Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Αίτημα της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. για παράταση δηλώσεων

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΓΡΑΦΕΙΑ: ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42-46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ. 104 34
ΤΗΛ.: 210 8224111-210 8834483 FAX: 210 8834484
http://www.efeea.gr
Απ. Αναγ. Πρωτ. Αθηνών 3352/18.10.1990 - Αρ. Κατ. 17619/19.12.1990

ΑΘΗΝΑ 15/05/2012

Προς τον
Αναπληρωτή Υπουργό Οικονομικών κo ΠΑΝΤΕΛΗ OIKONOMOY
Κοινοποίηση:

-Υπουργό Οικονομικών κo ΦΙΛΙΠΠΟ ΣΑΧΙΝΙΔΗ
-Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ
-Γενικό Διευθυντή Φορολογίας κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ
-Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε.

ΘΕΜΑ: « Παράταση δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνίες, κοινοπραξίες, κλπ.) καθώς και η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα οικονομικού έτους 2012 »

Αξιότιμε Κύριε Αναπληρωτή Υπουργέ,

Στις 18/5/2012 λήγει η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τις υπόχρεες επιχειρήσεις της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνίες, κοινοπραξίες, κλπ.) καθώς και η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος οικονομικού έτους 2012 για όλα τα υπόχρεα νομικά πρόσωπα μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα της παραγράφου 2 του άρθρου 101 του Κ.Φ.Ε.

Λόγω του μεγάλου όγκου εργασίας που πρέπει να διεκπεραιωθεί, από τον Κλάδο μας καθώς και η κακή οικονομική κατάσταση των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων που ασφυκτιούν από την ύφεση και την ανυπαρξία τραπεζικού δανεισμού και ως εκ τούτου αδυνατούν, ακόμη και υγιείς επιχειρήσεις, για την εξεύρεση του ποσού του φόρου που απαιτείται για την υποβολή της δήλωσης.

Για όλους τους προαναφερόμενους λόγους παρακαλούμε να δώσετε παράταση μέχρι 15/06/2012 για το σύνολο των υποχρέων ανεξάρτητα της κατηγορίας βιβλίων.

Ευελπιστούμε ότι θα ανακοινωθεί ΕΓΚΑΙΡΑ η ικανοποίηση του αιτήματος των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.



Για το ΔΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΝΙΚ. ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΔΗΜ. ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ



Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | May 17, 2012 9:39 AM | Reply
Μήπως θα έπρεπε να ανακοινωθεί έγκαιρα και η αίτηση της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. ???
Λέω εγώ τώρα.
image description Your Name | May 17, 2012 9:16 AM | Reply
Πίεση στον κ. Παντελή για μιά υπογραφή
image description Your Name | May 17, 2012 9:04 AM | Reply
καλή χρονιά είπαμε? δεν είπαμε..........
image description antonis | May 17, 2012 9:20 AM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ,ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΣΤΟ FORUM ,NA ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ , ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΜΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ,ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΛΑΣ ΚΑΤΗΦΟΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ................
image description ELENI | May 17, 2012 10:15 AM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ!!
image description DIMIOUS | May 17, 2012 10:03 AM | Reply
Νομίζω πως είναι ώρα να δώσουν αυτήν την παράταση γιατί έκτος του ότι λεφτά δεν πρόκειται να πάρουν ούτε από τους μισούς παράλληλα, θα καταφέρουν να κρεμάσουν όλοι οι λογιστές που εδώ και μήνες δουλεύουμε εις βάρος της υγείας μας και των οικογενειών μας. Έτσι δεν βγαίνει τίποτα._
image description Your Name | May 17, 2012 10:45 AM | Reply
ΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΜΑΣ ΣΚΑΣΑΤΕ
image description Your Name | May 17, 2012 10:03 AM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!!!
image description Θανάσης | May 17, 2012 10:21 AM | Reply
Εκτός από όλα τα άλλα που σωστά αναφέρουν οι συνάδελφοι, υπάρχει και η καθυστέρηση για συνεννοήσεις με τους πελάτες, που έχει αυξηθεί κατά πολύ, λόγω της πολυνομίας, της οικονομικής δυσπραγίας, των διαφόρων που μιλάνε στις τηλεοράσεις και μετά ο κάθε ένας μας περιμένει με μία λίστα ερωτήσεων. Δεν ξέρω αν κάποιοι καταφέρουν να χρεώσουν αυτόν τον χρόνο, αλλά είτε χρεωμένος είτε δωρεάν, είναι χαμένος χρόνος. Βεβαίως πάντα σε βάρος της προσωπικής και οικογενειακής μας ζωής. Έχω τις ίδιες δουλειές και ζορίζομαι περισσότερο να τα προλάβω. Καλή δύναμη σε όλους!
image description Your Name | May 17, 2012 11:30 AM | Reply
συναδελφε και εγω εχω το ιδιο προβλημα. ιδιους πελατες , περισοτερη δουλεια , λιγοτερα χρηματα. παρομοιαζω την δουλεια μου ωε εναν αποτυχημενο γαμμο δεν μου προσφερει τιποτα ομως δεν διακοπτω τη σχεση γιατι αγαπω αρωστημενα το συνροφο
image description Your Name | May 17, 2012 10:44 AM | Reply
Αντε βρε παιδιά με την παρατασούλα .. Από το άγχος έχω μείνει χωρίς νύχια!
image description Your Name | May 17, 2012 10:58 AM | Reply
ΚΑΝΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ...ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟΥ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ!!!!!!!!!! ....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ... ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΛΕΟΣ ....ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΩΦΕΙΛΕΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΥΛΟΠΟΙΟΥΜΕ ...........
image description takm2000 | May 17, 2012 11:56 AM | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ. ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΑΝ ΟΥΦΟ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΟΥΝ.ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΜΟΙΒΗ,ΣΕ ΠΕΡΣΙΝΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΑΜΕΣΑ...............
image description APO CHANIA | May 17, 2012 1:59 PM | Reply
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ....ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΛΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ "ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ"......
image description Your Name | May 18, 2012 5:54 PM | Reply
Κουράγιο αδέρφια, έρχεται ο τσίπρας, θα μετατρέψει τα εκκαθαριστικά σε δραχμές και θα σωθούν όλοι. Θα μας χαρίσει τα δάνεια, θα βρει τους χαμένους στον πόλεμο συγγενείς μας και θα περπατήσει και στα νερά ακόμα.
image description Your Name | May 17, 2012 10:03 AM | Reply
ΕΛΕΟΣ...ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ...ΝΥΣΑΦΙ ΠΙΑ!!
image description picramenos | May 17, 2012 10:29 AM | Reply
παραταση για να χαμογελάσει (ξέχασα ανασάνει)... κάθε πικραμένος...
image description NIKOS PATELIS | May 17, 2012 10:36 AM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΟΤΙ Δ Ε Ν ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΕ κλπ . ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ Ή ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5.
ΟΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ - ,ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΗΣ ΔΟΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ 18/5
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ Δ.ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ Α΄ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ κ.ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ
ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ
image description Your Name | May 17, 2012 10:11 AM | Reply
10 ημερες παράτασης,για10 ρουφηξιές αέρα,πριν το έμφραγμα.ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ Ν ΑΦΗΣΩ 3 ΟΡΦΑΝΑ ...παρακαταθήκη στο υπ.οικονομικών.
image description Your Name | May 17, 2012 11:46 AM | Reply
Απορώ πως θα πληρώσουν φέτος φόρο οι επιχειρήσεις...
τραγική κατάσταση.
Οι δόσεις θα έπρεπε να είναι 48 όχι 8...
image description Your Name | May 17, 2012 11:57 AM | Reply
AISXOS
image description Your Name | May 17, 2012 11:54 AM | Reply
Είναι δηλαδή τόσο δύσκολο να το πανει 31/5 μαζί με τα άλλα νομικά πρόσωπα??????
image description POTEMKIN | May 17, 2012 11:46 AM | Reply
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΛ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔ..... ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ????
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΤΟΥΣ?? ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ .....ΧΩΡΑ...!!!!!!!
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ!
image description Your Name | May 17, 2012 12:49 PM | Reply
μιλησα με ποφεε πριν ενα λεπτο και μου ειπαν οτι το υπουργειο ειναι αρνητικό στην παραταση.δεν θελουν να δωσουν.
image description Your Name | May 17, 2012 12:47 PM | Reply
Εμ πως θα πληρώσουν τα 7.000 ευρώ μηνιάτικο στους βουλευτές για μία μέρα δουλειά στη Βουλή;
image description POTEMKIN | May 17, 2012 12:51 PM | Reply
ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΨΟΓΟΣ....ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.....
image description Your Name | May 17, 2012 12:54 PM | Reply
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ......ΟΙ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ.......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΛΙΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ,Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ....ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΥΡΙΟΙ....ΟΙ ΛΟΥΚΕΤΑΔΕΣ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝΕ......
image description Your Name | May 17, 2012 12:39 PM | Reply
Αγαπητέ φίλε και συναγωνιστή Νίκο Πατέλη διάβασα παραπάνω την δημοσίευσή σου και ομολογώ οτι ξαφνιάστηκα .... δεν θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο μαχητικοί και διεκδικητικοί ??? έχουμε χάσει αρκετά πολύτιμο χρόνο με την δυσλειτουργία του taxisnet, με τις εκλογές, με τις νέες εκλογές, με τα δημοσιεύματα των εφημερίδων (ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα της σημερινής ΕΞΠΡΕΣ) με με με κλπ πιέστε όσο μπορείτε δεν ζητάμε και τον ουρανό με τα άστρα έλεος. Νίκο ΒΟΗΘΑ.
image description Your Name | May 17, 2012 12:00 PM | Reply
ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΛΑΟΥΖΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ. Α Ι Σ Χ Ο Σ Κ Α Ι Ν Τ Ρ Ο Π Η
image description Your Name | May 17, 2012 12:20 PM | Reply
ΚΑΙ Η ΕΦΕΕΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
image description Your Name | May 17, 2012 12:46 PM | Reply
Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΕΘΑΝΕ....ΦΟΡΟΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΠΑΝΤΟΥ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ.....Ο ΦΟΡΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ 6800,00 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ 1/8...ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ ΛΕΙΓΕΙ ΚΑΙ Ο ΟΑΕΕ,ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ,Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ,ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΩ...ΔΕΝ ΕΧΩ...ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΚΑΤΙ....ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ...ΚΑΤΙ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΤΙ Η ΠΛΗΡΗΣ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ ΦΥΛΟ....ΗΜΑΡΤΟΝ....ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ...
image description Your Name | May 17, 2012 12:53 PM | Reply
ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΟΙ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ Η/Υ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ Α....... ΜΑΣ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ.ΟΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΟΔΗΓΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΑΚΡΑ. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΗΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ
image description POTEMKIN | May 17, 2012 12:38 PM | Reply
ΕΧΩ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ Ο ΤΖΙΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΦΠΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.....ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ......Η ΛΕΞΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ, ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΛΠ????????????
image description Your Name | May 17, 2012 12:13 PM | Reply
ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗΗΗΗΗΗΗΗ.ΕΛΕΟΣ.ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ????
image description ΚΩΤΣΙΑΣ ΜΙΜΗΣ | May 17, 2012 12:47 PM | Reply
Η ΠΟΛΥΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ(ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ) ΚΑΙ Η ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ ΕΝΙΑΙΟΥ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ(Η ΠΟΦΕΕ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΛΙΓΗ)ΜΑΣ
ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΤΑΣΑΝΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΛΥΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ..ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΦΠΑ 4ο,5ο,6ο ΜΗΝΑ ,2ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΛΠ. ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΣΕ ΜΗ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΕΡΓΙΑ?
ΑΠΑΝΤΗΣΗ-ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΥΤΕ Η ΠΟΦΕΕ ,ΟΥΤΕ Η ΠΕΦΕΕ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΙΚ.ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ( ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΣΙΚΩΘΕΙ ΕΝΑ ΤΣΟΥΡΜΟ ΕΓΚΑΘΕΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΩΝ).
ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
image description Your Name | May 17, 2012 12:56 PM | Reply
1,5% δεν ειναι η επιβαρυνση?
εε οκ αν ειναι και σε αλλο νομισμα να τα δωσουμε σε κανα μηνα
μην σκατε
σε καλο μπορει να βγει γιατι δεν εχω αλλαξει ενα σωρο χιλιαρικα σε ευρω
μην μου μεινουν
image description ΜΙΜΗΣ ΚΩΤΣΙΑΣ | May 17, 2012 12:13 PM | Reply
ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΤΗΣ ΣΤΑΓΟΝΑΣ
image description Your Name | May 17, 2012 12:35 PM | Reply
GUS ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ.
image description Your Name | May 17, 2012 12:28 PM | Reply
ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ. ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΟΥΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑ Σ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΝΕ ΑΥΤΑΚΙΑ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΤΟ ΣΤΙΣ ΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ......ΔΕΝ ΔΙΟΙΚΟΥΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟ ΚΑΤΟΧΗ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ Ο Χ Ι ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ .... ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!
image description Your Name | May 17, 2012 12:37 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΔΗΜΙΟΥ ΘΑ ΒΡΗΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.
image description Your Name | May 17, 2012 12:49 PM | Reply
αν δεν δωσουν παράταση...δεν θα εισπράξουν τίποτα. ολες οι δηλωσεις 31/5 να τελειωνουμε!!!!!!!!!!!!!!!
image description POTEMKIN | May 17, 2012 12:02 PM | Reply
ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ.....ΕΝΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ.....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΣΩΣ ΚΛΠ....ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ?????
image description Your Name | May 17, 2012 12:30 PM | Reply
DEN DINOYN PARATASI ? KAMMIA YPOBOLH KAI PLHRVMH AYRIO.THN PERNOYME MONOI MAS .SYNTONISTEITE ! DEN PHRAN ARAGE TO MHNYMA TVN EKLOGVN? POY ZOYN ?
image description Your Name | May 17, 2012 12:07 PM | Reply
Στις γραφειάρες τους με τι ιδιαιτέρες τους !!! "Στα χρυσά κλουβιά τους "
image description Your Name | May 17, 2012 12:48 PM | Reply
Η Κατάσταση Αναμόρφωσης για τις εταιρείες που παραδόθηκαν χειρόγραφες λήγει και αυτή αύριο?????
image description Your Name | May 17, 2012 12:12 PM | Reply
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ... "ΟΤΑΝ Ο ΧΟΤΖΑΣ ΕΜΑΘΕ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΏΕΙ , Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΠΈΘΑΝΕ !!!!!"
image description Επισκέπτης | May 17, 2012 12:58 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | May 17, 2012 12:36 PM | Reply
gus & KAROLOS κάντε κάτι ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
image description Your Name | May 17, 2012 1:04 PM | Reply
sos ισχύει η αυριανη ημερομηνία κ για τις Καταστάσεις Αναμόρφωσεις των εταιρειών που παραδόθηκαν στη ΔΟΥ????? Σας παρακαλώ μια απάντηση
image description Your Name | May 17, 2012 4:44 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΓΩ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΛΗΓΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΠΗΓΑΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΣΤΗ ΔΟΥ.
image description POTEMKIN | May 17, 2012 1:52 PM | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ? .....ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΛΑΒΑΚΙΑ? ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.......ΑΜΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΚΥΒΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΟΡΘΙΟΣ.....
image description DIMIOUS | May 17, 2012 1:06 PM | Reply
Συνάδελφοι, δυστυχώς οι συνδικαλιστές μας... δεν μπορούν ή δεν θέλουν. Οι πολιτικοί μας...δεν μπορούν ή δεν θέλουν. Προφανώς, εμείς πρέπει και να θελήσουμε και να τολμήσουμε για να μπορέσουμε!
image description Your Name | May 17, 2012 1:23 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ (ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ) ΑΛΛΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΕΦΕΕΘ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
image description Your Name | May 17, 2012 1:42 PM | Reply
Στο μεταξύ, το ενδεχόμενο νέας παράτασης στην υποβολή των φορολογικών δηλώσεων για τα φυσικά πρόσωπα εξετάζουν στο υπουργείο Οικονομικών. Οι εκλογές του Ιουνίου θα παρατείνουν όπως όλα δείχνουν τις ημερομηνίες υποβολής των δηλώσεων που λήγουν κανονικά στις 15 Ιουνίου

