Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Συγκεντρωτικο δελτιο αποστολης συνεχίζει να υπάρχει σαν στοιχείο διακίνησης ?

- - - - -

• Please log in to reply
53 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

σην περιπτωση του συγκεντρωτικου δελτιου σε νεα επιχειρηση δεν μπορει να συνταση ενα εγγραφο (δικαιολογητικο εγγραφο μη ιμολογηθενων αποθεματων ) στο οποιο θα καταγραφει οττι εμπορευματα θα κουβαλαει στο αμαξι για πιθανη πωληση και σην συνεχεια γυριζοντας στο καταστημα

να εχει φτιαξει ενα αλλο με αυτα που επεστρεψε και να ττα εχει αρχειο?

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

1.στην περιπτωση του συγκεντρωτικου δελτιου σε νεα επιχειρηση, δεν μπορει να συνταση ενα εγγραφο (δικαιολογητικο εγγραφο μη τιμολογηθενων αποθεματων ) στο οποιο θα καταγραφει οτι εμπορευματα θα κουβαλαει στο αμαξι για πιθανη πωληση και σην συνεχεια γυριζοντας στο καταστημα

να εχει φτιαξει ενα αλλο με αυτα που επεστρεψε και να τα εχει αρχειο?

2.η αν παρει ενα χειρογραφο συγκεντρωτικο δελτιο αποστολης το ονομαση δικαιολογητικο εγγραφο μη τιμολογηθεντων αποθεματων θα εχει καποιο προβλημα .

ΡΩΤΑΩ ΕΚΑΤΟ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 2 ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΝΩΜΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

ΑΝΕΣΤΗΣ

ΑΝΕΣΤΗΣ

*

• simple Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

γιατί να του αλλάξεις όνομα και να μην το αφήσεις όπως είναι; επιπλέον κόπος

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

γιατί να του αλλάξεις όνομα και να μην το αφήσεις όπως είναι; επιπλέον κόπος

ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΑΛΤΑΡΕΙ .....ΤΕΛΕΙΟΣ ΟΜΩΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

chrisanna

chrisanna

*

• Silver members
  • 670 Δημοσιεύσεις:

ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΑΛΤΑΡΕΙ .....ΤΕΛΕΙΟΣ ΟΜΩΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Θα παθεις τίποτα στο τέλος ετσι που το πας ηρέμησε

Να κοιτάμε την άβυσσο χωρίς πανικό..Ν.Καζαντζάκης

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

Θα παθεις τίποτα στο τέλος ετσι που το πας ηρέμησε

ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ,ΟΛΑ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΚΑΙ

ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΡΟΥΤΣΑ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΚΑΙ

ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΘΕΝΕ ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ .

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

• mk83 τους άρεσε αυτό

chrisanna

chrisanna

*

• Silver members
  • 670 Δημοσιεύσεις:

ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ,ΟΛΑ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΚΑΙ

ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΡΟΥΤΣΑ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΚΑΙ

ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΘΕΝΕ ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ .

Μπράβο dodo τώρα είσαι ωραίος

Να κοιτάμε την άβυσσο χωρίς πανικό..Ν.Καζαντζάκης

machete

machete

*

• simple Members
  • 468 Δημοσιεύσεις:

έχω αποστολές εμπορευμάτων  σε 70 υποκαταστηματα με courier.

Να εκδωσω Δ.Α η να μην εκδωσω? Έλεος!!!!!!!!!!!! 

CEL

CEL

*

• Silver members
  • 4.345 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:...

Έως τώρα τι έκανες? Αν δεν εκδώσεις τπτ πως θα λειτουργείς ? Αν έχετε άλλο τρόπο πιο απλό απο ένα χαρτί που να γράφει τι μεταφέρεις πως  κ που μπορείτε να τον εφαρμόσετε . Το κακό με το αυστηρό πλαίσιο που είχε θέσει το κράτος τόσα χρόνια με το ΔΑ είναι ότι δημιουργησε επιχειρηματίες χωρίς φαντασία .

Υ.Γ.

machete

machete

*

• simple Members
  • 468 Δημοσιεύσεις:

Έως τώρα τι έκανες? Αν δεν εκδώσεις τπτ πως θα λειτουργείς ? Αν έχετε άλλο τρόπο πιο απλό απο ένα χαρτί που να γράφει τι μεταφέρεις πως  κ που μπορείτε να τον εφαρμόσετε . Το κακό με το αυστηρό πλαίσιο που είχε θέσει το κράτος τόσα χρόνια με το ΔΑ είναι ότι δημιουργησε επιχειρηματίες χωρίς φαντασία .

