Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σε 9 δόσεις οι οφειλές στην εφορία για τις εμπρόθεσμες δηλώσεις

Μόνο οι φορολογούμενοι που υποβάλουν εμπρόθεσμα τη φορολογική τους δήλωση θα έχουν τη δυνατότητα να υπαχθούν στην ευνοϊκή ρύθμιση που ετοιμάζει η κυβέρνηση για την καταβολή των φόρων που προκύπτουν με τα εκκαθαριστικά σημειώματα, σε περισσότερες από τρεις δόσεις.

Όσοι σχεδιάζουν να υποβάλουν δήλωση μετά τη λήξη της προθεσμίας δεν θα μπορούν να πληρώσουν το φόρο σε περισσότερες δόσεις.

Το σχέδιο που επεξεργάζονται στο υπουργείο Οικονομικών προβλέπει την εξόφληση των φορο-επιβαρύνσων σε περισσότερες από 3 δόσεις που μπορούν να φθάσουν μέχρι και τις εννέα. Θα διατηρηθούν οι τρεις διμηνιαίες δόσεις και μετά θα υπάρχουν μέχρι και 6 μηνιαίες δόσεις.

Η εξόφληση των πρόσθετων φόρων που περιλαμβάνονται στα εκκαθαριστικά σημειώματα θα γίνει μέχρι και τον Ιούνιο του 2013.

Πηγή Ημερησία



Διατηρήστε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Τα σχόλια σας θα δημοσιευτούν εφόσον το περιεχόμενο τους συμμορφώνεται με τους όρους χρήσης. Μη χρησιμοποιείτε κεφαλαία και greeklish.

comments powered by Disqus

Παλαιότερα σχόλια

image description Auditor | July 11, 2012 7:58 AM | Reply
...και παράσταση δε δίνουν. Άλλη μια φορά εκβιασμός προς τους πολίτες.
image description ΤΗΟ | July 11, 2012 8:40 AM | Reply
Το θέμα είναι απλό Auditor. Θα αναγκαστούν να κάνουν τις δόσεις από μόνοι τους. Δεν θα πληρώσει κανένας, διότι δεν θα έχει να πληρώσει, θα καταστεί ληξιπρόθεσμη η οφειλή και θα πάνε για διακανονισμό (= περισσότερες δόσεις) στη ΔΟΥ. Όσο και να προσπαθούμε δηλώσεις μέχρι τη Δευτέρα δεν προλαβαίνονται. Αλήθεια ποιόν υπουργό Οικονομικών και ποιόν αρμόδιο πρέπει να πάμε στον Εισαγγελέα? Συνάδελφοι που έχουν κάνει αυτοελέγχους (εγώ δεν κάνω σε κανέναν) μου λένε ότι ούτε έντυπο, ούτε οδηγίες υπάρχουν ακόμη για φέτος.
image description Auditor | July 11, 2012 9:52 AM | Reply
Εμένα από τώρα με ρωτάνε 2 στους 3 για το διακανονισμό που θα κάνουν στη ΔΟΥ. Θεωρούν δεδομένο ότι δε θα μπορέσουν να πληρώσουν όχι σε 3, αλλά ούτε σε 13 δόσεις. Σε μια τέτοια χρονιά, που το Υπ.Οικ προσπαθεί να βγάλει τα σπασμένα τα περσινά, χρειάζεται κατανόηση και διαλακτικότητα.

