Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο το πρωι στελνω μαιλ στους συλλογους καντε ολοι το ιδιο Η ευβοια κινητοποιηθηκε ... ειμαστε ολοι στον αγωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  Φοβάμαι, πως ναι, φίλτατη. Ολοι ξεκινούν με ενθουσιασμό και στα μισά ή και στην αρχή του δρόμου εγκαταλείπουν και διαπιστώνεις ότι μένεις μόνη. Το έχω ζήσει και ειλικρινά λυπάμαι που το λέω...

 

ady

*

 

Καταχωρήθηκε Σήμερα, 10:17 πμ

Νομίζω ότι το κείμενο πρέπει να είναι κοινό για όλους, απλό ,χωρίς απειλές ,να γράψουμε ότι θέλουμε παράταση για τις φορολογικές δηλώσεις λόγο ότι δεν έχουμε προλάβει να υποβάλουμε όλοι τις δηλώσεις για τους γνωστούς λογούς : μικρο χρονικό διάστημα ,προβλήματα του ΤΑΧIS , επίπλεον δικαιολογητικά ,ΔΕΗ, καθυστέρηση των βεβαιώσεων αποδοχών , καθυστέρηση ενημέρωσης για τις βεβαιώσεις που έπρεπε να εκτυπώσουμε ,καθυστέρηση ενημέρωσης για τους τόκους ….

 

 

Εγώ δεν προτείνω αποχη αν δεις την προηγουμένη δημοσίευση μου ,απλώς προτείνω να κάνουμε κατι αντι να περιμένουμε …

Αν ενωθούμε όλοι δεν νομίζω να είμαστε και τόσο λίγοι

Ελπίζω να βγεις λαθος και να μην ειμαι μονη μου και μια και το λες δεν μπορεις να γράψεις εσυ το κειμενο που βλεπω εισαι κάλος σε αυτά

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια οι λυποψυχιες πρεπει να τους βρουν λιγοθυμιες .... το συστημα θα ανοιξουμε με τον τσαμπουκα....αερααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη αισθανεσται και ασχημα σαςπαραθετω το εξης : 

το συστημα για να δεχονται στην δου της δηλωσεις των  θανοντων  δεν εχει ανοιξει στα p/c τους απλως παραλαμβάναν ...

αρα δεν ειμαστε εμείς οι μονοι που κατι δεν πηγε κατι καλά στον προγραμματισμό μας τουλαχιστον δεν στείλαμε δηλωσεις αλλα νταλλον ....

Στειλτε μαιλ ...σουσαμι ανοιξε γραφτε τους,

αλλιως θα στείλουμε το αλη μπαμπα και τους σαραντα κλεφτες,.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε το εξής δεδομένο:

Το σύστημα αφήνει να καταχωρηθεί ο 049 αλλα δεν τον υπολογίζει στην προσωρινή εκκαθάριση.

Η σκέψη μου είναι ότι από την στιγμή που ο 049 δεν υπολογίζεται τότε η δεν θα αφηνε καθόλου να συμπληρωθεί ποσό στον 049 η κατά την συμπλήρωση του ποσού θα έβγαε μηνυμα.

Μήπως στην οριστική εκκαθάριση ο 049 θα υπολογισθεί?

Μήπως πρέπει οι αποθηκευμενες δηλωσεις να οριστικοποιηθούν και να μην βρίσκονται στην αναμονή γιατί ο χρόνος περνάει?

Εχει βγάλει κάποιος οριστικη εκκαθάριση στην οποία να μην αναγνωρίζεται ο 049 και να βγάζει πρόστιμο στις χρεωστικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε δυο ....ειμαστε τρεις ....ειμαστε 500.128 .....και βάλε

 

Μηπως ειμαστε μονο εμεις οι δυο ,επειδη του υπολοιπους δεν τους βλεπω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειμαστε μονο εμεις οι δυο ,επειδη του υπολοιπους δεν τους βλεπω??

