Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σχετικά με τις παρατάσεις δηλώσεων Ο.Ε., Ε.Ε. κ.λπ. και Ν.Π. μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τις Υπηρεσίες του Υπουργείου Οικονομικών σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων Ε5 παρατείνεται έως τις 18/05 ενώ η χειρόγραφη υποβολή των δηλώσεων αυτών παραμένει ως έχει, δηλαδή μέχρι τις 30/04. 
Οι προθεσμίες υποβολής των δηλώσεων Νομικών Προσώπων μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, ανεξάρτητα από τον τρόπο υποβολής τους, ηλεκτρονικά ή χειρόγραφα, παρατείνονται μέχρι τις 18/05.
Για τις παραπάνω παρατάσεις αναμένεται και η σχετική απόφαση του Υπ.Οικ.




Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description taxcare | April 27, 2012 10:50 AM | Reply
Κύριοι (του taxheaven) είστε άρχοντες !!!!
image description αντε γεια | April 27, 2012 10:40 AM | Reply
δηλαδή σας πείραζε να πηγαίναν και οι χειρόγραφες μέχρι 18/5. Τι είναι αυτοί ρε;
image description gpap | April 28, 2012 9:12 AM | Reply
Αδερφέ, μας έχεις σπάσει τα νεύρα. Άμα δεν μπορείς αγόρι μου, άντε γεια.!!! Παράτησέ τα. Που θες και παράταση για τις χειρόγραφες υποβολές. Άντε κάνε μας τη χάρη...
image description Auditor | April 27, 2012 10:33 AM | Reply
Λες και στα Φ10 θα δουλεύει μια χαρά.
image description Your Name | April 27, 2012 10:47 AM | Reply
ME TΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ?
image description trapezokomos | April 27, 2012 10:03 AM | Reply
ωραία...παράταση...η οποία σε μια οργανωμενη και πολιτισμένη χώρα θα σημαινε ότι οι επαγγελματίες που δουλεύουν στο taxis θα μπορούνε μέχρι τότε να δουλεύουνε σωστα καθώς και το σύστημα να δουλεύει σωστα χωρίς να χρειάζονται πατέντες και μαγείες(πχ να βάζουμε 0.00 και όχι 0 στην αναμορφωση , να πινουμε 3 φορές από διαφορετικές πλευρές του ποτηριου για να πάρει το ε3 ή να θυσιάζουμε κατσίκες σε βωμό για να εκτυπώσει έντυπα) ..
image description theios | April 27, 2012 10:04 AM | Reply
hahaha!!! poso dikio exeis...
image description kgeor | April 27, 2012 1:54 PM | Reply
Mια ερωτηση για τη θυσία : Για να εχεις καλυτερα αποτελέσματα προσφερεις και το κρεας της κατσικας ή μονο τα κοκκαλα και το λιπος κατα τα αρχαιοελληνικα εθιμα της θυσιας...
image description Your NameGiannis | April 27, 2012 10:26 AM | Reply
ΣχολιάστεΓια ολα τα άλλα που ζηταει η ΠΟΦΕΕ τίποτα???
image description Your Name | April 27, 2012 10:42 AM | Reply
AMHN....AMHN...AMHN....
image description broster | April 27, 2012 10:11 AM | Reply
Κανονικά και η χειρόγραφή υποβολή πρέπει να πάει έως 18/05 διαφορετικά γιατί να πνιγώ να εκτυπώσω Κοινωνία και να μην έχω τη δυνατότητα να τη στείλω μέσω διαδικτύου ? Στο κάτω κάτω δεν θέλω να πηγαίνω σε ΔΟΥ . Και να σκεφθεί κανείς ότι αυτές οι δηλώσεις είναι πολύ απλές να αποσταλλούν ηλεκτρονικά .
image description Your Name | April 27, 2012 10:59 AM | Reply
προσοχη η ποφεε τοβγαλε!!! αν και δεν υπηρχε το κειμενο
image description Your Name | April 27, 2012 10:25 AM | Reply
ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΧΡΙ 18/5/12 ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΥ ΤΙΣ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΜΕΧΡΙ 13/5/11 ΟΙ ΔΟΥ.