alla ant allon
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_2_17/05/2012_48244
image description Your Name | May 17, 2012 1:42 PM | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ.
image description POTEMKIN | May 17, 2012 1:07 PM | Reply
ΓΙΑΤΙ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΤΗ??? ΟΧΙ ΞΕΝΥΧΤΙΑ.....ΟΛΗ Η ΚΟΚΑ ΤΗΣ ΚΟΛΟΜΒΙΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΝΕΙ...ΓΙΑ 15/6!!! ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΛΑΣΠΩΣΕΙ Η ΧΩΡΑ!!
image description Your Name | May 17, 2012 1:13 PM | Reply
Είμαστε άξιοι της μοίρας που επιλέξαμε. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. Χα χα χα χα χα χα χα χα! ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ!
image description Your Name | May 17, 2012 1:02 PM | Reply
ΜΗΠΩΣ Ο ΝΕΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ... ΛΕΩ ΕΓΩ... ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΜΠΟΓΥΑΛΟ Γ.... ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΥΣ ΡΟΖΟΥΛΗΔΕΣ
image description Your Name | May 17, 2012 1:36 PM | Reply
gus & KAROLOS ενημερώστε τους τουλάχιστον εσείς για την κατάσταση που επικρατεί. Περισσότερο κύρος έχετε εσείς παρά οι συνδικαλιστές μας ....
image description Your Name | May 17, 2012 1:57 PM | Reply
ΝΤΟΥΚΑΚΑΚΗΔΕΣ, ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΤΕ mail ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΒΡΙΣΩ,
image description LEITOYRGOS | May 17, 2012 1:15 PM | Reply
....KAI ΓΩ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΕΤΟΙΩΝ mail
image description Your Name | May 17, 2012 1:46 PM | Reply
μονο λεφτα περιμενουν αλλα στις εκλογες θα τα παρουν τα μαντατα παλι
image description Your Name | May 17, 2012 1:47 PM | Reply
GUS-ΠΟΦΕΕ-ΕΛΦΕΕ-ΕΝΩΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....
image description Your Name | May 17, 2012 1:23 PM | Reply
GUS ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ.....
image description antonis | May 17, 2012 1:37 PM | Reply
ΦΊΛΕ ,NIKO ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΑΝΑΓΚΗ ΔΕΙΞΤΕ- ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ -ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΛΑΔΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ,ΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΙ , ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΡΙΑ.
image description DIMIOUS | May 17, 2012 1:11 PM | Reply
Βγάλαμε τα μάτια μας στα έδρανα για 4-5-6 χρόνια ο καθένας. Στρώσαμε πισινό για να μάθουμε να κάνουμε την δουλειά μας σαν σωστοί επαγγελματίες και φορτωνόμαστε τον περιορισμό του κρατικού μηχανισμού. Όλα όμως είναι αριθμοί στο τέλος. Αυτό είναι το κράτος που θέλουν να έχουν; ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ, δεν ξέρω τι με εκφράζει τελικά... Πτυχία...
image description Your Name | May 17, 2012 1:19 PM | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ....ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΑΓΧΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΜΑΛΑΚΗΔΕΣ....
image description Your Name | May 17, 2012 1:56 PM | Reply
GUS ΠΕΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ.......
image description xrhstos giannena | May 17, 2012 1:06 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ... ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΟΤΑΝ ΔΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ...
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ...
ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ Κ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ... (ΚΟΙΝΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ)...
ΦΕΤΟΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΥΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ...
Κ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ... ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΟΣΟ ΠΙΘΑΝΟ...
ΠΡΕΠΕΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΟΜΕΝΟΙ...
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...
image description Your Name | May 17, 2012 1:16 PM | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ
image description kostas | May 17, 2012 2:31 PM | Reply
KANENA NEO????
image description Your Name | May 17, 2012 2:22 PM | Reply
KANENA NEO?
ANTE
image description dimitris | May 17, 2012 2:08 PM | Reply
ΑΝΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ????
image description ΣΠΥΡΟΣ | May 17, 2012 2:21 PM | Reply
PEITE TIPOTA
image description kostas | May 17, 2012 2:08 PM | Reply
H E.F.E.E.A. , POU EKANE TO AITHMA, DEN EXEI KANENA NEOTERO???
image description Your Name | May 17, 2012 2:22 PM | Reply
GUS ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ...ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ......ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ...
image description Your Name | May 17, 2012 2:38 PM | Reply
και εγω θα τρελαθώ συνάδελφε. τέτοιο άδειασμα δεν μπορώ να το δεχτώ από τους συλλόγους και το υπουργείο. δεν αντέχω άλλο τέτοια πίεση και αγωνίες.οποιος μπορεί με κάποιο τρόπο να πιέσει ας το κάνει και αν ο gus έχει κα΄ποιο νεό ας μας πληροφορήσει. κουράγιο σε όλους..
image description λευτερης | May 17, 2012 2:16 PM | Reply
πείτε τουλάχιστον ότι είναι οριστικό!!!!Μην μας κάνετε το μαρτύριο της σταγόνας.......Έχουμε και αξιοπρέπεια
image description ΜΠΙΛΛΥ | May 17, 2012 2:02 PM | Reply
ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΧPRESS ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ
ΣΕΛΙΔΑ 31/5/12 ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ; ΔΕΝ ΕΝΟΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕ ,ΑΕ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΟΘΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΥΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΑΡΑ ΟΙ
ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ .ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
image description gkazan | May 17, 2012 2:05 PM | Reply
Προς τον
Αναπληρωτή Υπουργό Οικονομικών κo ΠΑΝΤΕΛΗ OIKONOMOY
Κοινοποίηση:

-Υπουργό Οικονομικών κo ΦΙΛΙΠΠΟ ΣΑΧΙΝΙΔΗ

Καλά, αυτοί πλέον μας τελείωσαν, σε ποιόν θα δώσουν την επιστολή και ποιός θα δώσει παράταση;; Η ψυχολογική κούραση φέτος είναι μοναδική σε ένταση, κατάφεραν να μας κάνουν να μισήσουμε το επάγγελμά μας, με τους νόμους και τις αηδίες που βγάζουν διαρκώς.
image description Your Name | May 17, 2012 2:11 PM | Reply
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΗΕΑVEN ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ
image description EFTHIMIOY | May 17, 2012 2:22 PM | Reply
Συνάδελφοι μόνο από τουσ διαχειριστές αν μάθουμε κάτι.
Αλλά μωρέ αδέρφια ΠΟΦΕΕ, ΕΦΦΕΘ, ΕΦΕΕΑ, ΛΣΑ υποβάλλανε αίτημα & το αυτί του Υπουργείου δεν ιδρώνει.Μας έχουν σε πολλή εκτίμηση "οι συνεργάτες"
image description Your Name | May 17, 2012 2:36 PM | Reply
ΕΛΕΟΣ.....ΕΛΕΟΣ.....
image description Your Name | May 17, 2012 2:33 PM | Reply
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΤΣΑ ΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ Υ.Ο. ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ....ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΣΑ ΛΕΩ....
image description Your Name | May 17, 2012 2:58 PM | Reply
ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑ Σ Η Μ Ε Ρ Α ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ......ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.....Σ Η Μ Ε Ρ Α ΟΜΩΣ....
image description Your Name | May 17, 2012 2:41 PM | Reply
Λεω ..........εγω τωρα.......λεω

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ANONYMOUS ΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟ?