Οι δηλώσεις χρειάζονται παράταση οπωσδήποτε έως τις 31/7 και οι δόσεις να γίνουν τουλάχιστον 10.
image description trapezokomos | July 11, 2012 10:00 AM | Reply
οταν ένα αδικο φορολογικό σύστημα έχει πιάσει πάτο τότε είναι που δείχνει τα δόντια του.το θέμα όμως είναι ότι οι εκάστοτε φορολογικοί νόμοι μπορεί κάποια στιγμή να πούνε ένιαίος φορολογικός συντελεστής 100%...το ότι θα το λέει ο νόμος δεν σημαίνει ότι θα μπορείς να το κάνεις.έχουμε ξεφύγει από τη δημοκρατία και την ισότητα χρόνια τώρα.δουλειά μας είναι τώρα να πείσουμε τους πελάτες πως πρέπει να πληρώσουν ότι μαλακία βγεί. αλήθεια πως μπορούμε να πείσουμε κα΄ποιον που δηλώνει 0 ευρώ εισόδημα και παιδιά να μεγαλώσει στην αγωνία ότι χρωστάς φόρο εισοδήματος;πως μπορεί ένα σπίτι ή ένα ι.χ. να του δώσουν ένα 500άρικο να πάει να πληρώσει,αφού για την κατοχή αυτών φορολογήθηκε.πως μπορείς να πείσεις τον κάτοικο εξωτερικού ότι για τα 100 ευρώ εισόδημα που είχε στην ελλάδα (με μικρό το ε) χρωστάει 300 ευρώ φόρο.το ξαναλέω ...ο φόρος που πληρώνει ο καθένας πρέπει να είναι αντάλλαγμα για υπηρεσίες και παροχές του κράτους...καταντάει λυπηρό το κράτος να μην παρέχει πλεόν ΤΙΠΟΤΑ και οι φόροι να έχουν πολλαπλασιαστεί στο βωμό της διάσωσης.προσωπικά θεωρώ πιο έντιμο να πεί το κράτος κάντε μου δωρεά όσοι θέλετε και αναλογα το ποσό να τύχετε φοροαπαλλαγής για 2-5-10 χρόνια.αλλιώς θα πρέπει να αναζητήσει τα λεφτά εκεί που υπάρχουν,γιατί υπάρχουν απλά τα φυλάνε ντόπερμαν.τα λεφτάκια των μισθωτών , των συνταξιούχων και των μικρών είναι εύκολη λεία αλλά τελείωσαν πρόσφατα...
image description agrinio pane | July 11, 2012 10:05 AM | Reply
δηλαδη και οι εκπροθεσμες θα στελνωνται κανονικα μεσω ταχις και σε 3 δοσεις θα πληρωνονται απλα δεν θα μπορουν οι 3 δοσεις να γινουν 9
image description μμμμμμμ | July 11, 2012 10:37 AM | Reply
Σαν τα μούτρα τους τα έχουν κάνει!! Δουλεύουμε 15 ώρες την ημέρα απλήρωτοι!! Τι απειλές και εκβιασμοι είναι αυτοί με τις δόσεις? Ας έρθουν να δουλέψουν αυτοί που αποφασίζουν να δουν την κατάντια μας... Κούραση, απενταρία, μουρμούρα από τους πελάτες.. και να τρέμει η ψυχή μας αν θα προλάβουμε ή όχι....!!! Η πλάκα είναι ότι κάνουμε και τους ψυχολόγους στους πελάτες, προσπαθούμε να τους ανεβάσουμε και το ηθικό.... εμείς που θα πούμε τον πόνο μας και ποιος θα μας καταλάβει?? Δεν κλείνουν το σύστημα από σήμερα να κάνουμε και κανένα μπάνιο... έχει και 40 βαθμούς!!!
image description ET | July 11, 2012 10:09 AM | Reply
Η μόνη λέξη που μου έρχεται στο στόμα είναι απλά ντροπή . Δεν είναι δυνατόν να ξοδεύεις ως δημόσιος λειτουργός όλη την φαιά ουσία που σου έχει απομείνει για να βρεις τρόπο να εκβιάσεις εντός και εκτός εισαγωγικών τους φορολογούμενους να τρέξουν να κάνουν τη δήλωση τους μέσα σε τρείς ημέρες λες και είμαστε στο νηπιαγωγείο και προσπαθεί να μας τρομάξει η δασκάλα. Ντροπή γιατί δεν έχουν την ευθιξία να αντιληφθούν πως κάθε ανακοίνωση επιβάλλεται να αφήνει εύλογο χρονικό διάστημα συμμόρφωσης για να μην θεωρείται εκδικητική και ντροπή και στον εαυτό μου που επέλεξα συνειδητά
να ασκήσω αυτό το επάγγελμα. Δεν υπάρχει κάποιο άλλο σχόλιο που να έχω τη δύναμη να κάνω. Σας εύχομαι καλό κουράγιο και υπομονή γιατί δυστυχώς η χρονική συγκυρία στην οποία ασκούμε αυτό το επάγγελμα μόνο τέτοιες ειδήσεις σαν τη σημερινή μπορεί να φέρει.
image description sakis244 | July 11, 2012 11:22 AM | Reply
