Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σιωπηρή παράταση για τις δηλώσεις - Πανελλήνια Ομοσπονδία Οικονομολόγων

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

Γαμβέττα 4, Αθήνα, Τ.Κ.: 106 78
Τηλ.: 210-3845719, 

Fax : 210-3845723
E-mail:  soeea@otenet.gr

Σιωπηρή παράταση για τις δηλώσεις

Έγκυροι κύκλοι του Υπουργείου Οικονομικών μας πληροφόρησαν ότι το σύστημα, σιωπηρά, θα δέχεται δηλώσεις έως και 10/8/2012.

Σε περίπτωση που υπάρχει και τότε (10/8/2012) μεγάλος όγκος δηλώσεων θα επανεξετάσει το θέμα η ηγεσία του Υπουργείου Οικονομικών. Ζητούν και απαιτούν από τους Λογιστές συνέπεια ώστε να υποβληθούν όσο περισσότερες δηλώσεις εμπρόθεσμα. 

Πρόθεση της ηγεσίας του Υπουργείου είναι να μην επιβαρυνθούν οι φορολογούμενοι με τις επιβαρύνσεις των εκπρόθεσμων.

Θεωρούμε καταρχήν την απόφαση του Υπουργείου θετική και ελπίζουμε ότι στενά συνεργαζόμενοι θα δώσουμε την δυνατότητα όλοι οι φορολογούμενοι θα μπορέσουν να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους εμπρόθεσμος.


Με τιμή

Ο Πρόεδρος                             
Kωνσταντίνος Κούκουνας                 

Ο Γεν.Γραμματέας 
Χρήστος Παύλου



Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description Dialgr8 | July 30, 2012 11:07 AM | Reply
Ζητούν και απαιτούν από τους Λογιστές συνεπεία ώστε να υποβληθούν όσο περισσότερες δηλώσεις εμπρόθεσμα.

Ρε άντε απο ΄δω που θα μας πείτε εσείς για συνεέπεια. Ουστ !!!
image description MatX | July 30, 2012 11:04 AM | Reply
...ενώ στις Εφορίες εκτιμάται ότι υπάρχουν στοιβαγμένες σε ντάνες περίπου 300.000 χειρόγραφες δηλώσεις, τις οποίες πρέπει να καταχωρίσουν στο σύστημα οι υπάλληλοι του ΚΕΠΥΟ...
Πέρισυ οι εφορίες τις έστελναν όποτε ήθελαν, φέτος τις έχουν ντανιασμένες και κανένας δεν τους ενοχλεί... σε εμάς μιλούν για συνέπεια!!! ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ!!!
image description logistis | July 30, 2012 12:53 PM | Reply
με τα ΦΠΑ τι θα γινει που δεν υπαρχει συστημα...??? θα μας πουνε οτι στειλαμε εκπροθεσμα τα πιστωτικα επειδη δεν υπαρχει συστημα...???
image description Thanos | July 30, 2012 12:09 PM | Reply
Η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ Η ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.;;;;;;;;
ΓΙΑΤΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΥΡΙΟΙ ; ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΘΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ,ΦΩΝΑΧΤΑ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ;
ΧΑΡΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ;
image description LUIS | July 30, 2012 12:57 PM | Reply
Das bulen....
image description maxatzh | July 30, 2012 12:25 PM | Reply
ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ,ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ, ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ? ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ? ΑΗ ΣΙΧΤΗΡ
image description ΤΩΡΑ!!!!!!!!! | July 30, 2012 12:28 PM | Reply
ΟΛΟΙ ΑΥΡΙΟ 11 Π.Μ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ .ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ...
ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ.ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?
ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΜΕΝΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ . ΤΙ ΛΕΤΕ ?
image description ΝΑΙ ΤΩΡΑ | July 30, 2012 12:27 PM | Reply
ΜΑΖΙ ΣΟΥ
image description ALICIA | July 31, 2012 1:04 AM | Reply
Συναδελφε...ειμαι κι εγω μαζι σου οπως πρεπει να ειμαστε ολοι μαζι τετοιες δυσκολες ωρες που περναμε.....
ΦΤΑΙΜΕ κι εμεις αυτο να το παραδεχτουμε που δεν κατεβασαμε μολυβια εδω και καιρο
φιλικα
image description eirini | July 30, 2012 12:31 PM | Reply
ρε αντε απο δω, παλιο@@@@. το συστημα δεν δουλευει καθολου σημερα, και μετα λενε οτι μας κανουν χαρη???? δεν ντρεπονται καθολου....
αν το συστημα δουλευε ολες τις μερες δεν θα ειχαμε στοιβαγμενες τις δηλωσεις στα γραφεια μας...