Να γελασει ο πασα ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ
image description Your Name | May 17, 2012 2:47 PM | Reply
μα ειναι δυνατόν?τι στο διάολο?τοσο δύσκολο ειναι να δοθεί η παράταση ?μα δεν ντρεπονται καθόλου?
image description Your Name | May 17, 2012 2:27 PM | Reply
ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ;;;;;;
image description EFTHIMIOY | May 17, 2012 2:48 PM | Reply
Ο ΛΣΑ ακόμη δεν ξέρει τίποτε, όπως μου είπαν πριν ένα λεπτό...............
image description Your Name | May 17, 2012 2:55 PM | Reply
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΑΝ Μ@@@ΚΕς
image description Your Name | May 17, 2012 3:28 PM | Reply
KAI META TOYS ENNOXLEI H XRYSH AYGH. NA MPOYNE MESA KAI NA TOYS KANOYN KATAMAVROYS KAI TOYS 280. DEN PAEI ALLO AYTH H KATASTASH. STO NA TA ARPAZOYN KAI NA KANOYN TIS LAMOGIES TOYS KSEROYN POLY KALA. KAI STO KATW KATW MAS EXOYN FEREI SE SHMEIO NA KANOYME TOYS YPALYLOYS TOYS. AS DIKSOYN KAI MIA FORA AKSIOPREPEIA AN KAI EINAI AGNWSTH LEKSH GI AYTOYS KAI NA KATALAVOYN EPITELOYS TO POSO SOVARO EINAI TO PROVLHMA KAI SE MAS TOYS LOGISTES KAI STIS EPIXEIRISEIS. ALLA VLEPEIS KANENAS TOYS DEN EXEI VGEI NA DOYLEPSEI EKSW STHN AGORA KAI DEN KSEREI TH THA PEI AGORA. ZOYN STON PARAMYTHENIO KOSMO TOYS. TO DIKO TOYS KOSMO...... ELEOS PIA TON KARKINO MAS EXOYN VGALEI..
image description Your Name | May 17, 2012 3:19 PM | Reply
ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ! ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΨΗΦΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΤΕΡΑΣ
image description APO CHANIA | May 17, 2012 3:20 PM | Reply
ΒΡΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΪ 150.000 Δ.Υ........???????? ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΑΜΟΙΒΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ Ε.Γ.Σ.Σ. ............................. ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.....
image description Your Name | May 17, 2012 3:45 PM | Reply
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ? Ή ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ Φ-12?????
image description Your Name | May 17, 2012 3:48 PM | Reply
Ας μη έχουμε λογικές απαιτήεις από ένα παράλογο σύστημα. ΠΑΡΑΤΑΣΗ; Και μάλιστα ΕΓΚΑΙΡΑ;............!!!!!!!! Και επειδή η πρωτοτυπία δεν έλειψε ποτέ από το ελληνικό κράτος (απλά χαρακτηρίζεται απ' τη λέξη παραφροσύνη!) εγώ προτείνω να ζητήσουμε να δωθεί παράταση απ' το Υ.Ο. στη διάρκεια της ημέρας! Σκεφτείτε το...24 ώρες δεν φτάνουν πλέον, γιατί να μην έχουμε άλλες, ας πούμε, 8 για να δουλεύουμε φυσικά;
image description Your Name | May 17, 2012 3:27 PM | Reply
προς το παρον δεν δινουν ...
image description Your Name | May 17, 2012 3:48 PM | Reply
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ .
image description Your Name | May 17, 2012 3:37 PM | Reply
ΜΑΣ ΤΣΑΚΙΣΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ,Ε9 ΚΛΠ ΟΛΑ ΣΕ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.
image description Your Name | May 17, 2012 3:24 PM | Reply
ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΕΕΙ
image description LEITOYRGOS | May 17, 2012 3:26 PM | Reply
Ξ Υ Π Ν Η Σ Τ Ε ΕΛΛ Η ΝΕ Σ ΛΟ Γ ΙΣ Τ Ε Σ
image description Your Name | May 17, 2012 3:19 PM | Reply
GUS ΠΕΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ.......
image description Your Name | May 17, 2012 4:12 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | May 17, 2012 4:04 PM | Reply
ακομα τιποτα......ελεος........θα πεθανω ωρε......
image description Your Name | May 17, 2012 4:04 PM | Reply
Π Α Ρ Α Τ Α Σ Η ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ
image description Your Name | May 17, 2012 4:30 PM | Reply
ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΙΣ 2¨30 ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ!
image description Your Name | May 17, 2012 4:42 PM | Reply
Δυστυχώς δεν ξέρουμε την δύναμη μας. Θα έπρεπε να μας παρακαλούσαν και εμείς τρέχουμε από πίσω τους για μια παράταση. Να μην στείλουμε δηλώσεις εμείς και να δω τι θα μαζέψουν . Είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Λήγουν πρώτα οι δηλώσεις με την αναμόρφωση και μετά λήγουν Εκκαθαριστική και Οριστική. Κατάντια
image description Your Name | May 17, 2012 5:35 PM | Reply
αν στο συστημα βλεπουν οτι εχει υποβληθει το μεγαλυτερο μερος απ τις δηλωσεις
δεν προκειτε να δωσουν παραταση....λογικο...οσο στελνουμε τοσο μειωνονται οι πιθανοτητες παρατασης
image description Your Name | May 17, 2012 5:48 PM | Reply
τωρα 17,00 σερνεται το γ......ο και πεταει εξω. ΒΑΛΤΕ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!
image description Your Name | May 17, 2012 5:03 PM | Reply
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΩΡΑΡΙΟ
14,30 ΤΕΛΟΣ
ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ
ΑΦΟΥ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ
ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ,
ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ ΔΙΑΡΚΩΣ
ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?
ΕΜΕΙΣ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΤΗΜΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩΜΑΣΤΕ
ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ.............................
ΤΑ ΠΑΝΤΑ.......ΟΛΑ......
ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
Α ΞΕΧΑΣΑ .... Ο /Η ΛΟΓΙΣΤΗΣ /ΤΡΙΑ ΦΤΑΙΕΙ
ΠΑΑΑΑΑΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........
ΑΝΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ
ΜΙΑ ΦΩΝΗ
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.....................
?
image description Your Name | May 17, 2012 5:18 PM | Reply
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | May 17, 2012 5:48 PM | Reply
ΟΛΟΙ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΣΚΕΡΒΕΛΕΔΕΣ !!!
image description Your Name | May 17, 2012 5:38 PM | Reply
the end..............................


traaaaaaaaagggggggggiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
image description Your Name | May 17, 2012 5:03 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | May 17, 2012 5:08 PM | Reply
ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΒΡΟΧΕΣ ΤΟ ΜΑΗ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΤΟΠΟ
image description Your Name | May 17, 2012 5:56 PM | Reply
ΑΣ ΦΤΥΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΩΡΙΝΟΥΣ ΣΥΝΔΗΚΑΛΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΣΦΥΟΚΑΜΠΤΕΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΗΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ.
image description Your Name | May 17, 2012 6:02 PM | Reply
παραταση ????
image description Your Name | May 17, 2012 6:09 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | May 17, 2012 6:11 PM | Reply
παραταση ρε κοπροσκυλα στα υπουργεια που δεν εχετε δουλεψει ποτε στην ζωη σας αλλα τωρα που θα μεινετε ανεργοι βλεπε διαμαντοπουλου παπακωνσταντινου και λοιποι θα καταλαβετε αλλα 300 χλμ για μαυρισμα κανονικο
image description ΚΩΣΤΑΣ | May 17, 2012 6:12 PM | Reply
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΑΦΗΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ. ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ .
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡ | May 17, 2012 6:06 PM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ....
image description Your Name | May 17, 2012 6:37 PM | Reply
αυτοι τωρα κοιμουντε στα σπιτακια τους και περιμενουν αυριο να γεμισουν τα ταμεια απο τους φορους γιατι δεν ξερουν οτι εξω ο κοσμος πειναει αυτοι εχουν γι αυτους τα παιδια τους και τα δισεγγονα τους
image description FREEdom | May 17, 2012 6:42 PM | Reply
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | May 17, 2012 6:45 PM | Reply
παραταση ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε αντε μην σας παρουμε με τα γιαουρτια
image description Your Name | May 17, 2012 6:55 PM | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΙΟΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΕΡΓΟ.ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Ζ.Χ.Ι.
image description Your Name | May 17, 2012 6:05 PM | Reply
ΑΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΔΗΛΏΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΟΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
image description Your Name | May 17, 2012 7:36 PM | Reply
ΧΑΜΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΚΥΡΗ Η ΥΠΟΒΟΛΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΜΕΤΑ ,,,,,,,,
image description κοντος | May 17, 2012 6:07 PM | Reply
Ο "κύριος" Σταματόπουλος να πρόσεχει λίγο την αδιαλλαξία του γιατι δεν θα του βγει σε καλό....Γιατί τα βιβλία του μετά θα τα πουλάει μόνο στα υπουργεία..
image description MARINA | May 17, 2012 6:04 PM | Reply
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ!!!! ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΤΕΣ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ . ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.................
image description Your Name | May 17, 2012 6:06 PM | Reply
Στα υπουργεία, δεν τα πουλάει, τα χαρίζει ... Γνωρίζετε πολλούς Δ.Υ. που αγοράζουν ????? Τους τα χαρίζουν και τα πετάνε απ'εδώ κι απ'εκεί. Μόνο εμείς τα κορόιδα τον έχουμε χρυσοπληρώσει (σε βιβλία και σεμινάρια), και προωθεί ταυτόχρονα και τους απογόνους του.
image description spiros | May 17, 2012 6:39 PM | Reply
kala na pa8oume, afou den mas antiprosopeuoun oi sullogoi mas..., giati den kanoume enan panelladiko sullogo, o opoios 8a einai hlektronikos, wste na akougomaste oloi, apo oloi thn ellada????
h dynamh mas 8a einai kai megaluterhhhh..
kai o ka8enas mas 8a exei san pistopoihsh ton kwdiko tou askhshs..
MONO OLOI MAZ IEXOUME DYNAMH...
image description Your Name | May 17, 2012 7:27 PM | Reply
σπυρο συμφωνω εχω κανει κι εγω την ιδια προταση ποιο πανω
image description spiros | May 17, 2012 7:33 PM | Reply
einai tragikh h katastash mas, oloi oi alloi kanoyn apergies kai emeis......
image description ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) | May 17, 2012 7:10 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΤΥΝΟΥΜΕ !!! ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ? ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΡΙΧΤΕ ΤΟΥ & ΚΑΝΕΝΑ
ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ( ΜΗΝ ΓΛΥΦΕΤΕ )
image description ΜΙΜΗΣ ΚΩΤΣΙΑΣ | May 17, 2012 7:47 PM | Reply
ΛΟΓΙΣΤΕΣ ,Η ΠΙΟ ΜΙΖΕΡΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΤΑΞΗ!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΕΡΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΥΛΙΚΑ ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ!
ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΤΕΛΩΝΕΣ...... ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ.
ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ.ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ Ε5( ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΠΕΡΣΙΝΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ)
image description Your Name | May 17, 2012 7:54 PM | Reply
Και αν τελικά το κάνουν (θα το κλείσουν ) πολύς κόσμος θα κλάψει από Δευτέρα
image description Your Name | May 17, 2012 7:53 PM | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ Υ.Ο. ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ
image description Your Name | May 17, 2012 7:12 PM | Reply
Αραγε, υπάρχει καμμιά πρόσβαση στους Anonymous Hackers για να τους βάλει ιδέες στο μυαλό που να κάνουν την επόμενη επίθεση. Αν υπάρχει... κάντε γρηγορα!!!!!!
image description Your Name | May 17, 2012 7:25 PM | Reply
ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ΄΄΄΄ΆΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΣ 14/6/12 ΟΛΕΣ ΣΤΙΣ 15/6/12 ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ.΄΄΄΄ΜΠΟΡΟΥΜΕ ??? Η ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΠΩΣ ΑΜΟΙΒΩΝΤΑΙ ΜΕ 20,00 ΕΥΡΩ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΣΑΝ ΔΟΥΛΑΚΙΑ ΕΕΕΕΕΕΕΕ?????
image description ΑΚΗΣ .ΒΟΛΟΣ | May 17, 2012 8:06 PM | Reply
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΝΕ 31/5 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ .ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΟΙ Ο.Ε ΚΑΙ Ε.Ε. ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ???? ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ
image description Your Name | May 17, 2012 8:43 PM | Reply
εμενα παντωσ το ταχις παει πιο αργα και απο χελωνα
image description Your Name | May 17, 2012 9:37 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 14,30 ΘΑ ΤΗ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΙ.
image description Your Name | May 17, 2012 8:52 PM | Reply
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΝΥΧΤΙ (ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ)ΘΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΕΩΣ ΑΥΡΙΟ .ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ 15.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
image description Your Name | May 17, 2012 8:34 PM | Reply
στην τελική υποβολή του Ε5 δεν μπορώ να μαρκάρω στον τρόπο πληρωμής αν θα είναι ολικά ή με δόσεις. έχει συμβεί σε κάποιον να με βοηθήσει?
image description ΕΛΕΝΗ | May 17, 2012 8:14 PM | Reply
ΘΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ. ΔΩΣΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΤΕ.
image description Your Name | May 17, 2012 8:42 PM | Reply
AΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ Υ.Ο
image description Your Name | May 17, 2012 9:05 PM | Reply
ΕΙΣΤΕ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑΖΙΣΤΕΣ....ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΟΙ ΣΤΟ Υ.Ο..ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ....
image description SARAKINOS | May 17, 2012 9:17 PM | Reply
Δώσουν δεν δώσουν παράταση, τα σημειώματα που έχουν εκδοθεί για αύριο δεν παρατείνονται. Αλλά αν έχετε τυπώσει τις δηλώσεις που στείλατε ηλεκτρονικά κρατείστε τις, γιατί αμφιβάλλω αν αύριο θα πάνε όλοι να πληρώσουν την πρώτη δόση, οπότε μέχρι τις 30/5 θα υποβάλλουμε ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ χειρόγραφα τις δηλώσεις στην Εφορία σύν το πρόστιμο. Ξενύχτι να τις στείλουμε, στήσιμο στις εφορίες να τις υποβάλλουμε, ως πότε παληκάρια ; Εταρεία με 300 ευρώ φόρο, μου ζήτησε μα την υποβάλλω με δόσεις και αμφιβάλλει αν θα έχει τα 40 ευρώ για να πληρώσει αύριο ! Ετσι ελπίζουν να εισπράξουν αύριο και δεν δίνουν παράταση ; Κολοκύθια... Φτάσαμε στο σημείο να παρακαλάμε τους διαχειριστές της στήλης να κάνουν κάτι. Τότε τι στην ευχή έχουμε τις ανωτεροβάθμιες "οργανώσεις" μας ; Και χάθηκε και ο Μανούσος. Και όπως λέει ο Καβάφης "τι θα κάνουμε χωρίς βαρβάρους;" Καληνύχτα σας και καλή τύχη (Παλιό αλλά καλό).
image description Your Name | May 17, 2012 11:23 PM | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΔΕΛΦΙΑ?
image description anemos28 | May 17, 2012 9:48 PM | Reply
ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ...ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ.ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΤΑ "ΜΙΚΡΑ" ΚΟΜΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ?
image description Your Name | May 17, 2012 9:19 PM | Reply
βρε μην αφηνετε τις γυναικες , τις ερωμενες κλπ σχεσεις αποτιστες με τις παλιοδηλωσεις....δεν καταλαβαινουν απο τετοιες δικαιολογιες...πηγαινετε κοντα τους γιατι θα παει καποιος αλλος....αλλωστε αν οχι η πρωτη δοση ,η δευτερη παει για να πληρωθει σε δρχ απ οτι φαινετε...τι σημασια θαχει τοτε αν εχεις υποβαλλει το Ε5 εμπροθεσμα?.....Στο CCC υποβάθμισε η Fitch την πιστοληπτική ικανότητα της Ελλάδας, εξαιτίας του κινδύνου εξόδου της χώρας από την Ευρωζώνη
image description gianna | May 17, 2012 9:59 PM | Reply
Λυπάμαι πολύ για το επάγγελμα που ασκώ........σκεπτόμουν να κληροδοτήσω στον γιο μου αυτό το μικρό γραφειάκι που έχω, μα φοβάμαι μην πάθουν τα νεύρα του, όπως έπαθαν και τα δικά μου.........ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΕΡΓΗΣΩ ΤΩΡΑ.........ΜΠΟΡΩ??????????????????????
image description SARAKINOS | May 17, 2012 10:05 PM | Reply
Ο δικός μου δεν το θέλει με τίποτα. Και είναι μόνο 16 χρόνων. ΔΕν θέλω να τον μεταπείσω. Ούτε ο πατέρας ήθελε να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα. Πως το ήξερε που θα καταλήγαμε ; Εχει φύγει από το 1996...
image description Giannis | May 17, 2012 9:10 PM | Reply
ΕΛΕΟΣ..... Δεν αντεχουμε άλλο...
image description Your Name | May 17, 2012 9:22 PM | Reply
GUS ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ..ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ..ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΟΥ..ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΕΣΤΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ Υ.Ο...ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ...
image description Your Name | May 17, 2012 10:19 PM | Reply
Επί του πιεστηρίου:
ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Ζαννιάς αναμένεται να ενημερωθεί από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους και αμέσως μετά θα ενημερώσει λεπτομερώς για την πορεία των εσόδων και των δαπανών.
image description SARAKINOS | May 17, 2012 10:28 PM | Reply
Ε, και ?
image description Your Name | May 17, 2012 10:29 PM | Reply
Λογικά θα του τεθεί και το θέμα των δηλώσεων....
image description Your Name | May 17, 2012 10:39 PM | Reply
ANTE ΝΑ ΔΟΥΜΕ
image description POTEMKIN | May 17, 2012 10:48 PM | Reply
ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΞΩΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΜΑΣ....? ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΧΕΒΕΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ? ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΩΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.....ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ....ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΣ??!!!!
image description Your Name | May 17, 2012 10:14 PM | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description 35152 | May 17, 2012 11:13 PM | Reply
Το θεμα είναι να τις στείλω (4 εχω ) σημερα τα μεσανυχτα που θα φευγουν και γρηγορα 'η να περιμενω αυριο μηπωσ και δώσουν καμια παράταση και μπορέσω και κάνω και κανενα έλεγχο της προκοπη χωρις αγχος!!!!
image description ΝΙΚΟΣ | May 17, 2012 11:15 PM | Reply
ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΕ Ο.Ε. ΦΟΡΟΣ 168,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ, 21,00 ΕΥΡΩ Η ΠΡΩΤΗ. ΕΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ.
image description E.TH.?????? | May 17, 2012 11:31 PM | Reply
ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ 2 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ 7,5 ΚΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ.ΠΡΟΧΘΕΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ....ΜΑΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ. ΑΞΙΖΕΙ???????????????????????????????????
image description Your Name | May 17, 2012 11:49 PM | Reply
παλι καλα εμενα που μου βγαινουν ζημιες θα δουμε φετος πολλα
image description dimitris k. | May 18, 2012 12:21 AM | Reply
to savvato tha dwsoun paratash mallon...
image description Your Name | May 18, 2012 1:35 AM | Reply
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ
image description Your Name | May 18, 2012 1:54 AM | Reply
ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΖΩΑ ......
image description POTEMKIN | May 18, 2012 1:57 AM | Reply
ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.........ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ
image description Your Name | May 18, 2012 1:44 AM | Reply
Τέτοια ώρα κι όμως παιδεύομαι να κάνω την δουλειά μου... Παρόλαυτα το ρημάδι έχει άλλη άποψη. Κρέμασε πάλι.
image description HARRIS1955 | May 18, 2012 1:52 AM | Reply
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ....ΚΟΥΡΑΓΙΟ...
image description 35152 | May 18, 2012 1:54 AM | Reply
'Ακομη να τελειωσω τις δηλωσεις ...και απο την υπερένταση δεν μπορω να κοιμηθω κιολας

