι 5 ευρώ. 

Δεν συμφωνώ με το δωρεάν  γιατί ποτέ δεν είναι μόνο εκτύπωση.  Πάντα χρειάζεται και κάποιος χρόνος για γενική φορολογική ενημέρωση και σχολιασμό των όσων ακούσαμε στον Παπαδάκη. επιπλέον έτσι όπως (δεν) λειτουργεί το taxisnet ποτέ δεν ξέρεις πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να εκτυπώσεις τελικά. Και τέλος για να είμαι εκεί ετοιμοπόλεμος, σήμερα για τον ΕΝΦΙΑ, αύριο για τα τέλη κυκλοφορίας και μεθαύριο για τη ρυθμισούλα ή όποια άλλη ηλεκτρονική αιτησούλα προκύψει  πληρώνω νοίκι, ΟΑΕΕ, ΙΚΑ,μισθοδοσίες, τέλος επιτηδεύματος. απλά για να υπάρχω.Αυτά να μην τα κοστολογήσω?

Και όπως λέει και ο Spyros υπολογιστής, εκτυπωτής, ιντερνετ και δεν έχεις κανέναν ανάγκη.

Αυτό είναι και το σωστό.Δέν καταλαβαίνω γιατί υποτιμάτε κάθε φορά τον ευατό σας και μετά εκφράζετε και άποψη για το επάγγελμα του λογιστή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...