image description VERRIS | April 27, 2012 10:54 AM | Reply
και οι χειρογραφες πρεπει να πανε!!! έχω κ δυο εταιρειες που εχουν οι καθεμια πάνω απο 40 χαρτιά δικαιολογητικα (παρακρατήσεις κτλ)..Να τις δώσουμε στην εφορια να κάνουν έλεγχο τα δικαιολογητικα να φύγουν από εμας να πάρουμε και την επιστροφη πιο γρηγορα(εδω γελάνε)!!!
image description PONAME | April 27, 2012 10:53 AM | Reply
ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ? ,,,,,,,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΕΣ?
image description taxcare | April 27, 2012 10:29 AM | Reply
PONAME Είπε:
ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ? ,,,,,,,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΕΣ?

Αποκάλεσα "άρχοντες" τους φίλους απ'το taxheaven κι όχι τους καραγκιόζηδες πίσω απ'το μπερντέ...
image description Your Name | April 27, 2012 10:20 AM | Reply
αντε και τα στηλαμε....βγαζει καμια επιχειρηση κερδος για να εισπραξουν φορο???μη φοβοσαστε παιδια του χρονου που θα κλεισουνε ολες οι επιχειρησεις και αυτες που θα μεινουνε θα βγαζουνε ζημιες θα τα καταργησουνε ολα!!!θα βγει καινουργιο εντυπο να δηλωνουμε τις ζημιες και θα εισπρατουν φορο επι των ζημιων!!!α ρε ελλαδισταν!!!!ΔΩΣΤΕ ΧΡΗΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!
image description LAMMERGEIER | April 27, 2012 11:58 AM | Reply
Ευχαριστούμε κύριοι.
Ελπίζω μόνο να τις ηχογραφείτε αυτές τις τηλ. επικοινωνίες. (αν κ παρανόμως...) μην μας λένε άλλα μετά!!
image description Your Name | April 27, 2012 11:01 AM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | April 27, 2012 11:12 AM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ.. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΑΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ??? ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ??? ΤΑ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΜΕ.
image description Your Name | April 27, 2012 11:21 AM | Reply
Απο τη στιγμή που αφήνουμε τα πληκτρολόγια απο την απογοήτευση και την βεβαιότητα της κάθε παράτασης το παραπάνω ερώτημα έχει απάντηση ΟΧΙ
image description DIMIOUS | April 27, 2012 11:36 AM | Reply
Οι αναμορφώσεις θα πάνε κι αυτές για τις 18/5 μαζί με την δήλωση;;;
image description ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ FOR EVER | April 27, 2012 11:33 AM | Reply
ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Φ01-010 ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ, ΕΤΣΙ?
ΙΣΧΥΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 10/05/2012.
image description Your Name | April 27, 2012 11:37 AM | Reply
ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΩΣ 30/6.
image description Χρήστος | April 27, 2012 11:21 AM | Reply
Σχολιάστε Ακούστηκε τίποτε για παράταση Οριστικής ΦΜΥ ή της φορολογικής αναμόρφωσης ??
image description Ιουλία | April 27, 2012 11:58 AM | Reply
σχετικά με τα Φ01-010
image description Ιουλία | April 27, 2012 11:14 AM | Reply
Σχετικά με τα Φ01-010 στο site του ΤΑΧΙΣ εμφανίζεται:
"Καταληκτική ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής Δηλώσεων Φ-01 010 : 30/5/2011"
δεν ισχύει αυτό?
image description Soc | April 27, 2012 12:23 PM | Reply
Ιουλία είναι το περυσινό αυτό που έχει.... Δεν είναι και "ευκολο" να το αλλάξουν.....
image description vangelis | April 27, 2012 11:14 AM | Reply
δηλαδη το ε3 δεν οηρε παραταση?