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!
image description lef krip | July 30, 2012 12:26 PM | Reply
ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
ΤΩΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ
ΟΧΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ
image description SARAKINOS | July 30, 2012 12:18 PM | Reply
Ρωτάω : Εμείς έχουμε συμφέρον να επιβαρυνθούν οι πελάτες μας ; Εμείς αργούμε τις δηλώσεις και μπλοκάρουμε το σύστημα ; Εμείς είμαστε οι "κακοί"; Εμείς είμαστε που δεν φεύγουν οι δηλώσεις παρά μόνο με ρυθμό 5 την ημέρα; Σήμερα το σύστημα έπεσε για δυο ώρες. Τι θα γίνει αύριο ; Και πως να στηριχθούμε στην διαβεβαίωση της ΠΟΟΕΕ, όταν η ΠΟΦΕΕ έχει εξαφανισθεί ως συνήθως ;
image description NIKOS PATELIS | July 30, 2012 1:46 PM | Reply
ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ,ΥΠΕΥΘΥΝΑ, ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΩΝ (που δημοσιοποίησαν αίτημα παράτασης) ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΑΠΟ 27/7 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΙΚΟ ΣΤΙΣ 26/7. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΔΣ ΤΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ..
image description ΑΚΗΣ | July 30, 2012 12:29 PM | Reply
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ? ΑΝ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ .
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ Ε9, ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ, ΑΣΧΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΑ.ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΑΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ???
image description ante kai..... | July 30, 2012 12:35 PM | Reply
ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 20/8?
ΔΗΛΑΔΗ,ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΙΣ 9/5 ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ 1/3,ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΑΝ 2 ΕΚΛΟΓΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΛΙΜΑΤΟΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΜΕΛΛΕΙ ΓΕΝΕΣΘΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ.ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΩΣ 15/7 ΑΡΧΗΣ ΓΕΝΟΜΕΝΗΣ ΑΠΟ 1/4.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΤΟ 9/5 ΟΙ ΕΚΠΡΩΣΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΔΡΑΣΑΝ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΑΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΝ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΜΙΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΒΑΡΥΝΕΤΑΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ
image description gkazan | July 30, 2012 1:59 PM | Reply
20/08 πληρώνεται το ομόλογο των 3,2 δις ευρώ που ΔΕΝ κούρεψαν, λεφτά δεν έχουν, αναμένεται να γ@μηθεί ο Διας και το σύμπαν όλο από την ημέρα αυτή και μετά... Τι 21/12/2012 και κουραφέξαλα; Οι Μάγιας έκαναν λάθος, έχουμε εδώ τους Μάφιας και αυτοί αποφασίζουν... Υ.Γ. Παρακαλούνται τα ζώα, ε οι ψηφοφόροι της συγκυβέρνησης, να πληρώσουν πρώτοι τις δόσεις του φόρου εισοδήματος... μιας και είναι καλά και υπάκουα παιδιά...
image description TAKIS | July 30, 2012 12:14 PM | Reply
TON KLADO MAS TON EXOYN GRAMMENO KANONIKA KAI MHN PW POY...... ALLA DEN EXOYN MATHEI AKOMA OLOI AYTOI OI KYRIOI OTI APO MAS KAI MONO VGENEI H DOYLEIA KAI APO MAS PERIMENOYN KAI SE MAS EXOYN RIKSEI TO MPALAKI. AS KANOYN OTI KATALAVENOYN AYTOI THA XASOYN OXI EMEIS.... EMEIS ME AYTOYS EXOYME SYKWSEI TA XERIA PSILA PLEON. ALLA KAI AYTOI TO MONO POY KSEROYN NA KANOYN EINAI NA SHKWNOYN TA PODIA PSILA STOYS EYRWPEOYS.
image description ΑΝΤΟΥΑΝ | July 30, 2012 12:47 PM | Reply
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ.....ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΔΟΥΛΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ!!!!!
image description ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΗ | July 30, 2012 12:00 PM | Reply
Τελικά παίζουν με τα νεύρα μας και την υπομονή μας.Είναι απίστευτη η προσπάθεια που κάνουν για να δείξουν και καλά ότι είμαστε ανεπαρκείς και να προχωρήσουν με αυτό το πρόσχημα στις "αλλαγές" που έχουν κατά νού. Δεν φταίνε αυτοί όμως. Σύλλογοι και Ομοσπονδίες παίζουν τα παιχνιδάκια τους και εμείς ως ηλίθιοι καθόμαστε και τους ακούμε και δεν κατεβάζουμε όλοι μαζί ρολά. Να δούμε τότε αν θα μας κάνουν υποδείξεις περί συνέπειας ή αν θα μας παρακαλούν.
image description john | July 30, 2012 1:08 PM | Reply
Τελικά την ανικανότητα τους την πληρώνουμε εμείς οι λογιστές
Ας βγουν να πούνε στον κόσμο ότι η ανικανότητά τους είναι αυτή που ευθύνεται για την φορομπηχτική λαίλαπα ,τον πανικό και την αποσύνθεση όλου του συστήματος που βιώνει η χώρα μας τα τελευταία χρόνια.
image description BasilSpanos | July 30, 2012 1:05 PM | Reply
Εντάξει μωρέ! Τι κάνετε έτσι! απλά τα παιδιά είναι λίγο ντροπαλά και ντρέπονται να πουν ότι έχει προβλήματα το σύστημα!Μην το ακούσουν και οι Ευρωπαίοι και πάθουν και τίποτα οι αγορές. Εξάλλου μόλις τώρα ανέλαβαν...... πότε να τα προλάβουν όλα τα παλικάρια της κυβέρνησης!!!!!! Γαμώ την τύχη μου γαμώ για το κώλο επάγγελμα που κάνω
image description ΧΡΥΣΑ | July 30, 2012 1:47 PM | Reply
να χαρω εγω Ομοσπονδιες ....βρε δεν ειστε πληροφοριοδοτες του Υ.Ο., ουτε εκπροσωποι τυπου, ποτε θα το καταλαβαιτε ? πληροφοριες παιρνουμε κι απ αλλου....την δικη σας αντιδραση σε αυτες τις πληροφοριες θα τη δουμε ποτε?
Να σταματήσουμε όλοι τώρα να υποβάλλουμε κάθε έντυπο του ΥΟ (Δηλώσεις ΦΕ, ΦΠΑ, ΦΜΥ κλπ) να πάνε όλοι οι φορολογούμενοι στις εφορίες για να δούμε την συνέπεια τους......κανένας από εμάς δεν κάνει αυτή την δουλειά από χόμπυ ή διασκέδαση και μιλάνε στο ΥΟ για ασυνέπεια του κλάδου μας.....και για να μην μας στεναχωρήσουνε ας τους δώσουμε μια ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ !!!!!!!!!! και εμείς κύριοι του ΥΟ και της κυβέρνησης συνεχίζουμε να εργαζόμαστε και ΣΙΩΠΗΡΑ σας έχουμε προσπεράσει .......
image description doctor | July 30, 2012 2:14 PM | Reply
Γάντι το ρητό που έχει το αφεντικό σήμερα κάτω αριστερά:

