Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΤΩΝ 800 ΕΥΡΩ


asteras5

Ερώτηση

Καλησπέρα 

Είπα να ανοίξω νέο θέμα αλλά δεν έχω καταλάβει τελικά αν βάλουμε σε αναστολή από 01/04/2020 εργαζόμενο θα πάρει 800 ευρώ ή θα πάρει αναλογία 

800/45* 30????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 λεπτό πριν, asteras5 είπε

Καλησπέρα 

Είπα να ανοίξω νέο θέμα αλλά δεν έχω καταλάβει τελικά αν βάλουμε σε αναστολή από 01/04/2020 εργαζόμενο θα πάρει 800 ευρώ ή θα πάρει αναλογία 

800/45* 30????

θα πάρει 800,00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

2. Α. α) Επιχειρήσεις-εργοδότες του ιδιωτικού τομέα, που πλήττονται σημαντικά, λόγω των αρνητικών συνεπειών του φαινόμενου του κορωνοϊού-COVID 19, δύνανται να αναστέλλουν τις συμβάσεις εργασίας μέρους ή του συνόλου του προσωπικού τους, προκειμένου να προσαρμοστούν οι λειτουργικές ανάγκες τους στο δυσμενές περιβάλλον που δημιουργείται. Η αναστολή των συμβάσεων εργασίας μπορεί να εφαρμοστεί μέχρι ένα (1) μήνα από τη δημοσίευση της παρούσας, με δυνατότητα παράτασης με κοινή απόφαση των Υπουργών ....

άποψη μου, η αναστολή θα έχει διάρκεια απο 20/03 έως 20/4.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η αναστολή των συμβάσεων εργασίας μπορεί να εφαρμοστεί μέχρι ένα (1) μήνα από τη δημοσίευση της παρούσας, με δυνατότητα παράτασης με κοινή απόφαση των Υπουργών ....

Σίγουρα δεν εννοεί το διάστημα που μπορούμε να υποβάλλουμε την Υ/Δ??? ένα μήνα δηλαδή έως 20/04???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η αναστολή μπορεί να εφαρμοστεί, δηλαδή μπορεί να τεθεί σε εφαρμογή, μέχρι 20/04. Στην ΠΝΠ λοιπόν δίνει προθεσμία για την έναρξη της αναστολής (στους πληττόμενους), με δυνατότητα παράτασης (της έναρξης πάντα). Η ημερομηνία λήξης της αναστολής, το ποσό του επιδόματος, το αν θα είναι ολόκληρο ή αναλογικά και όλα τα άλλα που συζητάμε, νομίζω ότι δεν υπάρχουν κάπου γραμμένα. Δικοί μας προβληματισμοί και συμπεράσματα από ανακοινώσεις είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...