δεν το καταλαβα αυτο
image description TAG | April 27, 2012 12:02 PM | Reply
Το άγχος έχει παραλύσει τη λογική μας...
image description NIKOS_b | April 27, 2012 6:27 PM | Reply
το Ε3 έχει λήξει
image description Your Name | April 27, 2012 12:53 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | April 27, 2012 1:02 PM | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΟ Ε5 ??????? ΤΟ Ε3 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ???? . ΤΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ .... ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ?????
image description KAROLOS | April 27, 2012 1:15 PM | Reply
Είναι δυνατόν να ρωτάτε αν παρατάθηκε το Ε3;; Είναι δυνατόν;; ήμαρτον πια. Μπορείς να υποβάλλεις Ε5 χωρίς Ε3 ;;;
image description NIKOS_b | April 27, 2012 6:21 PM | Reply
Το Ε3 έχει λήξει
image description JOEL | April 27, 2012 1:50 PM | Reply
ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε3 ΑΦΟΡΑ Π.Χ. ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 30/04/2012 ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ε1-Ε3 , ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Η ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΣΤΙΣ 15/06/2012 ( ΜΙΣΘΟΙ , ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ Κ.Λ.Π. ) .
image description evak | April 27, 2012 1:41 PM | Reply
ΤΙ ΛΕΤΕ JOEL?
image description JOEL | April 27, 2012 1:43 PM | Reply
ΑΚΥΡΟ , ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15/06/2012 ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ , ΕΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ .
image description Your Name | April 27, 2012 1:16 PM | Reply
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΤΖΑΜΠΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΒΑΛΕ...
image description Your Name | April 27, 2012 1:40 PM | Reply
το ε7?
image description spyros thrilos | April 27, 2012 1:47 PM | Reply
Ρε παιδια ειαστε καλα? τι πραγματα ειναι αυτα που ρωτατε? Διακοπες επειγοντως
image description Your Name | April 27, 2012 1:23 PM | Reply
Στη κατασταση Φορολογικης αναμορφωσης λεει "Ο τύπος α-(α*γ*δ/β) εφαρμόζεται όταν το (β) είναι μεγαλύτερο του (γ)." Εχω λοιπον στο β 1 κινητο και στο γ 3 κινητα παω να στειλω την κατασταση και παιρνω μυνημα λαθους
"90829 Πίνακες = ΙΙΙ Φορ. Αναμόρφωση. 'Το ποσο του κωδ (1124) δεν είναι ίσο με το ποσό που προκύπτει βάσει του τύπου α -(α*γ*δ:β)'γ". αφου γαμωτο μου το β ειναι μικροτερο του γ πιο σκατοτυπο που τσαμπουνα αφου δεν εφαρμοζουμε το τυπο σε αυτη την περιπτωση?
image description Your Name | April 27, 2012 1:12 PM | Reply
Δοκιμάστε να γράψετε τα ποσά στην δεύτερη γραμμή αντί στην πρώτη και θα σας το πάρει.Το αντιμετώπισα και εγώ και το έλυσα με αυτόν τον τρόπο.Ανωμαλία τι να πεις...
image description Your Name | April 27, 2012 1:15 PM | Reply
εγω παλι εβαλα στο γ 1 αντι 3 εργαζομενους οποτε ειχα στο β 1 στο γ 1 και το πηρε. ανωμαλια δε λες τιποτα
image description Your Name | April 27, 2012 2:26 PM | Reply
Άφησα τις αναμορφώσεις για να κάνω τα Ε9,και τελικά το σύστημα είναι ακόμα ανοιχτό,
Άφησα τις αναμορφώσεις για να κάνω Ε5,και πήρε παράταση,
τώρα τί πρέπει να ξεπατωθώ για να στείλω τις αναμορφώσεις?