Είπαν:
Το χάος γεννάει την τάξη. Φρήντριχ Νίτσε.
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | July 30, 2012 2:56 PM | Reply
ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??
image description SARAKINOS | July 30, 2012 2:17 PM | Reply
Κύριε Πατέλη, γνωρίζετε το mail του Συλλόγου Λογιστών Πάρου Αντιπάρου , επίσης γνωρίζετε τον λόγο που ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΛΗ, αλλά δεν μας ενημερώσατε, όπως λέτε ότι κάνατε για όλες τις ενώσεις. και επαναλαμβάνω το ερώτημα, σαν Πρόεδρος, τι έγινε στην συνάντηση της Πέμπτης. Δεν μπορούμε να διαβάζουμε τις απόψεις του κάθε νεαρού ρεπόρτερ των εφημερίδων και των καναλιών, περιμένουμε μια υπεύθυνη θέση από την Ομοσπονδία. Και σεις θέτετε θέμα ιεραρχίας ! Ευχαριστούμε θερμά και ζητάμε ταπεινά συγνώμην...
image description PATELIS NIKOS | July 30, 2012 4:18 PM | Reply
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ E-MAIL ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ-ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ. ΤΩΡΑ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΑΣ. ΘΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 16:07 NA ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΣΑΤΕ ΣΤΟ 210-8253445. ΑΝ ΟΧΙ ΣΤΕΙΛΤΕ E-MAIL ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ POFEE@OTENET.GR . ΤΟ ΕΜΑΙL ΜΟY ΕΙΝΑΙ EGES13@OTENET.GR
image description ΜΠΟΥΡΔΕΣ | July 30, 2012 2:26 PM | Reply
ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ? ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ? ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ 20 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΣΙΩΠΗΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ <<ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ>> ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΝΙΨΙΑ ΤΟΥ ΤΖΑΚ ΝΟΡΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΤΟΥΣ... Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ...
image description Thanos | July 30, 2012 2:07 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ.
ΤΟ SUPERTAXIS ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΄΄ειμαι_διακοπες''
ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΜΑΡΑ ΣΟΥ KAI OXI ME MAΣ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟ.ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΙΚΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ
image description Δημήτρης Κατραντζής | July 30, 2012 2:36 PM | Reply
δεν κατάλαβα....
τι είδους πληροφόρηση είν' αυτή, που δεν επιτρέπει την δημόσια τοποθέτηση της Ομοσπονδίας, αλλά αντίθετα μάλιστα επιβάλλει την "υπεύθυνη" τοποθέτηση της ΠΟΦΕΕ μόνο στους προέδρους των συλλόγων κι ενώσεων? εμείς η "χλέμπα" ο "λαουτζίκος" οι μάχιμοι συνάδελφοι από πού θ' αντλήσουμε πληροφορίες? από τους Προέδρους των τοπικών ενώσεων & μόνο? (...σωθήκαμε!) τι είδους μυστικό παρασκήνιο είν' αυτό που παίζεται μεταξύ ηγεσίας του Υπουργείου & ΠΟΦΕΕ, που στη μεγάλη μάζα των "καιόμενων" συναδέλφων είναι απροσπέλαστο? μιλάτε καθαρά κύριοι τέτοιες ώρες που εμείς καιγόμαστε κι αφήστε κατά μέρος εν κρυπτώ διαβουλεύσεις και παρασκήνια! κι εσείς (στη ΠΟΦΕΕ) απευθύνομαι & το Υπουργείο!!!!!!!!!!!!!!!
image description ΜΠΙΛΛΥ | July 30, 2012 2:08 PM | Reply
ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΣΕΡΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗ ΜΕΛΗ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.
image description SARAKINOS | July 30, 2012 7:32 PM | Reply
Αν δεν γνωρίζεις τι συμβαίνει συνάδελφε, να μη σχολιάζεις για τα μη μέλη. Εμείς δηλαδή δεν πρέπει να ενημερωθούμε τι συμβαίνει ή μήπως υπάρχει κάποια ελίτ, στην οποία ασφαλώς θα ανήκεις...
image description SOFIA | July 30, 2012 3:22 PM | Reply
Η ΣΙΩΠΗΛΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΙΩΠΗΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΙΩΠΗΛΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΑΚΙ ΜΑΣ
ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΟΛΕΨΗ ΜΑΣ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΝΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΤΗΝ
ΣΙΩΠΗΛΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ
Η ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΩΝΕΙ
ΗΣΥΧΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ !!! ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΙΩΠΗΛΑ ΓΙΑ
ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ
image description tony | July 30, 2012 4:56 PM | Reply
ΠΣΣΣΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ!!!
ΑΨΟΓΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΚΙ ΣΟΥ...ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΤΟΥΣ!!!!
image description spirosvii | July 30, 2012 4:06 PM | Reply
Γεια σας κ. Σοφία!
image description ΙΩΑΝΝΑ | July 30, 2012 3:05 PM | Reply
ΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.....ΗΣΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ,ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑΚΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ "ΓΝΩΣΤΟΙ" ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑ ,ΤΙΣ ΠΑΡΑΞΕΝΙΕΣ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΤΟΥΣ ,ΛΟΓΩ ΑΓΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ......ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΙΟΥΛΙΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΟΜΕΝΩ ΔΟΥΛΕΥΩΝΤΑΣ .....ΗΣΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
image description amalia | July 30, 2012 3:26 PM | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΒΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΝ ΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ Ή ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ,ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΧΑΛΑΡΟΙ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ,ΑΓΑΠΗΤΟΙ Κοι ΚΥΡΙΟΙ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ? Ε? ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ,ΜΑΣ ΖΗΤΑΤΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ? ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ,ΕΓΩ ΣΥΝΕΠΗΣ ΕΧΩ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΟΥ......ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙ,ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΟΥΝ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ,ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΤΙΣΤΩ,ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΩ ΚΑΙ Ν Α ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ, #$%@#^%$^$
