Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Νέα ηλεκτρονική υπηρεσία για τις βεβαιώσεις αποδοχών των συνταξιούχων του Ι.Κ.Α.-Ε.Τ.Α.Μ.

Αθήνα, 16 ΜΑΪΟΥ 2013

Δελτίο Τύπου

Νέα Ηλεκτρονική Υπηρεσία για τις Βεβαιώσεις Αποδοχών

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 22/5/2013 θα λειτουργήσει η νέα ηλεκτρονική υπηρεσία (στην ιστοσελίδα www.ika.gr) που επιτρέπει στους Συνταξιούχους να εκτυπώνουν οι ίδιοι τις Βεβαιώσεις Αποδοχών του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΕΤΕΑ (ΕΤΕΑΜ), ΤΑΠΟΤΕ για όλες τις κατηγορίες σύνταξης (γήρατος, αναπηρίας, θανάτου).

Η νέα υπηρεσία θα εξυπηρετεί και τους συνταξιούχους ΙΚΑ-ΕΤΑΜ που ζουν στο εξωτερικό και για πρώτη φορά θα έχουν άμεση πρόσβαση στις Βεβαιώσεις Αποδοχών από τον τόπο κατοικίας τους, χωρίς να χρειάζεται να απευθυνθούν στις Υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ στην Ελλάδα.

Μέχρι σήμερα, οι Βεβαιώσεις Αποδοχών Συνταξιούχων αποστέλλονταν ταχυδρομικά από τις υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.


ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ 



Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description polycro | May 16, 2013 6:12 PM | Reply
Θα το βάλω στην πόρτα του γραφείου: Το παρόν λογιστικό γραφείο ενημερώνει τους απανταχού γης συνταξιούχους ΙΚΑ ,ότι μαζί με το βραδυνό σας γιαουρτάκι,έχετε τώρα την δυνατότητα μόνοι σας να εκτυπώσετε την βεβαίωση σύνταξης και το πρωί να πάτε στον λογιστή σας για δήλωση.
image description δΗΜΗΤΡΗΣ | May 17, 2013 1:34 AM | Reply
Μπραβο μπραβο βαλτε και αλλη δουλεια στους λαλακες, τα ζωα τους λογιστες. Σιγα μην πανε διακοπες. Τα λεφτα για τα μελανια και τα χαρτια απο τις εκτυπωσεις οι κινεζοι που θα κανουν επενδυσεις θα τα δωσουνε? Σε λιγο θα αλλαζουμε και παπιες.
image description 123 | May 17, 2013 10:43 AM | Reply
άραγε θα χρειάζεται κλειδάριθμος? ή τουλάχιστον θα είναι πιο απλή η διαδικασία συμπληρώνοντας ΑΜΚΑ και ΑΦΜ όπως έχουν φτιάξει το site του ΟΓΑ?
image description mike | May 23, 2013 9:56 PM | Reply
Δεν χρειάζεσαι κλειδάριθμο .Απλά μπαίνεις στο www.ika.gr ,συμπληρώνεις τα στοιχεία που σου ζητάει το σύστημα και εντάξει ...είναι πανεύκολο.
image description Στέλιος | May 17, 2013 10:41 AM | Reply
Άμα χρειάζεται κλειδάριθμο θα πάρουν τα φρύδια μας .
image description PantelisCh | May 17, 2013 11:05 AM | Reply
Και οι συνταξιούχοι του δημοσίου από που θα πάρουν βεβαίωση;
image description TasosX | May 17, 2013 3:09 PM | Reply
Μαλλον με τα στοιχεια απο την τριμηνιαια εκκαθαριση τους θα γινει. Η πλακα ειναι οτι αμα στειλεις τον παππου στο ΙΚΑ θα στον στειλουν πισω αδιαβαστο και θα εκτεθεις εσυ ....ο λογιστης

Το σεξ... με το ΥΠΟΙΚ δεν εχει ορια πλεον.....
image description ευη | May 17, 2013 10:04 PM | Reply
Οι συνταξιούχοι από ΟΑΕΕ ξέρεις κανένας πώς θα πάρει την βεβαίωση αποδοχών;
image description xparask | May 19, 2013 7:38 PM | Reply
ρε παληκαρια θα πρεπει να οργανωθουμε σαν λογιστες μια και ο καθε λογιστικος κλαδος δεν αντιδρα και να παμε να ριξουμε κανα αυγο... μην πω τιποτε αλλο!!! δεν ντρεπονται να πετανε το μπαλλακι παντα στους λογιστες οι οποιοι χωρις κερδος κερατα,θα φανε το λουκι και εφετος??
Ντροπη και αισχος σε αυτους που βγαζουν τετοιες αποφασεις εν μεσω μιας νυκτος και νομιζουν οτι εμεις οι λογιστες θα βγαλουμε ξανα το φιδι απο την τρυπα και μαλιστα αμεσα σε χρονο μηδεν!!!
image description ido | May 19, 2013 9:30 PM | Reply
Εξτρα εργασία, έξτρα χρέωση, απλά πράγματα...Απλά σε λίγο αντί για λογιστικές εργασίες θα κάνουμε τα ιδιωτικά ΚΕΠ...
image description irini | May 21, 2013 11:06 PM | Reply
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΝΤΡΟΠΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ..ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΙ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!
image description tasos | May 22, 2013 1:59 AM | Reply
Συμφωνώ με τους συναδέλφους για επιπλέον χρόνο, εργασία, κόστος κλπ.
Κάθε χρόνο ανάλογες-αντίστοιχες μεταβολές πραγματοποιεί το Υπ. Οικονομικών και πάντα οι Λογιστές <<απολαμβάνουν>> το μπιφτέκι(το οποίο μπορεί να είναι και αλογάκι !!!).
Θα ήθελα όμως να αναφέρω το εξής :
apκαλύτερα να έχεις δουλειά και να γκρινιάζεις
παρά να μην έχεις δουλειά και να γκρινιάζεις.
image description μικε | May 23, 2013 9:22 PM | Reply
Η βεβαίωση από το ΙΚΑ είναι πολύ εύκολο να εκδοθεί από το www.ika.gr . Του Δημοσίου λένε πως θα σταλούν μέχρι το τέλος του μηνός..Γεγονός πάντως είναι ότι βάζουν τον κόσμο σε περιπέτεια αφού προηγουμένως δεν φρόντισαν για επιμελημένη ενημέρωση.

image description george | May 24, 2013 8:38 PM | Reply
οι βεβαιωσεις αποδοσων για τον ΟΑΕΕ από που θα γίνουν???

Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 

Δημιουργία νέας κατηγορίας
Up
Close
Close
Κλείσιμο