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΗΜΠΩΣ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν στειλεις τωρα και οριστικοποιηθει σημαινει οτι δεν θελεις παραταση και ι αποδεχεσαι την εκπροθεσμη εκκαθαριση,

μην μπειτε σαυτη την διαδικασία αλλα να αποθηκευσεται .

Στην περιπτωση που ανοιξει η εμπροθεσμη υποβολή ισως η δηλωσηαυτη να μην ανακληθει.

Θετουμε το θεμα οπως ειναι :Υπαρχει αριθμος εκκρεμων δηλωσεων και ζητουμε την σωστη εκκαθαριση τους για λιγο χρονικο διαστημα , δεν το ζηταμε μια βδομαδα μετα την εκπνοη της προθεσμίας το ζηταμε απο τις 09.01.0001 - 2/9/2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πληροφορίες που εχω απο τα μαιλ ειναι οτι ο ΛΣΑ προσπαθει να δουμε οι αλλοι , εγω πηρα και το taxisnet και το εκανα αιτημα

παρακαλω οι συναδελφοι που επιθυμουν, 

να πραξουν το ιδιο απλα να επιμεινετε να μεταφερθει ως αιτημα και οχι ως ερωτημα

Με αγωνιστικές ευχές προς ολους τους ''πολεμιστες'' συναδελφους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, συνιστώ ηρεμία και ψυχραιμία. Είμαι και εγώ από τους "παθόντες", αλλά έχει ξεκαθαριστεί ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ! Οι προθεσμίες θα τρέχουνε και εμείς το ίδιο γιατί θα μας κυνηγάν οι πελA

Αγαπητέ Σαρακηνέ,αποπήρες άσχημα την ady.Η πρότασή της ήταν η μαζική αποστολή επιστολών σε συγκεκριμμένους προορισμούς(πρωινάδικα,Υ.Ο.,εφημερίδες κ.αλ.)

και συμφώνησα και γω και όχι η απεργία με τις γνωστές συνέπειες που περιέγραψες.Αν γνωρίζεις ότι θα έχουμε άλλες καλές εξελίξεις απο πλευράς Υ.Ο.,καλά κάνεις και

βάζεις φρένο στην πρόταση.Μήπως όμως το θέμα πάει στις καλένδες? Οπότε μία όμορφα και κόσμια συνταγμένη επιστολή που θα σταλεί προς τους προαναφερόμενους

νομίζω είναι το μόνο που απομένει στην παρούσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ κινητοποιηθηκε απανω τους.... πρεπει να καταλαβουν οτι αφορα ολους , ολοι μπορει να βρεθούν σαυτη τη θεση ουτε τα φαρμακεια δεν διανυκτερευσαν  το καλοκαιρι οπως εμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν στειλεις τωρα και οριστικοποιηθει σημαινει οτι δεν θελεις παραταση και ι αποδεχεσαι την εκπροθεσμη εκκαθαριση,

μην μπειτε σαυτη την διαδικασία αλλα να αποθηκευσεται .

Στην περιπτωση που ανοιξει η εμπροθεσμη υποβολή ισως η δηλωσηαυτη να μην ανακληθει.

Θετουμε το θεμα οπως ειναι :Υπαρχει αριθμος εκκρεμων δηλωσεων και ζητουμε την σωστη εκκαθαριση τους για λιγο χρονικο διαστημα , δεν το ζηταμε μια βδομαδα μετα την εκπνοη της προθεσμίας το ζηταμε απο τις 09.01.0001 - 2/9/2013

Δεν μπορεί να γίνει αυτό σε περίπτωση που δοθεί παράταση.Θα επαναληφθεί το περσινό που όσοι είχαν οριστικοποιήσει,

το σύστημα αποοριστικοποίησε τις δηλώσεις και τις στείλαμε με συμπληρωμένο τον 049.Κάπως έτσι θα γίνει και φέτος.αν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να γίνει αυτό σε περίπτωση που δοθεί παράταση.Θα επαναληφθεί το περσινό που όσοι είχαν οριστικοποιήσει,

το σύστημα αποοριστικοποίησε τις δηλώσεις και τις στείλαμε με συμπληρωμένο τον 049.Κάπως έτσι θα γίνει και φέτος.αν....