image description anemos28 | July 30, 2012 3:31 PM | Reply
Είναι ένας λογιστής(ένας είπα χαχχαχ), ο οποίος έχει να δει το φώς της ημέρας πάνω από τρείς μήνες, δουλεύει 12-15 ώρες την ημέρα και εκτός της φυσικής του ιδιότητας, εξηγεί αναλυτικά στον κάθε πελάτη, τον λόγο για τον οποίο ο φόρος είναι τόσο πολύς, στην συνέχεια προμηθεύει στον πελάτη 1-2 ηρεμιστικά χαπάκια και στο τέλος αποθηκεύει προσωρινά την δήλωση(με εντολή του πελάτη) και όλα αυτά σε μια χρονιά που πρέπει να κάνει και τον εφοριακό, τον ΙΚΑτζή, τον υπάλληλο επιμελητηρίου............είμαι 28 ετών και σας σιχάθηκα κύριοι " Σιωπηροί ησυχαστές "
image description Gogo | July 30, 2012 3:49 PM | Reply
kalipsera k apo emena.,.. eimai mia aplh ypallhlos se ena logistiko grafeio, eleytherh xwris paidia, alla par;ola ayta oi goneis mou exoun ksexasei pos eimai, to spiti mou to noikiazw tsampa, dn pataww sxedon pote, douleyo apo tis 8 to prwi k prin tis 1 to brady dn me blepei to spiti mou... dn plhronomai parapano k erxntai twra oloi aytoi na mou poun emena gia synepeia??? an theloun as afhsoun to systhma anoixto ews 9/8.. meta tha sas stelno thn kalhmera mou apo ta xania... pao na dw thn oikogeneia...k aste to ypoyrgeio na malakizetai ws sinithos!!! 3 dhloseis apo to prwi katafera na steilo k mou lene dn eiste synepeis!!!! oyst k pali oust!!!
image description Gogo | July 30, 2012 3:27 PM | Reply
poies 9/8?? lathos!! ew2s 3/8 k poli toys!!!! an theloun...
image description ΣΟΦΙΑ | July 30, 2012 3:12 PM | Reply
ΟΙ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΙ ΤΗΣ Π.Ο.Φ.Ε.Ε. ΕΧΩΣΑΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΙΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΧΩΜΑ. Ο ΠΙΣΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ..........
image description name | July 30, 2012 6:31 PM | Reply
sofia X2
image description JOANNA | July 30, 2012 3:37 PM | Reply
Η ΔΟΥ Β ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ..........ΜΕΤΑ ΛΕΕΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ???????????
ΚΑΙ ΤΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΚΩΔΙΚΩΝ........ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ...........ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ
image description από χθες | July 30, 2012 4:08 PM | Reply
Από χθες το πρωί δεν έχουμε φύγει από το γραφείο... και μάλλον θα κάτσουμε εδώ μέχρι αύριο το βράδυ... Έχουμε μπλέξει με ανώμαλους!!! Ν Τ Ρ Ο Π Η!!!!!!
image description Anonyous | July 30, 2012 4:53 PM | Reply
Σσσσσσσσσσ!!!!!!! Σιωπηρά στείλτε δηλωσεις!!!!!
image description alphataxis | July 30, 2012 4:48 PM | Reply
ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΡΕ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΟΝΤΑ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.... ΟΥΣΤ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΙΕΡΑ ΤΗΝ ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ....ΜΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ....ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΗΡΕΜΙΑ....
ΚΑΛΑ ΡΕ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΔΙΕΘΝΩΣ ΡΕΖΙΛΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΡΕ ΑΛΥΤΕΣ ΣΑΝ ΤΑ ΓΑΪΔΟΎΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ....ΡΕ ΤΣΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ.... ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΗ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΕΞΙΛΌΓΙΟ ΟΠΩΣ Η ΛΕΞΗ ΦΙΛΌΤΙΜΟ..... ΡΕ ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΣΤ....ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΑΣ.....
τα πιο σημαντικά πράγματα σε αυτόν τον τόπο γίνονται σιωπηρά, και αυτό μεταξύ μας έτσι, σσσσσσσσ...........
image description ΦΟΥΚΑΡΑΣ | July 30, 2012 4:57 PM | Reply
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΡΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑΚΟ ΑΦΟΥ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ.ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ................................
image description Gianna | July 30, 2012 4:40 PM | Reply
Σιωπηρή παράταση και το TAXISNET NA MHN ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΑΛΙ .
Επιτέλους έχουμε και σπίτια που μας έχουν χάσει , η ζωή μας περνάει και εμείς είμαστε θεατές,
Αυτοί εκεί πάνω καλοπερνάνε με τους φόρους που θα πληρώσουμε.
Χάθηκε η ντροπή και η αξιοπρέπεια δεν αναλαμβάνουν καμμία ευθύνη μόνο απαιτούν και απειλούν.
Ε Λ Ε Ο Σ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΕ
image description k | July 30, 2012 4:56 PM | Reply
Εξακολουθώ,παρ ότι προσπαθώ, να μην καταλαβαίνω τη συμπεριφορά της ΠΟΦΕΕ.Δεν ήθελε την παράταση για τις δηλώσεις...γιατί??Είναι δύσκολο να βγείτε και να μας πείτε τί σκέφτεστε?Γιατί δεν μπορεί, και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει πως λειτουργείτε κάπως...περίεργα.Σαν να ταχθήκατε με το υπουργείο,και να κατανοείτε τις δικές του ανάγκες, περισσότερο απ τις δικές μας..Όμως κι αυτό δεν είναι λογικό.. Εκτός κι αν πιστεύετε πως είμαστε τεμπέληδες και λειτουργούμε μόνο κάτω από πίεση,και ενεργείτε μ αυτο τον τρόπο, για το "καλό" μας...αν πιστεύετε αυτό,για τους ανθρώπους που εκπροσωπείτε...εξηγήστε μας τη συμπεριφορά σας αυτή,έτσι για να καταλάβουμε επιτέλους και εμείς,τί στο διάολο συμβαίνει....
image description ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | July 30, 2012 5:25 PM | Reply
Αν δεν αντιδράσουμε σαν κλάδος... σιωπηρά θα μας συνεχίσουν να μας μπιπ.
Οι φαρμακοποιοι που μενουν απληρωτοι αρνηθηκαν να δωσουν φάρμακα στους ασφαλισμένους.
Οι ιδιοκτήτες των Φ.Δ.Χ. και των ΤΑΞΙ κάνανε μπαχαλο την Ελλάδα κλείνοντας τους δρόμους.
Οι δημόσιοι υπάλληλοι απεργούσαν για ψύλλου πήδημα.
Οι δικηγόροι απήργησαν για μήνες.
ΕΜΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ.
Και ας έχουμε καταντήσει να δουλεύουμε για ψίχουλα, όταν τα παίρνουμε, και ας έχουμε καταντήσει να κάνουμε τα πάντα.
Το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να παρακαλάμε για παρατάσεις...
Και το υπουργείο να μας λέει να είμαστε και συνεπείς...

ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ???!!
image description CAP | July 30, 2012 5:44 PM | Reply
Σσσσσσσσσσσσ............Η πατρίδα κοιμάται........
Ρε σαϊνια εσεις που πέρνετε τις αποφάσεις για τις ημερομηνίες, καθήσατε να ετοιμάσετε μια δήλωση και να τη στείλετε μέσω συστήματος taxisnet να δείτε πόσο χρόνο χρειάζετε για να ολοκληρωθεί η διαδικασία ; Και δε μιλάω για δηλώσεις με ένα ποσό στις μισθωτές υπηρεσίες και την παρακράτηση φόρου .Τη στιγμή που το σύστημα έχει προβλήματα , αντί να μας δώσετε λίγο χώρο να ανασάνουμε από την ασφυκτική πίεση της τελευταίας ημερομηνίας για αύριο 31/7, μας αφήνετε να πνιγόμαστε μέσα στο ίδιο μας το επάγγελμα!!!!!
image description Μη λογιστής | July 30, 2012 5:08 PM | Reply
Σήμεραε γινόταν χαμός στην ΙΑ Αθηνών που πήγα. Μας είπαν οτι το σύστημα είχε πέσει από το πρωϊ και δεν μπόρεσα να βγάλω κλειδάριθμο, υπήρχαν άτομα που μπαίναν και έφευγαν μετά χωρίς τίποτα. Τα νεύρα των υπαλλήλων είχαν γίνει τσατάλια, ήταν κάτι τύποι εκεί πέρα φορολογούμενοι που δεν καταλαβαίναν την τύφλα τους. Ένας υπαγόταν σε εφορία στο γαλάτσι και ήθελε να αλλάξει στοιχεία και να βγάλει κλειδάριθμο από την άλλη ΔΟΥ.
Αύριο δεν παίζει να λειτουργεί το σύστημα ούτε με παναγίες. Εγώ θα πάω στην ΔΟΥ από τις 8 το πρωϊ. Βέβαια ακόμα και κλειδάριθμο να πάρω μόλις επιστρέψω στο σπίτι πάλι down θα είναι το σύστημα.

