Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

προστιμο και στην τροποποιητικη του φπα 4ου τριμηνου 2013?

- - - - -

• Please log in to reply
113 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

τα προστιμα που ισχυουν για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 ισχυουν και για το 4ΟΥ διμηνο του 2013?

εχω περιπτωση πιστωτικου φπα που το εστειλα και τωρα εχει και αλλο τιμολογιο αν κανω τροποποιητικη εχει προστιμο?

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.254 Δημοσιεύσεις:

Οχι.

Η τροποποιητική ΦΠΑ (μηδενική) για περιόδους προ του 2014 μάλλον δεν έχει πρόστιμο.

Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

Οχι.

Η τροποποιητική ΦΠΑ (μηδενική) για περιόδους προ του 2014 μάλλον δεν έχει πρόστιμο.

ευχαριστω για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 αν ειναι εμπροθεσμες οπως το διαβαζω παλι δεν εχει προστιμο

και για τροποποιητικες φπα εκπροθεσμες εχει προστιμο 100?

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

All Bandy

All Bandy

*

• Silver members
  • 570 Δημοσιεύσεις:

Οχι.

Είσαι Θεός... :D

Έχουμε φτάσει 15/01 και ακόμη ψαχνόμαστε!!!!

Τι χάος είναι αυτό

Verba volant, scripta manent (Τα λόγια πετούν, τα γραπτά μένουν)

NIKOSP.

NIKOSP.

*

• simple Members
  • 160 Δημοσιεύσεις:

Επειδή τον κάψαμε τον εγκέφαλο μία βοήθεια .Τα Χρεωστικά πάνε μέχρι 20/1 τα πιστωτικά πότε 31/1 όπως ήταν;

broster

broster

*

• Silver members
  • 4.961 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ:Μπάσκετ,Γυμναστική(άνω-κάτω γνάθου και στομαχικοί),διάβασμα(λέμε τώρα),και πάρα πολύ κουβέντα!!
    ΕΛΕΝΗ: Θέλετε να μάθετε αλήθεια?(ελπίζω να μη το διαβάσει)χε χε

Ναι , έχουν πει ότι θα το πάνε έως 26 (τα χρεωστικά) αλλά προς το παρόν (τουλάχιστον εγώ) δεν έχω δεί τίποτα .... Τώρα να προλαβαίνουμε ... Όπως είπα χθες τα χρεωστικά με τίποτα και τα πιστωτικά παίζεται (δηλαδή όχι ...) . Αυτά ...

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

Ναι , έχουν πει ότι θα το πάνε έως 26 (τα χρεωστικά) αλλά προς το παρόν (τουλάχιστον εγώ) δεν έχω δεί τίποτα .... Τώρα να προλαβαίνουμε ... Όπως είπα χθες τα χρεωστικά με τίποτα και τα πιστωτικά παίζεται (δηλαδή όχι ...) . Αυτά ...

αυτο το μηνα πανε εως 20/01 μετα βλεποτμε για τα προστιμα καταλαβαινω

οσα αφορουν δηλωσεις φπα 2013 εχουν τα προστιμα-προσαυξησεις του 2013

για τις δηλωσεις 2014 μη υποβολη δηλωσεις φπα για β προστιμο 1000 για γ προστιμο 2500

τροποποιητικη με μηδενικο η πιστωτικο προστιμο 100 ευρω

για τροποποιητικη με χρεωστικο ποσο ειναι το προστιμο?

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

αυτο το μηνα πανε εως 20/01 μετα βλεποτμε για τα προστιμα καταλαβαινω

οσα αφορουν δηλωσεις φπα 2013 εχουν τα προστιμα-προσαυξησεις του 2013

για τις δηλωσεις 2014 μη υποβολη δηλωσεις φπα για β προστιμο 1000 για γ προστιμο 2500

τροποποιητικη με μηδενικο η πιστωτικο προστιμο 100 ευρω

για τροποποιητικη με χρεωστικο ποσο ειναι το προστιμο?