εγω δεν θα το ρισκαριζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα το ρισκαριζα

Ετσι και αλλιως εαν δεν ανοιξει το συστημα εκπροθεσμως θα εισαι και τωρα και στο μελλον

γιατι βιασυνη  για να τους δωσουμε να καταλαβουν οτι δεχομαστε την εκπροθεσμη

αν ομως σε πιεζει ο πελατης ειναι αλλη δουλεια .... πεςτου  απο δευτερα  θα σου στείλω το αντιγραφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Σαρακηνέ,αποπήρες άσχημα την ady.Η πρότασή της ήταν η μαζική αποστολή επιστολών σε συγκεκριμμένους προορισμούς(πρωινάδικα,Υ.Ο.,εφημερίδες κ.αλ.)

και συμφώνησα και γω και όχι η απεργία με τις γνωστές συνέπειες που περιέγραψες.Αν γνωρίζεις ότι θα έχουμε άλλες καλές εξελίξεις απο πλευράς Υ.Ο.,καλά κάνεις και

βάζεις φρένο στην πρόταση.Μήπως όμως το θέμα πάει στις καλένδες? Οπότε μία όμορφα και κόσμια συνταγμένη επιστολή που θα σταλεί προς τους προαναφερόμενους

νομίζω είναι το μόνο που απομένει στην παρούσα στιγμή.

Γιάννη, δεν αποπήρα την Andy με αυτό που παραθέτεις. Δεν απευθυνόμουν σε εκείνη. Μόνο της έγραψα ότι φοβάμαι ότι θα μείνει μόνη.

Να είσαι βέβαιος όμως ότι και αν είχα ασφαλή πληροφορία για άνοιγμα του 049, δεν θα την "έκαιγα" . Θα την δημοσιοποιούσα στην κεντρική σελίδα. Ομως πρέπει να ελπίζουμε ότι πιθανόν να συμβεί. Δεν μπορώ να παρασύρω συναδέλφους με ελπίδες που ίσως αποδειχθούν ψεύτικες. 

Για τις μεμονωμένες επιστολές επιμένω σε αυτά που έγραψα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν ρε φίλε!!! μας πας πάλι στο σημείο μηδέν.

Ποιοι σύλλογοι, ποια ΠΟΦΕΕ ??? οι ανύπαρκτοι ??? τι κατάφεραν μέχρι σήμερα για να τους ξαναεμπιστευτούμε ???

Μόνο οι Σαντορινιοί και κάποιοι ελάχιστοι φοράνε παντελόνια. 

Η ιστορία έχει δείξει ότι όλοι οι μεγαλοσυνδικαλιστές μετά από λίγα χρόνια γίνονται βουλευτές. Χαζοί δεν είμαστε... εννοείται πως τα έχουν κάνει πλακάκια με το υπουργείο! 

να ξεκαθαρισω οτι εχω κι εγω τις ενστασεις μου με τη λειτουργια των συλλογων και οπως εχει γραψει ο αποστολης η κριτικη θα ειναι σκληρη . εχω μαθει ομως να μη  λειτουργω απο μονος μου. οσα παραπονα και αν εχουμε το αποκλειω να μη γινονται κινησεις απο τους συλλογους και την ομοσπονδια. μακρυα απο μενα ο ρολος του υπερασπιστη των συνδικαλιστικων φορεων αλλα δε θελω να αδικησω και κανενα. η πληρης απαξιωση των εκπροσωπων μας ( ακομη και αν τα καταφερουμε μονοι μας) , θα εχει βραχυπροθεσμα σημαντικα οφελη αλλα μακροπροθεσμα θα μας οδηγησει στην καταστροφη ως κλαδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπολοιπα αστα...

