Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Η εγκύκλιος για τη συμπλήρωση Ε5 και Ε3 των δηλώσεων οικ. έτους 2012 - Υποχρεωτικά ηλεκτρονικά οι καταστάσεις Φορολ. Αναμόρφωσης.

Η εγκύκλιος για τη συμπλήρωση Ε5 και Ε3 των δηλώσεων οικ. έτους 2012 - Υποχρεωτικά ηλεκτρονικά οι καταστάσεις Φορολογικής Αναμόρφωσης.

Εκδόθηκε η πολυπόθητη εγκύκλιος με τις οδηγίες για την συμπλήρωση των εντύπων Ε5 και Ε3 του οικονομικού έτους 2012 λίγες μέρες πριν εκπνεύσει η προθεσμία για την υποβολή των δηλώσεων των ομόρρυθμων, ετερόρρυθμων κ.λπ. εταιριών του άρθρου 2 παρ.4  του ν.2238/1994.
Στην ίδια εγκύκλιο προβλέπεται επίσης ότι η υποβολή της κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης θα υποβάλλεται υποχρεωτικά μέσω διαδικτύου, ακόμη και στις περιπτώσεις που οι δηλώσεις υποβάλλονται στις αρμόδιες Δ.Ο.Υ.


Η σχετική εγκύκλιος




Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | April 25, 2012 1:23 PM | Reply
6 ημερες πριν την ληξη της προθεσμιας...
image description LOGISTRIA | April 25, 2012 1:58 PM | Reply
K PALI KALA NA LEME....
image description SARAKINOS | April 25, 2012 1:28 PM | Reply
5 μέρες μείνανε. Μόνο για να μελετήσουμε την εγκύκλιο, θα φάμε άλλη μια μέρα. Και αν δουλέψει το ρημάδι το σύστημα. Ωστόσο δείτε και την απάντηση του Λ.Σ.Α. που κάνει σεμινάριο το Σάββατο 28/4 και να αρχίσουμε να τρέχουμε :

Re: ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ
Κύριε χχχ καλημέρα σας,

έχουμε επικοινωνήσει με τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.
Δεν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για τυχόν παράταση, οπότε δεν
μπορούμε να σας πούμε με βεβαιότητα και δεσμευτικά ότι θα παραταθούν οι
προθεσμίες.

Με εκτίμηση,

Κομηνού Σοφία
Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών
210 5138289, lsaath@otenet.gr
www.lsa.gr