Ή μήπως να πώ και ευχαριστώ για την παράταση???
image description EYH 1 | April 27, 2012 2:25 PM | Reply
ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕΧΡΙ 18/5/12
image description RIQUELME | April 27, 2012 2:48 PM | Reply
ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ Ε2.ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ?ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
image description NIKOS_b | April 27, 2012 6:31 PM | Reply
Σύμφωνα με πληροφορίες το Ε2 εφέτος θα υποβληθεί μέχρι την υποβολή της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | April 27, 2012 2:15 PM | Reply
ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΤΥΠΗΣΕΙ Η ΖΕΣΤΗ...ΑΛΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Ε3-Ε5 ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 18/05/2012 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΩΝ....ΑΡΑ ΜΗΝ ΡΩΤΑΜΕ ΑΣΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΟ Ε2 ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...
image description RIQUELME | April 27, 2012 2:58 PM | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ.ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ.
image description Your Name | April 27, 2012 2:00 PM | Reply
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΛΕΞ ΠΑΝΑΧΑΙΚΙΩΤΗ....
image description Your Name | April 27, 2012 2:13 PM | Reply
ΣΤΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ..... OYTE KAN TIS ZHTANE ...... ΚΟΛΑΣΗ ..... ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ .....
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | April 27, 2012 3:39 PM | Reply
ΤΟ TAXHEAVEN MAS EΔΙΩΞΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ....ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Υ.Ο. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.....
image description KOKOROS | April 27, 2012 3:26 PM | Reply
ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΓΙΚΟ ΖΩΜΟ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΛΑ!
image description RIQUELME | April 27, 2012 3:21 PM | Reply
ΜΙΛΑΣ ΚΟΚΟΡΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΟΚΟΡΟΖΟΥΜΟ.
ΣΥΜΦΩΝΩ
image description Your Name | April 27, 2012 3:41 PM | Reply
Αναρωτιέμαι αν έχει κανένας άλλος σ αυτή τη χώρα,τέτοιο ζόρι κάθε μέρα,που δεν μπορούμε να πάρουμε ανάσα,που κοντεύουμε να σαλτάρουμε,και που και αυτή η ενημέρωση που έχουμε,δεν είναι καν η επίσημη παράταση από το υπουργείο,το οποίο μας συμπεριφέρεται απαίσια,σα σκουπίδια θαρείς και όλα βαίνουν καλώς.Με την ησυχία τους, όποτε τους έρθει και αν θέλουν,ας κάνουν τον κόπο να μας ενημερώσουν,ΟΥΟΥΟΥ εδώ κάτω είμαστε οι σκλάβοι,ενημερώστε μας,να ξέρουμε θα ζήσουμε,θα πεθάνουμε? Τί τύχη θα έχουμε?
image description PONAME | April 27, 2012 3:42 PM | Reply
.........ΓΙΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ 2010 ΑΚΟΜΑ ΣΙΓΗ ΙΧΘΥΟΣ..........ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ? ΙΔΡΩΝΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ....
image description ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ | April 27, 2012 4:46 PM | Reply
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε5


ΣΗΜΕΡΑ 27/04/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 15,40

ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΉ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ TAXISNET 2104802552 ME ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΌΤΙ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΆΣΗ .ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΏΝ .-
image description pinokio | April 27, 2012 4:25 PM | Reply
Σχολιάστε
image description pinokio | April 27, 2012 4:53 PM | Reply
δείξτε δύναμη κ κουράγιο,,,όχι δεν μπορεί κανένας να μας καταλάβει,,,ούτε καν οι δικοί μας ανθρωποι που μας κοιτάνε κ σαν παρανοϊκούς που δουλεύουμε τόσο χωρίς να πληρωνόμαστε...Εγώ πάντως κάνω λίγο απ΄όλα κάθε μέρα κ προχωράω πιο σταθερά,,,Βήμα βήμα προσαρμοστείτε στις προθεσμίες κ ο Θεός βοηθός!!!!Καλή δύναμη σε όλους,,,Δεν θα χαλάσουμε κ την υγεία μας,,, :)))
image description Your Name | April 27, 2012 4:00 PM | Reply
ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥ Β΄ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΗΡΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ (ΠΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΑΠ΄ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΕΝΑΝ ΕΛΕΓΚΤΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΛΕΙΠΕ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....