Κρινεις οτι με αυτα που λεω και αλλα τοσα που δε λεω, μπορω να σταθω σε κανενα συλλογο ?

 

100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, δεν αποπήρα την Andy με αυτό που παραθέτεις. Δεν απευθυνόμουν σε εκείνη. Μόνο της έγραψα ότι φοβάμαι ότι θα μείνει μόνη.

Να είσαι βέβαιος όμως ότι και αν είχα ασφαλή πληροφορία για άνοιγμα του 049, δεν θα την "έκαιγα" . Θα την δημοσιοποιούσα στην κεντρική σελίδα. Ομως πρέπει να ελπίζουμε ότι πιθανόν να συμβεί. Δεν μπορώ να παρασύρω συναδέλφους με ελπίδες που ίσως αποδειχθούν ψεύτικες. 

Για τις μεμονωμένες επιστολές επιμένω σε αυτά που έγραψα παραπάνω.

Αγαπητέ Σαρακηνέ,δεν σου καταλόγισα κακή προαίρεση,προς Θεού.

Ομως,έχοντας σαν δεδομένο ότι οι δηλώσεις μετά τις 3/9 είναι εκπρόθεσμες,

δεν πρέπει να κινηθούμε με κάποιον τρόπο? Πιθανόν οι όποιες κινήσεις της

ΠΟΦΕΕ να έχουν αποτέλεσμα,πιθανόν όμως να μην έχουν.Να σταυρώσουμε 

τα χέρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Ενωση της Εύβοιας 

 


ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ (Ε.Φ.Ε.Ε.Ε.)
ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ Π.Ο.Φ.Ε.Ε.
ΑΓΓΕΛΗ ΓΟΒΙΟΥ 22 - ΧΑΛΚΙΔΑ, Τ.Κ.: 34100
ΤΗΛ.-FAX: 2221084530 - e-mail: [email protected] 
Αρ. απόφασης Πρωτοδικείου Χαλκίδας 34/1986
Αρ. καταχώρησης Πρωτοδικείου Χαλκίδας 124/1986                                                                                                  
 
Χαλκίδα 4 Σεπτεμβρίου 2013
Αρ. Πρωτ. 380
 
ΠΡΟΣ
 
Τον Υπουργό Οικονομικών κ. Γ. Στουρνάρα
Υφυπουργό Οικονομικών κ. Γ. Μαυραγάνη
Γ.Γ. Δημοσίων Εσόδων κ. Χ. Θεοχάρη 
 
Κοινοποίηση
 
Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών
Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος
Ομοσπονδία Επαγγελματιών Βιοτεχνών Ευβοίας
Επιμελητήριο Ευβοίας
Μ.Μ.Ε.
 
Θέμα: Υποβολή εμπροθέσμων ΔΦΕ και Ε9
 
Κύριε Υπουργέ,
 
Η στάση του Υπουργείου και των αρμοδίων υπηρεσιών του κατά την υποβολή των φετινών φορολογικών δηλώσεων ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.
 
Διά στόματος του κ. Χάρη Θεοχάρη στην Ολομέλεια των Προέδρων των Ενώσεων Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών που πραγματοποιήθηκε στις 28 Σεπτεμβρίου 2012 μάθαμε ότι η υποβολή των δηλώσεων οικονομικού έτους 2013 θα πραγματοποιείτο κατά το χρονικό διάστημα από 1/2/2013 έως 30/6/2013 χωρίς ούτε μέρα παράτασης λόγω του ότι εντός του Ιουλίου θα έπρεπε να έχουν εκκαθαρισθεί όλες οι δηλώσεις. Θεωρήσαμε εύλογο το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα με τις κάτωθι προϋποθέσεις: 
 
Α) Οι βεβαιώσεις όλων των Ασφαλιστικών Ταμείων να έχουν αποσταλεί στους φορολογούμενους εντός του Φεβρουαρίου.
 