image description ARGIRIS | April 25, 2012 1:43 PM | Reply
εχω ΤΗΝ ΕΞΗς ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ν.π.ΜΗ κερδ.χαρακτ.....στελνω Ε3 + φορολογικη αναμορφωση μηδενικη. Λεει θα θεωρηθει η Κ.Φ.Α. μηδενικη..θελετε να συνεχισετε? τοτε πατηστε υποβολη...ΠΑΤΑΣ...ΞΑΝΑΠΑΤΑΣ...ΞΑΝΑΞΑΝΑΠΑΤΑΣ..ΤΙΠΟΤΕ..
Εχει κανεις υπ οψιν του κατι?
image description Loukas | April 25, 2012 1:13 PM | Reply
Η απάντηση του taxis είναι ότι θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Επίσης μου είπαν ότι έχουν ζητήσει και οι ίδιοι απ' το υπoυργείο παράταση.
image description Your Name | April 25, 2012 4:39 PM | Reply
ΘΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΦΠΑ =0,00
image description Your Name | April 26, 2012 2:57 PM | Reply
βαλε 1 λεπτο στισ δαπανεσ και θα το παρει εγω αυτο εκανα
image description Your Name | April 25, 2012 1:14 PM | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟΙ!!! ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ . ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΗ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ??
image description Your Name | April 25, 2012 1:29 PM | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΜΑΣ
image description Your Name | April 25, 2012 1:19 PM | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ; ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ 30/04 . ΡΕ ΑΝΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΗΛΙΘΙΟΙ!!!
image description STEFANOS | April 25, 2012 1:21 PM | Reply
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.
image description Your Name | April 25, 2012 1:46 PM | Reply
αν διάβασα καλά στην σελίδα 3 γράφει οτι ο συντελεστής φορολογίας ο.ε,ε.ε θα είναι 25% ??/αυτό είναι σωτό η διαβάζω λάθος...παρακαλώ φίλους να το δούν αν κάνω λάθος.
image description klery | April 25, 2012 2:54 PM | Reply
η διατυπωση ειναι τραγικη
20% για οε
και 25% για κοινωνιες η οε οταν συμμετεχουν νομικα προσωπα
image description Your Name | April 25, 2012 1:34 PM | Reply
βέβαια στην σελίδα 4 διάβασα άλλη παράγρφο που γράφει τα εξής "με βάση τα παραπάνω ο συντ. θα είναι 20% για τους οε και 25% για τους εε..."θα μας τρελλάνουν....
image description Your Name | April 25, 2012 1:14 PM | Reply
και αφού η φορολογική αναμόρφωση είναι υποχρεωτικά ηλεκτρονικά πως θα πάει κάποιος χειρόγραφα σε ΔΟΥ τα ε-3 και Ε-5
image description a.a. | April 25, 2012 5:12 PM | Reply
θα ανοίξει εφαρμογή όπως για το 2010 και θα στέλνουμε μόνο την αναμόρφωση μεσω taxis
Η αναμόρφωση πάει μόνο ηλεκτρονικά
ΠΟτε που πόσο και γιατι δεν ξέρω να σου απαντήσω
image description Auditor | April 25, 2012 1:39 PM | Reply
Καλώς μας ήρθε. Θα μπορούσε να βγει Δευτέρα βέβαια.
image description kOSTAS | April 25, 2012 2:14 PM | Reply
Να προσθεσω κι εγω τωρα αλλον εναν προβληματισμο? Στην τελευταια σελιδα μας λεει ο ποιητης για "προαιρετικη η ηλεκτρονικη υποβολη των δηλωσεων φορολογιας εισοδηματος (εντυπο Ε5). τελικα υποχρεωτικα ηλεκτρονικα το Ε5 ή προαιρετικα?
image description DIMIOUS | April 25, 2012 2:21 PM | Reply
Την έβγαλαν τώρα για μη λέμε ότι δεν προλαβαίνουμε... Ευτυχώς γιατί μπορεί να αγχωνόμουν τι θα κάνω μεταξύ 2:00 και 6:30 που λαγοκοιμάμαι.
image description theodorepanag | April 25, 2012 2:53 PM | Reply
Καταθετεις χειρογραφα Ε5+Ε3 και την αναμορφωση ηλεκτρονικα οπως ακριβως εγινε με την περσινη. Μην βιαστεις, δεν ανοιξε ακομα το συστημα...............
image description Your Name | April 25, 2012 2:38 PM | Reply
κατσε γιατι θα τρελαθουμε. αν υποβαλλω Ε3 & Ε5 στη ΔΟΥ (μου ειπαν οτι εχουν οδηγιες να παραλαμβανουν) πως θα στειλω την κατασταση φορολογικης αναμορφωσης ηλεκτρονικα? αφου φετος η κατατασταση ειναι ενσωματωμενη μεσα στο Ε3 οποτε για να την υποβαλλω πρεπει να υποβαλλω Ε3 ηλετρονικα και για να υποβαλω το Ε3 πρεπει να υποβαλλω το Ε5 ηλεκτρονικα οποτε πως θα παω Ε3, Ε5 στη ΔΟΥ και την κατατσταση μεσω internet?η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κοτα?ε?
image description Your Name | April 25, 2012 2:29 PM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/05/2012..........................SOS
image description Your Name | April 25, 2012 2:34 PM | Reply
Στην τριτη σελιδα του Ε3 ο ΚΩΔ 196 δεν υπαρχει στο Ε3 του gsis
Ελεος
Πως βγαινει εγκυκλιος χωρις να χει αλλαξει το εντυπο και μαλιστα 5 μερες πριν την καταληκτικη?????
image description Your Name | April 25, 2012 2:46 PM | Reply
Στην τριτη σελιδα του Ε3 ο ΚΩΔ 196 δεν υπαρχει στο Ε3 του gsis
Ελεος
Πως βγαινει εγκυκλιος χωρις να χει αλλαξει το εντυπο και μαλιστα 5 μερες πριν την καταληκτικη?????
image description ikonomakis | April 25, 2012 4:26 PM | Reply
Και το Taxis τα δικά του... Μια δουλεύει 100 κολλάει....
image description Your Name | April 25, 2012 4:19 PM | Reply
ΣχολιάσFailure of server APACHE bridge:


--------------------------------------------------------------------------------
No backend server available for connection: timed out after 10 seconds or idempotent set to OFF.
--------------------------------------------------------------------------------

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51


--------------------------------------------------------------------------------
Change Number: 1013 τε
image description Your Name | April 25, 2012 4:25 PM | Reply
ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΜΑΡΑ!!!!
image description ikonomakis | April 25, 2012 4:19 PM | Reply
Παγκόσμια πρωτοτυπία η Ελλάδα για άλλη μια φορά. Πιο γρήγορα παίρνεις το αυτοκινητό σου , πας σε μια ΔΟΥ και καταθέτεις δήλωση, πληρώνεις τον φόρο, παίρνεις αντίγραφο κα γυρίζεις στο γραφείο σου το μεσημεράκι και πίνεις και καφεδάκι παρά να κάθισεις να την στείλεις μέσω ιντερνετ... Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!
image description Auditor | April 25, 2012 4:17 PM | Reply
Θα γίνει η ίδια γελοιότητα με το Ε9;
Δε θα δώσουν παράταση και θα το αφήσουν ανοιχτό "τις επόμενες μέρες";;;;
image description Your Name | April 25, 2012 4:35 PM | Reply
ΚΟΛΑΣΗ ! ! ! ! ! !
image description Your Name | April 25, 2012 5:38 PM | Reply
MPOREITE NA DEITE PERSINO E5 ETAIRIAS?VGAZEI ERROR I MALAKIA KAI EXW 2 PELATES POU TA XOUN AYTOI TA XARTIA..!POSO GTP
image description Your Name | April 25, 2012 5:09 PM | Reply
ΠΟΦΕΕ ΞΥΠΝΑ....ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ.....ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ.....ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ
image description Your Name | April 25, 2012 5:59 PM | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ Υ.Ο. ΣΑΧΙΝΙΔΗ-ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ'ΡΘΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΘΕΔΗ ΜΑΣ...ΔΩΣΤΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ....ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ....ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΗΓΟΥΝ ΟΛΕΣ 30/04?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΠΑ-ΙΚΑ?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΧΡΕΩΝ?ΠΟΙΟΣ?
image description Your Name | April 25, 2012 5:37 PM | Reply
ΦΙΛΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΛ......Σ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ.....ΔΩΣΤΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
image description PRESJOHN | April 25, 2012 6:52 PM | Reply
Το άλλο το κουφό το ξέρετε??Κάποια ΔΟΥ δέχεται χειρόγραφη παραλαβή Ε5,Ε3,
αλλά ζητάει ΣΥΝΥΠΟΒΟΛΗ χειρόγραφης Κατάστασης Φορολογικής Αναμόρφωσης
και μάλιστα με τις υπογραφές Νομίμου εκπροσώπου της Ο.Ε. και του Λογιστή ή
το αποδεικτικό της ηλεκτρονικής υποβολής ΚΦΑ(ενώ ακόμη δεν έχει ανοίξει η εφαρμογή χωριστής υποβολής ΚΦΑ 2011!!).Που το στηρίζουν?Μου διαφεύγει κάτι???
image description Your Name | April 25, 2012 6:14 PM | Reply
ΩΡΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
image description Chrisa | April 25, 2012 7:26 PM | Reply
εδώ και 1 χρόνο φτιάχνουν και εκσυγχρονίζουν το taxis και όλο και χειρότερο το κάνουν.. Μας σπάσανε τα νεύρα με τις αλλαγές τους και τις ενημερώσεις της τελευταίας στιγμής... μας έχουν κάνει να θέλουμε να αλλάξουμε επάγγελμα..
δεν μπορώ άλλο τόσο άγχος
Να πάνε στο Διάολο !!!!
image description paukal | April 25, 2012 7:40 PM | Reply
αν δεν εχεις φορολ.αναμορφωση ,τι πρεπει να κανεις για να προχωρησει η υποβολη , γιατι δεν δεχετεαι το ε3???
image description Πετρος | April 25, 2012 10:42 PM | Reply
στελνεις μηδενικη ΚΦΕ
image description Your Name | April 25, 2012 7:40 PM | Reply
ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ!
image description Your Name | April 25, 2012 10:15 PM | Reply
για υποβολή ε3 με μηδενική κατάσταση αναμορφωσης συμπληρώνεις στην κατασταση αναμορφώσης 0 στα πεδία αριθμός κινητών και 0 αριθμος εργαζομένων....!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | April 25, 2012 11:53 PM | Reply
πιστευω να δοθει παραταση
image description stauros | April 25, 2012 11:45 PM | Reply
αχ βρε παιδια νομιζω οτι ειμαστε ταμενοι ακομα μπροστα στις οθονες ειμαστε¨εγω κουραστηκα τα παραταω
image description Your Name | April 26, 2012 10:39 AM | Reply
ΦΙΛΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΙΛΩΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ .ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ .ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΧΑΡΤΑΕΤΟ
image description DIMIOUS | April 26, 2012 10:33 AM | Reply
Συνάδελφοι, δεν προλαβαίνω! Πρέπει να αρρωστήσω, δηλαδή;!
image description Your Name | April 26, 2012 10:05 AM | Reply
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΙΩΝ ΣΕ ΣΤΕΛΕΧΗ ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ???????
image description SHARK | April 26, 2012 11:19 AM | Reply
ΤΙ ΑΝΧΩΝΕΣΤΑΙ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/05. ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΤΕ...ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΝΙΓΕΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ...
image description SHARK | April 26, 2012 11:56 AM | Reply
ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ?
Ε5 & ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΦΠΑ ΜΕΧΡΙ 31/05
Ε1 & Ε3 ΜΕΧΡΙ 31/07
Φ01-10 ΜΕΧΡΙ 10/06
ΚΑΙ Ε9 & ΚΕΠΥΟ ΜΕΧΡΙ 31/12.
ΤΙ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ?
image description Your Name | April 26, 2012 12:10 PM | Reply
Τα πέναλτι πότε θα είναι???
image description VERRIS | April 26, 2012 2:46 PM | Reply
Σήμερα δεν ακουγεται τιποτα??
image description Your Name | April 26, 2012 3:23 PM | Reply
παραταση για 15 μερες για τις εταιρειες....καρατσεκαρισμενο
image description Your Name | April 26, 2012 3:03 PM | Reply
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ .ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;
image description Your Name | April 26, 2012 3:32 PM | Reply
στειλε χειρογραφη
image description Your Name | April 26, 2012 5:02 PM | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ?
image description Your Name | April 26, 2012 5:33 PM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΑ Ε5........
image description VAGELIS | April 26, 2012 6:52 PM | Reply
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ... ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ 4 μέρες μείνανε. Μόνο για να μελετήσουμε την εγκύκλιο, θα φάμε άλλη μια μέρα.
Και αν δουλέψει το ρημάδι το σύστημα.
ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛ . . ΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Ε3 & Ε5 ????? ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ...
ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ......ΝΟΥΜΕΡΑ . ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΩΝ ΟΦΕΙΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΕΛΕΙΓΕ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ...
image description DIMITRIS | April 26, 2012 6:58 PM | Reply
ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ??
image description Your Name | April 26, 2012 7:18 PM | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΣΤΑ Ε3-Ε5.....ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΦΠΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΑ....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ......ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ....ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ.....
image description Your Name | April 26, 2012 7:12 PM | Reply
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ TAXHEAVEN,KAΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΑ Ε3-Ε5 ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΝΕ ΒΙΒΛΙΑ Β'-Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ?
image description Your Name | April 26, 2012 7:40 PM | Reply
ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ....ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ & ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΟΣΟΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.....ΞΕΦΤΙΛΑ....ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΣΤΑ Ε5-Ε3 ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ....
image description Your Name | April 26, 2012 7:36 PM | Reply
ΓΙΑΤΙ ΤΟ Υ.Ο. ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ?ΔΩΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ?ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΟΜΠΟΤ...ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ..........
image description Your Name | April 26, 2012 8:34 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΩΧΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΟ ΤΑ ΣΚΑΥΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΜΠΟΣΤΟΠΟΙΗΣΗ.ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ???ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ Ε ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΧΘΕΣ ΑΥΡΙΟ.
image description dimitris | April 26, 2012 8:29 PM | Reply
dikio exeis, to asxhmo einai oti oi sullogoi mas de mporoyn na kanoun kati oloi mazi organvmena.....
mhpws prepei na kanoyme mia selida opoy na exoyme hlektronikh eggrafh kai upografh????
image description vAGGELIS | April 26, 2012 8:45 PM | Reply