Το απλό χαρτί συνάδελφε που ακούει στο όνομα Δελτίο Αποστολής καταργείται. Καθώς η φαντασία μου οργιάζει, θα μπορούσα στα 70 voucher του courier που θα γράψω να 

βάλω και τη περιγραφή του προϊόντος. Η φορολογική διοίκηση θα το κάνει δεκτό σαν απόδειξη της πραγματικής συναλλαγής? Αυτή είναι η ουσία πιστεύω. 

Το να δεχόμαστε ότι μας σερβίρουν και απλά εμείς συνεχίζουμε όπως πριν δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.  

CEL

CEL

*

• Silver members
  • 4.345 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:...

Το απλό χαρτί συνάδελφε που ακούει στο όνομα Δελτίο Αποστολής καταργείται. Καθώς η φαντασία μου οργιάζει, θα μπορούσα στα 70 voucher του courier που θα γράψω να 

βάλω και τη περιγραφή του προϊόντος. Η φορολογική διοίκηση θα το κάνει δεκτό σαν απόδειξη της πραγματικής συναλλαγής? Αυτή είναι η ουσία πιστεύω. 

Το να δεχόμαστε ότι μας σερβίρουν και απλά εμείς συνεχίζουμε όπως πριν δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.  

Αυτό καταλάβατε από αυτό που σας έγραψα? Τέλος πάντων  η φορολογική διοίκηση δεν θα ασχοληθεί με τα 70 βουατσερ σας .

Και μια σημείωση το ΔΑ δεν καταργείται ,αυτό που καταργείται είναι το φορολογικό ΔΑ . Η διαφορά είναι σημαντική και για να οργιάσει η φαντασία σας σκεφτείται ότι η  διαφορά είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή ανάμεσα σε ενα απλό σουτιέν με μπανέλες και σε ένα πριτυ μπρα .

Υ.Γ.

machete

machete

*

• simple Members
  • 468 Δημοσιεύσεις:

Αυτό καταλάβατε από αυτό που σας έγραψα? Τέλος πάντων  η φορολογική διοίκηση δεν θα ασχοληθεί με τα 70 βουατσερ σας .

Και μια σημείωση το ΔΑ δεν καταργείται ,αυτό που καταργείται είναι το φορολογικό ΔΑ . Η διαφορά είναι σημαντική και για να οργιάσει η φαντασία σας σκεφτείται ότι η  διαφορά είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή ανάμεσα σε ενα απλό σουτιέν με μπανέλες και σε ένα πριτυ μπρα .

http://www.youtube.c...h?v=WoqkrHTC9mE

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.530 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

ΝΑΙ να εκδωσης φιλε μου Δ.Α γιατι να μην εκδοσεις? η  ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ  καταργηθηκε  ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις να συνεχισης ειτε υπολοιπα θεωρημενα  ειτε νεα αθεωρητα με το ιδιο ονομα?

• mk83 τους άρεσε αυτό

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.530 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

Το συγκεντρωτικο τιμολ.αντικαθιστα το συγκεντρωτικο Δ.Α .αλλα και συγκεντρωτικο Δ.Α να κοψεις ποιος θα σου πει τιποτα?

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

Το συγκεντρωτικο τιμολ.αντικαθιστα το συγκεντρωτικο Δ.Α .αλλα και συγκεντρωτικο Δ.Α να κοψεις ποιος θα σου πει τιποτα?

KAI ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ,ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ;

ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ,

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΗ ΑΛΠ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ,

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΟΡΝΙΘΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ..

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ?

• mk83 τους άρεσε αυτό

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ,

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΗ ΑΛΠ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ,

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΟΡΝΙΘΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ..

KITSOSTZABELAS

KITSOSTZABELAS

Ελευθερία έκφρασης Τη πρώτη νύχτα πλησιάζουνε και κλέβουν ένα λ

• Silver members
  • 1.223 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Θέλω να ζήσω στα μέρη που μεγάλωσα. Με όνειρα

και γιατι δεν κοβεις και ενα δα αποστολης που τα γυριζεις ?

τσαμπα ειναι

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

και γιατι δεν κοβεις και ενα δα αποστολης που τα γυριζεις ?

τσαμπα ειναι

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΔΑ ΟΤΙ ΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ?

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ?

KITSOSTZABELAS

KITSOSTZABELAS

Ελευθερία έκφρασης Τη πρώτη νύχτα πλησιάζουνε και κλέβουν ένα λ

• Silver members
  • 1.223 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Θέλω να ζήσω στα μέρη που μεγάλωσα. Με όνειρα

καλα το πας

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.129 Δημοσιεύσεις:

καλα το πας

ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΡΕ ΚΙΤΣΟ ?

1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες

Google (1)