Β) Να έχει εκδοθεί κάθε αναγκαία  εγκύκλιος και να έχουν δοθεί όλες οι απαραίτητες διευκρινήσεις για την υποβολή των δηλώσεων. 
 
Γ) Την απρόσκοπτη λειτουργία του TAXIS. 
 
Με το άρθρο 62 του Κ.Φ.Ε. που προέβλεπε την πεντάμηνη διάρκεια υποβολής ΔΦΕ από 1/2 έως 30/6 εκάστου έτους πιστέψαμε ότι επιτέλους κάτι αλλάζει στο Υπουργείο. Η συνέχεια όμως ήταν πολύ διαφορετική.
 
Α) Το TAXIS άνοιξε με καθυστέρηση τεσσάρων (4) !!!! μηνών στα τέλη Μαΐου. Κατά τους μήνες Ιούνιο και Ιούλιο κάθε δεύτερο απόγευμα από τις 16.00 έως τις 21.00 (που συνήθως επεκτεινόταν), το σύστημα δεν λειτουργούσε ή υπολειτουργούσε λόγω προγραμματισμένων !!!!! εργασιών συντήρησης. 
 
Β) Η αποστολή των βεβαιώσεων ξεκίνησε προς τα τέλη Ιουνίου και ενώ βεβαίως υπήρξε και το σχετικό αλαλούμ (θα τις εκδώσουν οι λογιστές!!!! – όχι θα εκδώσουν μόνο τις βεβαιώσεις των επικουρικών των δημοσίων υπαλλήλων – ανοίγει το site για έκδοση βεβαιώσεων ΙΚΑ – ΟΑΕΕ την Δευτέρα – όχι θα ανοίξει την άλλη Τρίτη κλπ) 
 
Γ) Ο μεγάλος εμπαιγμός σχετικά με τους τόκους των Τραπεζών. Ποιος θα τους δηλώσει; Πάνω από ποιο ποσό;  Αρκετό καιρό περιμέναμε τις περιβόητες διευκρινήσεις. Αλλά ευτυχώς αργότερα για να διευκολυνθούμε εμείς, οι φορολογούμενοι και οι Τράπεζες θα έμπαιναν τα στοιχεία των τόκων αυτόματα στο TAXIS. Αλήθεια πόσες φορές κύριε Υπουργέ στελέχη σας μετέθεταν την ημερομηνία που θα φαίνονταν επιτέλους (για διευκόλυνσή μας !!!!!)  τα ποσά των τόκων στο σύστημα; Η αλήθεια είναι ότι δεν τις καταγράψαμε…. 
 
Γνωρίζουμε όμως ότι τελικά εμφανίσθηκαν (και φυσικά με πάμπολλα λάθη και διαφορές) στα τέλη Ιουλίου
 
Δ) Βέβαια διευκολυνθήκαμε με το να ψάχνουμε το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ των φορολογουμένων αλλά και των συζύγων τους για να καταλάβουμε μέχρι πότε τελικά θα μπορούμε να υποβάλλουμε εμπρόθεσμα την δήλωση του κάθε φορολογούμενου. 
 