Τι παπαριες ειπε ο πανηλιθιος στον ΣΚΑΙ ? Να καθομαστε λεει μετα τις 2 το βραδυ να στέλνουμε δηλώσεις "γιατι μεσα σε πέντε λεπτά φεύγουν 20 δηλώσεις" και οτι χθες παρελαβε το συστημα 120.000 δηλωσεις και με το ρυθμο αυτο ισως να μην δοθει παραταση και ετσι οι εκπροθεσμες δεν θα μπουν στις πολλες δοσεις. Σκέτος ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ!!!!!!!!
image description APO CHANIA | July 11, 2012 12:13 PM | Reply
ΠΟΙΟΣ "ΜΑΓΚΑ" ΤΟ ΕΙΠΕ?????
image description name | July 11, 2012 12:29 PM | Reply
Δεν θα πάμε ΠΟΤΕ μπροστά σαν χώρα απ τη στιγμή που δεν υπάρχουν ΠΟΤΕ επίσημες και εμπρόθεσμες ανακοινώσεις απ τα υπουργεία...Όλα όσα αναφέρονται είναι ράδιο αρβύλα...Επίσημη ανακοίνωση θέλουμε κύριοι ΕΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ για παράταση δηλώσεων φ.ε και ΦΠΑ περαίωσης και δόσεις φ.ε....Δεν θα κλειστούμε στα γραφεία από σήμερα και θα βγούμε Τρίτη ξημερώματα επειδή το Υπουργείο Οικονομικών και οι δημοσιογράφοι ζούν σε άλλο κόσμο....Ας έρθουν αυτοί να στείλουν 20 δηλώσεις επιτηδευματιών σε 5 λεπτά...
image description sakis244 | July 11, 2012 12:28 PM | Reply
Χριστιφιλοπουλος ή καπως έτσι - φοροτεχνικος καλεσμενος στον ΣΚΑΙ και οτι εχει διασυνδεσεις με τον γ γ Θεοχάρη
image description Μ | July 11, 2012 12:55 PM | Reply
ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ;AN NAI ΣΤΙΣ 2.00΄ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ; ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘA ΕΚΒΙΑΣΟΥΜΕ; ΠΟΤΕ ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ; ΠΡΟΣ ΠΟΦΕΕ : ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.
image description JONNYJ | July 11, 2012 12:36 PM | Reply
ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΜΙΣΘΟΥΣ ΠΕΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Η Ο ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ??? ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕ4Ι ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΒΑΝΤΑΡΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΑ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΟΥ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥ??? 3000000 ΑΚΑΤΑΘΕΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 31/8 ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕΣΩ TAXIS ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΑΥΘΗΜΕΡΩΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ??
image description Thanos | July 11, 2012 1:49 PM | Reply
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο sakis244 ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ.
ΑΚΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΔΗΛ.ΑΝ ΜΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟ TAXIS ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ ;
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΥΧΤΟΒΙΟ TAXIS ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕΡΑ ;
ΛΟΙΠΟΝ ΡΙΧΝΩ ΙΔΕΑ. ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ.ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 12 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ.
ΚΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠ΄ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ.
ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΑΜΕΣΩΣ.Ε ΡΕ ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΒΑ ΘΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ 1-2 ΣΕΡΒΙΤΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ.
ΦΑΝΤΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΗ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ.
ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
PARADISE ΙΝ.