image description ΚΩΣΤΑΣ | April 27, 2012 5:29 PM | Reply
Από τις 7.00 το πρωί μέχρι τις 12,00 το βράδυ κοντεύει να βγάλει κάλους ο κ... μου.Μας έχουν διαλύσει δεν πληρωνόμαστε και πρέπει να κόβουμε αποδειξεις ευθύνες τεράστιες και αυτοί παίζουν με τα νεύρα μας.Δεν καταλαβαίνουν ότι αν κατεβάσουμε τους διακόπτες για μια εβδομάδα ΟΛΟΙ οι λογιστές θα κλείσει το μαγαζί.Μόνο έτσι ίσως καταλάβουν πόσο ανάγκη μας έχουν.
image description ΣΠΥΡΟΣ | April 27, 2012 5:49 PM | Reply
Συμφωνώ ΟΛΟΙ τα μολύβια κάτω, για να καταλάβουν!!!
image description ΜΑΡΙΛΕΝΑ | April 27, 2012 5:14 PM | Reply
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ 2011,ΑΠΟ ΤΟ TAXIS ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Ε5 ΠΑΝΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ (ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΤΕ)ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ 2010 .ΑΥΤΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Η ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΜΕ ΤΟ Ε3..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ) ΤΟΥ TAXHEAVEN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ ....
image description PONAME | April 27, 2012 5:14 PM | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΟΥΝ Η΄ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΙΣ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ....
image description NIKOS_b | April 27, 2012 6:22 PM | Reply
ΑΓΌΡΑΣΕ ΚΙΑΛΛΑ
image description Your Name | April 27, 2012 6:49 PM | Reply
εγω παντως θα εμπιστευτω την ανακοινωση και θα παω να ξεκουραστω
image description Your Name | April 27, 2012 6:18 PM | Reply
18.00 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/05/2012 ΚΑΙ ΤΟ Υ.Ο. ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΣΗΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ....ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ...........................
.....
image description Your Name | April 27, 2012 6:21 PM | Reply
ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ...ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ....ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟ ΤΑXHEAVEN
image description Your Name | April 27, 2012 6:47 PM | Reply
ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ Σ/Κ..... ΟΧΙ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΣΚΑΣΟΥΝ!
image description Your Name | April 27, 2012 6:43 PM | Reply
ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΟΜΣΕΝ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΝΑ ΕΓΚΡΙΝΕΙ...
image description Your Name | April 27, 2012 6:37 PM | Reply
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!
ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ...!!!! ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΒΗΜΑ ΕΙΧΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ,...ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ, ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....?ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ...ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ Κ ΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΠΕΝΙΧΡΟ ΜΙΣΘΟ....ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ...
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/04/blog-post_3909.html
ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ....ΚΟΥΡΑΓΙΟ..... ΥΠΟΜΟΝΗ......ΚΑΙ ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.... !!!!!!!!!
image description 041624566 | April 28, 2012 8:26 PM | Reply
Απάντηση στην YOUR NAME είμαι παρα κάτι ψιλά 60 χρονών και 36 χρόνια Λογίστρια !!!!!!!!!!! Αγαπημένη μου και γώ όταν πρίν πολλά πολλά χρόνια ξεκίνησα τα ίδια και χειρότερα ήταν.Κάπου πήγαινα τα απογεύματα (σε κάτι συνεργεία στη Ν.Ιωνία σε κάτι παράγγες στο Μεταξουργείο σε κάτι πρακτορεία τουρισμού στο Σύνταγμα και παράλληλα έκανα ότι μπορείς να φανταστείς από παραμάνα σε μωρά ώς πλασιέ για βιβλία δακτυλογράφος στην ΑΣΟΕΕ και δε σημαζεύεται........Τα ίδια σκ--ά και τότε με άλλα ονόματα στην εξουσία και άλλο τίτλο στις εφημερίδες΄, τώρα είναι η τρόικα τότε ήταν το Κυπριακό το Νάτο το φάτο και αστα να πάνε................ Καλά έκανες και έγινες Λογίστρια ό, τι δουλειά κάνει κανείς πρέπει να μαθαίνει να την κάνει καλά.Σε διαβεβαιώ ότι σ αυτή τη δουλειά δεν θα πλήξεις ποτέ, δέν θα πείς ποτέ ότι τα ξέρεις όλα, δέν θα βαρεθείς τον άνδρα σου ποτέ (γιατί σπάνια θάσαι μαζί του , δέν θα χορτάσεις τα παιδιά σου ποτέ και δέν θα πλήξεις από την αγγαρία του νοικοκυριού ). Μετά από όλα αυτά καταλαβαίνεις ότι είμαι πολύ παλιά και ένα έχω μάθει μόνο πολύ καλά ........... Το κράτος ή ηγεσία και γενικά οι διοικούντες μας θέλουν για τη φασίνα.......... Αντε καλή μου καλή σταδιοδρομία. Ελένη Χριστάκη από Τήνο.
image description παντελώςανευθυνο | April 27, 2012 6:58 PM | Reply
Σχολιάστε
image description Harrison | April 27, 2012 7:51 PM | Reply
Στα 13 ειχες όνειρο να γίνεις λογίστρια???
Ποιόν είχες ως φωτεινό παράδειγμα?

Το μέγα λάθος πολλών είναι οτι αποφασίζουν να ξεκινήσουν
την επαγγελματική τους ζωή αρκετά αργά προφασιζόμενοι οτι
σπουδάζουν για να λάβουν εφόδια.....

Αυτό είναι ένας μύθος, και όποιος ζεί στο παραμυθι,
έχεο πάντα μα πάντα προβλημα προσαρμογής στην πραγματικότητα.

και μην ακούσω οτι άλλαξε το επάγγελμα σε 15 χρόνια κτλ κτλ
image description Your Name | April 27, 2012 8:59 PM | Reply
harrison το επαγγελμα μπορει να μην αλλαξε τα τελευταια 15 χρονια αλλα δυστυχως η ζωη έχει αλλαξει κατα πολυ προς το χειροτερο...ειμαι περηφανη που σπουδασα και ποσο μαλλον αυτο που πραγματικα αγαπησα...εσυ το παιδι σου αν θελεις μην το σπουδασεις..επισης, για να σου λυσω την απορια...στα 14 ειχα βιβλια β κατηγοριασ γκαλερυ με βοηθεια λογιστη ...προβλημα προσαρμογησ στη πραγματικοτητα δεν εχω καθολου...ισα ισα...ξερω πολυ καλα τις δυναμεις μου, τισ ικανοτητες μου κ τη θεληση μου..με δυο πτυχια αυτη τη στιγμη μπορω κ κραταω λογιστηριο α.ε. (αμισθί βεβαια) και αλλη θελουν χρονια για να το καταφερουν αυτο χωρισ σπουδες...κατι τελευταιο, πριν 15 χρονια οι λογιστες βγαζαν πολλα λεφτα....αν τοτε ηξερα σε τι χαλι θα καταντουσε η ελλαδα σιγουρα οι κινησεις μου θα ηταν διαφορετικες....
Καλο κουραγιο και παλι
image description Your Name | April 27, 2012 7:27 PM | Reply
Καλησπέρα!Σχετικά με το θέμα, στο site της ΠΟΕ ΔΟΥ poedoy.gr στο πεδίο φορολογική επιθεώρηση (φορολογία- εισοδήματος) έχουν αναρτήσει την ΠΟΛ.1107/26.4.2012.Ελπίζω να βοήθησα. Καλή δύναμη σ' όλους μας.

image description Ηλιας | April 27, 2012 8:39 PM | Reply
Ευχαριστουμε,καλη δυναμη!
image description Your Name | April 27, 2012 7:16 PM | Reply
ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ Υ.Ο. ΜΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ?ΓΙΑΤΙ ΤΟ Υ.Ο. ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 17.00 ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ?ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ?ΓΙΑΤΙ?
image description Your Name | April 27, 2012 8:02 PM | Reply
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ Υ.Ο. ΣΤΙΣ 16.00 ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕ ΟΤΙ ΤΟ GUS ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ 18/05/2012?ΓΙΑΤΙ ΤΟ Υ.Ο. ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ?