Ε) Τους καυτούς (κυριολεκτικά και μεταφορικά) μήνες του καλοκαιριού αποφασίσατε αιφνιδίως και την συρρίκνωση του χρόνου υποβολής των περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ (προσθέτοντας επιπλέον προβλήματα στο ήδη βεβαρημένο έργο μας με την συλλογή νέων στοιχείων για τις ΔΦΕ και την υποβολή νέων εντύπων – Α21). Αυτό βέβαια δεν ήταν τίποτα μπροστά στις τρικλοποδιές που ακολούθησαν αργότερα, με την υποβολή για πρώτη φορά των στοιχείων για τις ενδοομιλικές συναλλαγές, την ηλεκτρονική υποβολή αιτήσεων για ρυθμίσεις, την έκδοση από μέρους μας ταυτοτήτων πληρωμής για βεβαιωμένες οφειλές στις Δ.Ο.Υ. και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε τις τελευταίες ημέρες του Αυγούστου όταν παρέλασαν έντρομοι οι πελάτες μας από τα γραφεία μας ζητώντας επιτακτικά να τους εκδώσουμε τα περιβόητα εκκαθαριστικά των ΦΑΠ και των ΔΦΕ για να προλάβουν να πληρώσουν εμπρόθεσμα (όχι βέβαια εμάς….) τις υποχρεώσεις τους, επειδή το Υπουργείο καθυστέρησε την αποστολή των εν λόγω εκκαθαριστικών. 
 
Τέλος ερχόμαστε στο θέμα υποβολής του Ε9, ή σωστότερα επανυποβολής του, που θα πρέπει να ολοκληρωθεί μέχρι τις 15/9. Πως θα σας φαινόταν κύριε Υπουργέ αν οι δανειστές μας σας έλεγαν να αποπληρώσετε το χρέος της χώρας μέχρι το τέλος του έτους; Ασφαλώς θα το εκλαμβάνατε ως κακόγουστο ανέκδοτο και θα απαξιώνατε την όποια συζήτηση. Το ίδιο κάνουμε και εμείς για την υποβολή του Ε9 έως 15/9.
 
Για όλα τα ανωτέρω όπως άλλωστε και σε προηγούμενες επιστολές μας ζητάμε άμεσα: 
 
Α) την εμπρόθεσμη ηλεκτρονική υποβολή των ΔΦΕ τηρώντας την διάρκεια του  πενταμήνου λαμβάνοντας υπ΄ όψιν την φετινή ημερομηνία έναρξης του TAXIS, όπως ορίζει ο Νόμος (άρθρο 62 ΚΦΕ) που εσείς ψηφίσατε.
 
Β) Υποβολή του Ε9 ΜΟΝΟ για τυχόν αλλαγές εντός του 2012 και χωρίς να ζητούνται από την εφαρμογή οποιαδήποτε άλλα στοιχεία ή διορθώσεις μέχρι 31/10/2013. Λοιπά στοιχεία ακινήτων (ΚΑΕΚ, προσόψεις, αριθμοί παροχών κλπ) καθώς και οποιεσδήποτε διορθώσεις να υποβληθούν έως την καταληκτική ημερομηνία υποβολής δηλώσεων οικονομικού έτους 2014. Δηλαδή καλώς εχόντων των πραγμάτων μέχρι τις 30 Ιουνίου 2014.
 
Ακούσαμε Κύριε Υπουργέ ότι μέχρι τις 14/12/2013 η Γ.Γ.Π.Σ. θα γνωστοποιήσει τον προγραμματισμό λειτουργίας των διαφόρων εφαρμογών της για το 2014. Σας ερωτούμε ευθέως: Θέλουμε αλλά πως νομιμοποιούμεθα να τον πιστέψουμε; 
 
Κύριε Υπουργέ δεν αρνούμαστε τις αλλεπάλληλες υποχρεώσεις που καλούμαστε να φέρουμε εις πέρας για λογαριασμό των πελατών μας. Απαιτούμε όμως τον έγκαιρο προγραμματισμό τους και την διάθεση εύλογου χρονικού διαστήματος για την σωστή και υπεύθυνη διεκπεραίωσή τους.
 
Με τιμή για την  
ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ Ν. ΕΥΒΟΙΑΣ
 
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.                                                               
Σταμάτης Δ. Σπύρου                                                           
 
Ο Γεν. Γραμματέας
Γιώργος   Χρ. Λάμπρου
 

 

 

 
υπάρχει και συνέχεια (το κερασάκι) 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...