Προς το περιεχόμενο
  • 0

Συγκεντρωτικές καταστάσεις ΜΥΦ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ?


nay

Ερώτηση

έχει λάβει κανείς μέχρι στιγμής πρόστιμο για συγκεντρωτική?  

προκύψαν κατι επιπλέον αποκλίσεις σήμερα να συνεχίσουμε να διορθώνουμε ή όχι?

έχει πάρει σιωπηρή παράταση ή θα πέσουν βροχή τα πρόστιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αποκλίσεις θα υπάρξουν....ασε και όταν τις δουν ας το ρίξουν.....τελικά είναι 100 ευρώ είναι 400 ευρώ ....δεν θυμάμαι αν αυτό ξεκαθαρίστικε ........Η ουσία αυτής της χρονιάς είναι ότι οι δηλώσεις εισοδήματος είναι ανοιχτές και ΦΠΑ μπορούν να διορθωθούν......οπότε βλέπουμε αποκλίσεις κάνουμε σωστές δηλώσεις και περιμένουμε τα πρόστιμα............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι να πω δε ξέρω πως λειτουργεί ο καθένας μας ....

Εγω εχω βρει αποκλίσεις σχεδόν σε όλους !!!!!

Τι να πρωτοδιορθώσω ;Αυτο το πράγμα θέλει πολύ χρόνο ...τλφ σε προμηθευτη να δω τι λείπει και γιατι λείπει ...διορθωσεις φπα, βιβλίων ...Και όλα αυτά ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΛΑΤΗ ;;;

Μεχρι και περυσι δεν είχα μπει σε αυτη τη διαδικασια ...

Εσεις τι κάνετε ;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από μένα. Εγώ κοίταξα μια φορά τις αποκλίσεις εξόδων στον κάθε πελάτη. Οι περισσότερες ήταν κάτω από 100 ευρώ. Για τα υπόλοιπα, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν παραστατικά, δεν ασχολούμαι. Στο μόνο που έδωσα σημασία ήταν στα έσοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΥΠΕΒΛΗΘΗΣΑΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΘΗΚΑΝ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ

ΤΙΠΟΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ  ...............ΑΝ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ

ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ................... ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 300,00 ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ............ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΤΗΣΙΑ  ΑΠΟ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΟ 2016 ................................... ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ   ΕΩΣ ΤΕΛΟΣ ΑΠΡΙΛΗ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΠΟΚΛΙΣΕΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πήρα ρίσκο και διόρθωσα κ έσοδα κ έξοδα ... στις 9/5 ήταν μεγάλα ποσά μου τα έβγαλε εκπρόθεσμα.. τώρα τι να πω , έγραψα ανάλογο post σήμερα... Ένα άγχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για αγροτες ειδικου καθεστωτος ,εσοδα για αυτους (τιμολογια αγορας απο τους πελατους τους )δεν τα στελνουμε για φετος ετσι δεν ειναι >?ουτε για την χρηση 2016 απο οσο ξερω, παρολο που βγαζουν αποκλισεις, μερικοι λενε οτι στειλνουμ και για αυτα ,,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, zinon είπε

για αγροτες ειδικου καθεστωτος ,εσοδα για αυτους (τιμολογια αγορας απο τους πελατους τους )δεν τα στελνουμε για φετος ετσι δεν ειναι >?ουτε για την χρηση 2016 απο οσο ξερω, παρολο που βγαζουν αποκλισεις, μερικοι λενε οτι στειλνουμ και για αυτα ,,..

Με τιμολόγιο αγοράς δεν στέλνουμε.Μόνο αν ο αγρότης ειδικού καθεστώτος εκδόσει τιμολόγιο πώλησης (έχει το δικαίωμα προαιρετικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγροτης ειδικου καθεστώτος  παιρνει ΤΠΥ-ΔΑ ΤΙΜ.ΑΓ.ΑΓΡ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΠΟ ΕΛΑΙΟΥΡΓΕΙΟ. Με καταχώρηση (ενδεικτικες τιμές)

α.ΑΞΙΑ ΕΚΘΛΙΠΤΙΚΟΥ ΔΙΚ ΜΕ ΦΠΑ 70+10

Β. ΠΑΡΑΧΘΕΙΣ ΕΛΑΙΟΠΥΡΙΝΑΣ ΜΕ ΦΠΑ  1,5+0,5

Γ. ΔΑΚΟΚΤΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ   7,00

Πως θα καταχωρησω το παραστατικο για να το στειλω ΜΥΦ κ για συνταξη της δηλωσης? Ποιο ειναι εσοδο κ ποιο εξοδο

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...