Από αύριο αρχίζει το party!

image description PIRATIS | July 30, 2012 10:48 PM | Reply
KAI ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ 100 ΑΤΟΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ. ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΑΡΙΘΜΟ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝΕ
image description KALASTY | July 30, 2012 5:59 PM | Reply
Ειλικρινά με όλο το σεβασμό κ.Πατέλη γνωρίζοντας τους αγωνιστικούς σας αγώνες και μάχες που δίνεται καθημερινά για τον κλάδο μας αλλά και αναγνωρίζοντας ότι η ΠΟΦΕΕ είναι το μοναδικό συνδικαλιστικό όργανο που μας εκπροσωπεί( είτε σε κάποιους αρέσει είτε όχι)δεν θα έπρεπε αυτή την δεδομένη στιγμή να "εκμεταλλευτεί" την όλη κατάσταση για να αυξήσει τα μέλη της ώστε να υπάρχει μία αξιοπρεπείς εκπροσώπηση του κλάδου μας στο Υ.Ο για να απαιτούμε όχι να ζητούμε τι...το απλό δικαίωμα μας να είμαστε και άνθρωποι και όχι ΜΟΝΟ λογιστές?Είναι αποκλειστικά δική μας υπαιτιότητα η όλη κατάσταση που έχει δημιουργηθεί?Μήπως ευθύνεται η ασυνέπεια μας ή ο κακός προγραμματισμός μας?Θα το ξαναπώ...τα προβλήματα μας πρέπει να γίνουν οι λύσεις που θα πρέπει φωναχτά όχι ΣΙΩΠΗΡΑ να ειπωθούν στους αρμόδιους που μας αντιμετωπίζουν συνεχώς ως μηνδενικά!Δεν είμαστε μόνο αριθμοί αλλά άτομα με ψυχή...με καρδιά και μυαλό που υπάρχουμε όχι μόνο για μας αλλά και για τις οικογένειες μας...σε λίγο θα τα χάσουμε ΟΛΑ!
Τρόποι και λύσεις υπάρχουν γιατί όλοι μαζί μπορούμε αρκεί να ΘΕΛΟΥΜΕ.
image description timkil | July 30, 2012 6:40 PM | Reply
-Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description Γιωργος | July 30, 2012 6:15 PM | Reply
ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ......ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ 2-3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΜΕ 5-6 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ 15000 ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟΥΣ....ΧΑΛΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
image description ΟΥΣΤ | July 30, 2012 6:32 PM | Reply
ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ................
image description ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ | July 30, 2012 6:57 PM | Reply
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΙΚ ΕΤΟΥΣ2012
ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΣΥΣΤΗΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΠΟ 01/03/2012ΕΩΣ 30/06/2012 ΕΝΩ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΟΙΝΟΣ ΑΣΧΕΤΟΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΠΟ 09/05/2012 ΜΕΧΡΙ 31/07/2012 ( ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ 51 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ) ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ Σ¨ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ . ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΘΑ ΕΙΧΑΝΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑ 25% ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΣΟΔΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΔΙΣ ΕΥΡΩ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΠΟΙΟΙ ΑΝΙΣΟΡΟΠΟΙ ΚΑΝΟΥ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
image description Ο απελπισίας!!! | July 30, 2012 6:22 PM | Reply
Δεν ξέρω αν με έχει ενοχλήσει περισσότερο σήμερα η παράταση που δεν ανακοινώθηκε μέχρι τώρα ή τα τηλέφωνα από αυτούς που θυμήθηκαν ότι αύριο τελειώνει η προθεσμία και θέλουν να κάνουν δήλωση!!!! Και ραντεβού να κλείνω μέχρι αυριο το βράδυ δε θα προλάβω ούτε να τις παραλάβω!!!!!!! Κουράγιο αδέρφια θα δοθεί παράταση έως 30/09/2012.
image description ΝΙΝΑ | July 30, 2012 7:26 PM | Reply
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!!!!
ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΡΟΣΙΑ!!!!
image description ... | July 30, 2012 7:53 PM | Reply
Αγαπητοί συνάδελφοι Νίνα και "Απελπισία", μη σκάτε! Δικό τους το πρόβλημα, δικό τους και το πρόστιμο.

Αγαπητοί συνάδελφοι, υπήρξε κάποτε μια εποχή που οι δηλώσεις τελείωναν γύρω στα μέσα Μαρτίου. Στο διάστημα από 1/1 και μετά είχαμε ΦΠΑ, εκκαθαριστικές ΦΠΑ, δηλώσεις ΝΠ, δηλώσεις επαγγελματιών και δηλώσεις μισθωτών/συνταξιούχων. Χωρίς μηχανογράφηση, χωρίς taxisnet, με καρμπόν και με τα δάχτυλά μας να βγάζουν κάλους από την πίεση στα στυλό. Ταυτόχρονα δε είχαμε να ετοιμάσουμε συγκεντρωτικές τιμολογίων στο χέρι, με το όριο να είναι στις 3000 δραχμές και με πελάτες που τελείωναν ένα μπλοκ τιμολογίων μέσα σε 2 ή 3 μέρες. Θα προσθέσω και για τα ένσημα, που τα αγοράζαμε από τις τράπεζες και τα κολλούσαμε ένα-ένα. Κι όμως, τα καταφέρναμε.

Κι αν όλα αυτά σας φαίνονται πολύ μακρινά, δεν είναι. Μιλάμε για καταστάσεις που ίσχυαν στη δεκαετία του 90.

Το υπουργείο δεν είναι σοβαρό. Το ξέρουμε, το έχουμε πάρει απόφαση. Αν όμως σοβαρευτούμε εμείς οι ίδιοι, δεν θα χρειαζόμαστε καμία παράταση.

Όσο για τους αδιάφορους, αγαπητή Νίνα και αγαπητέ Απελπισία, δική τους η καθυστέρηση, δικό τους το πρόστιμο, δικό τους και το πρόβλημα.

Πάντα φιλικά.
image description broster | July 30, 2012 8:49 PM | Reply
Αγαπητέ συνάδελφε ¨είπε¨ , πράγματι έτσι όπως τα λέτε είναι αλλά ξεχνάτε να πείτε ότι όλη η δουλειά ήταν ένα εξάμηνο , εμείς τότε ξεκινούσαμε και τα είχαμε όλα πριν την ημερομηνία τους , αλλά θυμάμαι μετά τον Ιούνιο , δεν υπήρχε τίποτα πέρα της ενημέρωσης των βιβλίων και τις προσλήψεις των εποχικών , καλά από Σεπτέμβριο έως Γενάρη απλά πέρναγες την ώρα σου .... Οπότε δείξατε μόνο τη μια όψη και όχι το σύνολο ......
image description SARAKINOS | July 30, 2012 8:19 PM | Reply
Κύριε Πατέλη, ελπίζω να βρήκατε τα στοιχεία μας στο αρχείο σας και να μας ενημερώσετε τι ακριβώς συμβαίνει, για να αποφύγουμε τα σχόλια τύπου "παραπονούνται τα μη μέλη".
image description teo | July 30, 2012 8:51 PM | Reply
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΑΦΝΙ ΕΛΕΟΣ
image description andro | July 30, 2012 8:07 PM | Reply
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΛΕΟΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ!
image description Βοήθεια | July 30, 2012 8:59 PM | Reply
ORACLE Reports
Σφάλμα REP-56055: Υπέρβαση των μέγιστων επιτρεπτών συνδέσεων: 50