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.254 Δημοσιεύσεις:

ευχαριστω για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 αν ειναι εμπροθεσμες οπως το διαβαζω παλι δεν εχει προστιμο

και για τροποποιητικες φπα εκπροθεσμες εχει προστιμο 100?

Ναι με κάθε επιφύλαξη.

Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

Ναι με κάθε επιφύλαξη.

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ

ΤΟΚΟΥΣ 0,73% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .

ΠΡΟΣΤΙΜΟ 10% ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,20% ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ,30% ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 2% ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

ethos

ethos

*

• Silver members
  • 1.255 Δημοσιεύσεις:

ας μας πει ο προεδρος καλυτερα τι εγινε και τι θα γινει

thiseos2002

thiseos2002

*

• Silver members
  • 450 Δημοσιεύσεις:

Kαλησπέρα, αν μπορουσε να με βοηθησει καποιος

Εντος του Δεκεμβριου 2013 τιμολογησαμε πελατη απο τριτη χωρα με 0% ΦΠΑ.

Υπαρχει η πιθανότητα λογω της περιγραφής της υπηρεσίας στην συμβαση να θεωρηθεί, σε μεταγενεστερο ελεγχο οτι το τιμολόγιο θα επρεπε να ειχε ΦΠΑ.

Μπορειτε να μου πειτε που θα μπορεσω να βρω ποιες ειναι οι επιπτωσεις σε περιπτωση που μετα απο χρονια μου καταλογισουν ΦΠΑ ?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Στην Χώρα των ηρώων γεννήθηκα κ' εγω
Αντάρτες και Θεοί κληρονομιά μου

"Δεν είναι όψη η Ήπειρος, δεν είναι γνώση. Είναι περιπέτεια αισθήσεων και αισθημάτων. Είναι συγκίνηση και ρίγος, είναι λαχτάρα και πόνος. Είναι δέος και ίλιγγος στο χείλος του θεού. Είναι μέθη, είναι έρωτας. Είναι όλα."

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.113 Δημοσιεύσεις:

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

DimitrisB

DimitrisB

mitsosb

• simple Members
  • 404 Δημοσιεύσεις:

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013  ΣΥΜΦΩΝΩ

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ  ΣΥΜΦΩΝΩ

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 ΕΥΡΩ

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ  ΣΥΜΦΩΝΩ

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ  1000ΕΥΡΩ

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.  ΣΥΜΦΩΝΩ

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.    ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΠΙ 10% ή 30% ή 100%(ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ)

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΛΠΙΖΩ

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

Νομίζω ότι έτσι είναι τα πρόστιμα!! Λίγο μπέρδεμα νομίζω  :P

DC069860801

DC069860801

*

• simple Members
  • 13 Δημοσιεύσεις:

Νομίζω ότι έτσι είναι τα πρόστιμα!! Λίγο μπέρδεμα νομίζω  :P

ΓΙΑ ΤΟ 3 ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 100,00

klery

klery

*

• Silver members
  • 888 Δημοσιεύσεις:

ΓΙΑ ΤΟ 3 ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 100,00

kai εγω νομιζω οτι το 3 ειναι 100

KITSOSTZABELAS

KITSOSTZABELAS

Λαμπυριζούσης και σελαγιζούσης της σελήνης παρά λίμνην της Δοϊρά

• Silver members
  • 1.181 Δημοσιεύσεις:

εγω λεω να το βαλουμε σε ψηφοφορια

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.291 Δημοσιεύσεις:

Η κουρτίνα 3 κερδίζει 100 ευρώ

Μού'χει φύγει η ψυχή, μου την πέφτουν θεριά, μου την πέφτεις κι εσύ κι όλα πια τά'χω δει...

KITSOSTZABELAS

KITSOSTZABELAS

Λαμπυριζούσης και σελαγιζούσης της σελήνης παρά λίμνην της Δοϊρά

• Silver members
  • 1.181 Δημοσιεύσεις:

ζονγκκκκκκκκκκ που εχει ?

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες