Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

1.800.000 δηλώσεις έχουν υποβληθεί μέχρι σήμερα - Τι γίνεται με τους τόκους

Το σήριαλ των τόκων φαίνεται να βαδίζει προς το τέλος του.

Όπως δήλωσε ο Γενικός Γραμματέας Δ.Εσόδων, Χάρης Θεοχάρης, οι τόκοι έχουν εισαχθεί στο σύστημα από όλες τις τράπεζες εκτός δύο μεγάλων,

Η διαδικασία η οποία είναι πολύπλοκη και εφαρμόζεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα αναμένεται να ολοκληρωθεί σήμερα ή το αργότερο εντός δύο τριών ημερών.

Σε άλλη δήλωσή του ο Κος Θεοχάρης ανέφερε ότι μέχρι στιγμής έχουν υποβληθεί περίπου 1.800.000 δηλώσεις (δηλαδή περί το 30% του συνόλου των αναμενόμενων υποβολών), ενώ βρίσκονται προσωρινά αποθηκευμένες στο σύστημα γύρω στις 350.000.



Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description user | July 15, 2013 1:06 AM | Reply
Καλο θα ήταν να μας ενημερώσει και πότε θα εκκαθαριστούν ο κυριος twiter Teo γιατί εχουμε ριξει δηλώσεις απο΄5/6 και ακομα τιποτε. Γιατί αν εκκαθαριστούν τον Αυγουστο και ερθούν σε 2 δοσεις χωρις να ευθυνεται ο φορολογούμενος θα εχουμε πρεμούρες. Επίσης καλο θα ηταν να ξερουμε μέχρι πότε θα είναι ανοικτό το συστημα για όλα τα ΑΦΜ για να μπορούμε να κάνουμε σωστά την δουλιά μας και ας αφήσει αυτά τα αστεια με τους ληγοντες που δεν αναφέρονται σε κανένα νόμο του κράτους . Αλίως θα δουλεψει τι συστημα σατρα πατρα και θα στείλω ολες δηλωσεις μηδενικες με μονο αποδείξεις μεσα και μετα θα εχω οσο χρονο θελω για συμπληρωματικές. Και θα το εχετε το gsis για να το κοιτάτε κυριε teo.
image description logistis | July 15, 2013 7:06 AM | Reply
θα κάτσεις εδω τον Αυγουστο και θα μπαινοβγαινεις στο συστημα για ολους τους πελατες σου να δεις αν ολοκληρωθηκε η εκκαθαριση, να τους τηλεφωνησεις, να ερθουν, να εκτυπωσεις με δικο σου κόστος το εκκαθαριστικο. Το μελανι, χαρτι και τα τηλεφωνηματα ειναι δικα σου-προσφορα του καταστηματος.
image description ΑΔΥΝΑΤΟΝ | July 15, 2013 7:32 AM | Reply
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΕΛΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΚΑΡΔΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 40 - ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ - ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΦΕ.
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ.
image description Game over...... | July 15, 2013 4:22 PM | Reply
ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο και εμεις φίλε μου!!!!!!

(Η μονη μικρή διαφορά, ειμαι 42....)
image description dredd | July 15, 2013 9:54 AM | Reply
Το βράδυ της 31ης Ιουλίου, ωραία και καλά, θα κατεβάσω τα στόρια. Και το πρωί της επόμενης, ακόμη πιο ωραία και ακόμη πιο καλά, θα φύγω για διακοπές. Γύρω στις 18 Αυγούστου, όταν ο Mr Twitter ανακοινώσει πως όλες οι δηλώσεις, ανεξαρτήτως ΑΦΜ, θα πρέπει να υποβληθούν μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου, θα επιστρέψω και θα συνεχίσω.

Απλό.
image description patra62 | July 15, 2013 9:06 AM | Reply
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ 24ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΑΑΑ ΚΑΙ Ν ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΤΖΙΤΖΙΚΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΠ.........
ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΟΚΟΥΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ Κ.Λ.Π. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ ΠΟΙΣ ΠΤΑΙΕΙ..........................
Ξεκίνησε η "τρομοκρατία" με το πόσες δηλώσεις έχουν υποβληθεί, πόσες είναι αποθηκευμένες σε σύνολο πόσων κτλ....
Καλό θα ήταν να αφήσετε τις στατιστικές κατά μέρους και μην μας "φοβίζετε" με τα ποσοστά!!! για να μας πείτε μετά ότι ο ρυθμός των δηλώσεων είναι ικανοποιητικός....
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΜΑΣ???????????
image description GEO1821 | July 15, 2013 9:47 AM | Reply
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ......ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΘΛΙΩΣΕΙ .....ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ .....ΣΚΥΨΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ...ΠΟΙΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ? ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ..Ο ΠΟΙΟΣ ΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΑΝΤΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ....
image description βασιλειοσ | July 15, 2013 9:16 AM | Reply
νομιζω σημερα πρεπει να απαντησει το υπουργειο στο αιτημα της ποφοε... ετσι δεν ειναι??
image description gpap | July 15, 2013 10:38 AM | Reply
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Πρόεδρος Σ.Ε.ΕΛ.ΦΟ.Κ. Καρδίτσας
Χλωμό μου κάνει οι υποβληθείσες δηλώσεις να είναι 1.800.000. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΙΕΖΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ (ΕΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΜΝΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ), ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΦΠΑ -ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Ή ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ) ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε-7. ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΠΑ (ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ). ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΙ ΛΗΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ. ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΔΟΘΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ.
Συμφωνώ απόλυτα με τον συνάδελφό απο Καρδίτσα. Να κρατηθούμε ενωμένοι.
image description broster | July 15, 2013 10:53 AM | Reply
1,8 έχουν υποβληθεί άρα υπολείπονται άλλες περίπου 5 εκ. , αν πούμε ότι έως 30/08 είναι 46 ημέρες βλέπουμε ότι για να φύγουν όλες οι δηλώσεις στην ώρα τους θα πρέπει καθημερινά να υποβάλλονται 108.695 ...... Εν μέσω ΦΠΑ , ΑΠΔ , Οριστικών,προσλήψεων και λοιπών εργασίων και βέβαια εν μέσω του γνωστού ρητού "μπάνια του λαού" .... Αυτά τα ολίγα , δεν χρειάζεται να είσαι και καθηγητής πανεπιστημίου .
image description CRIS V | July 15, 2013 10:47 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΚΑ!ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ Β ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ....
image description Thanos larissa | July 15, 2013 10:56 AM | Reply
Συνάδελφοι ούτε λεπτό μην ξεχνάμε το θέμα της παράτασης των δηλώσεων.Πίεση μέχρις εσχάτων
για λογική ημερομηνία για όλες τις δηλώσεις ανεξαρτήτως ΑΦΜ. τώρα .Αν για μια ακόμη φορά
ζήσουμε τα περσινά, τότε θα είμαστε απαράδεκτοι και άξιοι της μοίρας μας.
Σίγουρα δεν θα θέλετε να σας θυμίσω τα περσινά σχόλια συναδέλφων σε απόγνωση για το ίδιο
θέμα.Το πολύ μέχρι σήμερα-αύριο πρέπει να ανακοινώσουν την νέα καταληκτική ημερομηνία και
πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μας να έχουμε την σκέψη ότι μας περιμένουν στην γωνία με
απλωμένο πόδι για τρικλοποδιά.Προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι.Είναι ανάλγητοι και
συμφεροντολόγοι και δεν υπολογίζουν τίποτα.

Σε περίπτωση μη ορισμού μιας καταληκτικής ημερομηνίας που θα αντιστοιχεί σε αξιοπρεπή εργασία όλοι ακολουθούμε την Ομοσπονδία. Δηλαδή αποχή από υποβολή δηλώσεων την επομένη της διορίας δηλαδή από αύριο Τρίτη. Ας μείνουμε ενωμένοι στα δύσκολα.
image description PLAT | July 15, 2013 11:34 AM | Reply
ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ
image description panos | July 15, 2013 11:30 AM | Reply
Το έχω πει και το επαναλαμβάνω. Ο κ. twiter είναι η επικίνδυνη αιχμή του δόρατος των πουλημένων που μας κυβερνάνε χρόνια τώρα. Προγγίξτε τον είναι για κλωτσές όπως όλοι τους. Μην τους φοβόσαστε είναι κότες.
image description JOHNSKORD | July 15, 2013 11:11 AM | Reply
Εγώ από σήμερα σταματάω την υποβολή - αποθήκευση δηλώσεων φορ. εισοδ. και αρχίζω ΦΠΑ, οριστικές ΦΜΥ και ότι άλλο λήγει μέχρι 31/07/13. Δηλώσεις πλέον... από 1/9. Δυστυχώς δεν έχω twitter... Όποιος συνάδελφος το χρησιμοποιεί, παρακαλώ ας μου κάνει τη χάρη να ενημερώσει τον Θεοχάρη και για λογαριασμό μου.
image description ΕΓΩ | July 15, 2013 11:19 AM | Reply
Αν μας σεβόντουσαν στο ελάχιστο σαν ανθρώπους και σαν επαγγελματίες έπρεπε να είχαν ήδη ανακοινώσει παρατάσεις.
image description ΕΓΩ | July 15, 2013 12:45 PM | Reply
12:30 πήγε η ώρα. Εκεί στο υπουργείο δεν το ήπιατε ακόμα το καφεδάκι σας να βγάλετε καμία ανακοίνωση για παράταση;;; Έχουμε κρεμαστεί στο SITE από το πρωί και περιμένουμε.
image description marx | July 15, 2013 12:51 PM | Reply
Με το ΕΣΠ που λήγει σήμερα ξέρει κανείς τι θα γίνει ?
image description TAG-AMAL | July 16, 2013 12:45 AM | Reply
ΔΕΝ ΛΗΓΕΙ ...... ΛΑΘΟΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΑΝΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΛΑΘΗ ..... ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ........ΖΩΑ.... ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΚΟΥΠΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ.....
ΑΣ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΦΩΣ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!
image description thanos larissa | July 15, 2013 12:32 PM | Reply
Εκείνο που μ΄ανησυχεί είναι ότι, ούτε σε ένα ενημερωτικό site δεν διάβασα ένα σχόλιο, που να
αφορά τις πιέσεις των λογιστών προκειμένου να δοθεί παράταση στις δηλώσεις.
Συνάδελφοι αν δεν δοθεί δημοσιότητα στο πρόβλημα μέσω των ΜΜΕ έτσι ώστε αυτά να
δημοσιοποιήσουν το θέμα και να λειτουργήσουν σαν μια μορφή πίεσης προς το ΥΠΟΙΚ μην
περιμένετε προκοπή.Κι αυτό πρέπει να γίνει τώρα που οι ίδιοι ομολογούν ότι πήραν 1.800.000 δηλώσεις.

Μην βιάζεστε συνάδελφοι. Η διορία που έχει θέσει η Ομοσπονδία είναι μέχρι σήμερα. Άρα το φυσιολογικό είναι να βγεί ανακοίνωση το απόγευμα σήμερα. Ή θα δωθούν αξιοπρεπεί όρια υποβολής δηλώσεων ή πάμε από αύριο σε αποχή στην υποβολή τους. Αναμένουμε σήμερα το απόγευμα ανακοίνωση για το τι έγινε και τι θα κάνουμε από αύριο.
image description elias stratakis | July 15, 2013 1:58 PM | Reply
Οψώμεθα Κώστα
image description ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | July 15, 2013 1:15 PM | Reply
Συνάδελφοι , θάρρος , ... η αναβάθμιση του επαγγέλματος είναι προ των πυλών ..Οσονούπω καταργούνται Εφορίες , ΓΕΜΗ κλπ και αναλαμβάνουμε εμείς τη διαχείριση του συστήματος ,μετά των Τραπεζών και των Ορκωτών βεβαίως , όπερ μεθερμηνευόμενο διοριζόμαστε ως ο ο Ιμπραήμ πασάς της δυναστείας ,,, όποιος έχει κουράγιο ας αναλάβει (οποία δόξα και οποίο ..τέλος ) .
image description wipeout | July 15, 2013 1:56 PM | Reply
Ε7 ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ????
ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
image description jOHN | July 15, 2013 2:11 PM | Reply
Τι προβλημα ακριβως αντιμετωπιζεις συναδελφε? Δωσε μας καποιες πληροφοριες για να σε βοηθησουμε (αν και το παρον αρθρο δεν εχει αμεση σχεση με τις Ε7). Εχεις java εγκατεστημενη στον υπολογιστη σου?
image description wipeout | July 15, 2013 2:03 PM | Reply
ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.
ΕΧΩ JAVA ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ (ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ) ΕΝΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ JAVA. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.
image description kaza | July 15, 2013 2:55 PM | Reply
Αντί για παράταση βγήκε να μας πει το νούμερο των δηλώσεων(προσωπικα και μιλώντας με συναδέλφους πιστεύω οτι είναι μικρότερο). Η απάντηση μας πρέπει να είναι μαζική και να περιλαμβάνει αποχή, "ριξιμο" των server και κατάληψη της ΓΓΠΣ και του υπουργείου. Μόνο έτσι θα μας πάρουν στα σοβαρά.
image description JOHN | July 15, 2013 3:30 PM | Reply
Προφανως εχεις καποιο προβλημα με τη java. Σιγουρεψου οτι εχεις την τελευταια εκδοση. Σε αυτη τη σελιδα εχει καποια χρησιμα downloads: https://sites.google.com/site/e7report/setup
image description john | July 15, 2013 3:00 PM | Reply
Προφανως εχεις καποιο προβλημα με τη java. Σιγουρεψου οτι εχεις την τελευταια εκδοση. Σε αυτη τη σελιδα εχει καποια χρησιμα downloads: https://sites.google.com/site/e7report/setup
image description spirosr | July 15, 2013 3:34 PM | Reply
Απο εδω http://e7report.googlecode.com/files/E7Setup.exe
image description wipeout | July 15, 2013 9:42 PM | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Ε7 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΤΥΠΩΝΕΤΑΙ Η ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ... ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΑΚΟ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
image description akis_k | July 15, 2013 4:35 PM | Reply
εχω ηδη βαλει στοιχημα 10 ευρω, οτι στις 22 που ειναι η πρωτη ημερομηνια για το νο-1, θα βγει ο ΤΕΟ και θα δωσει παραταση για ολα τα ΑΦΜ μεχρι 31/08.
image description ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ | July 15, 2013 5:39 PM | Reply
ΣΥΝΕΔΕΛΦΟΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΤΑΚΤΙΟΥΝΤΑΙ
Καθώς μέχρι την ώρα αυτή δεν ενημερωθήκαμε για κάποια αλλαγή σας καλώ να είστε σε ετοιμότητα για την εφαρμογή της απόφασης της Γ.Σ. της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. , δηλαδή για την Μη Υποβολή (ή την προσωρινή αποθήκευση στην Γ.Γ.Π.Σ.) Φορολογικών Δηλώσεων των πελατών σας από αύριο 16/07 μέχρι και την Δευτέρα 22/07/2013.
Συνάδελφε Μέλος ή Μη της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.,
ΟΛΑ όσα, νόμιμα, ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ, για το σύνολο του Κλάδου, μπορούν να κερδιθούν ΜΟΝΟΝ αν προστεθεί και η δική σου απόφαση για συμμετοχή στην ΚΟΙΝΗ προσπάθεια του Κλάδου.
Από το 2000 υποστηρίζω με πείσμα ότι:
ΜΟΝΟΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να αλλάξουμε τις συνθήκες της δουλειάς μας και την ποιότητα ζωής μας

Με Συναδελφικούς και αγωνιστικούς χαιρετισμούς
Νικόλαος Πατέλης
Πρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών Ν.Καβάλας
image description Your Name | July 15, 2013 6:40 PM | Reply
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΣΕ ΔΟΥ,ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ(ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ??)
ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΗΘΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ...ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...ΓΙΑΥΤΟ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΙ ΟΧΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ....
image description ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | July 15, 2013 6:13 PM | Reply
Απο την ανεπισημη ενημερωση που ειχαμε απο τον συναδελφο Νικο Πατελη Γ.Γ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ
φαινεται οτι οι αρμοδιοι του ΥΠΟΙΚ δεν θα μπουν στον κοπο να βγαλουν ουτε καν ανακοινωση.
Ειναι λοιπον η ωρα που πρεπει να μετρησομε ποσο κοστολογουμε την αξιοπρεπεια μας σαν επιστημονες,επαγγελματιες και πανω απ ολα σαν ανθρωποι.
image description Your Name | July 15, 2013 7:50 PM | Reply
ΑΥΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΒΓΑΛΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ.ΑΛΛΙΩΣ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ???ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ????ΒΓΑΛΤΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΑΝΑΣΤΕΛΛΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑΥΟ ΚΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ...
image description TWITTTTTTIIITTTTTATTT | July 15, 2013 7:56 PM | Reply
Πλακώστε κι ολίγον τον twitterakia με μηνυματακια..
image description ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΟΥΝ | July 15, 2013 7:31 PM | Reply
Πρέπει να καταλάβουμε ότι από εδώ και πέρα η λογική θα είναι αποφασίζομεν και διατάσσομεν.Οπότε οι όποιες αντιδράσεις μας οφείλουν να συμβαίνουν σε προγενέστερο χρόνο.Ο κ.Θεοχάρης εδήλωσε πεντακάθαρα και με πολλή μεγάλη δόση αυταρχικότητας ότι δεν θα δοθεί άλλη παράταση.Θα παραμείνει πιστός στα λόγια του.Αυτοί οι άνθρωποι δεν λειτουργούν με γνώμονα τον πολίτη και το συμφέρον του.Είναι στυγνοί τεχνοκράτες που δεν δίνουν μία για τον κοσμάκη.Εννοείται ότι λειτουργούν με την πλήρη κάλυψη του υπουργού.Πιστεύετε πως θα νοιαστούν για μας?????Έχω μάλιστα την εντύπωση ότι κάποιος βουλευτής της κυβέρνησης ήταν συνάδελφος μας...Του μεταφέρθηκε η όλη τραγελαφική κατάσταση?
Λογικά μέχρι το βράδυ πρέπει να έχουμε την ανακοίνωση της Ομοσπονδίας (ΠΟΦΕΕ) προς τα Δ/Σ των Συλλόγων της:

α. Ξημερώματα πρέπει τα Δ/Σ να έχουν αποστείλει με μειλ τους τις αποφάσεις της Ομοσπονδίας για την αποχή από την υποβολή και την αποθήκευση δηλώσεων στο Taxis.
β. Να οργανωθεί άμεσα επίσκεψη των μελών της Διοίκησης της Ομοσπονδίας στο Υπουργείο με όλα τα μέλη των Δ/Σ των συλλόγων όλης της Χώρας έξω από το Υπουργείο.
γ. Να βγουν αφίσες σε όλες τις Δ.Ο.Υ. για την αποχή στην υποβολή των δηλώσεων.
δ. Να προβούν οι σύλλογοι και η Ομοσπονδία σε εξώδικα όπου θα λένε: "Επειδή δεν κάνατε "αυτά και αυτά" και για "αυτούς τους λόγους" δεν έχουμε καμία ευθύνη για ότι συμβεί στις υποβολές των δηλώσεων"
ε.
στ..
image description IDO | July 15, 2013 7:50 PM | Reply
Το ότι ακόμη περιμένουμε να ενσωματωθούν οι τόκοι παίζει κανένα ρόλο;
image description TWITTER | July 15, 2013 8:51 PM | Reply
AYTH H ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΤΟΝ Κ.ΘΕΟΧΑΡΗ......ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩΡΗΘΗΣΑΝ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΣΤΕΙ ΝΕΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ.......ΤΩΡΑ,ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ.....ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΣΑΛΑΤΑΑΑΑΑΑΑ....
image description thanos | July 15, 2013 8:45 PM | Reply
Δεν μπαίνουν στην διαδικασία ούτε καν να σχολιάσουν το αίτημα μας.
Να πουν έστω ότι θα το εξετάσουμε.Τέτοια περιφρόνηση και απαξίωση δεν αντέχεται.
Προσωπικά θεωρώ τον κ.Θεοχάρη έξυπνο άνθρωπο και δεν νομίζω πως πιστεύει οτι σε ενδεχόμενο πόλεμο λογιστών-ΥΠΟΙΚ θα βγεί αλώβητος .Μαύρο φίδι που τον έφαγε.
image description Your Name | July 15, 2013 10:27 PM | Reply
Κάποια ενημέρωση απο σύλλογο υπάρχει για παράταση;
image description PRESJOHN | July 16, 2013 12:17 AM | Reply
Οπλο μας το ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ. Δύναμη μας η ΕΝΟΤΗΤΑ. Στόχος μας η περιφρούρηση της ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ μας και της ΥΓΕΙΑΣ μας.Εκτός απο την ΑΠΟΧΗ,να γίνει ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΗ "είσοδος" στο TAXIS ταυτόχρονα απο όλους τους Συναδέλφους της Επικράτειας ΤΕΤΑΡΤΗ 17/7/13 ,ΠΕΜΠΤΗ 18/7/13,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/7/13 απο ώρα 11πμ μέχρι 4μμ.Σαββατοκύριακο μπάνιο και απο ΔΕΥΤΕΡΑ 22/7/13 ΑΠΟΧΗ και ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΔΟΥ και τότε να δούμε νεώτερες "στατιστικες" υποβολής Φ.Δ.!!!!!!!
image description HALDEOS | July 16, 2013 2:05 AM | Reply
Δηλώσεις τέλος , ΦΠΑ Ε7 κτλ. Από 01/08 πάλι.
image description Your Name | July 26, 2013 3:02 PM | Reply
ΣΤΟΤ ΦΟΡΟΥΣ ΤΝ ΤΟΚΩΝ ΒΑΖΟΥΖ ΦΟΡΟ ΑΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 

Δημιουργία νέας κατηγορίας
Up
Close
Close
Κλείσιμο