image description Your Name | July 11, 2012 1:25 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΡΙΟ !! ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ!!
image description ΣΟΦΙΑ | July 11, 2012 1:48 PM | Reply
κανουμε όλη την λάτζα και είμαστε εντελώς απροστάτευτοι,και φυσικά στο τέλος φταίμε για όλα,το βλέπω το εγκεφαλικό να έρχετε ....Thanos...έφτιαξά εικόνα...τέλειο
image description X | July 11, 2012 1:26 PM | Reply
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ? ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΤΑΧΙS ΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΦΕΥΓΟΥΝ 20 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΟΤΕ ΜΕΤΑΞΥ 3 ΜΕ 5 ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΘΑ ΦΕΥΓΟΥΝ 20 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ!!!!!!!!! ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
image description Thanos | July 11, 2012 1:28 PM | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΦΟΙ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟ ΠΛΑΚΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΚΕΦΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ TAXIS.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΕΛΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΝΩ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ.ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΚΟΜΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ.
ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚ/ΝΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΙΣΟΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕΣ.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΧΡΟΝΟ.
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙΚΟΝ.ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΡΕΧΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ.
ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΣΑ;
ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ .
image description trapezokomos | July 11, 2012 1:18 PM | Reply
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ.ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΧΕΙ ΘΕΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ/ΞΕΝΥΧΤΟ/ΣΚΥΛΟΜΠΑΡΟ.ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΘΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΚΑΡΕΝΑ.ΘΑ ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΦΠΑ ΘΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!
image description marion | July 11, 2012 2:12 PM | Reply
Εγραψαν τις επιστολές των συλλόγων μας στα παλαιότερα των υποδημάτων τους!!!
image description georkar | July 11, 2012 2:39 PM | Reply
ΞΕΧΝΥΤΑΔΙΚΟ -ΦΟΡΟΛΟΓΑΔΙΚΟ "Η ΠΡΟ ΡΑΤΑ" !!!!ΩΡΑΙΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ..