image description RACLE Reports Σφάλμα REP-56055 | July 30, 2012 8:44 PM | Reply
για να μαθαινουμε αυτο το μυνημα σφαλαμτος παει να πει οτι ανα πασα στιγμη μεχρι 50 χρηστες μπορουνε ασ πουμε να τυπωσουν Ε1 απο το taxisnet. ο 51ος την παταει. καλο ετσι?
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ .ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΤΑ ΚΛΕΙΝΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ. ΕΙΤΕ ΔΩΣΟΥΝΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ .
ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΩ ΕΓΩ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
image description POTEMKIN | July 30, 2012 9:08 PM | Reply
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ???????
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΙΣ ΣΙΩΠΗΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ ΚΛΠ.....? Η ΠΟΦΕΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ? ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΜΑΣ Η΄ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑΝ....ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ......ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΕΝΩ ΒΟΥΛΙΑΖΕ Ο ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ....
image description ΦΡΟΣΩ | July 30, 2012 9:56 PM | Reply
ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!!!!!!
ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!!!!!!!!!!!!
image description koutvis | July 30, 2012 9:25 PM | Reply
Νομίζω ότι για να μας πάρουν σοβαρά πρέπει να τους δείξουμε τη δύναμή μας. Να τολμήσουμε αυτό που οι διάφοροι κσρεκλοκένταυροι και γλειψιματίες δεν εχουν μέχρι τώρα τολμήσει. ΑΠΕΡΓΙΑ. Μαζική και δυναμική και με αιτήματα που να αφορούν τον κλάδο αλλά και την κοινωνία.
Ας το τολμήσουμε αφήνοντας πίσω όσους θέλουν να συνεχίσουν να το παίζουν πολιτευτές.
image description VATS | July 30, 2012 9:44 PM | Reply
21.26 VATS IS DONE.
image description anemos28 | July 30, 2012 10:57 PM | Reply
21:58 ΑΝΤΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΤΣΑΜΠΑ
image description PIRATIS | July 30, 2012 10:37 PM | Reply
ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ. ΚΥΡΙΟΙ Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΟΣΤΟΣ 100 - 150 -200 ΕΥΡΩ ΣΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ
Σοβαρά ;;;;;; !!!!!!!!!!!! Θεωρείτε την απόφαση του Υπουργείου θετική (έστω και καταρχήν), όταν μάλιστα, «Ζητούν και απαιτούν από τους Λογιστές συνέπεια» αυτοί που είναι ΠΛΗΡΩΣ ΑΣΥΝΕΠΕΙΣ ......... Μπράβο κύριοι Της «Πανελλήνιας» Ομοσπονδίας Οικονομολόγων Ελευθέρων Επαγγελματιών Ελλάδας ........ καλοί «αβανταδόροι» του Υ.Ο. είστε. Και μια «μικρή» παρατήρηση: Η «Πανελλήνια» …… «Ελλάδας» θα είναι, δεν μπορεί να είναι …… άλλου κράτους
image description ST | July 30, 2012 10:38 PM | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ :1) πρίν τις αναγκαίες (δρομολογούμενες από ότι διαισθάνομαι ) κλαδικές κινητοποιήσεις πρέπει να βάλουμε και συγκεκριμένα μέτρα αντίδρασης προτείνω το 1ο : Δεν θα συμμετέχουμε σε σεμινάρια που θα είναι εισηγητές γραμματείες υπουργείων ,καθηγητές των δημόσιων εκπαιδ/κών ιδρυμάτων κλπ ,ούτε ΜΈΛΗ Δ.Σ των συνδικαλιστικών μας οργάνων .Τα σεμινάρια να διοργανώνονται απο εμάς τους ίδιους απο τους παλαιότερους συναδέλφους με καταμερισμό αντικειμένων .
image description perilog | July 30, 2012 10:59 PM | Reply
όλοι εκεί στις ενώσεις και τις ομοσπονδίες είστε μόνο για να τους ξεσκονίζετε τα σακάκια !!! κάνετε μια χαρά για εκπροσωποι τύπου του Υ.Ο.
Ποιος άνοιξε το σύστημα τον Μάιο ???
Ποιοι δεν ήθελαν εκκαθαριστικά πριν τις εκλογές ???
Τώρα θέλουν από μας συνέπεια ?? ουστ ρε
Αν είστε άντρες και φοράτε παντελόνια, απαιτείστε μια ημερομηνία έως τέλους Σεπτεμβρίου να μας δουν τα παιδιά μας και να ζήσουμε λίγο με αξιοπρέπεια !!!
Αλλιώς να πατε σπίτια σας
ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ
image description wsw | July 30, 2012 11:48 PM | Reply
ΑΥΤΟΣ Ο ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ?
image description Nat | July 30, 2012 11:02 PM | Reply
Ντροπή και αίσχος στους συλλόγους μας, ντροπή και αίσχος και σε εμάς τους ίδιους!!! Γιατί μόλις τελειώσουν οι δηλώσεις (γιατί όλοι μας θα τα καταφέρουμε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο), θα τα ξεχάσουμε όλα... Θα πάμε τις διακοπές μας και όταν με το καλό επιστρέψουμε πάλι τέλη Αυγούστου, θα συνεχίσουμε να είμαστε "λογιστές" χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα!! Φυσικά και φταίμε!! Γιατί δεν κάνουμε τίποτα οργανωμένο κύριοι συνάδελφοι! ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Ας κάνουν κάτι οι σύλλογοι μας!! Κάτι ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ!!!!!!!! Και με αποτέλεσμα... Είμαστε ο πιο παραμελημένος κλάδος της χώρα, παρόλο που από εμάς κρατιέται αυτή η χώρα ακόμα ζωντανή... Ώρα 23.30 και πιστεύω πολλοί από εμάς ακόμα θα δουλεύουν...Αυτό που κάνουμε αγαπητοί μου, ΔΕΝ πληρώνεται με τίποτα!!!
image description anemos28 | July 30, 2012 11:51 PM | Reply
11:30 ΕΙΜΑΣΤΕ 2 , ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΕΙΜΑΣΤΕ 101
image description GIANNIS13 | July 31, 2012 12:29 AM | Reply
ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.......................
image description ΧΡΥΣΑ | July 31, 2012 12:10 AM | Reply
μην μπερδευεστε.......οι συλλογοι ειμαστε εμεις και τους συνδικαλιστες εμεις τους φτιαχνουμε , με την ανοχη μας και την αδρανεια μας ειναι εκει ..........αλλα μολις τελειωσουν οι δηλωσεις, ολοι θα εχουμε εξαφανιστει ............
image description Nat | July 31, 2012 12:52 AM | Reply
Και κάτι που ξέχασα να επισημάνω πριν: Κάντε "copy" τα σχόλια σας και του χρόνου απλά πατήστε "paste"... Γιατί πάλι τα ίδια θα λέμε!! (Και τώρα που το ξανασκέφτομαι το "του χρόνου" μπορεί και να είναι πολύ μακρινό... έχουμε Ε9 μπροστά μας!! )

