Jump to content

SOYLA

starting Members
  • Content Count

    1
  • Joined

  • Last visited

  1. Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα. Έχω διαδοχική ασφάλιση 6 χρόνια ΙΚΑ και 24 χρόνια ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ). Στις 31-12-2010 συμπλήρωσα τα 60 έτη. Η δραστηριότητά μου στο ΤΕΒΕ έχει κενό ασφάλισης (χρόνο πρός εξαγορά) περίπου 6 χρόνια. α) Μπορώ να τα εξαγοράσω για να συμπληρώσω τα 35 έτη? (άρθρο 10 παρ. 18.1) β) Μπορώ να εξαγοράσω πλασματικό χρόνο κύησης? (έχω 2 παιδιά) (άρθρο 10 παρ. 18.2) γ) Με συμφέρει να βγώ τώρα στη σύνταξη? Και τι αλλάζει για μένα με το νέο ασφαλιστικό? Ευχαριστώ πολύ
×