image description GEO1962 | July 11, 2012 2:07 PM | Reply
Οι 15 ημέρες του Ιουλίου ειναι για ΦΠΑ , το οτι καταβαλουμε ολοι μας υπερανθρωπες προσπαθειες για να ειναι ολα σωστα μαλον δεν εκτιμάτε απο κανέναν .Τους καρεκλοκενταυρους των υπουργειων τους ενδιαφέρει αποκληστικα φερτε ο,τι οτι και αν ειναι οπως οπως να τελειωνουμε , το αν ειναι σωστα και ποιος χανει ουτε που τους αφορα οι συμπληρωματικες και οι διορθωτικές που θα υποβληθουν δεν τους ενδιφέρει καθολου , οτι η βισύνη και η προχειρότητα υποκρύπτουν πολλαπλάσια δουλεία για ολους δεν το σκεπτεται κανείς . Αν το υπουργειο δεν καταλάβει και δεν πιστέψει οτι οι λογιστές ειναι συνεργατες τους και οχι εχθροί τους δυστυχώς δεν θα αλλάξει τίποτα.
image description ελληναρες | July 11, 2012 2:28 PM | Reply
Εκτός από το να κλαίτε για το πως θα δοθεί παράταση ενώ ξέρετε εδώ και τόσο καιρό ότι η προθεσμία λήγει 16/7 δε πάτε να δουλέψετε.Αλλά τόσα χρόνια έχετε μάθει να ζητάτε παρατάσεις και τώρα το να είναι κάποιος τυπικός είναι εκβιασμός.....εχθές το απόγευμα έστειλα 2 δηλώσεις χαλαρά και σήμερα φμυ και φπα....ελληνάρες!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description georkar | July 11, 2012 3:11 PM | Reply
2 δηλωσεις και ενα φμυ ?Συγκλονιστικο!!!!!!Και δεν επαθες υπερκοπωση?
image description ---- | July 11, 2012 3:57 PM | Reply
ολοκληρο απογευμα και εστειλες 2 ολοκληρες δηλωσεις????????? Δεν καθοσουνα να τις στείλεις στις 2 το βράδυ θα σου φευγανε _συμφωνα με τον Χριστοφιλοπουλο_ μεσα σ ένα λεπτό χαχαχαχα!!!!
image description ελληναρες | July 11, 2012 3:38 PM | Reply
χα,χα πετατε τη μπαλλα στην κερκιδα....κοψτε καμμια απόδειξη δουλεψτε καμμιά ώρα παραπάνω , εγώ πάντως δουλέυω περίπου 12 ώρες ημερησίως και δε κλαίγομαι για προθεσμίες γαιτί τις έχω στείλει τις δηλώσεις όλες μέχρι το σ/κ που πέρασε.Αλλά αφού γουστάρετε να κλαίτε και να λέτε ότι όλο οι άλλοι φταίνε...και όποιος πελάτης έρθει τελευταία ώρα δε θα φταίτε εσείς αλλά εκείνος...
image description ΔΗΛΩΣΕΙΣ | July 11, 2012 3:46 PM | Reply
15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΧΩΡΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ.
image description ΝΟ ΝΑΜΕ | July 11, 2012 3:18 PM | Reply
ΡΕ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ 10-15 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΦΠΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟΤΕΣ ΑΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΗΓΟΥΝ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ.? ΜΗΠΩΣ ΤΕΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΒΑΛΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΘΟΛΩΝΕΙΣ ΤΥΑ ΝΕΡΑ ? ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΒΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ. ΘΑ ΠΝΙΓΕΙΣ
image description ET | July 11, 2012 3:46 PM | Reply
Ελληνάρα μάλλον έκανες τη δική σου δήλωση και του μπαμπά σου του συνταξιούχου έτσι; Το ΦΜΥ που έστειλες , ναι , αυτό και ψυχοφθόρο είναι αλλά και χρονοβόρο υποθέτω...
Kαλή ξεκούραση και καλές διακοπές τότε. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τότε γιατί συγχύζεσαι ;;;
image description ελληναρες | July 11, 2012 3:13 PM | Reply
χαχα ναι εφτιαξα καμμια 20 και 7 φμυ και 7 φπα και κατι οαεδ και κατι ψιλά άλλα ...κάτι απολύσεις κάτι καταχωρήσεις, κατι νομαρχίες,κάτι ε9 κάτι απδ ,κατι κατι ε3 αυτά λοιπόν ...μου φτάνουν τα 3000 που παίρνω από αυτά......και δε κλαιγομαι και δε νευριάζω...απλά είπα μια φορα να σχολιάσω την κλάψα για τις προθεσμίες......όχι για τα υπόλοιπα.
image description no name | July 11, 2012 3:56 PM | Reply
ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΨΥΧΟΒΓΑΛΜΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ 5 ΚΛΠ. ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ. ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΓΙΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΜΙΣΘΟ 1500 ΕΥΡΩ. ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕ...ΤΕ. ΑΝΟΗΤΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΙΒΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΠΡΩΤΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑ....ΚΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΟΜΟ. ΕΧΕΤΕ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΒΡΕ ΟΡΓΙΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ? ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΘΙΟΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΕΙΣ ΠΟΦΕΕ ΚΛΠ. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ. ΟΙ ΓΕΩΡΓΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΘΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΤΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΓΛΕΙΦΕΤΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ.
image description ΣΟΦΙΑ | July 11, 2012 3:38 PM | Reply
Ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ,Ε?....ΠΑΝΤΩΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΟ 70% ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΣΟΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΠΡΟΤΑΣΗ ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ,ΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΤΕ......ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΜΥ....ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΣΕ ΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ,ΜΕΤΑΞΥ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ.....ΜΟΥΟΥΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΡΟΣΙΑ
image description ελληναρες | July 11, 2012 3:06 PM | Reply
πες τα ρε σοφια....είμαστε από τους πιο έξυπνους κλάδους και έχουμε καταντήσει μαρθα βούρτση.....
image description Μ | July 11, 2012 3:54 PM | Reply