Καλές 4 ώρες ύπνου!! (Γιατί το "καληνύχτα λέγεται στις 21:00...)
image description ΣΩΣΤΗ | July 31, 2012 12:17 AM | Reply
ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΑ!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ
image description tony | July 31, 2012 12:45 AM | Reply
αν εχουμε συλογο τορα θα φανει πρωι πρωι αναγελια απεργιασ .......τελος και οπιοσ συναδελφοσ κανει τ δουλεια του ντροπι του
image description Εύα | July 31, 2012 12:13 AM | Reply
Νυστάζω...
image description LS | July 31, 2012 1:22 AM | Reply
Σε καταλαβαίνω....
image description potemkin | July 31, 2012 12:08 AM | Reply
διαβασατε την ανακοινωση του θεοχαρη? δεν θα εξαντλησουν την αυστηροτητα τους... μας δουλευουν κιολας
image description D.TSIRTSIKOS | July 31, 2012 1:41 AM | Reply
Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΑΓΕ Η ΘΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ.
ΚΩΛΟΣΦΟΥΓΚΑΡΙΟΙ ΠΗΓΕ 01,30 ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ 80 ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΦΠΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ SEX ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ
image description ALICIA | July 31, 2012 1:12 AM | Reply
αγαπητοί συνάδελφοι...
μαλλον οι πολλες υποχρεώσεις που μας αναθεσαν δεν μας αφηνουν χρόνο να διαμαρτυρηθούμε....
εχουμε ξεχασει σπίτια οικογένεια και την τρεχουσα δουλειά....
καλα αυτοί οι ανθρωποι έχουν λογική?
image description D.TSIRTSIKOS | July 31, 2012 1:27 AM | Reply
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΣΑΝ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΥΣ ΠΡΙΝ ΤΟ 46??? ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΓΟΥΡΑ? ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ?SEX ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΣΑΣ ΡΕ
image description ΓΕΜΗ | July 31, 2012 2:30 AM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΓΕΜΗ
image description ls | July 31, 2012 7:03 AM | Reply
Αχ τί ωραία!!!! Κι αναρωτιόμουν αν δεν κλατάρουμε μέχρι απόψε, να έχουμε αντικείμενο από αύριο!!!!
image description geo | July 31, 2012 8:33 AM | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΟΥΛΟΙ.....ΣΙΩΠΗΡΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ......ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΛΙΚ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ..........
image description maria | July 31, 2012 9:54 AM | Reply
Καλημέρα σε όλους τους σιωπηρούς συναδέλφους............... Γιατί γκρινιάζουμε? Εμείς φταίμε ..Σιωπηρά τα δεχόμαστε όλα τόσα χρόνια ... καλά να πάθουμε.. Άνοιξε το σύστημα το Μάιο ? ωραία από τότε έπρεπε να απαιτήσουμε λήξη 31/08 τώρα ξεκίνα το πρωι σιωπηρέ συνάδελφε και παρακάλα το σύστημα να μείνει ανοικτο.... Καλό κουράγιο σε όλους μας
image description ΜΠΙΛΛΥ | July 31, 2012 6:10 PM | Reply
Ιουλίου 30, 2012 7:32 μ.μ. SARAKINOS Είπε:
ΒΕΒΑΙΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΙΤ ΑΝΗΚΩ.ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 04.00΄ΚΑΛΗΝΥΧΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΊ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ .ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΕ ΣΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΑΣ,ΑΠΛΩΣ ΑΠΟΡΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ .

Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 

Δημιουργία νέας κατηγορίας
Up
Close
Close
Κλείσιμο