Προς το περιεχόμενο

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Αναμένεται η ανακοίνωση παράτασης των ΜΥΦ


klery

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΕΣΟΔΩΝ???? ΜΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΛΙΑΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΧΟΝΔΡΙΚΕΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ...... ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΜΕΓΑΛΟ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε κάποιος να διορθώσει;

Εγώ όπως και αρκετοί άλλοι έστειλα προ ημερών όλες τις ΜΥΦ που είχα. Έβλεπα φυσικά διαφορές, αλλά σκέφθηκα ας περιμένουμε να τελειώσει η προθεσμία υποβολής, και μετά θα διορθώσω ότι νομίζω λάθος. Και πάντως όχι προμηθευτές.

Σήμερα λοιπόν μπήκα στον πειρασμό να διορθώσω μια περίπτωση, που λόγω συνωνυμίας είχε καταχωρηθεί στο ΑΦΜ άλλου πελάτη. Αμ δε; Έσβησα την καθαρή αξία και την αξία ΦΠΑ, αλλά το πλήθος των τιμολογίων δεν έσβηνε με τίποτα. Αναγκάσθηκα και έστειλα μηδενική για το συγκεκριμένο τρίμηνο, οπότε διαγράφηκαν οι εγγραφές και έστειλα πάλι το τρίμηνο.

Και καλά ως εδώ.

Αλλά πως θέλουν να γίνονται οι διορθώσεις μετά τη λήξη της προθεσμίας των υποβολών αν δε μπορούμε να κάνουμε νέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε κάποιος να διορθώσει;

Εγώ όπως και αρκετοί άλλοι έστειλα προ ημερών όλες τις ΜΥΦ που είχα. Έβλεπα φυσικά διαφορές, αλλά σκέφθηκα ας περιμένουμε να τελειώσει η προθεσμία υποβολής, και μετά θα διορθώσω ότι νομίζω λάθος. Και πάντως όχι προμηθευτές.

Σήμερα λοιπόν μπήκα στον πειρασμό να διορθώσω μια περίπτωση, που λόγω συνωνυμίας είχε καταχωρηθεί στο ΑΦΜ άλλου πελάτη. Αμ δε; Έσβησα την καθαρή αξία και την αξία ΦΠΑ, αλλά το πλήθος των τιμολογίων δεν έσβηνε με τίποτα. Αναγκάσθηκα και έστειλα μηδενική για το συγκεκριμένο τρίμηνο, οπότε διαγράφηκαν οι εγγραφές και έστειλα πάλι το τρίμηνο.

Και καλά ως εδώ.

Αλλά πως θέλουν να γίνονται οι διορθώσεις μετά τη λήξη της προθεσμίας των υποβολών αν δε μπορούμε να κάνουμε νέες;

 

Αυτό που λες οτι δεν μπορεις να στείλεις νέες δεν το καταλαβα...

 

Παντως εχουν πει πως για να διαγραψεις εγγραφή, σβήνεις ποσα και αφήνεις μονο τον αρίθμο των παραστατικών, χωρις να δημιουργει καποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μολις είδα οτι γραφουν αυτο:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Σε περίπτωση υποβολής από 21/01/2016 έως 29/01/2016, τροποποιητικής κατάστασης προμηθευτών για τη διόρθωση των αποκλίσεων στα υποβληθέντα στοιχεία προμηθευτών, δεν λαμβάνεται υπόψη η ένδειξη «εκπρόθεσμο» που εμφανίζεται στη στήλη «κατάσταση». 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ, γαμώ τα συστήματα σας.

 

Πριν τρείς μέρες όταν άρχιζε να κολλάει τα παρατούσα.

Τώρα?

Τελευταίες ώρες?

Πλάκα μας κάνουν.......... βαρέθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα μας είπε game over! Τα φτυσε κι αυτό κι εμείς μαζί.

Όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...