ΣΟΦΙΑ Είπε:
ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΟΝΟ 16-18 ΩΡΕΣ ΗΜΕΡΙΣΙΩΣ.
image description SS | July 11, 2012 4:24 PM | Reply
Δεν καταλαβαίνω μερικούς.....όποιος έχει τελειώσει τις δηλώσεις ας μην μιλάει και ας πάει τις διακοπούλες του...εμείς όμως που δεν προλαβαίνουμε την θέλουμε αυτήν τη παράταση γιατί ακόμα και αυτη την ώρα έρχονται πελάτες χωρις κλειδαρίθμους και θέλουν να υποβάλλουν δήλωση.
τώρα αν τα μεγάλα γραφεία που έχουν τα παιδάκια των πρακτικών βολεύονται είναι άλλο θέμα
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ
image description LOG | July 11, 2012 4:52 PM | Reply
Γεια σου τιτανοτεράστιε Ελληνάρα , που έστειλες και κάτι ε9 πριν ακόμα ανοίξει το σύστημα. Ποιος είσαι, ο Τσακ Νόρρις?
image description SARAKINOS | July 11, 2012 7:14 PM | Reply
Συνάδελφοι, έλεος πια ! Δεν έχετε καταλάβει ότι ο Ελληνάρας μας κάνει χοντρή πλάκα; Δεν έχει καμιά σχέση με το επάγγελμα, απλά εκμεταλλεύεται την δυνατότητα της ανωνυμίας και της πρόσβασης στο site και γελάει με τα χάλια μας. Παίζει με τον πόνο μας, αντί να παίζει κάτι άλλο κάτω από τον αφαλό του.Αφήστε τον στην χαζομάρα του και ασχοληθείτε με τα δικά μας.
image description AT | July 11, 2012 4:21 PM | Reply
ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΟ. ΣΕ ΚΟΒΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑ Ε9 ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΗΛΩΝΑΝ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ Ο ΣΟΥΠΕΡ ΛΟΓΙΣΤΑΡΑΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΡΕΜΑΤΑ, ΤΜ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ, ΚΑΙ ΚΡΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΜΕ 15 ΩΡΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ , ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΕ ΕΙΧΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΣΙΝΗ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΟΥ
image description ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕς | July 11, 2012 6:15 PM | Reply
Ε τώρα τι να πω αφού τα ξέρεις όλα εσύ για μένα......και δε κράζω απλά σχολιάζω τη κλάψα....όλοι ξέρετε δουλευταράδες και εγώ που δουλευω ίδιες ώρες με εσάς και σε εταιρεία αλλά και ιδιωτικά με απυ 16 χρόνια τώρα δε ξέρω .....ε αφού ξερεις ότι έχω και πισινή αλλά δυστυχώς ζω στο ενοίκιο και δε ξέρω τι μου ξημερώνει αύριο...αλλά στις προθεσμίες μου είμαι εντάξει διότι δούλευα και το σ/κ για να τελειώσω τις εκκρεμότητες μου.Καλη δουλειά σε όλους
image description Μ | July 11, 2012 6:51 PM | Reply
Ιουλίου 11, 2012 6:15 μ.μ. ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕς
ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΝΙΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΙΣΩΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΛΙΓΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΙΣΩΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ . ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ Σ/Κ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΑΜΕ , ΟΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
image description ss | July 11, 2012 6:53 PM | Reply
κανένα νεότερο έχουμε ρε παιδιά?
image description NONAME | July 11, 2012 7:59 PM | Reply
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ.Ο ΚΛΑΔΟΣ ΑΠΑΞΙΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΚΛΕΞΑΜΕ.ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΠΝΟΗ ΝΑ ΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΑΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ.ΑΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ.ΣΑΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΑ,ΛΟΓΙΚΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΦΕΤΕ ΝΑΜΗΝ ΠΩ ΤΙ...
image description ελληναραδες | July 11, 2012 7:32 PM | Reply
Εισαι ωραιος ρε Σαρακινε όλα τα ξέρεις και εσύ για μένα....εγώ όμως που δε ξέρω τίποτα για εσένα δε θα σε σχολιάσω....καλή δουλειά να έχεις και εσύ....τι να την κάνω την πρόσβαση στο site αμά δεν είσαι λογιστής ?...για chat ? καλη δουλειά σε όλους....μάγκες σηκώστε τα μανίκια και αφήστε την κλάψα έρχονται ακόμα πιο δύσκολα για όλους....και δε κοροιδεύω κανέναν, μα κανέναν και ας γράφετε ο καθένας για μένα την π@π@ρι@ του!!!!
image description Thanos | July 11, 2012 8:46 PM | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΈΝΑΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΠΟΥ ΚΑΤΩΡΘΩΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΔΗΛΩΣΕΙΣ .


image description ΙΩΑΝΝΗΣ | July 11, 2012 8:40 PM | Reply
ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ. ΚΥΡΙΟΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ: ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΣΑΣ. ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΛΑΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ. ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ ΑΣΧΕΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΞΥΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΑΝΤΕ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΑΣΧΕΤΟΙ
image description M | July 11, 2012 10:14 PM | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΦΤΕΙ Ο ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΣΥΝΝΕΦΟ.ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ .ΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ;AYTΕΣ ΤΗΝ 17-7-2012; ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ .ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ .ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ .

Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 

Δημιουργία νέας κατηγορίας
Up
Close
Close
Κλείσιμο