Προς το περιεχόμενο

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Αναμένεται η ανακοίνωση παράτασης των ΜΥΦ


klery

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο που βγαζεις τετοιο συμπερασμα

μικροτερες των 100 τις αγνοουμε ολοι

εσοδα και εξοδα

 

Σίγουρα? γιατί διαβάζω το παρακάτω και έχω μπερδευτεί....

 

δεν υπάρχει όριο . Τα στοιχεία αξίας (είτε εκδοθέντα είτε ληφθέντα) θα συμπεριλαμβάνονται στις συγκεντρωτικές. Ωστόσο σύμφωνα με την ΠΟΛ.1022/7.1.2014 όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει: 

Κατά τη διάρκεια του ημερολογιακού έτους, τα υποβληθέντα στοιχεία των καταστάσεων πελατών−προμηθευτών διασταυρώνονται από τη Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων και οι ασυμφωνίες και αποκλίσεις αναρτώνται στους «λογαριασμούς» των υπόχρεων προσώπων, που τηρούνται στο διαδικτυακό τόπο του Υπουργείου Οικονομικών, ώστε να έχουν τη δυνατότητα προσαρμογής και περαιτέρω διόρθωσης αυτών. Για τη διόρθωση των αποκλίσεων στα υποβληθέντα στοιχεία προμηθευτών, μπορεί να υποβάλλεται τροποποιητική δήλωση μέχρι το τέλος του Μαρτίου του επόμενου ημερολογιακού έτους που αφορούν. Δεν απαιτείται η διόρθωση των ως άνω αποκλίσεων, εφόσον η συνολική αξία των αποκλίσεων ανά αντισυμβαλλόμενο δεν ξεπερνά τα εκατό (100) ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει, τώρα καθόλου. Όταν δούλευε δεν μου εμφάνιζε ένα ΑΦΜ που είχα στείλει. Αντιμετωπίσατε κάτι σχετικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει, τώρα καθόλου. Όταν δούλευε δεν μου εμφάνιζε ένα ΑΦΜ που είχα στείλει. Αντιμετωπίσατε κάτι σχετικό; 

Εδώ και ώρα.Άλλοτε errorn occured, άλλοτε δεν εμφανίζει τίποτα και καμιά φορά στις συγκεντρωτικές εγγραφές εσόδων εξόδων στα εγκεκριμένα δεν μας αφήνει να διορθώσουμε χειροκίνητα.Δύσκολα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φοβερό είναι ότι αυτά που έχουν μείνει και προσπαθώ να στείλω είναι τα δικά μου......!!!!!!

Χα,χα,χα,χα,χα,χα!!!!!!!!!

Κοίτα να δεις ποιός θα φάει τα πρόστιμα τελικά.....!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, δεν μπορω να δω καν το ιστορικο οσων εχω υποβαλλει, ουτε διαφορες ουτε τιποτα. Εχει κολλησει και γραφει συνεχεια "am error has occured" τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, δεν μπορω να δω καν το ιστορικο οσων εχω υποβαλλει, ουτε διαφορες ουτε τιποτα. Εχει κολλησει και γραφει συνεχεια "am error has occured" τι μπορω να κανω;

 

Υπομονή......

Έχει κρασάρει ώρα τώρα.....

Βασικά, από χθες, αλλά με διαλείμματα ανάνηψης!!!!! :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεφωνησα στις 14:10 στο 15515 για τα κολληματα ...η κοπελλα ευγενεστατη μου ευχηθηκε υπομονη δεν ειμαι ο μονος που τηλεφωνησε εχει προβλημα ο κωδικας .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκολλησε προς το παρον αλλα αργει παρα πολυ. τηλεφωνω συνεχεια στο 2104803133 αλλα ειναι συνεχεια ειναι απασχολημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπανε αν θα δώσουν καμιά μέρα ακόμα (που να δουλεύει αυτό το πράγμα όμως!!!!!) να τελειώσουμε, χωρίς να κουταλομετράμε τα λεπτά μέχρι τις 12:00 σαν τις σταχτοπούτες??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαν οτι αρμοδιοι για καθε πληροφορια ειναι στο 2104803133. Γνωριζουν απο εχθες οτι υπαρχει προβλημα αλλα δεν μπορουν να πουν κατι αλλο γιατι ειναι αναρμοδιοι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω τι θα κανω..... σε 2 ωρες πρεπει να ειμαι στη δευτερη δουλεια και δε δουλευει τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ καταχτυπάω τα refresh μπας και κάνω δουλειά αλλά δεν βλέπω φως....

Και ρε γμτ είναι η δική μου ΜΥΦ.....

Πλάκα στην πλάκα, καλά το μυρίστηκα το πρόστιμο.....

Αύριο πολύ θα ήθελα να είμαι, αλλά βρίσκομαι Χανιά με ένα μωρό 5,5 μηνών!

Πλήρης, πληρέστατη συναδελφική συμπαράσταση και αλληλεγγύη όμως!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...