image description Crystal | May 18, 2012 1:20 AM | Reply
ΞΕΝΥΧΤΙ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΓΡΑΦΕΙΟ-ΠΟΤΑΚΙ-ΜΟΥΣΙΚΟΥΛΑ...ΖΩΑΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ Υ.Ο...!
image description Your Name | May 18, 2012 1:26 AM | Reply
ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟΨΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
image description 35152 | May 18, 2012 1:31 AM | Reply
παντως αν δεν νυσταζεις ,δουλευεις πιο καλα αυτές τις ώρες!!!!!δεν σε ενοχλει και κανενας :ρ
image description Μαρία | May 18, 2012 2:09 AM | Reply
@35152
Συμφωνώ ότι αυτή είναι η καλύτερη ώρα για να δουλέψεις, αλλά βαρέθηκα τόσα χρόνια να ξενυχτάω, και κάθε χρονιά να είναι χειρότερη από την προηγούμενη, εξ'αιτίας των ανεγκέφαλων καρεκλοκένταυρων.
image description stelios77 | May 18, 2012 2:14 AM | Reply
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ
image description Μαρία | May 18, 2012 2:43 AM | Reply
Αν γινόμουν υπουργός για 1 μήνα, θα έβαζα όλους αυτούς τους Δημοσιοϋπαλληλίσκους (που καβαλημένοι στην καρέκλα τους, μας συμπεριφέρονται αλαζονικά) να κάνουν τα μισά από αυτά που κάνουμε (με τις ανάλογες - ακαταλαβίστικες εγκυκλίους) στις προθεσμίες που μας δίνουν, με τα μέσα που μας υποχρεώνουν να χρησιμοποιούμε (προγράμματα που για να κατεβάσεις πρέπει να έχεις γνώσεις προγραμματιστή και που ταυτόχρονα παρουσιάζουν πολλά προβλήματα στη λειτουργία τους και πρέπει αφού παιδευτούμε να τους ενημερώσουμε για τα λάθη τους, ώστε να τα διορθώσουν, servers που σέρνονται, ξαφνικές ανακοινώσεις για διακοπές λειτουργίας ανεξαρτήτως καταληκτικών ημερομηνιών κλπ)
ΝΑ ΔΩ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ, ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΑΝΕ με την ανάλογη αγωνία-άγχος να προλάβουν να υποβάλλουν, και να βγάζω (κατόπιν εορτής, κυνικά) ανακοίνωση που θα λέει (με μεγάλη ειρωνεία) ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΣΑΣ, ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΤΑΙ η καταληκτική ημερομηνία υποβολής της 'χ" δήλωσης....
Ααααααααααααχ!!!!!!!
image description Your Name | May 18, 2012 2:55 AM | Reply
Λεω ..........εγω τωρα.......λεω
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ANONYMOUS ΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟ?
Να γελασει ο Κυριος ...............πασα ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ
image description Your Name | May 18, 2012 2:46 AM | Reply
ΑΥΡΙΟ ΜΗΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ .ΑΣ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΩΪΣΜΟ.
image description POTEMKIN | May 18, 2012 2:10 AM | Reply
ΜΑΛΛΟΝ ΝΥΣΤΑΞΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ.....ΑΠΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ Ε9 ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ....
image description M | May 18, 2012 3:00 AM | Reply
ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .ΧΤΥΠΑΩ 20ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ.ΝΑΙ ΘΑ ΤΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΛΑΘΑΚΙΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ.ΑΣ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.
image description POTEMKIN | May 18, 2012 3:00 AM | Reply
ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΩΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ....
image description Your Name | May 18, 2012 4:05 AM | Reply
04.10΄ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;
image description Μ | May 18, 2012 4:41 AM | Reply
ΚΑΝΕΙΣ;
image description ΚΩΣΤΑΣ | May 18, 2012 4:03 AM | Reply
ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ
image description ΣΩΤΗΡΗΣ | May 18, 2012 6:39 AM | Reply
ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΩΙΝΟΣ??
image description ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΣ | May 18, 2012 7:02 AM | Reply
ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΣ

ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΑΚΑΤΟΥΡ,,,,,,,,,,,ΟΣ
image description ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΣ | May 18, 2012 7:11 AM | Reply
ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΣ

ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΑΚΑΤΟΥΡ,,,,,,,,,,,ΟΣ
image description Your Name | May 18, 2012 7:43 AM | Reply
ΕΛΕΕΙΝΗ βραδυά με ΕΛΕΕΙΝΟ taxis και ΕΛΕΕΙΝΟΥΣ διοικούντες. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ . ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ. Πάντως την απεργία τους την θέλουνε. Σήμερα κι όλας ο Σύλογγος να τους το ανακοινώσει.
image description ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΣ | May 18, 2012 7:56 AM | Reply
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤ ΜΕΡΙΑ ΕΙΠΑΝ ΕΩΣ 31/5/2012

ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΙΑ ΜΕΡΙΑ ?????????????????????

ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ
Η ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ( ΟΧΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ )

image description Your Name | May 18, 2012 8:21 AM | Reply
Στον παπαδακη το άκουσα κ εγω αλλα μάλλον απο λάθος θα εννοούσε τις ΑΕ ΕΠΕ
image description Your Name | May 18, 2012 8:11 AM | Reply
Και η ΕΞΠΡΕΣ το ίδιο έγραφε χθες στην πρώτη της σελίδα ..
image description Your Name | May 18, 2012 8:25 AM | Reply
Πρωϊ Πρωϊ με την αυγούλα κάνουμε την δηλωσούλα!!
image description Your Name | May 18, 2012 8:23 AM | Reply
ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΕΝΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΩΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΓΡΟΝ ΗΓΟΡΑΖΑΝ.....
image description Your Name | May 18, 2012 8:57 AM | Reply
Σχολιάστε
image description ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΣ | May 18, 2012 8:39 AM | Reply
ΑΝΤ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΟΕ ΕΩΣ 31/5/12

ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΕΝΝΟΥΣΕ ΑΕ ΕΠΕ

ΚΛΑΨΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΤΑΔΕ.........................
image description Παντελής | May 18, 2012 9:35 AM | Reply
Κάτω τα χέρια από το πληκτρολόγιο, μη τολμήσεις να πιάσεις το ποντίκι, μη διανοηθείς να μπεις στο taxisnet και σταμάτα να κλαψουρίζεις "ρ α γ ι ά ". Απεργία; κάνε τώρα ...
image description Your Name | May 18, 2012 9:57 AM | Reply
Προχθες στα ΝΕΑ ειχαν ειδηση οτι μελετουσαν την παραταση για ΟΕ κλπ. και χθες στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
Εχω χασει το λογαριασμο απο ποτε έχω να πληρωθω δεν μπορω να επιβαρυνθω και τα προστιμα



















































































image description Your Name | May 18, 2012 9:26 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΗ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ.ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 18/5 ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 16.00.ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΦΕΕ ΕΦΕΕΑ
image description ELENI | May 18, 2012 9:55 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΞΕΝΥΧΤΗΔΕΣ!!!! ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ;;
image description Your Name | May 18, 2012 9:56 AM | Reply
ΕΛΕΝΗ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ.
image description Ραγιάς! | May 18, 2012 9:50 AM | Reply
Ποιό είναι το πρόστιμο αν δεν υποβάλλεις? Δεν ειμαι επαγγελματιας λογιστης (εχω αδεια λογιστη ομως), κανω την δηλωση της ΕΕ μου μονος μου.
πρωτη φορα εχω ερθει σε αδυναμια να μην εχω εστω την 1η δοση. Ειναι απιστευτο αυτο που μας εχουν κανει.
image description Μαρία | May 18, 2012 9:45 AM | Reply
Καλημέρα,
Σιγά να μη δώσουν παράταση......
Εδώ το καινούργιο μας φυντάνι ο κ.Πικραμένος (πικραμένοι είμαστε εμείς) πήρε σοβαρά τον ρόλο του και έδωσε εντολή να αποσταλούν τα εκκαθαριστικά ΕΤΑΚ Δευτέρα πρωί-πρωί.
image description Γιάννης | May 18, 2012 9:12 AM | Reply
"Διαψεύδει το γραφείο του υπηρεσιακού πρωθυπουργού πληροφορίες που είδαν το φως της δημοσιότητας ότι στο υπουργικό συμβούλιο έγινε αναλυτική συζήτηση για το φόρο ακίνητης περιουσίας και δόθηκε εντολή να αρχίσει άμεσα η αποστολή των σημειωμάτων για την πληρωμή του τέλους ακινήτων.