image description Your Name | April 27, 2012 8:04 PM | Reply
ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥΝ ΤΡΑΒΟΥΝ ΤΟ ΧΑΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ....ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΧΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟ ΤΟ ΦΠΑ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗ ΔΕΗ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ...ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ....30/04/2012 Η ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Η' 18/05/2012?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ....ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ....ΚΛΕΙΣΑΤΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ Σ/Κ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΠΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΠΙΚΡΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ....
image description Your Name | April 28, 2012 12:56 PM | Reply
pol 1107/26-4-2012 παραταση 18/5... so cool
image description taxcare | April 27, 2012 8:53 PM | Reply
Πρόταση : Αποθηκεύστε προσωρινά το Ε5 γιατί αν το στείλετε πριν την ανακοίνωση της παράτασης, η 1η δόση θα είναι πληρωτέα 30/4. Τη Δευτέρα αν ανακοινώσουν παράταση έχει καλώς. Αν όχι, μπαίνουμε όλοι στο taxis για υποβολή Ε2, Ε3,Ε5,Φορ.Αναμόρφωση 2010 & 2011, Ε9, Πιστωτικά ΦΠΑ και ό,τι άλλο έχετε έτοιμο! Το σύστημα θα πέσει και η παράταση θα δοθεί με το ζόρι.

Κύριοι είμαστε σε πόλεμο!!! Ο καθένας με τα όπλα του. Αυτοί με τις καρέκλες κι εμείς ???
image description SARAKINOS | April 27, 2012 9:29 PM | Reply
Ερώτημα : Οι κοινωνίες και οι κοινοπραξίες μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά ; Ποιος θα απαντήσει θετικά το Σαββατοκύριακο;
Εγώ πάντως θα υποβάλω χειρόγραφα στην Δ.Ο.Υ. όλες τις μηδενικές και τις δηλώσεις που δεν πληρώνουν φόρο. Ετσι και αλλοιώς είναι ήδη αποθηκευμένες
image description g...... | April 27, 2012 11:15 PM | Reply
kalisperaaaaaaaaaaaaa.elpizo na EIDATE thn epishmh paratash k na xalarwse, opos k egw alloste... ypomonh sinadelfoi.... mas perimenoun polla k diskola k prepei na eimaste dynatoi k sygkrothmenoi....
image description g...... | April 27, 2012 11:25 PM | Reply
http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/13837
image description Your Name | April 28, 2012 12:46 AM | Reply
Χαίρομαι που έστω κάποιοι θα μπορέσουν να χαλαρώσουν το Σαββατοκύριακο.
Κάποιοι άλλοι όπως εγώ,μάλλον δεν θα δουν τέτοια ευτυχία!
image description ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ | April 28, 2012 7:11 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ Ε.Ε. ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΜΕ ΣΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ. ΤΟ 2011 ΜΟΥ ΠΕΙΡΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΧΤΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
image description 041624566 | April 28, 2012 8:27 PM | Reply
ΧΩΡΙΣ ΑΥΤ/ΓΧΟ ΘΑ ΤΗ ΔΕΧΘΕΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΠΑΕΙ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΟ Ε3. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΡΑΨΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ.
image description Your Name | April 28, 2012 9:36 AM | Reply
Χωρίς αυτοέλεγχο,θα τη δεχτεί.
image description GEORGIOS | April 28, 2012 9:39 AM | Reply
http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/circular/13837

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ , ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ?
image description ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ | April 28, 2012 10:41 AM | Reply
Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ YOUR NAME. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ SITE ΣΑΣ.
image description ΝΙΨΚ ΜΑΣΤΡΟ | April 28, 2012 1:18 PM | Reply
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ Φ-01 012 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΒΟΛΛΗ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?
image description 041624566 | April 28, 2012 8:46 PM | Reply
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΝΙΨ ΜΑΣΤΡΟ το Φ01-012 ΦΕΎΓΕΙ ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΕΛΊΔΑ Νο 6 ΠΡΌΣΕΞΕ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙς ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΡΑΨΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΓΩ ΣΤΕΛΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ Ή ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΟΣΟ.
image description Θέμις | April 30, 2012 10:09 AM | Reply
θα πας στην τελευταία σελίδα της δήλωσης για να σε αφήσει
image description PONAME | April 29, 2012 1:48 AM | Reply
ΣΥΝΑΡΡΩΣΤΟΙ ΤΙ ΑΚΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ? ΘΑ ΤΟ ΖΗΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥΤΟ? ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.....ΑΡΑΓΕΣ?
