Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Όλα τα έντυπα των φορολογικών δηλώσεων 2013

Έτοιμα είναι πλέον όλα τα έντυπα για την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων 2013

Αναλυτικά:

Ε1 Δήλωση φορολογίας εισοδήματος


Ε3 μηχανογραφικό δελτίο οικονομικών στοιχείων επιχειρήσεων και επιτηδευματιών

Ε5  Δήλωση φορολογίας εισοδήματος ΟΕ-ΕΕ αφανών ή συμμετοχικών εταιριών κοινωνιών  αστικού δικαίου και κοινοπραξιών

Φ.01.10 Δήλωση φορολ. εισοδ/τος νομικών προσώπων κερδοσκ. χαρακτήρα ΠΛΗΝ τραπεζικών και ασφαλιστικών επιχειρήσεων

Συνολικά όλα τα έντυπα του 2013 μπορείτε να τα δείτε εδώ.







Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description nik | April 3, 2013 3:10 PM | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!!
image description teo | April 3, 2013 3:01 PM | Reply
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΝΙΚ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ!!!!
image description broster | April 3, 2013 4:08 PM | Reply
Εγώ πάντως προσπαθώ να καταλάβω γιατί άργησε να βγεί το Ε1 , αφου κάποια ουσιαστική διαφορά δεν υπάρχει (τουλάχιστον από μια πρώτη ματιά) ..... Λες να έφταιγε το χρώμα ?
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | April 3, 2013 6:07 PM | Reply
Γιατί το Ε3 και το Ε5 που είναι κατά 99% τα ιδια;

Προσωπικά έχω κάνει όλες τις δηλώσεις των εταιριών στα παλιά έντυπα,και απλά περιμένω να ανοίξει το σύστημα να ανοίξει.Την άλλη βδομάδα θα τελειώσω και τα Ε3 ( και αυτά στα παλιά έντυπα) οπότε θα έχω μετά μόνο τα υπόλοιπα Ε1 & Ε2. Ευτυχώς από Ε7 (ναι τις έστειλα πριν κλείσει το σύστημα γιατί ήταν όλες μηδενικές) συγκεντρωτικές και εκκαθαριστικές έχω τελειώσει.

Αν περίμενα τις προθεσμίες και τις παρατάσεις, θα είχα τρελαθεί
image description kwstas | April 3, 2013 6:37 PM | Reply
Όσοι έχουν συμληρώσει το 18 χρόνο ηληκίας του υποχρεούτε να υποβάλει δήλωση?
image description Δημητρης | April 3, 2013 7:32 PM | Reply
Συμφώνα με τα όσα έχουν λεχθεί και ακουστεί ναι.
Αν αργότερα βγει καμιά άλλη απόφαση αυτό είναι άλλο θέμα...
image description αλεχ | April 3, 2013 8:56 PM | Reply
Λέγανε ότι όσοι είναι ανω των 18 και θα υποβαλουν για πρωτη φόρα δηλωση φέτος θα είχε στο έντυπο Ε1 κοτακι με την π επιλογή "προστατευόμενο μέλος" για να μην του βγει το τεκμαρτο των 3000 ευρω!!!!! δεν υπάρχει όμως.....
image description Δημητρης | April 3, 2013 9:14 PM | Reply
Αυτό θα ισχύει σίγουρα από του χρόνου.Από και πέρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις έστω ψέμματα 750-800 ευρώ δήθεν για αποδείξεις ώστε να μην πληρώσει. Το πολύ πολύ αν μία στο εκατομύριο σε φωνάξουν για έλεγχο κάνε τράμπα από κάποιον άλλο αποδείξεις. Αφού στην τελική όλοι έτσι θα κάνουν, και είμαι 1000% ότι το γνωρίζουν αυτό και στο υπουργείο.

Έτσι πως τα κάναν ας προσέχαν...
image description KAROLOS | April 3, 2013 10:01 PM | Reply
Στο νεο νομοσχεδιο που ψηφιστηκε προσφατα (συντομα θα παρει αριθμο φεκ) λυθηκε το προβλημα που ειχαμε αναδειξει για τους 18χρονους πριν καιρο στον κομβο.
image description DimitrisD | April 4, 2013 10:35 AM | Reply
Το σωστό Ε2-2013 έχει και στήλη με κωδικό ΔΕΗ. με κωδικό 18, δίπλα από την στήλη ονοματεπώνυμο.
image description Μικης | April 6, 2013 3:56 AM | Reply
σπίτι δίχως ηλεκτρική παροχή είναι αδύνατον να υπάρχει δηλαδή ?
και από που προκύπτει αυτό ρε λεβέντες ?
image description κωστας | April 4, 2013 9:05 PM | Reply
Από που προκύπτει εάν ένας ελεύθερος επαγγελματίας θα φορολογείται με την κλίμακα μισθωτών ή ελ. επ., αναλόγως με εάν έχει μέχρι 3 ή πάνω από 3 εργοδότες;