Όπως αναφέρεται, ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Ζαννιάς αναμένεται να ενημερωθεί από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους και αμέσως μετά θα ενημερώσει λεπτομερώς για την πορεία των εσόδων και των δαπανών."

Ό,τι θα δοθεί, θα δοθεί ΑΡΓΑ το μεσημέρι...
image description Your Name | May 18, 2012 9:13 AM | Reply
ΜΑΡΙΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Ο ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΝΟΜΙΜΟ ΤΟ ΜΝΥΜΟΝΙΟ
image description kostas | May 18, 2012 9:15 AM | Reply
PAIDIA, EXEI KANENAS KANENA NEO???
image description Your Name | May 18, 2012 10:39 AM | Reply
ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΡΑΓΕ Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ?? ΑΝ ΝΑΙ ΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.ΑΝ ΟΧΙ ΣΥΝΔΗΚΑΛΗΣΤΑΡΑΔΕΣ ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΜΗΝΙΑΤΙΚΗ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
image description Your Name | May 18, 2012 10:41 AM | Reply
ΤΟ Taxinet σερνεται... πως σκατα θα στείλουμε δηλώσεις? Παράταση
image description ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΣ | May 18, 2012 10:08 AM | Reply
ΠΡΩΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙ ΠΑΡΑΤΣΣΗΣ

ΝΕΩΤΕΡΑ ΤΗΝ 12 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΗ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ
image description Your Name | May 18, 2012 10:06 AM | Reply
Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΠΟΥ?
image description kostas | May 18, 2012 10:14 AM | Reply
NA MH DOSOUN PARATASH, WSTE NA KSEKINHSOUME APO EBDOMADA TIS DHLWSEIS TOY KOSMOY KAI 8A DOYN KALA TIS ANTIDRASEIS TOUS......
image description POTEMKIN | May 18, 2012 10:11 AM | Reply
ΟΙ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΞΕΝΥΧΤΙ....ΟΛΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΣ ΠΟΤΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ......ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ......ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ?? ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ....ΣΜΕΝΟΥΣ!
image description Your Name | May 18, 2012 10:52 AM | Reply
Τι θα γίνει ρε παιδιά...
image description EFTHIMIOY | May 18, 2012 10:09 AM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΑΜΟΙΒΗΣ & ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ?
ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟΥΣ ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗΣ 1,5% ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ
image description Your Name | May 18, 2012 11:48 AM | Reply
η προσαύξηση είναι 1% και όχι 1,5
image description TAG-AMAL | May 18, 2012 12:24 PM | Reply
ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΝΑΙ