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | April 29, 2012 11:39 AM | Reply
ΑΥΡΙΟ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ....ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΑ.....ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ & ΖΗΜΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...ΤΟ Υ.Ο. ΘΑ ΔΟΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Ν.Π.ΜΗ ΚΕΡΔ.ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....
image description Ποναμε | April 29, 2012 12:22 PM | Reply
Για τις εταιρίες βγήκε παράταση.....πολ 1107/26/4/2012.....με αναμόρφωση να δούμε τι θα γίνει.....μπάς και δεν είμαστε με μαύρους κύκλους στις εκλογές και ρίξουμε λάθος ψήφο!
image description Giannis | April 29, 2012 1:18 PM | Reply
Σας παρακαλω παράταση και στις αναμορφώσεις... Πρεπει να πάω σε τόσες προεκλογικες συγκεντρωσεις... Ποτε να τα προλαβω όλα....
image description PONAME | April 29, 2012 2:33 PM | Reply
O GIANNIS ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΝΟΜΙΖΩ! .....ΕΜΕΙΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΩΣ ΚΛΑΔΟΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥΣ) ???? .....ΔΕΝ ΛΕΩ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΣ ΚΛΠ....ΑΛΛΑ..........??.......ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΦΟΡΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΠΟΤΑ!
ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10% ΑΛΛΙΩΣ
image description PONAME | April 30, 2012 1:52 AM | Reply
ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΙ ΛΗΓΕΙ ΚΑΙ ΤΙ....ΠΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ.....
image description Your Name | April 30, 2012 8:38 AM | Reply
ΓΙΑ ΤΑ Ε7 ΤΙΠΟΤΑ; ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;
image description Your Name | April 30, 2012 9:44 AM | Reply
Καλημέρα!
Μια διευκρίνιση. Στέλνουμε Ε3, Ε5 και φορολογική αναμόρφωση μαζί όλα, μέχρι 18/5?
image description alamanos | April 30, 2012 9:28 AM | Reply
Τι γίνεται ρε παιδιά θα βγει απόφαση;
Στις εφορίες δεν ξέρουν τίποτα.
Είναι σίγουρη η παράταση;
image description Your Name | April 30, 2012 9:40 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 2010 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ? ΠΑΛΙ ΟΙ ΑΣΤΕΙΟΙ ΤΥΠΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ?
image description Johnakos Patra | April 30, 2012 10:55 AM | Reply
POL 1107/2012 PAIDIA...
image description PANOS | April 30, 2012 10:10 AM | Reply
Γιατί όταν πάω να στείλω Φ-01 010 Α.Ε μου λέει το taxis: "Δεν έχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε" ?? Δεν έχει ανοίξει ακόμα το σύστημα για τις εταιρίες κερδοσκοπικού χαρακτήρα?
image description tasos | April 30, 2012 11:49 AM | Reply
πεστα ρε your name! για ε7 τιποτα???
image description Your Name | April 30, 2012 11:53 AM | Reply
απλως για ξερετε. Κατασκευαστικη οικοδομικη ΟΕ με τεκμαρτα κερδη 20% επι των πωλησεων διαμερισματων στο Ε5 στη 2η σελιδα στον κωδικο 100 δεν σε αφηνει να γραψεις τα τεκμαρτα κερδη. Μετα απο επικοινωνια με το taxisnet μου ειπαν οτι οι κατασκευατικες οικοδομικες πανω υποχρεωτικα ΔΟΥ οχι ηλεκτρονικα! Δεν το ηξερα ουτε το ειχα δει αυτο πουθενα.
image description Your Name | May 2, 2012 7:50 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2011 ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ?

Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 

Δημιουργία νέας κατηγορίας
Up
Close
Close
Κλείσιμο