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΑΜΟΙΒΗΣ ΟΧΙ

1% ΕΠΙ ΦΟΡΟΥ ΝΑΙ

ΛΕΦΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑ ,,,,,,
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡ | May 18, 2012 11:29 AM | Reply
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ....
image description Crystal | May 18, 2012 11:34 AM | Reply
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΗΔΗ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ Υ.Ο. ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ?ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΣΤΑ @@ ΤΟΥΣ!
image description Your Name | May 18, 2012 11:52 AM | Reply
ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ.ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΟΥΣΑΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΠΑΙΤΟΥΣΑΝ!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΕΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΗΖΟΥΝ!
image description Your Name | May 18, 2012 11:24 AM | Reply
ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΧΑΝΕΙΣ, ΟΧΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΜΟΙΒΗ ΣΕ ΕΚΠΡΟΘΕΣΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Ν.Π.
image description POTEMKIN | May 18, 2012 11:19 AM | Reply
ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΓΕΛΟΙΟΙ ΤΥΠΟΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΩΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.....ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ Ο ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ.....ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ...Η ΑΓΟΡΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.....
image description Your Name | May 18, 2012 11:29 AM | Reply
θα δοθεί παράταση προς το μεσημέρι. Περιμένουν να υπογράψει ο νέος υπουργός το Δελτίο Τύπου.
image description Your Name | May 18, 2012 11:17 AM | Reply
ΜΑΓΚΕΣ ΣΤΟ Υ.Ο. ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ! Ε Λ Ε Ο Σ Π Ι Α !!!!!!!
ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΡΟΜΠΟΤ!ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ!
image description ΗΛΙΑΣ Κ. | May 18, 2012 11:32 AM | Reply
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ! ! !
image description ΗΛΙΑΣ Κ. | May 18, 2012 11:51 AM | Reply
Κάποιο νέο για παράταση στις Δηλώσεις Ο.Ε. , Ε.Ε. , ΜΗ ΚΕΡΔ/ΚΕΣ ; ; ;
image description Your Name | May 18, 2012 11:22 AM | Reply
GUS ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ...ΒΓΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ....ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ 10 ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΛΙΟ....
image description Your Name | May 18, 2012 11:18 AM | Reply
Ξερει καποιος συναδελφος να μου πει γιατι το Φ12 μη κερδοσκοπικα εχει απενεργοποιημενο το κουμπι της υποβολης και μπορω να κανω μονο αποθηκευση?
image description trapezokomos | May 18, 2012 11:24 AM | Reply
τι θα γινει ρε παιδιά;κάθε φορά και χειρότερα;δεν λειτουργεί το taxis και να λειτουργούσε δεν μπορούμε να υποβάλλουμε όσες εχουν μείνει.πρέπει να δωσουν παράταση καθώς όσες δηλώσεις δεν εχουν υποβληθεί υπάρχει κάποιος λόγος με μεγαλύτερο την αφραγκία.τρέχουν οι εταίροι να βρουν λεφτά έστω για την πρώτη δόση.δώστε του ς λίγο χρόνο και σε αυτούς και σε εμάς που πνιγόμαστε και μέσα στα άλλα έχουμε να εξηγούμε γιατί φέτος τα φυσικά πρόσωπα θα πληρώσουν ΤΟΟΟΣΑ πολλά.έχουμε γίνει ρομπότ-λογιστές-εργάτες-ψυχολόγοι-πατέρας-μάνα-κλητήρες-δικηγόροι-μηχανικοί-εκπρόσωποι τύπου της κυβέρνησης μη γίνουμε και μακαρίτες!
image description Your Name | May 18, 2012 11:36 AM | Reply
ΕΝΤΑΞΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ...ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΙΚΕΑ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ!11 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ!ΞΥΠΝΑΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΡΕ ΟΡΓΙΑ!ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
image description Your Name | May 18, 2012 11:50 AM | Reply
Ρε παλίκαροι στο Υ.Ο. γιατί πρέπει να κάνουμε και τους εισπράκτορες με τους πελάτες μας πέρα από όλα τα άλλα?Προσωπικά έχω 22 δηλώσεις προσωρινά αποθηκευμένες και από το πρωί δεν κάνω άλλη δουλειά από το να παίρνω τηλ για τα χρήματα της 1ης δόσης!Ο κόσμος δεν έχει να δώσει ούτε δίφραγκο ρε!!!!!!!!!!Που ζείτε κύριοι??????Δώστε παράταση τουλάχιστον μέχρι 31/5 (που γίνονται ανέκαθεν κάποιες εισπράξεις στις εταιριες) μήπως πάρετε τίποτα!Για σήμερα χλώμους σας κόβω! No money no funny!
image description APO CHANIA | May 18, 2012 11:37 AM | Reply
Παιδια και εγω θλίβομαι με το χάλι μας αλλα το πρόβλημα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.......πολύ απλά στέλνεις τη δήλωση, τυπωνεις το χαρτι της πρώτης δόσης το δίνεις στον πελάτη και μετά ας κάνει αυτός το κουμάντο του.........με το να λέμε οτι δεν έχουν να πληρώσουν δεν κερδίζουμε τίποτα.....εμεις γινόμαστε πιο "λίγοι" στα μάτια του κόσμου.....δεν είμαστε θεματοφύλακες ούτε των δημοσίων εσόδων ούτε των "χρηματικών εκροών" των πελατών μας......η δουλεια μας σταματάει τη στιγμή που θα του δώσουμε το χαρτί για πληρωμή στην τράπεζα...όλα τα άλλα είναι προφάσεις και με συγχωρείτε.....αυτές οι δηλώσεις άλλοτέ πήγαιναν 31/3 στις εφορίες με ουρές και με τη μιζέρια του κάθε εφοριακού που δεν του άρεσε ακόμα και το χρώμα του στυλο που γράφαμε....ήμαρτον πια......ας είμαστε αξιοπρεπείς με τους εαυτούς μας!!!!!!!!!!!!!
image description ΓΑΠ | May 18, 2012 11:45 AM | Reply
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΛΟΥΤΟ!!!ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ.....
image description Your Name | May 18, 2012 12:38 PM | Reply
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ, ΕΓΩ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ 1000 ΟΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,ΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ?ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΧΡΟΝΙΑ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ!ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ...ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΙ!
image description APO CHANIA | May 18, 2012 12:46 PM | Reply
ΦΊΛΕ YOUR NAME ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ 1000 Ο.Ε. ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 - 50 ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ "ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΠΑΦΗ" ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.....ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΑΖΕΨΑΝ ΤΗΝ ΑΡΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑ 500 ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΝ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΛΓΗΤΟΣ.........ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ..... ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ....ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ "ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΣ" (Α ΡΕ ΑΝΤΡΕΑ ΠΟΥ ΣΕ ΘΥΜΗΘΗΚΑ.....) ΔΕΝ "ΣΗΚΩΝΕΙ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΤΕΧΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ.....Ε ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ....Ε ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ........ΠΩΣ ΝΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???
image description ΚΩΣΤΑΣ | May 18, 2012 11:20 AM | Reply
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.
image description Your Name | May 18, 2012 11:42 AM | Reply
απο την ποφεε μου ειπαν οτι το υπουργειο τους ειπε οτι ειναι προς υπογραφη για παραταση εως 31/05 αλλα κρατανε μια μικρη επιφυλαξη. καποιος αλλος εχει καμια πληροφορηση? gus?
image description Your Name | May 18, 2012 11:52 AM | Reply
Συναδελφοι στη κοσμαρα τους ζουνε.... Αρπαξανε και συνεχιζουν να κατακλεβουν τον Ελληνικο Λαο συνεχιζουμε και τους δινουμε 7000ευρω το μηνα !!!! Παρακαλω και ολα πληρωμενα !!!! Μην ξεχναμε οτι ειναι 300 οχι βεβαια του Λεωνιδα και φυσικα τα παιδια που να φυλαξουν τωρα θερμοπυλες πιο καλα και πιο ευκολα τους πεφτη η Ψαρου στη Μυκονο και η Καντλερα στη Σαντορινη τωρα το καλοκαιρακι ε και το χειμωνα κοπιαζουν κατι παραπανω πανε ως τα χιονοδρομικα των Αλπεων .... Που να βρουν χρονο να σκεφτουν και εμας τους ............Λογιστες και τους μικροεπιχειρηματιες .. Μια λυση υπαρχει να δωσουμε καμμια αυξηση στα παιδια και να διατηρησουμε την ασυλια να μπορουν να βγαλουν και καμμια μιζα !!!
image description Your Name | May 18, 2012 12:08 PM | Reply
Τίποτα νεότερο??
image description Your Name | May 18, 2012 12:58 PM | Reply
Λεω ..........εγω τωρα.......λεω ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ANONYMOUS ΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟ? Να γελασει ο Κυριος ...............πασα ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ
image description EFTHIMIOY | May 18, 2012 12:24 PM | Reply
Απο ΠΟΦΕΕ μόλις μου είπαν ότι είναι πρός υπογραφή για 31/05/2012 αλλά περιμένουν & αυτοί το δελτίο τύπου για σιγουριά
image description Your Name | May 18, 2012 12:14 PM | Reply
1/12/12 ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΔΗΛΩΣΗΣ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ.
image description kostas | May 18, 2012 12:52 PM | Reply
pofee, pare 8esh.....
image description Your Name | May 18, 2012 12:12 PM | Reply
θα κλάψει κάθε ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ
image description Your Name | May 18, 2012 12:46 PM | Reply
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ
image description spiros | May 18, 2012 12:58 PM | Reply
kamia enhmerwsh apo taxheaven????
image description Your Name | May 18, 2012 12:32 PM | Reply
ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΙ ΑΛΛΗΤΕΣ?ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ..ΑΧΡΗΣΤΟΙ,ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ...ΒΟΜΒΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ....
image description dimitris | May 18, 2012 12:30 PM | Reply
gus, enhmerwse mas....
image description Your Name | May 18, 2012 12:14 PM | Reply
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤ1 ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΜΑΣ ΟΧΙ;
Ή ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΤΑΕΙ ; ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΩΣ ΧΩΡΟΣ.
image description TAG-AMAL | May 18, 2012 12:58 PM | Reply
KAI AN O KΑΘΕ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΛΕΕΙ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ?
image description APO CHANIA | May 18, 2012 12:06 PM | Reply
ΠΑΙΔΑΚΙΑ Ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΙΩΜΟΠΟΥΛΟΥ...Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΓΡΑΦΕΙ?????? ΜΜΜΜ ΝΑΙ....ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΑ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο "ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ"....????
image description gus | May 18, 2012 12:35 PM | Reply
Για την ώρα δεν υπάρχει κάτι νεώτερο .
Προσπαθούμε να μάθουμε .
Υπομονή..
image description dimitris | May 18, 2012 12:13 PM | Reply
euxaristw, perimenoume ta (kala????) nea....
image description POTEMKIN | May 18, 2012 12:44 PM | Reply
ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙΚΟ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΛΛΟΙΩΣ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΓΡΑΝΑΖΙΟΥ .....(ΝΑ ΒΡΑΣΩ ΤΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΔΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ)
image description ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | May 18, 2012 12:10 PM | Reply
Γαμω την ωρα και τη στιγμη που ασχοληθηκα με τη λογιστικη..............................................
image description POTEMKIN | May 18, 2012 12:03 PM | Reply
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ....ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ!
image description Your Name | May 18, 2012 12:02 PM | Reply
ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΩΡΑ?? ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ
image description Your Name | May 18, 2012 12:15 PM | Reply
Σχολιάστε
image description MICHALIS | May 18, 2012 12:30 PM | Reply
ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΝ ΔΟΘΕΙ ?????
image description CHRISTOS | May 18, 2012 12:22 PM | Reply
ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΥΟ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ
image description TAG-AMAL | May 18, 2012 12:16 PM | Reply
GUS ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

ΠΑΙΔΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΒΑΛΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΘΑ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ

ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΠΛΑΧΝΟΙ
image description Your Name | May 18, 2012 12:30 PM | Reply
O SYLLOGOS TI STO KALO KANEI GIATI ENO BGAZOYME TOSH DOYLEIA TOSO AXOS K FYSIKA DEN PLHRONOMASTE GIA OLA AYTA EINAI SAN EIMASTE OI TELEYTAIOI POY THA DOSOYN SHMASIA ELEOOOOOOOS
image description Your Name | May 18, 2012 12:53 PM | Reply
Ε, ΡΕ ΚΑΤΙ "ΕΓΕΡΘΗΤΙ" ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Μ Ι Α ΦΟΡΑ!!!!!
image description Your Name | May 18, 2012 1:02 PM | Reply
TAG-AMAL τί έκανε o Gus και λες να χαλαρώσουμε;
image description Your Name | May 18, 2012 1:36 PM | Reply
MONO TIS EKLOGES EXOYN STO NOY TOYS KAI PWS THA TA ARPAKSOYN GAMW TO SPITI TOYS. XRYSH AYGH OLOI NA PAROYN 50 VOYLEYTES NA DEIS PWS THA TREXOYN STHN PLATEIA SYNTAGMATOS TA PARTALIA OLA.
image description elogistes | May 18, 2012 1:16 PM | Reply
shmera fainetai h dynamh mas...
kurioi, 8a prosapa8isw na kanw mia arxh, na ftiaksoume enan diadiktiako topo wste na droyme sugkentrwtika apo ola ta merh ths elladas.
opoios endiaferetai na epikoinwnisei sto parakatv mail
elogistes@gmail.com
image description dimitris | May 18, 2012 1:58 PM | Reply
gus, exeis tipota?
image description Your Name | May 18, 2012 1:30 PM | Reply
Έμαθα Ότι το υπουργείο θέλει να δώσει παράταση αλλα λέει πως θα πρέπει να συμφωνήσει και ο .......Τσίπρας!!!!!!!..
image description Your Name | May 18, 2012 1:23 PM | Reply
http://www.capital.gr/tax/news_tax.asp?id=1504046